Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

na prosloj kontroli sam imala 92kg, 02.03.

01.04. idem opet pa cu videti.. generalno sam zadovoljna sem taj januar sto me ubio (4,4kg) ...

moglo je i manje ali nekad stvarno ne jedem nista puno, a nekad uhvatim sebe kako otvaram kanticu eurokrema i sva srecna uzimam kasiku .. njam njam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u sustini ok je da se doda 5 kilado petog meseca..a posle normalno je dodato 0.5kg nedeljno..ja sam npr od 4-og do 5-og dodala 5kg ali prva tri meseca sam izgubila dosta na kilazi jer nista ama bas nista nisam jela tj sasvim malo..zbog bolova u zeludcu i manjka apetita..mozda cesod 20-te pa nadalje manje dodavati :)

bojim se da pomislim sta ce sa mnom biti do porodjaja, sto se tice kilaze! jos sam u prvom trimestru, a nabacila sam 3 kg vec! stalno napredujem, iako pazim sta jedem. imam redovne obroke, obzirom da se sada manje krecem , jer mi je dr preporucio mirovanje, to je za mene uzas!! ...al, sta da se radi, pomislim da zelim zdravu bebu i nema dalje, nego da se vodim time da je moja tackica zadovoljna tu u meni!! kad je bal, nek je s muzikom!!!! :):D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bojim se da pomislim sta ce sa mnom biti do porodjaja, sto se tice kilaze! jos sam u prvom trimestru, a nabacila sam 3 kg vec! stalno napredujem, iako pazim sta jedem. imam redovne obroke, obzirom da se sada manje krecem , jer mi je dr preporucio mirovanje, to je za mene uzas!! ...al, sta da se radi, pomislim da zelim zdravu bebu i nema dalje, nego da se vodim time da je moja tackica zadovoljna tu u meni!! kad je bal, nek je s muzikom!!!! :):D :D

ma, ako vec moras da mirujes, onda miruj..

u prvoj trudoci sam se ukupno ugojila nekih 17kg, a sad evo 10kg. imam jos dva meseca da izguram, videcemo kako ce biti. samo kad je prosla zima moze se i izaci prosetati.. u pravu si, bitno je da su bebice dobro u stomaku, a mi cemo vec nekako izaci na kraj sa kg..

naravno, ne pravdam da se zena ugoji bas preko 30kg, mislim da je to vec nemarnost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto smo mi zene opterecene kilazom...Ne znam nijednog muskarca koji toliko brine zbog izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto smo mi zene opterecene kilazom...Ne znam nijednog muskarca koji toliko brine zbog izgleda.

Heh ja znam...ali..mislim da za žene nije baš zainteresovan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da napisem nesto ovde :)

Sa svojih 180cm,kilaza mi je varirala uvek izmedju 62-65kg ... kada sam ostala trudna imala sam 63 ...

U bolnicu kada sam dosla(mesec i po dana pre porodjaja) sam imala tacno 70 kg,da bih posle samo 2 nedelje ''divne'' bolnicke hrane izgubila 3 kg ...

Kada sam se porodila,posle nekog vremena sam stala na vagu,kad ono-55 kg !!!!!!!

Ne znam ni sama kako ... I evo sada,posle skoro godinu dana od porodjaja,ne pomeram se sa tih 55kg,a jedem kao luda ...

Stvarno sam imala srece,uvek sam mislila da cu biti ogromna u trudnoci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh ja znam...ali..mislim da za žene nije baš zainteresovan :)

Hahahaha,i ja znam jednog koji takođe nije zainteresovan za žene... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se ti opusti :))))

ma opustena i previse to je problem :))) juce sam se prejela a danas nista jela nisam..tako mi se ne zvace nista :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Ja sam jedna od onih koje nikada nisu bile na dijeti, uvijek mogle da jedu slatkiše, trenirala sam periodično i mislila da nikada neću biti debela. Kada sam ostala trudna, apetit mi se strašno otvorio, ali ja, ubijedjena da se na mene kg ne lijepe, nisam mnogo vodila računa. Još me uhvatila i manija kuvanja, pa eksperimentisanja sa hranom, sosovima itd. Da skratim - sa 62 k, što je na 176cm super kilaža, došla sam do 93 nedelju dana prije porodjaja. Na porodjaju sam imala sigurno još jedan kg više, ali nisam imla srca da se izmjerim. Kući smo došle moja bebica od3,5kg i ja sa 89.

Ni tada nisam poludjela, i dalje misleći, lako ću ja sa tim, ali sam kilažu počela da gubim tek kad je bebac napunio 8 mjeseci. Sada ima 11, aja 72 kg. Planirala sam da skinem i preostalih deset i onda da poradimo na novoj bebi, ali mi se čini da je ona već na putu. Čekam potvrdu za par dana.

Pozdrav!

Ipal je najvažnije da ste zdrave i srećne. Ali nije loše ni kada smo lijepe uz to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Ja sam jedna od onih koje nikada nisu bile na dijeti, uvijek mogle da jedu slatkiše, trenirala sam periodično i mislila da nikada neću biti debela. Kada sam ostala trudna, apetit mi se strašno otvorio, ali ja, ubijedjena da se na mene kg ne lijepe, nisam mnogo vodila računa. Još me uhvatila i manija kuvanja, pa eksperimentisanja sa hranom, sosovima itd. Da skratim - sa 62 k, što je na 176cm super kilaža, došla sam do 93 nedelju dana prije porodjaja. Na porodjaju sam imala sigurno još jedan kg više, ali nisam imla srca da se izmjerim. Kući smo došle moja bebica od3,5kg i ja sa 89.

Ni tada nisam poludjela, i dalje misleći, lako ću ja sa tim, ali sam kilažu počela da gubim tek kad je bebac napunio 8 mjeseci. Sada ima 11, aja 72 kg. Planirala sam da skinem i preostalih deset i onda da poradimo na novoj bebi, ali mi se čini da je ona već na putu. Čekam potvrdu za par dana.

Pozdrav!

Ipal je najvažnije da ste zdrave i srećne. Ali nije loše ni kada smo lijepe uz to.

Držimo fige za novu bebu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatrudnila sa 65 kg,nabacila 21 u trudnoći,pri porodu izgubila samo 7 kg.Evo već 7 mjeseci pokušavam da skinem nešto ali ide sporo :angry: .Uspjela skinuti 5 kg sada imam 74 i nadam se da cu do ljeta uspjet bar jos 5 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatrudnila sa 65 kg,nabacila 21 u trudnoći,pri porodu izgubila samo 7 kg.Evo već 7 mjeseci pokušavam da skinem nešto ali ide sporo :angry: .Uspjela skinuti 5 kg sada imam 74 i nadam se da cu do ljeta uspjet bar jos 5 !

Ma samo opušteno! Pošto će bebica još malo početi da traži da se šeta, pa kad prohoda, i počneš po ceo dan da jurcaš za njom, onda kažu da kg odlaze ko ludi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

¸E hvala i ja sam razmišljala o tome,jedva cekam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodjaj otisla sa 62kg(to jutro sam imala toliko), trudna sa ostala sa 53.5-54kg, sutradan imala 54.5kg, sad zavisi od toga koliko imam mleka, grudi su mi ogromne i prepune mleka :)

Nijedna strija, stomak ravan kao daska, malo sam i dalje sva rascepljena, jos samo kosti da se vrate na strao. malo sam sira i iskoceniji su mi kukovi nego ranije , ali to ce da se namesti... Ja sam prezadovoljna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodjaj otisla sa 62kg(to jutro sam imala toliko), trudna sa ostala sa 53.5-54kg, sutradan imala 54.5kg, sad zavisi od toga koliko imam mleka, grudi su mi ogromne i prepune mleka :)

Nijedna strija, stomak ravan kao daska, malo sam i dalje sva rascepljena, jos samo kosti da se vrate na strao. malo sam sira i iskoceniji su mi kukovi nego ranije , ali to ce da se namesti... Ja sam prezadovoljna :)

I Bebo,pa ti si idealna! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodjaj otisla sa 62kg(to jutro sam imala toliko), trudna sa ostala sa 53.5-54kg, sutradan imala 54.5kg, sad zavisi od toga koliko imam mleka, grudi su mi ogromne i prepune mleka :)

Nijedna strija, stomak ravan kao daska, malo sam i dalje sva rascepljena, jos samo kosti da se vrate na strao. malo sam sira i iskoceniji su mi kukovi nego ranije , ali to ce da se namesti... Ja sam prezadovoljna :)

blago tebi...manekenke mogu da ti zavide... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se nisam ugojila, a na oba porodjaja sam otisla sa 52 kg, vratila se sa 47. Ipak, oba puta mi je stomak ostao jos dve nedelje, dok se materica nije malo vratila na mesto i smanjila. stvarno ne znam kako bi mi sa tolikom matericom bio ravan stomak...

Sad imam 45kg i super mi je tako. Visoka sam 160, da ne bude zabune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se nisam ugojila, a na oba porodjaja sam otisla sa 52 kg, vratila se sa 47. Ipak, oba puta mi je stomak ostao jos dve nedelje, dok se materica nije malo vratila na mesto i smanjila. stvarno ne znam kako bi mi sa tolikom matericom bio ravan stomak...

Sad imam 45kg i super mi je tako. Visoka sam 160, da ne bude zabune.

Sad je ravan, pre trudnoce je bio na unutra, ako znas na sta mislim :) upao za rebra i za kukove :) Sad izgleda normalno :) Znaci kad se skupi materica, da ocekujem da upadne ponovo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na porodjaj otisla sa 62kg(to jutro sam imala toliko), trudna sa ostala sa 53.5-54kg, sutradan imala 54.5kg, sad zavisi od toga koliko imam mleka, grudi su mi ogromne i prepune mleka :)

Nijedna strija, stomak ravan kao daska, malo sam i dalje sva rascepljena, jos samo kosti da se vrate na strao. malo sam sira i iskoceniji su mi kukovi nego ranije , ali to ce da se namesti... Ja sam prezadovoljna :)

Bebo, i na ovome svaka čast :) čoveče, sve si uspela :) Vidiš bog negde uzme i negde da, namučila si se, i naplašila ali se na kraju sve to stoduplo isplatilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ce sad mnoge zene da se s...enjaju. Mislim da je to sigurno i do gena. Jeste da treba paziti na liniju u trudnoci, ali to da li i kad ce se vratiti ima veze sa genima. Moja sestra od tetke je jako pazila u trudnoci, ali joj posle drugog deteta linija vise nikad nije bila kao pre. I pri tom ne mislim samo na kg, vec i na oblik tela, nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ce sad mnoge zene da se s...enjaju. Mislim da je to sigurno i do gena. Jeste da treba paziti na liniju u trudnoci, ali to da li i kad ce se vratiti ima veze sa genima. Moja sestra od tetke je jako pazila u trudnoci, ali joj posle drugog deteta linija vise nikad nije bila kao pre. I pri tom ne mislim samo na kg, vec i na oblik tela, nekako.

Moja drugarica je smršala, ali nikad više nije uspela da uđe u stare suknje...i sad je vitka, ali kukovo su se nekako proširili. Merila sam svoju butkicu i ima 61cm u obimu a bio je 52-53cm... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je smršala, ali nikad više nije uspela da uđe u stare suknje...i sad je vitka, ali kukovo su se nekako proširili. Merila sam svoju butkicu i ima 61cm u obimu a bio je 52-53cm... :(

Nije to velika razlika. Ne brini, kad izadje voda, bices ok.

Meni je obim kukova pre dece bio 86, a sada je 82. Nemam pojma kako mi se smanjilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je pre trudnoce obim konkretno butine bio 61 to znam jos kad sampila herbalife stalno sam sve merila.. sad je 63, ne delujemjapreviseugojeno, dobila sam do sad mislim 11kg ali imam veliki stomak i ogromne grudi, siroka ramena pa izgledam sva ogromno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su noge sad 49cm, a bile su tako oko 51 pre i 53cm u trudnoci... Jedino mi je struk sad 68, ali materica se jos nije skupila i sve to, valjda ce i to malo da se vrati... kukovi su mi siri za 3cm, ali zato sad guze nema nigde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja po kilazi dobila 22 kg u ovoj trudnoci kad me vidis nebi rekla najvise butine jer sedim za kompom dosta i grudi al vraticu ja to sve na staro samo da se porodim ....bebo tiker je ekstra

Hvala :) Ja sam dobila 8 i tih 8 sam i izgubila... U pravu je enav dosta tu ima genetike, meni su svi u porodici tako, malo dobijali, sve gubili i ravni stomaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.