Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

25-ta nedelja + 8 kg, mislim da mi je do sad sve otislo u dupe :blink: :blink: :blink: i stomak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30-ta nedelja i +12kg :(:huh:

Mnogo brate, mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na poragjaj otidov so 12+ a sega posle 20 dena sum 3+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 2 dana punih 40 nedelja, stojim i dalje na +12kg.

Jedino sto trebam posle skinuti 15, imala sam viska 3 kg na pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos !!! ja sam u 25. nedelji i udoila sam se 7 kg,sto je donekle i ok da pre trudnoce nisam prestala da pusim i nabacim 5 kg :( i sada imam 72 kg!!! koliko li me ceka do kraja 80 sigurno :o MNOGO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mamice, mi imamo 20 nedelja i 5 dana. Ostala sam trudna sa 57, a sada imam 62 zarez nesto ;) do 62,5 kg. Noge nista, guza malo sto i volim, a stooommmmaaakkk... izgledam kao jedan veliki krompiric na cackalicama :lol: jer sam visoka 165 cm (sve vam mere rekoh) Salim se pa kazem da moj bebac zivi u kuci od 100 m2. salu na stranu ne znam da li je ovo u normali ili malo vise, ali jedem normalno i ne ustezem se i jedva cekam sladolede. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila u prvoj trudnoci oko 30 kilograma, ne znam tacnu cifru jer kad sam se izmerila u sedmom mesecu i videla 72 kg a startno mi je bilo 47 nisam imala hrabrosti da se opet izmerim do kraja. Dojila sam ga dugo ali sredilo se nekako sve kad je on imao godinu dana. Izbacila sam veceru i slatkise proredila i to je to. Sad se opet gojim kao slonce, tek sam 15 nedelja a vec imam vise 4 i ili 5 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35 nedelja + 10kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos !!! ja sam u 25. nedelji i udoila sam se 7 kg,sto je donekle i ok da pre trudnoce nisam prestala da pusim i nabacim 5 kg :( i sada imam 72 kg!!! koliko li me ceka do kraja 80 sigurno :o MNOGO!!!

Koliko si visoka? Ja sam imala 89kg...pa na moju visinu to i nije bilo toliko strašno...bilo je +24kg...ali skidoh ja to...tako da uživaj i ne brini se toliko za kilograme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam na 12 kg i na porodjaju otislo 7. Sad jos toliko trebam skinuti, jer sam imala mali visak i pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si visoka? Ja sam imala 89kg...pa na moju visinu to i nije bilo toliko strašno...bilo je +24kg...ali skidoh ja to...tako da uživaj i ne brini se toliko za kilograme. :)

kakosi uspjela skinuti ja sam skinula 7 još trebam posle poroda sam izvagala imala sam 86kg sada imam 79 kg ali nikako neide dalje prije trudnoće sam uvjek imala 65kg visoka1,70 :( šta da radim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kraj 39-te nedelje +10 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si visoka? Ja sam imala 89kg...pa na moju visinu to i nije bilo toliko strašno...bilo je +24kg...ali skidoh ja to...tako da uživaj i ne brini se toliko za kilograme. :)

Jel ti ostao višak kože negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti ostao višak kože negde?

Pa nisam sigurna kako izgleda taj višak kože...mislim, nigde mi koža ne visi...ali imam stomačić...nije ravan, sem kada ga uvučem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam sigurna kako izgleda taj višak kože...mislim, nigde mi koža ne visi...ali imam stomačić...nije ravan, sem kada ga uvučem. :D

Čim ne znaš kako izgleda, onda ga sigurno i nemaš. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 + 4 i 9kg u plus

valjda necu jos puno do kraja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci 25, u drugoj 15, sada 4 meseca kasnije imam 17 kg manje. za mesec dana skinula 7 kg i izgledam dobro a tako se i osecam..smrsala sam pomocu Atkinsove dijete i dalje sam na istom rezimu ishrane, a dojim. Znam koliki je problem smrsati posle porodjaja i nije tacno da se sve to skida samo, neophodna je korekcije ishrane a od nespavanja i umora nismo ni svesne da jedemo vise.Svima bih preporucila ovu dijetu jer ogranicava unos ugljenih hidrata a bazira se na proteinima- meso, jaja, riba, skoro sve vrste povrca i dosta vode. apsolutno ne utice na kolicinu niti kvalitet mleka kojim dojite bebe , i meni je to bio problem za razmisljanje ali moj bebac na 4 meseca ima preko 8 kg, mnogo, bas je debeljko..Nadam se da cu nekoj mami biti od pomoci sve volimo da budemo lepe i zgodne a to nije nemoguce, ja od 85 kg sada imam 68 i nosim farmerice 29. Ujedno bih preporucila da iskljucivo procitate zvanicni Atkins sajt, nikako nase forume jer tu ima svega netacnog i pogresnog, obavestite se iz prve ruke kakav je to rezim ishrane i koliko traje. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја додала опет два кила, сад имам 75 кг ујутру кад се мерим :( а ја и даље на дијети коју ми је преписала.

морам да дам брисеве за неки дан, опет ме следи рибање од докторке <_<

Ma zabole te baš đo*e ;)... Ne krećeš se, i voda se lepi, al sve za bebe.. :):rolleyes:

Doktorka nek kaže šta hoće, ti nosiš tri bebe, ako nije znala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма да знаш, него ме нервира више што морам да се правдам, ма рећи ћу јој ја следећи пут ако крене да ме риба, што се каже бој се овна, бој се го**на па кад ћеш да живиш.

A one jedva čekaju da se mi pravdamo... <_< Ko što me bog dao ja bi se nakezila i rekla "siiiii" :D

Ja sam, dušo moja sa jednim bila u +27, pa mi niko ništa nije tupio... Normalno je da ćeš više da se ugojiš, al dr. izgleda nema obzira - a takva ne treba te pogađa ni malo ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vise ugojila posle porodjaja nego za vreme trudnoce :P Kod mene sve naopako ... U trudnoci 12 kg a posle porodjaja odmah spalo 10 e sad imam ko pred porodjaj :D I cesto me pitaju jesam li trudna :D :D :D

Sad sam setila jedne drugarice , porodila nam se jedna zajednicka drugarica i ova druga brzo uhvati taxi da ide u bolnicu kod nje i sela i kaze taxisti:- brzo u porodiliste ... on jurca ko lud, sav se preznojava i upadne u saobracajnu guzvu ... okrene se prema njoj koja sedi nazad i pita je sav zabrinut : Gospodjo jeste dobro ? ( na engleskom posto je to bilo u inostranstvu ) xaxaxaxx On je mislio da se ona poradja :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam setila jedne drugarice , porodila nam se jedna zajednicka drugarica i ova druga brzo uhvati taxi da ide u bolnicu kod nje i sela i kaze taxisti:- brzo u porodiliste ... on jurca ko lud, sav se preznojava i upadne u saobracajnu guzvu ... okrene se prema njoj koja sedi nazad i pita je sav zabrinut : Gospodjo jeste dobro ? ( na engleskom posto je to bilo u inostranstvu ) xaxaxaxx On je mislio da se ona poradja :D :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

Auuuu, zao mi covjeka... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci ostala trudna sa 52kg porodila se sa 60kg izasla sa 57kg, savrsena kilaza . Naravno to nisam mogla da odrzim pa sam se osusila na 47kg. Nabacila 2kg i ostala trudna, i za 20 nedelja se udebljala samo 1kg. <_< Izgledam k'o kosturko sa stomacicem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, ovo mi je prvi post, moram da vas pitam ponesto :)

Ja ulazim u 29tu nedelju, beba je u redu i zivahna je, nosim devojcicu.

Visoka sam 178cm i u trudnocu sam usla sa 58kg. Neko bi rekao da sam bila mrsava, ali to je moja standardna kilaza bila godinama i uvek sam se dobro osecala. Sada imam 64kg, a u toku dana, posto jedem i, pretpostavljam, posto se nakupi vode u organizmu - na vagi mi pokaze blizu 65kg.

To je, dakle, dobijenih 6-7 kg.

Od doktorke uvek cujem da je "sve u redu", a kolika je tacno beba znacu sledece nedelje kad uradim 4D. Stomak mi nije preveliki, kazu svi da se otpozadi ne bi ni reklo da sam trudna, ali ja osecam da su mi se butine i zadnjica popunile.

Ja se dobro osecam, nemam grceve ni bolove u preponama i ne mokrim cesto, a vidim da se trudnice u ovom periodu bas na to zale... Ni grudi mi nisu nesto porasle, zapravo u gornjem delu tela izgledam kao grana. Valjda je to sve individualno. Mada, sasvim fino jedem, jedino sto uvece najcesce jedem salatu sa tunom, sirom ili nesto tako lakse - to mi je stara navika.

Da li je ovo sve normalno, tj. malo se brinem da ipak nisam dobila dovoljno kilograma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, ovo mi je prvi post, moram da vas pitam ponesto :)

Ja ulazim u 29tu nedelju, beba je u redu i zivahna je, nosim devojcicu.

Visoka sam 178cm i u trudnocu sam usla sa 58kg. Neko bi rekao da sam bila mrsava, ali to je moja standardna kilaza bila godinama i uvek sam se dobro osecala. Sada imam 64kg, a u toku dana, posto jedem i, pretpostavljam, posto se nakupi vode u organizmu - na vagi mi pokaze blizu 65kg.

To je, dakle, dobijenih 6-7 kg.

Od doktorke uvek cujem da je "sve u redu", a kolika je tacno beba znacu sledece nedelje kad uradim 4D. Stomak mi nije preveliki, kazu svi da se otpozadi ne bi ni reklo da sam trudna, ali ja osecam da su mi se butine i zadnjica popunile.

Ja se dobro osecam, nemam grceve ni bolove u preponama i ne mokrim cesto, a vidim da se trudnice u ovom periodu bas na to zale... Ni grudi mi nisu nesto porasle, zapravo u gornjem delu tela izgledam kao grana. Valjda je to sve individualno. Mada, sasvim fino jedem, jedino sto uvece najcesce jedem salatu sa tunom, sirom ili nesto tako lakse - to mi je stara navika.

Da li je ovo sve normalno, tj. malo se brinem da ipak nisam dobila dovoljno kilograma?

Prvo , dobrodosla :rolleyes:

Ako beba lepo napreduje nema sta da brines , ti ustvari imas divnu trudnocu bez "problema" kakve trudnoca vrlo cesto nosi ... Samo se opusti i uzivaj jer si velika srecnica ! To sto tebe brine vecina trudnica prizeljkuje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey svako bi pozeleo takvu trudnocu. :rolleyes: Nego nesto sam citala na netu da tuna nije dobra u trudnoci,proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.