Alergija na hranu

odgovora

Objavljeno

Drage mamice ,zanima me ako ste primetile alergijske reakcije kod dece ,kako su se ispoljile ? Hvala!

Moja je pretprosle godine dobila alergijski bronhitis, mi nismo znali da je alergija vec smo dete vukli kod lekara kojima nije palo na pamet da nas posalju na testove, dok je ja na svoju ruku nisam povela privatno kod pulmologa. Uradili smo kozne probe i to je to. Inace, s prolecem se javlja pojacan kasalj i curenje nosa (alergija na polen trave), ekcem joj izadje po rukama i licu. Njoj se sve alergije isto manifestuju, znaci, kasalj, curenje nosa i ekcem, mada, svako dete razlicito reaguje. To je nase iskustvo, nadam se da ce ti se i druge mame javiti i opisati njihove alergijske reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice ,zanima me ako ste primetile alergijske reakcije kod dece ,kako su se ispoljile ? Hvala!

Dobila je ekcem na licu. Dakle, užasno suva, crvena koža koja se peruta.

Kad god je pojela zalogaj krem bananice ili nečeg sličnog odmah ga je dobijala. Doktorka nam je rekla da reaguje na veštačke boje i arome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je krenulo kao obicna prehlada, pa je licilo na bronhijalit. Kada ni posle 25 dana agonije sa antibioticima, inhalatorima, Baby halerom nista nije urodilo plodom, platili smo pregled u Tirsovoj i ustanovljena je alergija na kravlje mleko i histamin. Tek smo poceli da koristimo Alfare mleko i nadam se da ce mu se stanje popraviti. Pozdrav svim napacenim roditeljima koji zive u provinciji pa ne mogu da dobiju uput za Bg. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Andrej je prosle godine u ovo vreme pio galitifen sirup i sada ga opet pije...moramo zakazati kod alergologa da vidimo na šta je konkretno alergičan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Andrej je prosle godine u ovo vreme pio galitifen sirup i sada ga opet pije...moramo zakazati kod alergologa da vidimo na šta je konkretno alergičan

Mi smo ispili Avil sirup sredinom marta (kad je krenulo cvetanje i polen trave), bilo joj je bolje, ali bi i ja trebala da joj uradim test, ima vec vise od godinu kako smo radili poslednji put, al' mi zao da je bockam.

Nisam sigurna posle koliko vremena se ponovo mogu raditi kozne probe???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje, devojcica se osula po celom telu nekakvim osipom koji je liceo na koprivnjacu. U stvari, bubuljica crvena, a oko nje belo. Jadnica se sklopila citava ali je nije cesalo, niti joj smetalo. Vodila sam je kod dr, ona kaze da je bolje sto se odrazilo na kozu, nego da je doslo do gusenja (ne daj Boze), ponovo radili kozne probe i rezultat je sledeci:

kikiriki - povratila se

polen trave - iscezla

polen drveca - nova

jagoda - nova

grinje - ostale.

Ispila je Aeirus dok se osip nije povukao. Pre neki dan, dodjem s posla ona se opet osula, pitam sveki sta je jela, ona kaze: cokoladu sa jagodom. Sad moram da pazim da ne jede nista sto ima jagodu u sebi, niti da pije sok od jagode... ma ludnica ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam jednu "situaciju"

Prekuce sam Emilji po prvi put ubacila u ishranu patlidzan. Nije imala nikakvu reakciju, pa sam resila da joj i danas ponovim. Komibnovala sam joj sa vec koriscenim namernicama (zelje i sargarepica) ali joj se pojavio osip po licu. (velike crvene tufnice, povrsine jagodice palca). Verujem da je to alergijska reakcija, ili se mozda varam. Napominjem da joj se pojavilo samo po licu i naravno dok je jela non stop se cesaljala po licu. Malo mi je cudno da prvi put kada je jela nema reakciju i sad se evo pojavilo.

Pitanje:

1. da li je stvarno rec o alergijskoj reakiciji?

2. ukoliko jeste al.reakcija da li u potpunosti da joj izbacim patlidzan do daljenjeg ili da joj za par dana ponovo ali obazrivo ubacim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam jednu "situaciju"

Prekuce sam Emilji po prvi put ubacila u ishranu patlidzan. Nije imala nikakvu reakciju, pa sam resila da joj i danas ponovim. Komibnovala sam joj sa vec koriscenim namernicama (zelje i sargarepica) ali joj se pojavio osip po licu. (velike crvene tufnice, povrsine jagodice palca). Verujem da je to alergijska reakcija, ili se mozda varam. Napominjem da joj se pojavilo samo po licu i naravno dok je jela non stop se cesaljala po licu. Malo mi je cudno da prvi put kada je jela nema reakciju i sad se evo pojavilo.

Pitanje:

1. da li je stvarno rec o alergijskoj reakiciji?

2. ukoliko jeste al.reakcija da li u potpunosti da joj izbacim patlidzan do daljenjeg ili da joj za par dana ponovo ali obazrivo ubacim?

Verovatno je alergija, ali ne mora da znači da je na hranu. Da li bebica trpa u usta šta stigne? Koristi li neke glodalice ili nešto slično? Da li ste menjali kozmetiku? Moja ćerka je imala koprivnjaču, mi smo sumnjali da je od antibiotika (koje je baš tad pila), ali ispostavilo se da nije od toga, već verovatno od neke hemikalije sa kojom je došla u dodir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trpa sve sto joj dodje pod ruku ali su to uglavnom samo njene igracke i glodalice. Kozmetiku nismo menjali. Za par dana cu ponovo probati padlidzan i to vrlo malkice pa cu da vidim da li je to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam dvoje djece. Starija curica je jos kao beba od par mjeseci imala stalni prolijev. Vec je doslo do toga da je pocela odbijati jesti. Sve to bilo popraceno sa atopicnom kozom. Na kraju joj je dijagnosticirana netolerancija na laktozu. To je mlijecni secer, ne protein kako su neki ovdje pisali. Netolerancija se javlja zbog nedostatka enzima laktase koji razgradjuje taj secer. Dakle, pila je Nestleovo mlijeko kao beba. Kod nas se cak dobiva i na recept jer je, naravno, jako skupo. Na najmanju kolicinu mlijeka npr. ako bi pojela malo salame u kojoj ima mlijecne tvari, imala bi tjedan dana prolijev, nekad cak i temperaturu. Guza bi joj bila u krastama od tolikog prolijeva... Tamo negdje iza drugog rodjendana polako je pocela tolerirati normalno mlijeko s tim da smo prvo krenuli sa uvodjenjem jogurta pa tek onda ostalih mlijecnih proizvoda. Kad su nam isti problemi poceli sa mladjim djetetom, znali smo odmah u cemu je problem i sami postavili dijagnozu koju nam je poslije i pedijatar potvrdio. Nadam se da ce i kod njega ta intolerancija kasnije nestati.

Onaj tko nikad nije imao problema s alergijom ili netolerancijom na mlijeko ne moze si ni zamisliti u cemu svega ima mlijeka. U gotovo 90% proizvoda u ducanima. Znali smo izgubiti sate u kupovini citajuci etikete. Da ne spominjem probleme i objasnjavanje tetama u vrticu sta smije, a sta ne smije jesti... Ona je, siroce, to prihvacala pod normalnim. Netko bi joj ponudio nesto u parku, a ona bi prvo mene pogledala da li uopce smije uzeti. Uglavnom, malena je to prerasla, a nadam se da ce uskoro i njezin brat isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam dvoje djece. Starija curica je jos kao beba od par mjeseci imala stalni prolijev. Vec je doslo do toga da je pocela odbijati jesti. Sve to bilo popraceno sa atopicnom kozom. Na kraju joj je dijagnosticirana netolerancija na laktozu. To je mlijecni secer, ne protein kako su neki ovdje pisali. Netolerancija se javlja zbog nedostatka enzima laktase koji razgradjuje taj secer. Dakle, pila je Nestleovo mlijeko kao beba. Kod nas se cak dobiva i na recept jer je, naravno, jako skupo. Na najmanju kolicinu mlijeka npr. ako bi pojela malo salame u kojoj ima mlijecne tvari, imala bi tjedan dana prolijev, nekad cak i temperaturu. Guza bi joj bila u krastama od tolikog prolijeva... Tamo negdje iza drugog rodjendana polako je pocela tolerirati normalno mlijeko s tim da smo prvo krenuli sa uvodjenjem jogurta pa tek onda ostalih mlijecnih proizvoda. Kad su nam isti problemi poceli sa mladjim djetetom, znali smo odmah u cemu je problem i sami postavili dijagnozu koju nam je poslije i pedijatar potvrdio. Nadam se da ce i kod njega ta intolerancija kasnije nestati.

Onaj tko nikad nije imao problema s alergijom ili netolerancijom na mlijeko ne moze si ni zamisliti u cemu svega ima mlijeka. U gotovo 90% proizvoda u ducanima. Znali smo izgubiti sate u kupovini citajuci etikete. Da ne spominjem probleme i objasnjavanje tetama u vrticu sta smije, a sta ne smije jesti... Ona je, siroce, to prihvacala pod normalnim. Netko bi joj ponudio nesto u parku, a ona bi prvo mene pogledala da li uopce smije uzeti. Uglavnom, malena je to prerasla, a nadam se da ce uskoro i njezin brat isto.

draga jedno je laktoza a drugo je protein iz kravljeg mleka. mi smo imali na protein, a ne na laktozu.

znam o cemu inace pricas, ni mi nismo mogli naci skoro nista a da nije imalo mleka u sebi. uzas....ali eto nama je to sa oko dve godine prestalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije dvije veceri,Nikola je dobio neki osip po tijelu,sitne tackice,po grudima,stomaku i iza vrata!To se desilo i mozda prije mjesec dana kada sam mu dala kasu od kruske,sto je i taj dan jeo!Po rijecima pedijatra,kruska nije alergen,e sad? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoce to i od vrucine ako ga pretoplis

Ja sam Leu par puta vodila kod dr.zbog tih osipa po ledjima i stomaku...svaki put isti odgovor "prekinite da je pretopljavate"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoce to i od vrucine ako ga pretoplis

Ja sam Leu par puta vodila kod dr.zbog tih osipa po ledjima i stomaku...svaki put isti odgovor "prekinite da je pretopljavate"

Draga Citana,mi smo vise goli nego obuceni, :lol: ,tako da ne vjerujem da je od vrucine,ali najbitnije je da je proslo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije dvije veceri,Nikola je dobio neki osip po tijelu,sitne tackice,po grudima,stomaku i iza vrata!To se desilo i mozda prije mjesec dana kada sam mu dala kasu od kruske,sto je i taj dan jeo!Po rijecima pedijatra,kruska nije alergen,e sad? :unsure:

ako su sitne sitne tackice, to je onda od znoja. nema sta drugo.bez brige.

jel vam proslo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja se ospe po ledjima stomaku i licu ima velike crvene tacke i usredini bubuljicica.otisla sam kod doktorke ona mi kaze da je to od omeksivaca ,a ja to ni ne koristim... I sad ne znam od cega bi to moglo da bude :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja se ospe po ledjima stomaku i licu ima velike crvene tacke i usredini bubuljicica.otisla sam kod doktorke ona mi kaze da je to od omeksivaca ,a ja to ni ne koristim... I sad ne znam od cega bi to moglo da bude :(

ovo je def.alergijska reakcija, da li si probala da iskuljuc mogucnost neke uvedene namernice u iskranu bebice? a i mozda od praska za pranje vesa :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da znate da ne mora da bude alergija..moze da bude i virusno pritom mislim na parvo viruse koji mala deca tesko podnose..evo nama je osip trajao skoro tri nedelje zbog tog virusa.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da znate da ne mora da bude alergija..moze da bude i virusno pritom mislim na parvo viruse koji mala deca tesko podnose..evo nama je osip trajao skoro tri nedelje zbog tog virusa.... ;)

da da, obicno kad se virus zavrsava zna tako da se ispolji kroz osip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi znate da je moj Filip imao te tačkice zbog virusa...

Link ka slici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je beba alergicna na neku namirnicu,posle koliko vremena (odprilike) od konzumiranja iste krece reakcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je beba alergicna na neku namirnicu,posle koliko vremena (odprilike) od konzumiranja iste krece reakcija?

Mislim da može odmah, posle par minuta ili u toku dana. Čisto sumnjam da može posle 24h da se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :)

Bas sam debil...al ono...stvarno sam debil

Napravila musaku i mala trazila,hoce i ona, postala nesnosna...i ja uzmem i dam joj malo,medju prste,3 puta(bas po malo)

i setim se da je unutra celo jaje

kreten

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opušteno, to je vrlo mala količina da bi izazvala iznenada reakciju. Nemaš apsolutno mesta da brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh,sad mi je lakse

a prepala sam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.