Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

u plusu oko 13 kg jooooj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I prva i druga trudnoća +7kg,a posle porođaja imala -8kg.

Kako si uspela samo 7kg da se ugojis? Jesi li se pazila sa hranom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja nisam pazila na ishranu.Ja sam krupna žena,što kažu moji prijatelji žena ipo,i uvek sam mislila da ću se strašno ugojiti kad budem u drugom stanju.Ali nisam.Jela sam sve,naročito u prvoj trudnoći.Kad je bila sezona jagoda,umela sam dnevno da pojedem po kilogram jagoda,svaki dan.I tamanila sam prirodne sokove i sladoled kao luda.Ali sam se mnogog više kretala.Moj posao je vezan za sedenje,i kada sam ostala trudna odmah sam otišla na bolovanje.Svaki dan sam bila u pokretu,nisam mirovala,tako da verujem da mi je to pomoglo,jer mi telo nije bilo naviklo na toliku aktivnost.Koliko su bile bebe+plodova voda i posteljica,toliko sam se ugojila.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja nisam pazila na ishranu.Ja sam krupna žena,što kažu moji prijatelji žena ipo,i uvek sam mislila da ću se strašno ugojiti kad budem u drugom stanju.Ali nisam.Jela sam sve,naročito u prvoj trudnoći.Kad je bila sezona jagoda,umela sam dnevno da pojedem po kilogram jagoda,svaki dan.I tamanila sam prirodne sokove i sladoled kao luda.Ali sam se mnogog više kretala.Moj posao je vezan za sedenje,i kada sam ostala trudna odmah sam otišla na bolovanje.Svaki dan sam bila u pokretu,nisam mirovala,tako da verujem da mi je to pomoglo,jer mi telo nije bilo naviklo na toliku aktivnost.Koliko su bile bebe+plodova voda i posteljica,toliko sam se ugojila.

Sta da ti kazem, blago tebi samo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci 12kg, sad sam na +5kg, nesto mi malo, ali i deca su mi sitna :D videcemo koliko ce biti do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I prva i druga trudnoća +7kg,a posle porođaja imala -8kg.

I ja sam trenutno na +7 i ne mrdam. Kao i ti, tamanila sam voce, nisam jela konditorske proizvode, niti sam pila industrijske sokove na kojima pise 100%voce i bez secera. Samo voda, puno puno voca i normalni obroci u toku dana sa dosta sveze salate. Nisam birala sta jedem za rucak-veceru, ni koliko.

Ako si ti bila na -8 posle porodjaja, pa na sta cu ja liciti kada se porodim :-) na civiluk :-)

Kaca80 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam trenutno na +7 i ne mrdam. Kao i ti, tamanila sam voce, nisam jela konditorske proizvode, niti sam pila industrijske sokove na kojima pise 100%voce i bez secera. Samo voda, puno puno voca i normalni obroci u toku dana sa dosta sveze salate. Nisam birala sta jedem za rucak-veceru, ni koliko.

Ako si ti bila na -8 posle porodjaja, pa na sta cu ja liciti kada se porodim :-) na civiluk :-)

Колико видим ти ћеш ускоро...Ако будеш као и ја после порођаја,аутоматски ћеш вратити своју килажу пре трудноће,нема шта да размишљаш :).Брз и лак порођај ти желим,а остало ће доћи све на своје.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros vaga kaze +8 kg. To bi trebalo da bude to! Nadam se da ce sve otici na porodjaju posto sam jedna od retkih trudnica koja ni po ovoj vrucini ne otice.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dodala 15 kg do 8 meseca. Sredinom 8. meseca sam se porodila pa sam ostala na tih 15 inace bi bilo vise, sigurna sam. Po izlasku iz bolnice, dakle 10 dana posle porodjaja imala sam -10. A dva meseca posle porodjaja -13. Ostalo mi je jos 2 kg i tu stojim. Pretpostavljam da je to onoliko koliko imam u cicama... u svakoj po kilogram! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada još ništa,čak sam i u minusu...

sa curom sam dobila 17 kg,otišlo sve dok sam se vratila kući iz bolnice,stigla doma kao štap....ajme kad se vidim na slikama :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila u ovoj trudnoci oko 17 kg :ph34r:

Po dolasku iz bolnice bilo je manje devet ali je cifra na vagi i dalje bila zastrasujuca, 85 :(

Od tada je proslo sedam dana, u vagu vise i ne gledam, totalno sam se demoralisala.

Da se ne lazemo jako cesto sam gladna sada kad dojim, i jedem, mašala -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo prošlo mesec dana, a ja još uvek na +7. Izgleda će ovaj put teže ići dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad vas vidim da kukate za 7 kg... Ja sam, pa evo sad vec 22 kg skinula za par meseci, u trudnoci se ugojila 30 kg, sa 104 otisla na porodjaj... Sada imam 66, manje nego pre trudnoce. Sve se moze kad se hoce i sve u svoje vreme. Par meseci nakon porodjaja nase telo jos ni ne zna sta ga je snaslo, dajte sebi vremena.

Hellen, Magarence, Brezica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja samo konstatujem, jer prošli put sam dva meseca nakon porođaja u potpunosti vratila kilažu.

Nisam ja ni sad teška kategorija, imam 62 kg, ali vidim razliku u tempu skidanja viška u odnosu na prošli put.

Doduše, ni ja uopšte ne pazim, jer sam non stop gladna, mada primećujem da mi se ipak i glad smanjuje svakim danom. Treba još malo da se uravnotežim, uhodam i biće to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je individualno. Meni je recimo drugi put bilo mnogo lakše da skinem nego prvi. Možda jer sam znala da gojenje posle trudnoće vrlo lako ide. Prvi put sam godinu dana nakon porođaja imala kao u devetom mesecu trudnoće, a drugi put manje nego pre trudnoće. Prvi put mi je bilo užasno teško da skinem i mučila sam se 2 godine, a drugi put mnogo mnogo lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad vas vidim da kukate za 7 kg... Ja sam, pa evo sad vec 22 kg skinula za par meseci, u trudnoci se ugojila 30 kg, sa 104 otisla na porodjaj... Sada imam 66, manje nego pre trudnoce. Sve se moze kad se hoce i sve u svoje vreme. Par meseci nakon porodjaja nase telo jos ni ne zna sta ga je snaslo, dajte sebi vremena.

I ja moram 20 da skinem :(

Deset od prosle trudnoce, deset od ove... Mnogo se ugojim u trudnoci, deset, petnaest spadne samo a drugih deset ostane. I tako oba puta. Ne znam odakle da pocnem i kako da nadjem motivaciju bar bespotrebne namirnice da izbacim, opasno sam navalila na slatkise. Mama mi skuva kompot bez secera, donese supu, paprikas, ja to ne pipnem. Samo trazim nesto kaloricno, ne mili mi se tecna i slaba hrana. Crkoh gladna <_<

Evo petnaest dana kako sam se porodila, stomak je manji svakim danom i vidno se povlaci ali noge, ledja, ruke... Moram to da stesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezo, papaj dok dojis. Za to vreme pokusaj da izbacis bespotrebne stvari kolko mozes (al kud slatkisi bespotrebni kuku) :D a kad s tim bude gotovo,ja te gadjam odavde štekom cigara i paketom kafe da se trujemo ko ljudi :D i da (ooh daaa) šetamo zgodna dupeta sa sve klincima :D

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek 21. nedelja, a vec na +7kg - sa 55kg na 62kg. <_< Bicu srecna ako se ugojim maximum 15kg, a tesim se da to tako mora s' obzirom da je blizanacka trudnoca upitanju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoće 64kg višak 10...

Na porodjaj sam otisla sa 77,7

Nedelju dana nakon.porodjaja nekih 9kg.mAnje

Godinu.dana nakon porođaja 53.

Brezica i Ivushka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se sa, za moju visinu idealnih 64kg, popela na 75kg i izasla sa 69kg iz porodilista. No, posto o dojenju veze nisam imala, slusala sam mamu koja je savetovala "jacu hranu" zbog mleka pa sam se cak i ugojila u tam prvom pokusaju dojenja.

Drugi put sam startovala sa viskom koji nisam skinula iz prve trudnoce-66/67kg i dogurala do 77kg. Sad, 6 meseci nakon porodjaja, imam oko 70kg.

VolEm da ruckam.:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijelih 35 kg :) Ostxla trudna sa 64 kg, na porodjaj posla sa 98,5 kg. Iz bolnice izasla sa 90 kg. A nakon 5 mjeseci (kao i sada) 60 kg :)

Brezica i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala trudna sa 65, dodala u trudnoci 15kg,  iz bolnice izasla sa -10kg. Porodila sam se u 38. nedelji tako da bi najverovatnije bilo jos 2-3kg do kraja. Jedino ja izgleda ne gubim kilazu dok dojim. Vec 18. meseci sisa a kilaza stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cijelih 35 kg :) Ostxla trudna sa 64 kg, na porodjaj posla sa 98,5 kg. Iz bolnice izasla sa 90 kg. A nakon 5 mjeseci (kao i sada) 60 kg :)

KAKO je spalo 35 kilograma?!

Izmenjeno od strane Brezica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.