Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Pa, ako si bila balerina onda to objašnjava i veličinu stomaka. Ti kad se porodiš, imaćeš skroz ravan stomak, kao svi normalni ljudi koji su vežbali i vodili zdrav život. A meni će verovatno još pola godine da ustaju u autobusu :(

Nece draga bas odmah, pogotovo ako odem na CR, kazu zene da se nikad ne vrati :blink:

Mada mozda su me samo naplasile :)

Cula sam i ja to za steznik, ali sam cula da je i skup, od 30-50 evrica, zavisi koji nadjes, i bas je steznik za porodilje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se gojis, nije dobro. Ako si mrsava, nije dobro.

24. nedelja - 6kg-a.

Smaraju me "dusebriznici" (zenskog roda) zesce... "sitna si, sine, jedes li ti nesto"..i sl. Za sada uspevam da se iskontolisem i ne opletem "po srpski"!

Uvazavam jedino misljenje cika doktora, koji mi je jos prvog dana rekao: "ne slusaj babe i zenturace i nemoj na silu da mi se gojis". Bitno je jedino da je bebana dobro (napredna, sta god to znacilo :) ), i da se ja super osecam, mogu volu da rep da iscupam. :)

Tih 6 kg-a je otislo na stomak, guzu i grudi, bas tamo gde mi je "manjkalo" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvazavam jedino misljenje cika doktora, koji mi je jos prvog dana rekao: "ne slusaj babe i zenturace i nemoj na silu da mi se gojis". Bitno je jedino da je bebana dobro (napredna, sta god to znacilo :) ), i da se ja super osecam, mogu volu da rep da iscupam. :)

SLAZEM SE U POTPUNOSTI SA DOKTOROM... PUSTI NEKA PRICAJU, NE OBRACAJ PAZNJU. NAJVAZNIJE JE DA STE TI I BEBA SUPER...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece draga bas odmah, pogotovo ako odem na CR, kazu zene da se nikad ne vrati :blink:

Mada mozda su me samo naplasile :)

Cula sam i ja to za steznik, ali sam cula da je i skup, od 30-50 evrica, zavisi koji nadjes, i bas je steznik za porodilje :)

Ma daću bre pare, samo da mi se vrati moj mali stomačić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se gojis, nije dobro. Ako si mrsava, nije dobro.

24. nedelja - 6kg-a.

Smaraju me "dusebriznici" (zenskog roda) zesce... "sitna si, sine, jedes li ti nesto"..i sl. Za sada uspevam da se iskontolisem i ne opletem "po srpski"!

Uvazavam jedino misljenje cika doktora, koji mi je jos prvog dana rekao: "ne slusaj babe i zenturace i nemoj na silu da mi se gojis". Bitno je jedino da je bebana dobro (napredna, sta god to znacilo :) ), i da se ja super osecam, mogu volu da rep da iscupam. :)

Tih 6 kg-a je otislo na stomak, guzu i grudi, bas tamo gde mi je "manjkalo" ;)

Ma bre dr. zna šta priča, a babe ako hoće da se goje, nek se goje same :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, danas mi je konacno prespojilo u glavi!

Komsinica, inace baba-devojka, sa svojih 180kg i 40god je izvukla deblji kraj!

"Jao, sunce moje lepo, kada ces da nam se ugojis??" E, gotovo! Ili da te davim i skacem po lobanji ili.... Uzdrzala sam se fizickog nasilja, ali iz mene je prosto izletelo: "Kada ti smrsas i udas se!" Bez reci je napustila prodavnicu. Ma, nek se nosi!

Kako je to nepristojno komentarisati neciji visak kilograma, a sasvim ok kritikovati manjak? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

besna glisto ti i ja smo tu negde ja sam 23.nedelja i 5 kg sam u plusu, eto uglavnom tu nam je i termin i kilice :)))

Ooo, Milice, sunce moje! :) Gde si se krila do sad,vec sam pocela da se osecam kao vanzemaljac! ;)

Imas li slicne "probleme"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

36/37 nedelja i variram od 10 do 12 kg...kako koji dan...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

36/37 nedelja i variram od 10 do 12 kg...kako koji dan...:)

taman koliko treba, a preslatko izgledas sa tih 10-tak kg......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA EVO 32.NEDELJA 13 KG DODALA... :lol: :lol: :lol: JA VODIM... HAJDE NEKA ME STIGNE NEKO... :D

DOBRO JE PA SE NE VIDE... GDE SU SE SAKRILI KILOGRAMI? STVARNO MI NIJE JASNO... :huh: VEROVATNO TO IDE NA; BEBA, KRV, POSTELJICA, PLODOVA VODA... A OSTATAK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel ti nije dr.rekla koliko je teska beba ??

PA NISTA MI NIJE REKO DOKTOR ALI BAS NISTA OSIM DA JE KARLICNO A I ZA TO SAM GA JA PITALA...

- dodatna masnoca 3,4 kg

- bebina kilaza 3,3 kg

-dodatna krv u telu 1,4 kg

- dodatna tecnost u telu 1 kg

- materica 0,9 kg

-plodova voda 0,5 kg

- posteljica 0,5 kg

- grudi 0,5

PA DOBRO, TO JE OTPRILIKE TO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Optimalno je da se zena ugoji do 12 kg, a da joj sigurno ne smeta. ipak, vec sa 8 kg joj ostane visak.

Meni je smetalo i 7 kg i jedva sam cekala da se porodim, a nekima ni 30 kg. To je stvarno individualno. Jedino sto treba paziti je da sa viskom kg idu i neki problemi npr. visok pritisak, dijabetes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces. Malo nespavanja + dojenje, i linija se brzo vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NADAM SE DA HOCE... A JEDVA CEKAM DA SE OSLOBODIM STOMAKA... BAS MI SMETA, STA GOD DA POJEDEM I NESTO NAJMANJE IMAM OSECAJ KAO DA CU DA PUKNEM A I ZELUDAC ME BOLI OVIH DANA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, danas mi je konacno prespojilo u glavi!

Komsinica, inace baba-devojka, sa svojih 180kg i 40god je izvukla deblji kraj!

"Jao, sunce moje lepo, kada ces da nam se ugojis??" E, gotovo! Ili da te davim i skacem po lobanji ili.... Uzdrzala sam se fizickog nasilja, ali iz mene je prosto izletelo: "Kada ti smrsas i udas se!" Bez reci je napustila prodavnicu. Ma, nek se nosi!

Kako je to nepristojno komentarisati neciji visak kilograma, a sasvim ok kritikovati manjak? :unsure:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobra si!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA EVO 32.NEDELJA 13 KG DODALA... :lol: :lol: :lol: JA VODIM... HAJDE NEKA ME STIGNE NEKO... :D

DOBRO JE PA SE NE VIDE... GDE SU SE SAKRILI KILOGRAMI? STVARNO MI NIJE JASNO... :huh: VEROVATNO TO IDE NA; BEBA, KRV, POSTELJICA, PLODOVA VODA... A OSTATAK?

Sorry draga ja vidim :huh: 29 nedelja 15 kg <_< ali ih rado da ne pobeđujem u ovoj disciplini... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel ti nije dr.rekla koliko je teska beba ?? meni kaze kad radi uz i koliko je duga i teska prosli put smo bili 385 gr. sad smo preko 500 sigurno :)) sticu te ja milenice ne brini imam ja jos fore do 32. nedelje tek usla danas u 24. i plusic 5-5,5 :)) evo ovde pise ja cu pokusati da preved iz slovenskog jezika iz knjizice sto je meni dr.dala pa cisto da imate neki uvid ovo je neki prosek verujem neki minimum sigurno ali eto cisto da imate predstavu to :

- dodatna masnoca 3,4 kg

- bebina kilaza 3,3 kg

-dodatna krv u telu 1,4 kg

- dodatna tecnost u telu 1 kg

- materica 0,9 kg

-plodova voda 0,5 kg

- posteljica 0,5 kg

- grudi 0,5

E, vidiš a meni naopačke kaže samo koliko je težak bebac a ne kaže koliko je u cm. A čak sam i pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry draga ja vidim :huh: 29 nedelja 15 kg <_< ali ih rado da ne pobeđujem u ovoj disciplini... :lol: :lol: :lol:

EPA CESTITAMO ONDA!!! :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry draga ja vidim :huh: 29 nedelja 15 kg <_< ali ih rado da ne pobeđujem u ovoj disciplini... :lol: :lol: :lol:

EPA CESTITAMO ONDA!!! :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EPA CESTITAMO ONDA!!! :lol::P

Šmrc šmrc ja sam veliki kit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kaze koliko je teska i koliko je duga od vrha glavice do ritke-guze :) i meri joj obim glavice, obim trbuha..mi imamo kao zdravstvenu knjizicu za trudnice i tu sve pise samo sa tim dokumentom ides na porodjaj od prvog dana, ma bas sve se tu vodi svaki pregled se zapisuje tu je zalepljena na prvoj strani krvna grupa... bez te knjizice ne mozes u bolnicu..mislim mozes ali ako ides na pregled po zakonu je obavezno da svaka trudnica to ima-dobra stvar po meni :)))

kiki nisi ko kit kit samo da malac izadje napolje i malo nespavanja i trckanja oko njega onda lepo vreme setnjice ma ima da budes ko nova...:)

E to sa knjižicom je super naročito ako i mi laici to znamo da rastumačimo, a mi ovde imamo samo neki papir na koji ti pišu Uz-ove koji ja ne znam da rastumačim, mislim da je nešto od toga obim bebine glave. Ma meri meni dr svašta, samo što ne priča, samo mi kaže težinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kaze koliko je teska i koliko je duga od vrha glavice do ritke-guze :) i meri joj obim glavice, obim trbuha..mi imamo kao zdravstvenu knjizicu za trudnice i tu sve pise samo sa tim dokumentom ides na porodjaj od prvog dana, ma bas sve se tu vodi svaki pregled se zapisuje tu je zalepljena na prvoj strani krvna grupa... bez te knjizice ne mozes u bolnicu..mislim mozes ali ako ides na pregled po zakonu je obavezno da svaka trudnica to ima-dobra stvar po meni :)))

kiki nisi ko kit kit samo da malac izadje napolje i malo nespavanja i trckanja oko njega onda lepo vreme setnjice ma ima da budes ko nova...:)

IMAMO I MI TRUDNICKI KARTON ZA MAJKU I NOVORODJENCE I UPISE NEKE MERE UNUTRA SAMO STO JA NE ZNAM DA IH TUMACIM ALI KILAZE NEMA... PREKJUCE KAD SAM BILA NIJE MI BAS NISTA UPISAO OSIM DATUMA... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to sa knjižicom je super naročito ako i mi laici to znamo da rastumačimo, a mi ovde imamo samo neki papir na koji ti pišu Uz-ove koji ja ne znam da rastumačim, mislim da je nešto od toga obim bebine glave. Ma meri meni dr svašta, samo što ne priča, samo mi kaže težinu.

DOBRO KAD TI I TEZINU KAZE... MOJ ZINE U EKRAN I VISE NI REC... E ONDA JA AKO CUJEM NESTO ZANIMLJIVO DOK SESTRI DIKTIRA TE MERE PITAM GA I TAKO... SMORI ME COVEK POSLE SVAKOG ULTRAZVUKA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se gojis, nije dobro. Ako si mrsava, nije dobro.

24. nedelja - 6kg-a.

Smaraju me "dusebriznici" (zenskog roda) zesce... "sitna si, sine, jedes li ti nesto"..i sl. Za sada uspevam da se iskontolisem i ne opletem "po srpski"!

Uvazavam jedino misljenje cika doktora, koji mi je jos prvog dana rekao: "ne slusaj babe i zenturace i nemoj na silu da mi se gojis". Bitno je jedino da je bebana dobro (napredna, sta god to znacilo :) ), i da se ja super osecam, mogu volu da rep da iscupam. :)

Tih 6 kg-a je otislo na stomak, guzu i grudi, bas tamo gde mi je "manjkalo" ;)

Ne mozes da zamislis kako je meni, ja i dalje stojim na +5kg, a ostala sam mrsava trudna i ni sad se ne vidi da sam ovoliko trudna...

A jednu zenu sam u bolnici i ja naduvala... Pogledala me u stomak i mrtva ladna, a pa videces kolika ces ti duso biti u 6-7, ja je pogledam i kazem, pa ja sam uveliko u sedmom mesecu, kad vidis nju pametnu... Ti??? Pa sta ces ti da rodis to nece imati kilo i dvesta!!! Moj komentar je suvisno dopisati :)

Tako da sta sve ne pada ljudima na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.