Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Zatrudnela sa 50kg,porodila se sa 70,posle 4 mes. vratila se na 55kg...I super se osecam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatrudnela sa 50kg,porodila se sa 70,posle 4 mes. vratila se na 55kg...I super se osecam! :)

hvala ti na ovom postu :lol: sunce sad lepse sija :) .... znam da je sve to individualno,ne pada u neku depresiju oko kilaze,ali opet s vremena na vreme,ne bude mi sve jedno koliko kg vaga pokaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj i previse ... zatrudnila sam sa nekih 67 kg a porodila se sa nekih 94-95 STRASNOOOO ali sam vec nakon godinu dana bila kao "violina" :) iskreno receno ispuhala sam kao balon vec nakon par mejseci sada mi je moja doktorica rekla da se ne sekiram previse jer da sam ja jedna od onih trudnica koje ma koliko da se trude MORAJU da se udebljaju u trudnoci (malo vise udebljaju) tako da sam za prva 4 mjeseca nabacila nekih 4-5 kg. ... a i imam sve moguce genetske predispozicije da budem debelac, sa tim se borim citav zivot :D od kada znam za sebe stalno sam gladna :( ako ne zelim da budem debela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada pred porođaj imam 14 kg više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim :D u proteklih mjesec dana udebljala sam se samo kilogram :) ... doktorica me pohvalila ;) juuuupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći sam se ugojila skoro pa idealnih 14kg! Bebac bio 3800 i dve nedelje nakon porođaja 10kg manje. HA HA, ali ne lezi vraže, žderonja je žderonja i onda tako lepo, mic po mic, oko bebinog 10.tog meseca, imala sam isto kg kao u 9.tom mesecu trudnoće!!!! Strahota. Kod mene nije važilo ono - ako dojiš, kilogrami se tope. Kod mene su se lepili.

I sad, posle dve godine imam još 4kg viška da se vratim na kilažu od pre trudnoće, a onda još 2-3, da bih bila skroz tip top. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći sam se ugojila skoro pa idealnih 14kg! Bebac bio 3800 i dve nedelje nakon porođaja 10kg manje. HA HA, ali ne lezi vraže, žderonja je žderonja i onda tako lepo, mic po mic, oko bebinog 10.tog meseca, imala sam isto kg kao u 9.tom mesecu trudnoće!!!! Strahota. Kod mene nije važilo ono - ako dojiš, kilogrami se tope. Kod mene su se lepili.

I sad, posle dve godine imam još 4kg viška da se vratim na kilažu od pre trudnoće, a onda još 2-3, da bih bila skroz tip top. :ph34r:

Као да читам своју причу! И ја се тако нисам нарочито угојила у трудноћи, брзо је нестао вишак, а онда, после отприлике месец дана, почела сам да се гојим ненормално. Дојење скида вишак килограма??? Код мене је било управо обрнуто :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Као да читам своју причу! И ја се тако нисам нарочито угојила у трудноћи, брзо је нестао вишак, а онда, после отприлике месец дана, почела сам да се гојим ненормално. Дојење скида вишак килограма??? Код мене је било управо обрнуто :angry:

kazu da dojenje DNEVNO sagoreva 500 kalorija....videcemo ... ja sam vec ,,teza kategorija`` :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada sam se ugojila 10 kg.

Oblacim pantalone koje sam mogla i u 3. mjesecu trudnoce, samo mi je stomak bas ogroman.

Ne opterecujem se kilogramima, jedem sve sto mi se jede, a to su trenutno slatkisi i sladoledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se uvukla u farmerke koje sam nosila na pocetku trudnoce. Obukla ih i zakopcala. Nisam verovala da ce mi uspeti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je stanje vise nego iznenadjujuce..u prvoj trudnoci sam se ubucila skoro 30 kg....a moja devojacka kilaza je 66 pa sad racunajte :lol: i naravno porodila se iz prve sto bi rekli..posle 10 meseci sve je otislo...sada sam u dvadesetoj nedelji trudnoce i zasada sam se ugojila dva i po...doktorka kaze da je malo a ja kad se setim prve trudnoce kazem da je i to puno :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

18kg do sad, 29.nedelja...ne veceram, ne jedem slatkise, porcije su umerene...ne razumem gde su svi ti kilogrami?! inace se odlicno osecam i bas lepo izgledam :)

ps. i ne gegam se, vec sam prav ak'o strela i okretna k'o cigra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

18kg do sad, 29.nedelja...ne veceram, ne jedem slatkise, porcije su umerene...ne razumem gde su svi ti kilogrami?! inace se odlicno osecam i bas lepo izgledam :)

ps. i ne gegam se, vec sam prav ak'o strela i okretna k'o cigra :)

verovatno samo zadrzavas vodu...a to je super jedino pazi na pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Као да читам своју причу! И ја се тако нисам нарочито угојила у трудноћи, брзо је нестао вишак, а онда, после отприлике месец дана, почела сам да се гојим ненормално. Дојење скида вишак килограма??? Код мене је било управо обрнуто :angry:

Što je najgore od svega, u trudnoći mi je zaista sve otišlo u stomak. Imala sam oooogroooman stomak, a noge štapići. Ali gojenje tokom dojenja je rasporedilo sve te kilograme svuda. Stomak sam imala ko u petom mesecu. Nekoliko ljudi me je bilo pitalo kad će prinova. :angry: Kao da žena ne može da bude debela.

Evo još 3kg. Uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatrudnela sam sa 48kg a otisla u porodiliste sa 63 kg, a posle 6 meseci vratila tek na 55 kg <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

18kg do sad, 29.nedelja...ne veceram, ne jedem slatkise, porcije su umerene...ne razumem gde su svi ti kilogrami?! inace se odlicno osecam i bas lepo izgledam :)

ps. i ne gegam se, vec sam prav ak'o strela i okretna k'o cigra :)

Blago tebi! Ja sam u 4. mesecu i već sam se ugojila 4 kg. Ne smem ni da stanem na vagu! Inače sam sklona gojenju, a navikla sam na fitnes, aktivnost i trbušnjake! Ne smem ni da računam koliko ću se ugojiti do kraja trudnoće! I, za razliku od tebe, ja se već gegam!!!!! Nisam navikla i baš teško nosim težinu..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi! Ja sam u 4. mesecu i već sam se ugojila 4 kg. Ne smem ni da stanem na vagu! Inače sam sklona gojenju, a navikla sam na fitnes, aktivnost i trbušnjake! Ne smem ni da računam koliko ću se ugojiti do kraja trudnoće! I, za razliku od tebe, ja se već gegam!!!!! Nisam navikla i baš teško nosim težinu..... :(

Ma uopste nemoj da se nerviras! Zaista! U prvih 5 meseci sam imala 3kg viska buduci da sam povracala od jutra do sutra i da sam bukvalno zivela na perecama i vodi. E onda sam pocela normalno da jedem (normalno u smislu uravnotezeno, bez vecere, bez preterivanja) i pomalo da setam (imam serklaz i moram da mirujem, mada bih ja najradije vozila rolere :P ) i to mi je jedino opravdanje za ovih silnih 18 kilograma vise. Pritisak mi je savrsen, secer takodje, nemam otoke... :huh: rebus :)

ps. ako sam za 3 meseca uspela da smrsam 17 kilograma bez rigorozne dijete, samo uz redukovanu ishranu (bez vecere, bez slatkisa, uz voce, mlecne proizvide, meso, umereno testeninu, setnju do posla (4km)), uopste se ne brinem kako cu skinuti trudnicke kilograme kad malisa pocne da trci po kuci i dira sve sto ne sme :) Ponavljam - to je samo 9 meseci, imas ceo zivot da doteras liniju do perfekcije ako zelis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što je najgore od svega, u trudnoći mi je zaista sve otišlo u stomak. Imala sam oooogroooman stomak, a noge štapići. Ali gojenje tokom dojenja je rasporedilo sve te kilograme svuda. Stomak sam imala ko u petom mesecu. Nekoliko ljudi me je bilo pitalo kad će prinova. :angry: Kao da žena ne može da bude debela.

Evo još 3kg. Uh...

Secam se da mi je trener cesto govorio da kada se poodim ne smem da drzim dijetu niti da ocekujem da cu dok dojim smrsati i jedan jedini kilogram je metabolizam funkcionise tako da zadrzava sve rezerve zbog mleka. Nervirala sam se do prosle nedelje i kad sam skontala da kilogrami idu gore bez obzira na to sta radim/ne radim, prestala sam i opustila se. Koliko bude, bice, samo da je beban dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno samo zadrzavas vodu...a to je super jedino pazi na pritisak

Pritisak mi je devojacki :lol: 100/70, ali gde se krije sva ta voda, nije mi jasno...mada kad se pogledam u odnosu na druge trudnice, stomacic je baaaaas veliki :) ljubi ga majka, ima da ima 6300g na rodjenju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam 52kg kad sam pocela hormonsku terapiju.sa 60kg sam ostala u drugom stanju.inace,inseminacija uspela iz prve!:D stomak mi se odmah primetio a do kraja trudnoce je bio oooogrooomaaan.sa 84kg sam se porodila.na porodjaju sam izgubila 14kg.danas moj bebac ima 6meseci i nedelju dana a ja i dalje stojim na tih 70kg,koliko sam imala kad sam izasla sa betanije.dojila sam ga skoro 3 meseca i od tada jako pazim sta jedem,otprilike isto sto i bebac ali kile stoje.a i stomacic je tu tako da jos uvek mogu da prodjem kao trudnica,sto mi je jedna zena i rekla kada mi je ustupila mesto dok sam cekala u redu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od danas sam u 15. nedelji :D

Moja vaga i izgled se ne slazu. Sve na meni puca i izgleda kao da sam se ugojila bar 4-5kg, a vaga ne mrda sa pocetne pozicije. Sva sam obla i meka - koza mi je meka, grudi su mi ogromne, stomacic je sve primetniji, cini mi se da pocinjem da oticem - usta su mi nekako veca (to se oticanje valjda na licu prvo primeti)... trudnica original.

Mislim da mi se vaga zaglavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oko 16kg i sada 4 meseca nakon porodjaja ostalo mi je oko 4.A koliko treba da se zategne donji deo stomaka?Uzasno me nervira :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,pa,manje-vise,sve pricate o nekih 7-8 kg...a ja,evo u 29oj nedelji +15kg.Nekako se tesim da je sve to voda,jer sam otekla kao zaba,od glave do pete.Pre trudnoce sam imala 53kg na 172cm,znaci-prilicno mrsava...tesim se...tesim:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,pa,manje-vise,sve pricate o nekih 7-8 kg...a ja,evo u 29oj nedelji +15kg.Nekako se tesim da je sve to voda,jer sam otekla kao zaba,od glave do pete.Pre trudnoce sam imala 53kg na 172cm,znaci-prilicno mrsava...tesim se...tesim:(

30.nedelja - 20kg vise...sta reci...nije mi jasno kako i zasto, ranije sam se nervirala, sad ni najmanje. Zaista je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prijavljujem jos 3 kg viska...znaci do sad 13 kg...i sve je u tibi,svi misle da cu uskoro da se porodim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.