Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Zene, sve je jako individualno. Mene su plasili kako cu u osmom i devetom da se najvise ugojim (posto je jedna nabacila 12kg za ta dva meseca :ph34r: ) a ja sam dobila 2-3kg u ta dva meseca..ukupno sam dobila 12..mada sam ja inace punija pa mi je i to bilo mnogo :D

A na ishranu treba ipak donekle paziti zbog bebe, opasno je ako trudnica dobije secer, zato oni sad forsiraju tih 12-15..sa tim sto mrsavije mame mogu vise da dobiju a debljim je dovoljno i 8-9kg :lol:

Al opet, mnoge dobiju i 20, pa nista, zdrava mama, zdrava beba..a neke dobiju samo 6-7kg sveukupno, pa kad se porode ode sve to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su plasili kako cu u osmom i devetom da se najvise ugojim

Pa tako i mene plase. <_<

Al ajd nek im bude...izbacicu slatkise, hleb, tesku i masnu hranu i nek budem u fazi da ubijem nekog sa ovim hormonima em bez slatkisa i hleba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacne situacije, sa 70kg, 168cm visine, ostala trudna, s 88kg otisla roditi, evo 7 dana kasnije imam 79kg

Mihaela-Ela, MaliCrv, Fox i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

177cm visoka i 57-58kg sam imala po pocetku trudnoce... sada sam u 24oj nedelji, imam 69kg... i pitam se gdi su jer ja to uopste ne primecujem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 178cm visoka, sad imam 73kg, čestvrti sam mjesec. Na početku trudnoće sam imala 75kg, pa sam izgubila 3kg, onda sam se ugojila 2kg, pa smršala jedno i došla na ova 73kg. Meni se u principu ne sviđa što sam za 4 mjeseca toliko varirala gore dolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38 nedelja i sad sam +10 173 visoka,nadam se da vise nemam sta da dodam,s obzirom da cu uskoro da se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na kontroli u 37 nedelji vaga pokazala 7.5kg a beba veeeeliiika 3.450gr. Mama i vise nego zadovoljna. :)

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dalje na -3 :huh: a već bi trebalo da počnem da se.gojim, stomačić raste :unsure:

U prvoj trudnoći u ovom periodu nisam mogla da.nosim farmerke i uske pantalone... tj. smo šta je na lastiš... a sad ništa :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u minusu 2kg. Na pocetku trudnoce imala sam 60 a sad sam na 58kg, nadam se da se necu puno ugojiti, mada nisam ni u prvoj nesto mnogo, dobila sam 13kg vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na +6-7, mada mi se čini da mi se nakuplja dosta vode iako sma slano izbacila... tako da sada imam 58, visoka sam 159 a u januaru sam imala tu oko 51-52kg. ja sam zadovoljna sobzirom da krkam sve što stignem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na +6-7, mada mi se čini da mi se nakuplja dosta vode iako sma slano izbacila... tako da sada imam 58, visoka sam 159 a u januaru sam imala tu oko 51-52kg. ja sam zadovoljna sobzirom da krkam sve što stignem :D

jao blago tebi, ja sam izbacila i slano i slatko a ponekad izbacim i veceru pa cele noci gladujem a ipak sam se ugojila 20 kg i cini mi se da svaki dan nabacim kilo, dva...ja sam ocajna, vise neznam sta da radim a nemogu bas da ne jedem nista. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi nemoj se nervirati mnogo oko toga,ako se zdravo hranis..ako se ti dobro osecas,nema razloga za toliku paniku..Sve ces ti to skinuti posle porodjaja.I ja sam se bila ugojila isto toliko pa je sve doslo posle na mestu..

I nemoj nikad gladovati..to ti je velika greska..

Misli na svoju bebicu,a sve ostalo ce biti ok..

BgB i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi stvarno, ne smeš da ne jedeš. briga te za kile, bitno da beba i ti imate dovoljno svega. KG se posle skinu...mnogo je gore ako gladuješ. jedi više voća, mnogo malih obroka u toku dana, mislim da će ti tako biti lakše. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ponekad izbacim i veceru pa cele noci gladujem a ipak sam se ugojila 20 kg

Nemoj da izbacujes veceru, jer organizam da bi mu metabolizam radio dobro mora da vari cesce a manje i mora da vari nesto sto je lako svarljivo uvece. (da nije skrob i masno)

Zato, umesto da propustas veceru, za veceru pojedi posni sir sa manje mlecne masti, solju jogurta, salatu od cvekle zacinjenu limunom (ja to obozavam :) ), nemasnu piletinu, neku salatu...Samo nemoj da ostajes gladna :)

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako i mene plase. <_<

Al ajd nek im bude...izbacicu slatkise, hleb, tesku i masnu hranu i nek budem u fazi da ubijem nekog sa ovim hormonima em bez slatkisa i hleba...

Ja u 8 nisam dobila ni kg, a beba je dobila 800g, jela sam puno voca i pila vode, tako mi je tražio organizam. do sada sam dobila 10 kg, a videćemo sada u 9

In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim, nisam nista dobila od poslednjeg merenja, smrsala sam 2 kg i tu stojim sada a bebac raste :)

In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ulasku u 36. nedelju (tiker mi kasni), ja sam na +7. Jedna kila mi se izgubila a beba dobila za mesec dana tacno 1kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukupno sam dobila 13kg, pre neki dan sam se vagala, i ostalo mi 3kg viska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec gore napisala da sam bila +18kg.. Sada posle porodjaja, ja ne vidim nista! Otecene su mi noge bile do juce, sva se voda slila u njih, a sada i to prestaje (nadam se da se nece vratiti, jer su mi stopala bila deformisana.

Tako da, nemojte da se plasite ako se ugojite i 20kg, uglavnom je to mnogo vode i posle porodjaja splasne. Malo mi je ostao stomacic, ali verujem da ce to brzo da se skine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku trudnoće ugojila sam se ukupno 12 kg. Sedam dana posle porođaja imam 8 kg manje. Zadavojlna sam, ostao mi je stomačić ali znam i da će se to vratiti u normalu uskoro ;))))

anisoptera i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec gore napisala da sam bila +18kg.. Sada posle porodjaja, ja ne vidim nista! Otecene su mi noge bile do juce, sva se voda slila u njih, a sada i to prestaje (nadam se da se nece vratiti, jer su mi stopala bila deformisana.

Tako da, nemojte da se plasite ako se ugojite i 20kg, uglavnom je to mnogo vode i posle porodjaja splasne. Malo mi je ostao stomacic, ali verujem da ce to brzo da se skine.

Potpuno se slažem sa Bgb.

Ja sam se ugojila 17 kg, dan kad sam išla na porođaj izmerila 72 kg, a jutros, 7 dana nakon porođaja imam 60, odnosno 12 kg je otišlo. Skoro da mi je i stomak već ravan, neverovatno!

Ja sam bila puna vode, noge, ruke, a sad vidim da je vode bilo po celom telu. Ne mogu vam opisati koliko čovek splasne nakon porođaja. Ja sam već na porođajnom stolu videla da su mi se noge ispuvale! :blink: Znam da zvuči neverovatno, ali i muž je bio sa mnom i kaže da se golim okom videlo kako mi i butke splašnjavaju....spooky :blink:

Posle porođaja se piški i znoji u nenormalnim količinama, bar je kod mene tako (npr. prvih dana nakon porođaja mokrenje na svakih pola sata do sat vremena, ali bukvalno, i to ne malo).

Ja sam htela da se nakon porođaja zadržim na 58 kg, ali sad se brinem da ću splasnuti ispod svoje početne, kako mali sisa imam osećaj da me cedi kao limun, a ja ne uspevam da pojedem koliko sam gladna!

BgB, Fox, MaliCrv i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno u kom si se porodilistu poradjala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da si pisala da je suprug bio prisutan pa sam se nadala da ces mi pomoci da izaberem, nista onda...Nadam se da uzivate ti i bebac, ako uspevate po ovim vrucinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vas drage trudnice ali ja sam u 9 mesecu non stop gladna i tesko se kontrolisem. Ne pomazu ni ove vrucine da mi se apetit malo smanji. Ruckam i dok operem sudove ja bih opet mogla jesti :) gde mi samo stane kad je bebica ogromna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.