Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

ali ja nisam visoka!

zamisli samo 165 sam visoka i trenutno imam 60 kg, a do termina imam jos 12 nedelja,sobzirom da sam pocela da dodajem 1 kg nedeljno kako cu ja da izgledam za desetinu nedelja! :(

ma sta da radim!neka su nase bebe zive i zdrave a kg ce da odu....valjda,... :blink::huh::unsure:

Ovo me podseti na mene. Ja sam nabacila 7 kg, i sad imam oko 57kg, visoka sam 165cm, a sem stomaka ne primecujem da sam se ugojila. U petak cu znati tacno koliko sam nabacila. Nemojte se sekirati, sve ce se vratiti na svoje, ja se ne opterecujem koliko cu se ugojiti jer cu posle sve to skinuti. Tako da sweet baby i Olja, sada cemo da ruckamo, a kasnije da skidamo kilograme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci 23 kg, od 62 na pocetku u porodilistu sam imala 85.

Sada sam dodala 18, do sada, mada ljudi kad cuju kazu da je nemoguce i da ne izgledam tako.

Sve u svemu, nebrinem se previse jer sam iposle prve trudnoce vratila kilazu relativno brzo, nadam se da cu isada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 6 dana.U trudnoci sam se ugojila 11kg,sada imam jos 3kg viska...kontam da ce i to brzo da ode,dojenjem se sagoreva puno kalorija...i danas sam usla u svoje stare farke,a to je vec uspeh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 6 dana.U trudnoci sam se ugojila 11kg,sada imam jos 3kg viska...kontam da ce i to brzo da ode,dojenjem se sagoreva puno kalorija...i danas sam usla u svoje stare farke,a to je vec uspeh :D

Svaka cast! Kod tebe sve po skolski. Ne znam da li sam ti cestitala, ali u slucaju da nisam- sve cestitke, da je beba ziva i zdrava 100 godina! :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast! Kod tebe sve po skolski. Ne znam da li sam ti cestitala, ali u slucaju da nisam- sve cestitke, da je beba ziva i zdrava 100 godina! :):wub:

Hvala draga :) !!!!Pozdrav!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijepe moje nemojte da vas brinu ti trudnički kg.....ako ste se hranile normalno i umijereno sve ce to otici.Ima nedelja kad gubimo kg,ima ih kad dobijemo kg po nedelji a ima nekad da dobijemo po 1 kg na 3 nedelje,sve je to individualno i dok god postujemo zakone prirode i ne koristimo trudnoću za prezderavanje sve se to lijepo rasporedi...racunajte tezinu bebe, posteljicu,plodnu vodu+vodu koja nam se zadrzava u cijelom tjelu tokom trudnoće,pa nam malo porastu cike da bi se razvili kanalcici za mlijeko kojim cemo hranit bebe.....kad nam se bebe rode i kad se nakon nekog vremena tijelo očisti i vrati se u svoj normalni metabolizam,vijerujte mi bit cemo mi opet :lol:prave mačke i to s malim mačićem ili u mojem slučaju mačićima :lol:

inace ja sam u 37ned nabacila sam 17 kg i nimalo ne brinem,,,,,,,kad pocne briga oko 2 bebe brijem da cu izgubiti i više od toga sto sam nabacila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cazablanka potpuno si u pravu, sve ce to otici samo da su bebe dobro

ja sam u trudnocu usla sa viskom kg, inace ulazim u 36.nedelju a dodala sam 11kg, sa dva bebica sve imam utisak da je malo a jedem za troje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u trudnocu usla sa malim viskom kilograma, ali sam se ugojila svega 12 kg (bebac je bio 4kg :) ), tako da sam posle porodjaja mislila da sam bas super prosla po tom pitanju. E, onda je doslo dojenje i neizlazenje iz kuce, sad me je strah da stanem na vagu, mislim da ce neki feder da iskoci. :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske opustite se! Ja sam bila ko čačkalica pre trudnoće, u trudnoći ko mečka, sad sam taman! Nema viška, nema ispadanja kostiju.

Treba vremena da se sve vrati na svoje - ja sam uspela polako i posle 1,5 godine da se vratim starim stvarima :)

iritiralo me s vremena na vreme, al muževi su tu da nam kažu da nas vole takve kakve smo i da smo im žene i po ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske opustite se! Ja sam bila ko čačkalica pre trudnoće, u trudnoći ko mečka, sad sam taman! Nema viška, nema ispadanja kostiju.

Treba vremena da se sve vrati na svoje - ja sam uspela polako i posle 1,5 godine da se vratim starim stvarima :)

iritiralo me s vremena na vreme, al muževi su tu da nam kažu da nas vole takve kakve smo i da smo im žene i po ;)

Vala bas!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28-ma nedelja, 8kg viska :lol: A meni se cini da nisam nabacila ni 5 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28-ma nedelja, 8kg viska :lol: A meni se cini da nisam nabacila ni 5 :P

Ti si nama posebna - manekenska trudnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dodala 8,5kg i nerviram se! Danas sam procitala da se Severina za 7 meseci ugojila 8kg pa se tesim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dodala 8,5kg i nerviram se! Danas sam procitala da se Severina za 7 meseci ugojila 8kg pa se tesim :lol: :lol: :lol:

Ma nije to puno. Ja sam imala utisak da sam manje, medjutim vaga kaze drugacije :angry:

A pise tamo da je to normalno, do 10 kg do pocetka treces trimestra...evo i ja da nas utesim malo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije to puno. Ja sam imala utisak da sam manje, medjutim vaga kaze drugacije :angry:

A pise tamo da je to normalno, do 10 kg do pocetka treces trimestra...evo i ja da nas utesim malo :lol:

Ja sam sad u fazi da mi se stalno nesto gricka pa se borim sama sa sobom! Najgore mi je sto sa cokoladom ne mogu da se borim, sve bitke sam joj predala <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u fazi da mi se stalno nesto gricka pa se borim sama sa sobom! Najgore mi je sto sa cokoladom ne mogu da se borim, sve bitke sam joj predala <_<

Hehehe ja nisam nijednu cokoladu pojela od kako sam trudna, ali zato smoki i kokice... :lol:

Kad mi se jede slatko, to je uglavnom krem babanica ili bombona. Aj na fb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoći dobila tačno 15 kg.U devetom mjesecu nisam dobila ni grama,al beba je dobila jedan kg.Inače najviše sam dobila u 4,5 mjesecu a onda sve manje.

Izbegavala sam hleb maksimalno,samo ujutru jednu krišku.Jela sam puno povrća i voća,a ručak obavezno bez hleba.Slatkiše sam počela jesti tek u 9,pre mi se nisu ni jeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoći dobila tačno 15 kg.U devetom mjesecu nisam dobila ni grama,al beba je dobila jedan kg.Inače najviše sam dobila u 4,5 mjesecu a onda sve manje.

Izbegavala sam hleb maksimalno,samo ujutru jednu krišku.Jela sam puno povrća i voća,a ručak obavezno bez hleba.Slatkiše sam počela jesti tek u 9,pre mi se nisu ni jeli.

uh, a ja sam hleb inace slabo jela ali sad u trudnoci ga bas jedem! Trazi mi organizam. A o slatkisima da ne govorim, cokolada je obavezna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoći dobila tačno 15 kg.U devetom mjesecu nisam dobila ni grama,al beba je dobila jedan kg.Inače najviše sam dobila u 4,5 mjesecu a onda sve manje.

Izbegavala sam hleb maksimalno,samo ujutru jednu krišku.Jela sam puno povrća i voća,a ručak obavezno bez hleba.Slatkiše sam počela jesti tek u 9,pre mi se nisu ni jeli.

uh, a ja sam hleb inace slabo jela ali sad u trudnoci ga bas jedem! Trazi mi organizam. A o slatkisima da ne govorim, cokolada je obavezna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dodala 8,5kg i nerviram se! Danas sam procitala da se Severina za 7 meseci ugojila 8kg pa se tesim :lol: :lol: :lol:

;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 23 nedelja, zadnje merenje mi je bilo u 20toj nedelji i imala sam isto kg kao na pocetku trudnoce jer sam 4 meseca stalno povracala pa sam 6 kg smrsala :blink:

mislim da sam sada pocela da se gojim :rolleyes: i vreme mi je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 23 nedelja, zadnje merenje mi je bilo u 20toj nedelji i imala sam isto kg kao na pocetku trudnoce jer sam 4 meseca stalno povracala pa sam 6 kg smrsala :blink:

mislim da sam sada pocela da se gojim :rolleyes: i vreme mi je bilo

Bez brige, važno da je bebili ok, ugojićeš se, pa posle kukanje da se smrša ;)

Kako sad podnosiš trudnoću?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 13kg.Jakjo sam se nervirala jedno vreme zbog toga jer sam imala osecaj da jako malo jedem,a mnogo se gojim.Sada me vise nije briga.Naravno,pokusavam da ne preterujem,ali kada mi se jede,ja jedem. :rolleyes: Bitno je da nam bebice budu dobro a mi cemo sve to lako skinuti. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sad sam super mada mi se desi povremeno da povratim :) ali nije nista strasno, ja sam toliko povracala da sam pocetkom oktobra od silnog naprezanja izazvala kontrakcije pa sam lezala i pila progesteron :(

ali sad je sve okkk, samo se sutira :wub::)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sad sam super mada mi se desi povremeno da povratim :) ali nije nista strasno, ja sam toliko povracala da sam pocetkom oktobra od silnog naprezanja izazvala kontrakcije pa sam lezala i pila progesteron :(

ali sad je sve okkk, samo se sutira :wub::)))))

Važno mqaco da je prošlo.. Sad uživancija :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.