Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Isti slucaj i sa mnom. Evo, udjoh u 30. nedelju sa +13kg. Verujte mi, ne izgledam tako. Sve mi otislo u stomak i bokove. Stomak mi je bas veliki. Rekoh vam da me ljudi salecu na ulici i pitaju:TI TO JOS MALO?! :D

Kao što rekoh, izgledam kao da sam progutalas loptu :lol: Stomak mi je veliki, tako da sam se pre par dana slatko nasmejala na komšijinu konstataciju. Priča mm i meni u liftu: "Eto, kažem ja mojoj ženi, još koji dan i prinova stiže kod Ane! Pa, komšinice, kad će?" A ja njemu na to: "U septembru komšija!" A on će opet na to: "Kom bre septembru?" A ja njemu: "17-tog komšija!" A on: "Kako ti je stomak veliki :blink:!" Čovek je ostao bez teksta, a mm i ja smo se slatko nasmejali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što rekoh, izgledam kao da sam progutalas loptu :lol: Stomak mi je veliki, tako da sam se pre par dana slatko nasmejala na komšijinu konstataciju. Priča mm i meni u liftu: "Eto, kažem ja mojoj ženi, još koji dan i prinova stiže kod Ane! Pa, komšinice, kad će?" A ja njemu na to: "U septembru komšija!" A on će opet na to: "Kom bre septembru?" A ja njemu: "17-tog komšija!" A on: "Kako ti je stomak veliki :blink:!" Čovek je ostao bez teksta, a mm i ja smo se slatko nasmejali :lol:

Blagish vama sa malom kilazom, ja sam usla u 36 nedelju sa +18kg. Sama se prepadnem kad vidim cifru ali moram reci da realno izgleda kao da sam se ugojila 5kg :P Ma sve se da ispraviti samo da sve bude ok :D

Odgovorno tvrdim da, kad me bebac probudi u toku noci, dok ne pojedem nesto, makar i bananu, on se ne smiruje. Pa sad ko je tu lud :blink:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što rekoh, izgledam kao da sam progutalas loptu :lol: Stomak mi je veliki, tako da sam se pre par dana slatko nasmejala na komšijinu konstataciju. Priča mm i meni u liftu: "Eto, kažem ja mojoj ženi, još koji dan i prinova stiže kod Ane! Pa, komšinice, kad će?" A ja njemu na to: "U septembru komšija!" A on će opet na to: "Kom bre septembru?" A ja njemu: "17-tog komšija!" A on: "Kako ti je stomak veliki :blink:!" Čovek je ostao bez teksta, a mm i ja smo se slatko nasmejali :lol:

Hahahahaha... :D :D :D Slatko si me nasmejala. :D

A isto se i meni desava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blagish vama sa malom kilazom, ja sam usla u 36 nedelju sa +18kg. Sama se prepadnem kad vidim cifru ali moram reci da realno izgleda kao da sam se ugojila 5kg :P Ma sve se da ispraviti samo da sve bude ok :D

Odgovorno tvrdim da, kad me bebac probudi u toku noci, dok ne pojedem nesto, makar i bananu, on se ne smiruje. Pa sad ko je tu lud :blink:

Pozdrav

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ušli smo u 8 "cvetić" (na tickeru :P ) i imamo +8 kg. Pa, mislim da je to neka zlatna sredina, ni puno ni malo. Do kraja da bude jedno +10 i biće super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, sama sam sebe bila citirala, haha, ne znam šta sam uradila, pa evo sređujem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ulazim u 18. nedelju. U prvom trimestru dobila sam samo 1kg, a od kad sam usla u 4. mesec (dakle za ukupno pet nedelja), ugojila sam se 5kg. Pored kilograma koje dobijam, nerviraju me i mnoge bivše trudnice, koje samo pricaju o tome kako je koja dobila 10-15kg tek od 7. meseca i kako u 9. mesecu dobijas po kg nedeljno i kako ću tek da se ugojim.... I majko moja, nekoliko njih koje znam, ugojile su se 30kg!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci ugojila 23 kg, a sad nema pas za sta da me ugrize :D :D Osim naravno, tibice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ulazim u 18. nedelju. U prvom trimestru dobila sam samo 1kg, a od kad sam usla u 4. mesec (dakle za ukupno pet nedelja), ugojila sam se 5kg. Pored kilograma koje dobijam, nerviraju me i mnoge bivše trudnice, koje samo pricaju o tome kako je koja dobila 10-15kg tek od 7. meseca i kako u 9. mesecu dobijas po kg nedeljno i kako ću tek da se ugojim.... I majko moja, nekoliko njih koje znam, ugojile su se 30kg!?!

I meni su mnoge pricale:"Cekaj samo, vidjeces ti pred kraj kako ces se ugojiti!" :unsure:

Sta me briga- bebino zdravlje je na prvom mjestu, a sve ostalo me ne dotice.

Inace, usli smo u 8. mjesec i imam 9 kg vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ti sigurno nebi ostalo ni 100grama viska poslije porodjaja. idealno je udebljati se 10 do 12 kg u trudnoci, i poslije ti skoro nista ne ostane kao visak, jos ako se mucis sa dojenjem kao ja smrsas za mjesec dana ispod "startne" kilaze

Slatkih li muka :rolleyes:

Joooj Dabo,sto bih ja to volela... :rolleyes: Ali mi se cini -nista od toga... jos 1kg+... :( Ni ja ne izgledam kao da sam sakupila +6kg,stomak mi je ooogroman,svi misle da sam u 7-8.mesecu a ja tek u 5.(valjda).Jos ucvek mi je sve veliko iz 1.trudnoce,sem oko stomaka...

Vidim,pocinju prodavati lubenice,dinje,breskve,kajsije,... ma iako se ugojim,smrsacu posle,jel tako?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh ja za koji dan ulazim u 36.nedelju, a nabacila sam 25kg... krmachica! :D

''sreca'' pa sam pre trudnoce imala 50 kg... :D

bash me briga, samo da je beba dobro, a kilazhu cu lako vratiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa gashom i borjanom,bebino dobro je naprvom mestu :) ja sam inace sklona gojenju i racunala sam da cu da se ,,ucocam`` hahahaha... trenutno sam 23.nedelja i imam oko 10 kg viska,ali ne izgledam debelo ,ne oticem i svi i kazu da sam bas lepa trudnica,tiba je naravno tu...cim sam ostala trudna -iskocila je :) onda je oko 4. meseca nagalo porasla i sad samo raste li raste :) ne osecam se ni debelo ni tromo,visoko nosim pa neke stvari i garderobu jos uvek mogu da nosim...sve u svemu ja sam zadovoljna...isto sam cula da se pred kraj trudnoce naglo goji ,cula sam i znam primere koji su se ugojili i po 45 kg(da,da dobro ste procitale 45!!!)pa su se sasvim normalno vratile na svoju tezinu....zanci -STA TI BOG DA...kakve si konstitucije i genetike,nista vise!dakle,BEZ NERVOZE :) ja sebi bas lepo izgledam ,volim moju tibu i uzivam u njoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i 11 nedelji... Stomaka nigde. Uf! Nestrpljiva sam ali to ne pomaže. Za početak sam se ugojila 1-2kg (zavisi da li se merim ujutro ili uveče). Čak sam zadnjih nedelju dana smršala (bilo je 2-3 kg).

Gde mi je stomak :(

Imala sam jedan spontani pa paranoišem. eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i 11 nedelji... Stomaka nigde. Uf! Nestrpljiva sam ali to ne pomaže. Za početak sam se ugojila 1-2kg (zavisi da li se merim ujutro ili uveče). Čak sam zadnjih nedelju dana smršala (bilo je 2-3 kg).

Gde mi je stomak :(

Imala sam jedan spontani pa paranoišem. eto...

Nemoj da brineš mama Bojana. Ja sam se u prva tri meseca ugojila samo 1kg, a stomaka nigde. Tek u cetvrtom je poceo malo da raste. Bice to sve ok. I sama znaš da moraš da se opustiš i ne brineš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam devojku koja je 8. mesec a stomak je tek pre mesec dana poceo da se primecuje. :) Njoj je termin 10ak dana pre mene, a ja nju mogu da "pojedem" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u 17. nedelji, stomak mi je odmah iskocio i svima vicem, da mi je stomak mnogo veci nego u prvoj trudnoci. Nisam se mnogo ugojila 2kg od prilike, i uglavnom nosim svu odecu od proslog leta... jedino farmerke ne mogu, stezu me jako u struku...

Visoko nosim i bas mi je slatko kad obucem haljinicu, a ona se "naprci" napred na stomaku, kao da beba vice vidite me svi!!! evo me rastem i stizem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Taki i moja drugarica prosle godine na beer festu u avgustu, majcica i ultra mali sorts... stomaka nigde, a u novembru se porodila...

I ajde sad ti meni to objasni....

Ja cu do avgusta biti ko pokretna trafika cini mi se...

Ma sve je individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao trudnice naše, što su mi slatke pričice vaše! Baš volim da vas čitam i prisećam se moje dve trudnoće... Pisala sam već koliko sam se ugojila, ma koliko god da se ugojite, ako imate volju i čvrst karakter, skinućete nepotrebnu kilažu u roku od godinu dana od porođaja sigurno, ako ne i pre...Samo da vas pozdravim i uživajte u "ritanju"vaših "đavolaka"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da brineš mama Bojana. Ja sam se u prva tri meseca ugojila samo 1kg, a stomaka nigde. Tek u cetvrtom je poceo malo da raste. Bice to sve ok. I sama znaš da moraš da se opustiš i ne brineš. :)

Dragi mali mišu,koliko mi znaci svaka reč ohrabrenja! Ohrabruje me i to što imam sve one grozomorne simptome trudnoće (mučnina, bubuljice, ogromne grudi...). Kad već nemam stomak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Taki i moja drugarica prosle godine na beer festu u avgustu, majcica i ultra mali sorts... stomaka nigde, a u novembru se porodila...

I ajde sad ti meni to objasni....

Ja cu do avgusta biti ko pokretna trafika cini mi se...

Ma sve je individualno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas se merila..nabacila 6 kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

ja moram da dodam i ovo... ja bash voooolim shto sam ovako okruglichasta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem da je bebino zdravlje na prvom mestu. Ali nije dobro ni za bebu, a ni za mamu, kad se nabaci vise od 20kg. Svi se okreću samo estetskoj strani gojenja, ali lekari savetuju manje gojenje zbog zdravlja, a ne zbog izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem da je bebino zdravlje na prvom mestu,znaci jesti samo zdravo,i ne gojiti se previse ako je moguce... U 1.trudnoci sam i ja uzivala,rekla sam da me bas briga samo da je sve u redu sa bebcem.I onda sam se porodila i ostalo 15kg viska... :o I onda je doslo leto,svi setaju u haljinicama a mene je muka hvatala kad sam se pogledala u ogledalo... Tesila sam se kao beba ima tek 6meseci,smracu,bitno da smo oboje zdravi i da imam mleka,bla bla,i onda sam videla kako se mame setaju sa jos manjim bebama i sa extra linijom... :( Tako da-naravno zdravlje u prvom pogledu u svakom slucaju,ali sad pazim da ne preterujem(posto tad nisam uspela da se zaustavim na 2breskve,pojela sam celu kilu od jednom,i mada sam se zdravo hranila nisam znala granice),u nadi da cu sledeceg leta i ja gurati bebca i biti zadovoljna sa sobom... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što rekoh, izgledam kao da sam progutalas loptu :lol: Stomak mi je veliki, tako da sam se pre par dana slatko nasmejala na komšijinu konstataciju. Priča mm i meni u liftu: "Eto, kažem ja mojoj ženi, još koji dan i prinova stiže kod Ane! Pa, komšinice, kad će?" A ja njemu na to: "U septembru komšija!" A on će opet na to: "Kom bre septembru?" A ja njemu: "17-tog komšija!" A on: "Kako ti je stomak veliki :blink:!" Čovek je ostao bez teksta, a mm i ja smo se slatko nasmejali :lol:

:lol::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.