Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Moja sestra je nakon prvog porodjaja izasla kao daska ravna iz porodilista :)

A i mama mi je isto prosla... Ja u sestom mesecu jos nisam ni imala stomak :)

I ja sam u šestom bila skoro bez stomaka,ali sad ga ima doooooosta,pa ko zna...!

Ima u Enci Menci-ju neki steznik koji je bez gaćica,steže samo stomak!

Meni se za sad ta opcija baš sviđa!

A što se tiče skidanja stomaka-najbolja je kombinacija trčanja ili drugih aerobnih treninga sa trbušnjacima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u šestom bila skoro bez stomaka,ali sad ga ima doooooosta,pa ko zna...!

Ima u Enci Menci-ju neki steznik koji je bez gaćica,steže samo stomak!

Meni se za sad ta opcija baš sviđa!

A što se tiče skidanja stomaka-najbolja je kombinacija trčanja ili drugih aerobnih treninga sa trbušnjacima!

Meni je dr rekao da je nakon CR mnogo bolji ovaj sa gacicama...

Moj stomak jos nije prevelik... i sa kg sam zadovoljna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda se i nama posreci.... :)

Ti jos malo, bas sitno brojis :lol:

Kazu geni su cudo... Daj Boze da je tako :D

Jos malo valaaaa... :D Jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ponosna mama,znam da su te makrobioticke stvari kaloricne, zato vec duze vreme vodim racuna o svim unetim kalorijama preko programa fit day, koji toplo preporucujem svima. dakle, ste sto pojedem unesem u program i ne prelazim dnevne kalorijske potrebe. medjutim, primam velike doze progesterona i cula sam da hoce i od toga...

ne znam moozda je to indvidualno, ja primam ogromne doze progesterona+strogo mirujem, ne ustajem iz kreveta, a do sad imam +5kg, ne verujem da je od toga, mada nikad se ne zna... progesteron moze da napravi male promene u tezini, ja sam primala i injekcije progesterona i koristim 500mg Utrogestana dnevno, to je bas velika doza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće od toga...hoće voda da ti se nakupi. Ali ja se time ne bih tešila. Ja realno pogledam sebe u ogledalo i sa 17 nabačenih kg od početka trudnoće, kažem sebi - "Jano, dupe ti je veliko, šunkice debele i imaš podvaljak, čim se porodiš ima da ideš na strogu dijetu"

Kiki ne preteruj, sve ce to da se skine :) Malo truda, malo nejela i mnogo tresnjica... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara, otici ce i to :)

Joj nadam se..inače počeh da vozim onaj sobni bicikl..koliku kilometražu dnevno prelazim, do sada sam komotno do Bg-a mogla bicikom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da je nakon CR mnogo bolji ovaj sa gacicama...

Moj stomak jos nije prevelik... i sa kg sam zadovoljna ...

Ma i ja sam sa kg, al' mi je stomak nekako buknuo u zadnjih dve nedelje!Nije on nešto mnogo velik, ali je porastao dosta za kratko vreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja jeeedva cekam kad se porodim da stanem pred ogledalo i vidim stomak xD Zivo me interesuje kako ce to da izgleda... :lol:

Ja jedva čekam da se porodim i vidim kolena da ne komentarišem dalje.

Komšinica mi kaže da kad se porodiš stomak ti bude kao žele XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda se i nama posreci.... :)

Ti jos malo, bas sitno brojis :lol:

Ok Barbarice i Bebo Dimić...zvanično vam zavidim :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki ne preteruj, sve ce to da se skine :) Malo truda, malo nejela i mnogo tresnjica... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ko će sa mnom debelom u trešnjik? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i dalje smo na +5,5 kg nije lose :) juce me nije ni vagala, ali dobro obavila sam tu duznost sama kuci :)

Zdravo svima... Ja sam 27-a nedelja. Ostala sam trudna sa 50 kg, sada imam 58,8. Do 24-e nedelje sam imala 56 kg, i od tad je pocelo naglo dobijanje na kilazi, Sutra idem kod dr pa cemo videti kakve ce kritike pasti :unsure: .. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedva čekam da se porodim i vidim kolena da ne komentarišem dalje.

Komšinica mi kaže da kad se porodiš stomak ti bude kao žele XD

Komsinica ti je 100% u pravu. Mada, ja sam vidjala i zene koje su isti dan samnom izlazile iz porodilista i nigde stomaka. To mi je bilo neverovatno. A meni stomacina :(

Ja sam bas bila u bedaku. Ali to se sve vrati. Nekome malo brze, nekome sporije...

Puno vode se izbacuje u prvih par dana posle porodjaja pa ces primetiti ogromnu razliku i naravno, gubitak kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima... Ja sam 27-a nedelja. Ostala sam trudna sa 50 kg, sada imam 58,8. Do 24-e nedelje sam imala 56 kg, i od tad je pocelo naglo dobijanje na kilazi, Sutra idem kod dr pa cemo videti kakve ce kritike pasti :unsure: .. Pozz

Ma ti doktori samo znaju da kritikuju... Da moja zna sta sam sve jela i pila tokom trudnoce, i sta sam radila, pa slog bi je strefio... I evo izgurala sam je kao zmaj... Kao da nisam bila trudna...

Ugoila sam se ukupno 13kg, i to sam u polsednjih 10 nedelja dobila pola od toga, tako da... Ne mora nista da znaci sto sad dobijas malo vise nego pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ti doktori samo znaju da kritikuju... Da moja zna sta sam sve jela i pila tokom trudnoce, i sta sam radila, pa slog bi je strefio... I evo izgurala sam je kao zmaj... Kao da nisam bila trudna...

Ugoila sam se ukupno 13kg, i to sam u polsednjih 10 nedelja dobila pola od toga, tako da... Ne mora nista da znaci sto sad dobijas malo vise nego pre...

Tako i ja :rolleyes: , sve jedem bez opterecenja. Brine me to sto npr. coca colu nikada nisam volela a sada, samo bih nju pila. Ispunim sebi i tu zelju ali ogranicim dnevni unos na jednu casu i onda je sklonim sa stola :lol: , cak i kada gosti dodju, nema coca cole :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i ja :rolleyes: , sve jedem bez opterecenja. Brine me to sto npr. coca colu nikada nisam volela a sada, samo bih nju pila. Ispunim sebi i tu zelju ali ogranicim dnevni unos na jednu casu i onda je sklonim sa stola :lol: , cak i kada gosti dodju, nema coca cole :lol:

Ako ti vec treba gazirano bolje pi fantu, manje je stetna od coca cole, ja nju konzumiram ;)

Ali i ranije ja nisam mogla da pojedem nesto a da posle ne popijem bar casu gaziranog... Sta cu, navika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komsinica ti je 100% u pravu. Mada, ja sam vidjala i zene koje su isti dan samnom izlazile iz porodilista i nigde stomaka. To mi je bilo neverovatno. A meni stomacina :(

Ja sam bas bila u bedaku. Ali to se sve vrati. Nekome malo brze, nekome sporije...

Puno vode se izbacuje u prvih par dana posle porodjaja pa ces primetiti ogromnu razliku i naravno, gubitak kg.

Jedva čekam...Nadam se da mi je voda i u podbradku :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ti doktori samo znaju da kritikuju... Da moja zna sta sam sve jela i pila tokom trudnoce, i sta sam radila, pa slog bi je strefio... I evo izgurala sam je kao zmaj... Kao da nisam bila trudna...

Ugoila sam se ukupno 13kg, i to sam u polsednjih 10 nedelja dobila pola od toga, tako da... Ne mora nista da znaci sto sad dobijas malo vise nego pre...

Pa ti si se baš školski ugojila!!! Svaka čast!

Odnosno, nije to gojenje kod tebe, već beba i bebine potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 20-oj nedelji trudnoce...Kada sam ostala trudna imala sam 49 kg a sada imam 55 kg.Videcu sta ce doktor da mi kaze kad odem na kontrolu,da li ce biti kritike... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam...Nadam se da mi je voda i u podbradku :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

i ja bii..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima... Ja sam 27-a nedelja. Ostala sam trudna sa 50 kg, sada imam 58,8. Do 24-e nedelje sam imala 56 kg, i od tad je pocelo naglo dobijanje na kilazi, Sutra idem kod dr pa cemo videti kakve ce kritike pasti :unsure: .. Pozz

Ja sam izmedju 5. i 6. dobila 2 kg i nesto preko...

Ja sam ostala trudna sa negde 53.5-54kg dr racuna 54kg, ja se nisam meila tih dana, pa ne znam tacno,

U prva 3 meseca ni gram nisam dodala, povracala sam samo ujutru pre jela, pa nisam gubila na tezini na svu srecu, u 4. mesecu 1 kg, pa u 5. aj da kazemo oko 2.5kg, u 6. oko 1kg-1.5kg, i sad sam za dve nedelje dobila 200g... Evo jutros imam 59.1kg, dobila sam 5.1kg... Mene za taj skok od 2.5kg dr nije nista rekla, mada meni je moja rekla da se ona u svojim trudnocama gojila 30kg i vracalaa posle lako na kilazu pre trudnoce tako da mi ne nikad nije prigovorila, samo mi je rekla da ne treba da se ugojim ukupno preko 10kg, zbog problema sa nosenjem trudnoce... Ja ne znam koliko se dovoljno ja hranimm ali evo u ponedeljak je beba imala 1350g, sto je odlicno i napredno, a ja jedem 3 puta po relativno malo, posle 19h ne jedem nista, nikad nisam jela u zivotu nakon tog vremena, pa nisam ni sad... A i to kg koje u toku meseca nabacim stvori se odjednom preko noci :) Samo ustanem iz kreveta 500gr ili 1kg teza iz kreveta :) i naravno otecenija...

A dr pusti, ti jedi ono sto volis i sto zelis i razmisljaj o to me da jedes da bi tvoja beba bila dobre tezine... Svako se goji drugacije...Tu nema obrasca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam...Nadam se da mi je voda i u podbradku :lol: :lol: :lol:

Moja mama je na porodjaju gubila uvek skoro duplo vise nego sto je nabacivala, a ja sam rodjena u 8. sa 2500g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ti doktori samo znaju da kritikuju... Da moja zna sta sam sve jela i pila tokom trudnoce, i sta sam radila, pa slog bi je strefio... I evo izgurala sam je kao zmaj... Kao da nisam bila trudna...

Ugoila sam se ukupno 13kg, i to sam u polsednjih 10 nedelja dobila pola od toga, tako da... Ne mora nista da znaci sto sad dobijas malo vise nego pre...

Barbarice ti si skolski nabacila, svaka cast... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko će sa mnom debelom u trešnjik? :lol: :lol: :lol:

Hoce, hoce nakaon toliko nedelja bez tresenja nece ni da primeti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i dalje smo na +5,5 kg nije lose :) juce me nije ni vagala, ali dobro obavila sam tu duznost sama kuci :)

Milice super si ti bre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je na porodjaju gubila uvek skoro duplo vise nego sto je nabacivala, a ja sam rodjena u 8. sa 2500g

hi hi pa sad, ja ako izgubim 10kg već će biti super :D a ono ostalo...biće to duga borba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.