Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ostala sam trudna sa 60kg, u trudnoci dodala 11,5kg, 15 dana nakon porodjaja imam 62kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam trudna sa 60kg, u trudnoci dodala 11,5kg, 15 dana nakon porodjaja imam 62kg!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes::lol: :lol: Super...to je bas lepo, brava Anchi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes::lol: :lol: Super...to je bas lepo, brava Anchi

Fala, fala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Anci, blago tebi. :) Ja imam +7kg od one tezine pre trudnoce. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bilo mi je muka prvih 4,5 meseci, mislila sam da nece nikad prestati... imala sam 62 kad sam ostala trudna, i morala sam da lezim do 6. meseca. boze kad se setim te muke, stvarno mi je sve smrdelo, meso i voce nisam mogla da okusom a pd povrca samo malo krompira i z salatu... kad je prestala muka apetit mi se nije povecao pa sam ujutru jela zitarice sa mlekom ili voce, rucak je bio meso i povrce- sto dinstano, sto sveze- najcesce i jedno i drugo, a vecera isto voce ili keks i mleko ili neki sendvic. u to vreme su bile silne slave i ni na jednu nisam otisla. kad sam usla u 8. mesec stomak mi je toliko pritiskao zeludac da glad uopste nisam osecala, pa sam prepolovila porcije... na porodjaju 70kg, iz porodilista izasla sa 5 kg manje, sad, posle 4 meseca imam opet 62kg. da samo napomenem da mi je devojacka tezina bila 55kg, a ja mastam do ng da skinem bar jos 4-5 kg!! inace sam sklona gojenju i iznenadila sam samu sebe da sam nabacila samo 8 kg tokom trudnoce... mislim da moze da se pazi, ali tesko to moze da se kontrolise. treba jesti sto zdravije, od toga mislim da ne moze puno da se ugoji!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos se dobro drzimo :rolleyes: 2.5-3kg

Da li se i vama desava da u toku dana mnogo varira kilaza?

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos se dobro drzimo :rolleyes: 2.5-3kg

Da li se i vama desava da u toku dana mnogo varira kilaza?

:blink:

naravno... kako sta pojedem, ona raste, kako sta popijem - ona raste.... zato i treba da se merimo ujutro pre prvog obroka. ima dana i kad mi se po nekoliko dana tcnost zadrzava u tkivima vise nego obicno... pa se posle par dana iznivelise... ne obracaj paznju na to, osim ako ne primetis da mnogo otices, da pijes tecnosti a ne mokris... onda sa lekarom proveri pritisak i funkciju bubrega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ostala na onih plus15! Jupiii! :D Nadam se da sad vec i necu do kraja da skupljam vise,dosta je i ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehhehe..i ja ostala..za sada na +15.. :lol: :lol: :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26. nedelja i + 7 kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26. nedelja i + 7 kila

Pa ti si bre odlicna :)

A jos nosis dvojke :)

Ja jos nista nisam dobila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

konacna cifra 25. ostalo citavih 15,ali se zaista ne uzbudjujem uopste, za 4 m sam prosle god bez dijete skinula 17 :) recept - setnja 4 km svaki dan, bez vecere i bez cokolade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

33 nedelja 7 kg i nije tako lose :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

33 nedelja 7 kg i nije tako lose :rolleyes:

Nije lose?! Fantasticno je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije lose?! Fantasticno je! :)

pa nije al sad se tek lepi a dr mi rekla smem jos najvise 4 :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nije al sad se tek lepi a dr mi rekla smem jos najvise 4 :lol: :lol: :lol:

E pa kad meni dr objasni kako sam se za mesec dana ugojila citavih 10 (u 6.), bez slatkisa i grickalica, bez vecere...u 8 i 9 sam dobila svega 3kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti si bre odlicna :)

A jos nosis dvojke :)

Ja jos nista nisam dobila :(

Eeee Bebo Dimic, to tek kasnije krene - negde u šestom mesecu bebe pocnu da nabacuju masu ... Dotad treba da se doda do 4-5 kg (uvecana materica, placenta, malo vise krvi u organizmu, povecane grudi, amnionaska tecnost... A ako si mrsava, nije lose i malo mase da dodas. Ja sam bila mrsava a sad sam super! Volim sto sa trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja jedva cekam da se ugojim! Izgleda da to jedino trudnocom mogu da postignem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

33 nedelja 7 kg i nije tako lose :rolleyes:

Pa, i ne nabacila samo 7kg kad beres tresnje non-sop. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, i ne nabacila samo 7kg kad beres tresnje non-sop. :P

a cvrc milojka i ja sam na postu od nedavno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee Bebo Dimic, to tek kasnije krene - negde u šestom mesecu bebe pocnu da nabacuju masu ... Dotad treba da se doda do 4-5 kg (uvecana materica, placenta, malo vise krvi u organizmu, povecane grudi, amnionaska tecnost... A ako si mrsava, nije lose i malo mase da dodas. Ja sam bila mrsava a sad sam super! Volim sto sa trudnica.

I ja sam bas mrsava... A i dr mi se cudi da za ceo prvi trimestar ni gram, kaze da je trebalo kilo, do dva... Jos koju god trudnicu sretnem u cekaonici sve su sad usle u cetvrti i sve su nabacile po koji, neke cak i malo previse, a nijedna nije ispod tri... A moj bebac se malo vidi polako, nijedna farmerke ne mogu da zakopcam, grudi mi vece za broj, a vaga ne mrda, jos sam i izgubila pola kile, a nisam povracala uopste :(... Ima ja da prodjem na kraju kao mama i sestra, obe nakon porodjaja manju tezinu nego pre trudnoce.... Ali ajde, nadam se nekom kilogramu :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja jedva cekam da se ugojim! Izgleda da to jedino trudnocom mogu da postignem! :lol:

I ja se tome nadam, heheheheh ali za sada ne ide, evo do cetvrtog sam izgubila pola kile....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a cvrc milojka i ja sam na postu od nedavno :P

:lol: :lol: :lol: Pazi, onda, da ne nabacis mnogo sad kad nema mrsa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja jedva cekam da se ugojim! Izgleda da to jedino trudnocom mogu da postignem! :lol:

Sad mi je jasno zsto taj nick :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bas mrsava... A i dr mi se cudi da za ceo prvi trimestar ni gram, kaze da je trebalo kilo, do dva... Jos koju got trudnicu sretnem u cekaonicu sve su sad usle u cetvrti i sve su nabacile po koji, neke cak i malo previse, a nijedna nije ispod tri... A moj bebac se malo vidi polako, nijedna farmerke ne mogu da zakopcam, grudi mi vice za broj, a vaga ne mrda, jos sam i izgubila pola kile, a nisam povracala uopste :( ... Ima ja da prodjem na kraju kao mama i sestra, obe nakon porodjaja manju tezinu nego pre trudnoce.... Ali ajde, nadam se nekom kilogramu :) ))

Kad dojes u 5-6 mesec, pa ti usne nabubre i zarumene, a grudi se uvecaju, i popune se sve ravnine i dobiješ obline, a trudnoca ti još ne smeta, pa kad pocnu da lete komplimenti kako si lepa trudnica, pa ti neko kaže - joj ti stalno da budeš trudna (Jer napokon više nisi koska nego bas meka i ženstvena)...

Opusti se i uživaj. Brini o tome da beba dobija sve što joj treba (vitamini, minerali, šećer, masti, proteini...), to je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.