Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

ja sam za sad dodala 3 kg valjda nije puno za 20nedelja i 4 dana!ili se ja to samo tesim!

otvorio mi se apetit osecam da cu da napravim strasilo od sebe!jos uvek uspevam da se suzdrzim i iskontrolisem u jelu ali nisam ja neki karakter popusticu ubrzo! :(

Ti si u petom mesecu zar ne?Ma gde puno,super ti je kilaza!Meni je doktor svojevremeno rekao-"Gledaj,nemoj preko 12-13kg",to svi savetuju jer je stvarno lakse i za mamu i za bebu.Najvise se nabije kg u osmom i devetom mesecu.Mislim da si ti super za 21.nedelju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu definitivno biti najgora :(

Sad sam u 36.nedelji i danas sam se merila +19 :unsure::(

Nikad u zivotu nisam imala vise od 50 kg ,i ako osetim da cu se ugojiti odmah smanjim hranu a sad???

Ne umem jednostavno,samo mi se jede i sve mi je lepo :P

Odlucila sam cvrsto da kad se porodim odmah izbacim slatko i grickalice inace bicu kao tenk :P

Pa, ti cico upadaš u onu grupu - mršave žene se više ugoje u trudnoći. Ja sam bila pretovarena kilažom, nije bilo lako skinuti, ali sam uspela. :) Tako da uživaj sad, posle smanjuj obroke, buši kašike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ne znam dal je moguce ja cu za nedelju dana u 8mjesec akobogda,i ugoila sam se samo 4kg nemogu da vjerujem,mada sam bas srecna zbog toga,nadam se da za ova dva mjeseca necu se naglo ugoit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma neces...meni se u 9 mesecu tolikooo smanjiao apetit da sam jela manje nego pre trudnoce...kad sam se porodila bukvalno mi se izduvao stomak, jos ako posle dojis bebu ode sve....ako izuzmemo visak kozurice na stomaku ja imam staru liniju plus ko ne zna da imam bebu nikad ne bi rekao da sam bila trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma neces...meni se u 9 mesecu tolikooo smanjiao apetit da sam jela manje nego pre trudnoce...kad sam se porodila bukvalno mi se izduvao stomak, jos ako posle dojis bebu ode sve....ako izuzmemo visak kozurice na stomaku ja imam staru liniju plus ko ne zna da imam bebu nikad ne bi rekao da sam bila trudna

ja jedem sasvim normalno uglavnom ne prejedam se da nemogu nikud,ali poslednjih dana mi se tek vidi bas da sam trudna a eto gledam neke zene u 5-6mjesec visi im stomak od mog,ma ja mislim sve od zene do zene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21oj nedelji, ugojila sam se , po svojoj proceni, 5kg (jer nisam sasvim sigurna koliko sam imala kg kad sam ostala trudna, a niko me nije merio)! Nisam nešto alava ali sam počela da jedem hleb i peciva, što inače ne jedem. O čokoladi da ne pričam, ali ona mi se jede i u prvom i u drugom stanju :lol: :lol: :lol: Pokušavam da se obuzdavam, ali pošto moram da ležim kontam da mi se sve dodatno lepi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ne znam dal je moguce ja cu za nedelju dana u 8mjesec akobogda,i ugoila sam se samo 4kg nemogu da vjerujem,mada sam bas srecna zbog toga,nadam se da za ova dva mjeseca necu se naglo ugoit...

ma neces...meni se u 9 mesecu tolikooo smanjiao apetit da sam jela manje nego pre trudnoce...kad sam se porodila bukvalno mi se izduvao stomak, jos ako posle dojis bebu ode sve....ako izuzmemo visak kozurice na stomaku ja imam staru liniju plus ko ne zna da imam bebu nikad ne bi rekao da sam bila trudna

Ja sam u 21oj nedelji, ugojila sam se , po svojoj proceni, 5kg (jer nisam sasvim sigurna koliko sam imala kg kad sam ostala trudna, a niko me nije merio)! Nisam nešto alava ali sam počela da jedem hleb i peciva, što inače ne jedem. O čokoladi da ne pričam, ali ona mi se jede i u prvom i u drugom stanju :lol: :lol: :lol: Pokušavam da se obuzdavam, ali pošto moram da ležim kontam da mi se sve dodatno lepi :(

Vi ste srećnice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam usla u 5. sa 2+ kg a u 7. sa 9+ kg. videcemo pocetkom novembra kad udjemo u 9. mesec koliko smo u + :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sutra ulazim u 30u nedelju i imam 10kg vise ,u prijasnjim trudnočama sam imala isto tako a sad nosim dve bebe a ne jednu,da ne povijerujes a jedem sve i svasta jedem cesto ,tko bi li ga znao,ma bitno da su bebaci dobro fučkas kile :lol: pusa za sve debele :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam usla u 29. nedelju i dosad dodala 8kg, od toga 2kg za poslednje tri nedelje, jedem sve sta mi se jede.... kad bebci budu napolje moze dijeta do tada nista od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dodala još 1 kg tako da sad u 26+1 imam 3 kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sutra ulazim u 30u nedelju i imam 10kg vise ,u prijasnjim trudnočama sam imala isto tako a sad nosim dve bebe a ne jednu,da ne povijerujes a jedem sve i svasta jedem cesto ,tko bi li ga znao,ma bitno da su bebaci dobro fučkas kile :lol: pusa za sve debele :lol:

ja sam usla u 29. nedelju i dosad dodala 8kg, od toga 2kg za poslednje tri nedelje, jedem sve sta mi se jede.... kad bebci budu napolje moze dijeta do tada nista od toga...

Ja sam dodala još 1 kg tako da sad u 26+1 imam 3 kg :)

Super ste :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klll.jpg

Eto moje tabele,kad vidim kako ovako vrtoglavo raste nije mi dobro :D I tako evo 24.nedelja-11kg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana ti si se merila pod punom ratnom opremom.... koliko sam videla na slikama ti si mrsavica i bas prelepo izgledas, ja ti iskreno zavidim na izgledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od prosle kontrole u savetovalistu smrsala 1kg. Umesto da se sada najvise gojim krajem osmog meseca, ja mrsavim. Mozda zbog secera... Bitno je da bebac napreduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 24-oj nedelji i imam 5 kg vise, presla sam 50kg i nikad nisam imala vise, ali ne opterecujem se time, ubedila sam sebe da je sad takav period i mora da se jede, a posto znam sebe, verujem da cu sve kg skinuti kad se porodim :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

50 kg?!??!?!?! :blink: :blink: ja sam to presla jos u srednjoj skoli :lol: :lol: :lol: :lol:

I ja sam u 24oj nedelji i gledajuci tvoj tiker vidim da su nam termini isti :) Ugojila sam se 6kg i takodje nikada nisam imala vise kg ali sta da radim kad mi se samo rucka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

50 kg?!??!?!?! :blink: :blink: ja sam to presla jos u srednjoj skoli :lol: :lol: :lol: :lol:

I ja sam u 24oj nedelji i gledajuci tvoj tiker vidim da su nam termini isti :) Ugojila sam se 6kg i takodje nikada nisam imala vise kg ali sta da radim kad mi se samo rucka :)

E vidi stvarno, istog dana nam je termin :)

Ma ja sam uvek bila mrsava, ali sad ne smem da gledam koliko cu se ugojiti zbog bebe...

Samo napred, sad cemo da ruckamo, a kasnije da skidamo kilograme kad se bebac rodi :P ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela sa 63kg, sada sam u 27-oj nedelji i imam 72kg. Pre neki dan sam bila kod ginekologa i doktorka me je kritikovala kao da sam se ugojila 99, a ne 9kg. Bas me nervira! Imam ja cesto napade da mi se jede slatko, ali nikada ne uzmem slatkise, nego voce. Ovako ne jedem nista specijalno. Meni je dovoljno da sam fizicki neaktivna i mogu da se ugojim 100kg i od vazduha, takva mi je genetika. :( :( :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela sa 63kg, sada sam u 27-oj nedelji i imam 72kg. Pre neki dan sam bila kod ginekologa i doktorka me je kritikovala kao da sam se ugojila 99, a ne 9kg. Bas me nervira! Imam ja cesto napade da mi se jede slatko, ali nikada ne uzmem slatkise, nego voce. Ovako ne jedem nista specijalno. Meni je dovoljno da sam fizicki neaktivna i mogu da se ugojim 100kg i od vazduha, takva mi je genetika. :( :( :angry: :angry:

Ma samo klopaj sada, posle cemo da skidamo kilograme kad se bebci rode :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dodala sam 5 kg da li je to mnogo za dvadeset sest nedelja trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dodala sam 5 kg da li je to mnogo za dvadeset sest nedelja trudnoce?

Naravno da nije. To je super kilaza za tu nedelju. Samo ti ruckaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 15 nedelju i izgubila sam 3 kg i 300 gr jer ne prestano povracam i imam mucnine...Nadam se da se necu mnogo ugojiti,bitno je da jedemo (kad budem mogla jer mi se sad sve gadi) onoliko koliko nam je potrebno a ne da se "trpamo"hranom...Normalno je da se ugojimo do 11,12 kg ,mada ja kog god znam da se porodio ugojio se 9kg kuma,drugarica 10kg niko nije pricao o 20 kg ili vise...Jedna poznanica je na fejsu napisala da se ugojila 22 kg ali inace je debeljuca pa mislim da mozda i od toga zavisi...Inace moja kuma radi kao babica i kaze da se doktori nekada deru na zene koj dodju tako gojazne na porodjaj...Mislim i ako smo u drugom stanju moramo voditi racuna o kiligramima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 15 nedelju i izgubila sam 3 kg i 300 gr jer ne prestano povracam i imam mucnine...Nadam se da se necu mnogo ugojiti,bitno je da jedemo (kad budem mogla jer mi se sad sve gadi) onoliko koliko nam je potrebno a ne da se "trpamo"hranom...Normalno je da se ugojimo do 11,12 kg ,mada ja kog god znam da se porodio ugojio se 9kg kuma,drugarica 10kg niko nije pricao o 20 kg ili vise...Jedna poznanica je na fejsu napisala da se ugojila 22 kg ali inace je debeljuca pa mislim da mozda i od toga zavisi...Inace moja kuma radi kao babica i kaze da se doktori nekada deru na zene koj dodju tako gojazne na porodjaj...Mislim i ako smo u drugom stanju moramo voditi racuna o kiligramima...

Naravno da moramo voditi racuna, ali beba ne sme trpeti zbog toga. Videces i sama kad dodje perio posle 20-te nedelj. Ja se to tada ugojila 2-3 kg, a za ovih mesec i po dodala jos 3-4. Sad sam 26-ta nedelja i imam 55kg, sto je 6kg vise nego na pocetku. I sve mi je otislo na bebicu, nigde se nisam ugojila, samo mi stomak raste. Jos uvek nisam kupila nijednu trudnicku stvar, nema potrebe, jer mogu da udjem u sve sto sam nosila ranije i sto je rastegljivo. Nemoj da se opterecujes koliko ces se ugojiti, to zavisi do osobe i metabolizma, prihvati da je to takav period kada se moras malo ugojiti i sve ce biti lakse...prepusti se "carima trudnoce"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.