Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam nabacila 6 kg, u drugoj 7.

sta je to 6 i 7 kilograma... nista... extra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da 10kg ide za bebu+plodovu vodu+i ostalo u stomaku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da 10kg ide za bebu+plodovu vodu+i ostalo u stomaku...

Bas tako.. A gde je jos ono sto trudnica sama doda sebi...? Ali dobro... Vazno je da ni bebi ni njoj nije skodilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od tezine trudnice pre trudnoce... Moja dr je meni rekla ne ispod 10kg, jer sam mrsava ostala trudna... Imala sam 53.5kg, sad imam oko 58kg... A moja sestra je ostala trudna sa viskom kg i dr joj je rekla da ne sme manje od 7kg... Kazu da neuhranjene trudnice mogu da se porode ranije... Tako da ti kg su nam definitivno potrebni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od tezine trudnice pre trudnoce... Moja dr je meni rekla ne ispod 10kg, jer sam mrsava ostala trudna... Imala sam 53.5kg, sad imam oko 58kg... A moja sestra je ostala trudna sa viskom kg i dr joj je rekla da ne sme manje od 7kg... Kazu da neuhranjene trudnice mogu da se porode ranije... Tako da ti kg su nam definitivno potrebni...

Mislim da to ima puno veze i sa genetikom i sa sklonostima samog organizma i tela trudnice!Kod mene u porodici se niko nije ugojio više od 12 kg, pa je logično što sam i ja krenula tim stopama! :rolleyes:

Čak i na porođaju neke žene izgube 5kg,a neke 10kg!

Meni je dr. rekla da bi bilo idealno 11kg-13kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovoljno je, bebe su bile 3000gr. Ostalo mi po kg posle porodjaja i kad je izasla voda, ostala ja kao i ranije. Trudila sam se da u trudnoci jedem samo zdravu hranu i nisam puno nabacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre opustite se, binto da su nam bebci zivi i zdravi, kilogrami lako odu...

Naravno, ne treba se sad skroz opustiti i toviti se ko krme, ali sve sto je u granicama normale, i da je vama ok, to je super... Manite doktore, oni samo i znaju da se**...

A sto bre pravite frizurice, celavost u trudnoci zakon :lol:

mm voli žbunić :D Kultivisani žbunić :D :D :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to ima puno veze i sa genetikom i sa sklonostima samog organizma i tela trudnice!Kod mene u porodici se niko nije ugojio više od 12 kg, pa je logično što sam i ja krenula tim stopama! :rolleyes:

Čak i na porođaju neke žene izgube 5kg,a neke 10kg!

Meni je dr. rekla da bi bilo idealno 11kg-13kg!

Usvojite i mene. Moja mama je debela. A ja sam do sad 15kg u plusu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od tezine trudnice pre trudnoce... Moja dr je meni rekla ne ispod 10kg, jer sam mrsava ostala trudna... Imala sam 53.5kg, sad imam oko 58kg... A moja sestra je ostala trudna sa viskom kg i dr joj je rekla da ne sme manje od 7kg... Kazu da neuhranjene trudnice mogu da se porode ranije... Tako da ti kg su nam definitivno potrebni...

Bebo bre, napaš li ti te prasiće i kiflice? Prošao Božić a ti 5 kg!!!

Mislim da svaki organizam ima svoj plan za trudnoću, dok god je tebi ok nemoj da se brineš, ali nemoj da zabušavaš sa hranom zbog briga ili nekih drugih stvari. Nauči sebe na tri obroka, i biće sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da bre, sve je to individualno... Ja ranije npr, nevezano za trudnocu, tokom prazika i slava sam znala da nabacim po 5-7kg, ali nigde se to nije viedelo osim na vagi... Tako da, sve zavisi od organizma, i delom genetike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce sam imala 46 kg, sad imam 45. Za moju visinu je ok (160cm). A dr nije imao nista protiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce sam imala 46 kg, sad imam 45. Za moju visinu je ok (160cm). A dr nije imao nista protiv.

Pa ti si malecna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam. Kod mene se primeti i jedan kg, ako se ugojim. A kao trudnica sam izgledala kao loptica, bez obzira na tezinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, ne brinite! Ja sam se uprasila 22kg do devetog meseca(posle toga vise nisam smela da stanem na vagu)-verovatno je bilo i vise. Sad posle skoro deset meseci otislo skoro sve :huh: . Imam 4kg vise nego pre trudnoce i uopste mi ne smetaju! Volim ih! Moji su! A beba kad mi je u rukama-ouste se i ne vide!

Samo smo pune tecnosti-garant pijete vodu-jel da? Meni je SAV taj visak-VODA!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li sam normalna ili ne, ali za celu trudnocu ako sam popila 10l vode... jer mrzim vodu.. Uhhhh... Jedino leti mogu da je pijem kada ozednim kao pas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, ne brinite! Ja sam se uprasila 22kg do devetog meseca(posle toga vise nisam smela da stanem na vagu)-verovatno je bilo i vise. Sad posle skoro deset meseci otislo skoro sve :huh: . Imam 4kg vise nego pre trudnoce i uopste mi ne smetaju! Volim ih! Moji su! A beba kad mi je u rukama-ouste se i ne vide!

Samo smo pune tecnosti-garant pijete vodu-jel da? Meni je SAV taj visak-VODA!!! :P

Ja bez vode ne mogu... Ne znam ni sama koliko sam u stanju dnevno da popijem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pijem oko 3 l vode dnevno, inace voda je moje omiljeno pice obozavam vodu, sokove ne volim, osim od kruske ali je toliko gust umesto obroka, ali i to bas kad se pozelim i ove prirodne pomorandzu i limunadu :) ja da nepazim bila ko prase i pre trudnoce i sad :) ne mislim sad pazim ne jedem vec ne pozderem koliko bi mogla :) nap. umesto cele cokolade ja pojedem dva reda :) i tako , mogla bi mnogoooo vise:)

Kod mene cokolada kad je u pitanju ne postoje granice.... njami njami... mm mi obavezno s posla donese najlepse zelje sa kikirikijem... obozavam je... i to nestane za tren... :D Toliko mi se u zadnje vreme ruckaju slatkisi da ja to vama ne mogu da opisem... :rolleyes: Nikad tako nije bilo... Zasladim se po malo i to je to.. Ja ne mogu jedan dan sad da izdrzim bez slatkisa...

Ali eto to mi ne valja za bebu posto sam cula da se ona od toga dosta goji... Ali ja ne znam da se suzdrzim kad je vidim... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce sam imala 46 kg, sad imam 45. Za moju visinu je ok (160cm). A dr nije imao nista protiv.

Ja sa 69.7 zapocela trudnocu... :lol: Ja sam veliki covek... :lol: A u sestom mesecu dogurala do 75... Posle toga se vise nisam merila... Sad bi trebalo da me mere kad odem na kontrolu posto odavno nisu. Vazno je da se na meni ne primecije nista... Samo se bebac siri... Srce moje sicusno... :rolleyes: A i ne opterecujem se oko toga... Sve je to normalna stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo bre, napaš li ti te prasiće i kiflice? Prošao Božić a ti 5 kg!!!

Mislim da svaki organizam ima svoj plan za trudnoću, dok god je tebi ok nemoj da se brineš, ali nemoj da zabušavaš sa hranom zbog briga ili nekih drugih stvari. Nauči sebe na tri obroka, i biće sve ok.

Nisam ja neki ljubitelj prasica, hehehe kiflice vec mogu da prodju :)

Ali jedem ja sasvim normalno, samo sto valjda zato sto sam ja 17 godina bila balerina, navikla sam da jedem umereno i bas zdravo, ja slatkisima odolim, kao i gurmanskim jelima, ali zato mleko, jogurt, povrce, zitarice i mlecne proizvode ne zaobilazim... Voce onako pojedem jednu mandarinicu-dve... Jedino sto mi se celu trudnocu gadi piletina, a to je jedino meso koje volim.. Zamenila sam ga zato mlevenom junetinom, pa zato svako malo sos od mlevenog mesa u paradajzu i integralne spagete... Ja se cudim kako je moguce da nisam veca, jer ja se ne krecem ni malo.. Ali ima nesto i do metabolizma valjda... Mada opet ne pojedem ja ni neku sad da kazes kolicinu Meni je vazno da mi je dr rekla da sta god ja da jedem beba odlicno napreduje i slobodno da nastavim tako :) A vodu bih pila ceo dan, ali uz Partusisten ne sme vise od 2l dnevno, umrem zedna predvece :huh:

Na meni se inace vidi i 300g :lol: A nagurala sam nekih 168-9cm, ni mene nije ubila visina, a zato mi muz ima 2m... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam. Kod mene se primeti i jedan kg, ako se ugojim. A kao trudnica sam izgledala kao loptica, bez obzira na tezinu.

Hi hi, pa to je baš slatko :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, ne brinite! Ja sam se uprasila 22kg do devetog meseca(posle toga vise nisam smela da stanem na vagu)-verovatno je bilo i vise. Sad posle skoro deset meseci otislo skoro sve :huh: . Imam 4kg vise nego pre trudnoce i uopste mi ne smetaju! Volim ih! Moji su! A beba kad mi je u rukama-ouste se i ne vide!

Samo smo pune tecnosti-garant pijete vodu-jel da? Meni je SAV taj visak-VODA!!! :P

Navijam ja za vodu ali sve mi se čini da je ipak salo... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja neki ljubitelj prasica, hehehe kiflice vec mogu da prodju :)

Ali jedem ja sasvim normalno, samo sto valjda zato sto sam ja 17 godina bila balerina, navikla sam da jedem umereno i bas zdravo, ja slatkisima odolim, kao i gurmanskim jelima, ali zato mleko, jogurt, povrce, zitarice i mlecne proizvode ne zaobilazim... Voce onako pojedem jednu mandarinicu-dve... Jedino sto mi se celu trudnocu gadi piletina, a to je jedino meso koje volim.. Zamenila sam ga zato mlevenom junetinom, pa zato svako malo sos od mlevenog mesa u paradajzu i integralne spagete... Ja se cudim kako je moguce da nisam veca, jer ja se ne krecem ni malo.. Ali ima nesto i do metabolizma valjda... Mada opet ne pojedem ja ni neku sad da kazes kolicinu Meni je vazno da mi je dr rekla da sta god ja da jedem beba odlicno napreduje i slobodno da nastavim tako :) A vodu bih pila ceo dan, ali uz Partusisten ne sme vise od 2l dnevno, umrem zedna predvece :huh:

Na meni se inace vidi i 300g :lol: A nagurala sam nekih 168-9cm, ni mene nije ubila visina, a zato mi muz ima 2m... :lol:

Pa, ako si bila balerina onda to objašnjava i veličinu stomaka. Ti kad se porodiš, imaćeš skroz ravan stomak, kao svi normalni ljudi koji su vežbali i vodili zdrav život. A meni će verovatno još pola godine da ustaju u autobusu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno... Na sta ce onda moj stomak da lici? Na testo? :blink: Ja i sport dva razlicita pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno... Na sta ce onda moj stomak da lici? Na testo? :blink: Ja i sport dva razlicita pojma...

Ma vrati se to...skoro sve ali nekom odmah a nekom se mesecima vraća...ako si u ljubavi sa sportom kao ja za nas je ova druga varijanta :( ali mora da se nosi steznik da bi ti se vrže vratilo. E sad kakav je to steznik, nemam pojma. Da li je poseban ili obični...još se nisam raspitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vrati se to...skoro sve ali nekom odmah a nekom se mesecima vraća...ako si u ljubavi sa sportom kao ja za nas je ova druga varijanta :( ali mora da se nosi steznik da bi ti se vrže vratilo. E sad kakav je to steznik, nemam pojma. Da li je poseban ili obični...još se nisam raspitala.

Ja ovde postavila pitanje vezano za vrstu steznika jos niko nije odgovorio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.