Alergija na hranu

odgovora

Objavljeno

Neka vidi pedijatar, pa onda ako treba kod dermatologa. Petar je tako imao na butinama, kao skupinu malih bubuljicica boje koze, nevidljivih. Secam se da je to tako dugo stajalo. Mozda mesec, dva, ali se nije sirilo nikud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka vidi pedijatar, pa onda ako treba kod dermatologa. Petar je tako imao na butinama, kao skupinu malih bubuljicica boje koze, nevidljivih. Secam se da je to tako dugo stajalo. Mozda mesec, dva, ali se nije sirilo nikud.

Ove se ne širi, nego ih ima tu i tu... I ne prestaje već dve nedelje... Vodim ga kod lekara, pa ću pisati šta su nam rekli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove se ne širi, nego ih ima tu i tu... I ne prestaje već dve nedelje... Vodim ga kod lekara, pa ću pisati šta su nam rekli....

Mislim da to nije nista strasno. Mozda suva koza na tom mestu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle pojedenog citrusnog voća često joj se ojede guza i to se baš zacrveni. Da li je moguće da je reč o alergiji ili jednostavno netoleranciji veće-jače kiseline?

Molim neke savete kako da joj ipak u ishrani zadržim ovo voće a da nemamo ovih "nuspojava".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je samo netolerancija. Pokusaj ponovo da joj das za 3 meseca. Mozda bi bilo dobro da probas pre ananas, pa onda pomorandze i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je samo netolerancija. Pokusaj ponovo da joj das za 3 meseca. Mozda bi bilo dobro da probas pre ananas, pa onda pomorandze i ostalo.

joj ko će da čeka 3 meseca :unsure: prođe zima :unsure: Zadnje ću primeniti ceđenje citrusnog voća pa razblaživanje sa vodom ali opet to će mi biti baš zadnja varijanta.

Probaću sa ovim predlogom tj ananasom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ima drugog voca tokom zime. Moj Petar od citrusnog voca lize samo linun i jede ananas.Sve ostalo nece...sok nikako. Ja mu sad uvaljujem sok od dunje jer im je sezona i to je jedini sok koji hoce da pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle pojedenog citrusnog voća često joj se ojede guza i to se baš zacrveni. Da li je moguće da je reč o alergiji ili jednostavno netoleranciji veće-jače kiseline?

Molim neke savete kako da joj ipak u ishrani zadržim ovo voće a da nemamo ovih "nuspojava".

Ja ne verujem da je to netolerancija , ali naravno treba biti pazljiv. moj luka limun ne jede iliti pije, ali ja njemu na meso obavezno iscedim limun. ali ako ti jede svo ostalo voce, onda izbaci malo citrusno, ima toliko toga sad da jede od voca u ovom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle se osuo oko usana od mandarine :(

jutros sam mu u standardan dorucak - zitarice + voce (banana, jabuka, kruska i kivi) dodala malu jednu mandarinu i posle 10 minuta se osuo. Inace sam mu u prethodna tri dana pokusavala da dam samo mandarinu ali on ispljune (kiselkaste su). Uuuuf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da vam javim da sam vratila u ishranu citrusno voće i za sada je "stolica" normalna. Nema ni ojeda niti bilo koji drugi vid netolerancije na tu vrstu namernice. Ali smo i dalje na stand bay-u

Pavle se osuo oko usana od mandarine :(

jutros sam mu u standardan dorucak - zitarice + voce (banana, jabuka, kruska i kivi) dodala malu jednu mandarinu i posle 10 minuta se osuo. Inace sam mu u prethodna tri dana pokusavala da dam samo mandarinu ali on ispljune (kiselkaste su). Uuuuf

E takva je nama reakcija na paradajiz. :(

A stvarno ove koje imaju sad da se kupe su kiselkaste i meni a mogu da zamislim tek i njima. Sutra-prekosutra probaj da daš krišku narandže a u međuvremenu kivi je sasvim ok zamena sa C vitamin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radili smo i Luki i sad Stefanu nutritivni panel, Luka je malo alergican na jagode, nikad posle nisam ni probala da mu dajem, a Stefanove rezultate sutra dobijamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radili smo i Luki i sad Stefanu nutritivni panel, Luka je malo alergican na jagode, nikad posle nisam ni probala da mu dajem, a Stefanove rezultate sutra dobijamo..

Ivana sta ti je nutritivni panel i koliko kosta i gde se moze odraditi ....

i mene ovo interesuje... inace nam dr nije dala uput da na institutu radiomo alergo test, kao jos je mali nema potrebe <_< tako da cu ici negde privatno da odradim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana sta ti je nutritivni panel i koliko kosta i gde se moze odraditi ....

i mene ovo interesuje... inace nam dr nije dala uput da na institutu radiomo alergo test, kao jos je mali nema potrebe <_< tako da cu ici negde privatno da odradim!

tek sad videh ovo..

to je alergo test koji se radi iz krvi deteta, znaci ne ono kozno bockanje, a nutritivni je na 16 glavnih alergena u hrani.. nije mi sad pri ruci da napisem sve ali koliko se secam ima na

brasno

narandzu

kivi

belance

mleko

jagode

kikiriki..

mi smo radili sad vise analiza pa ne znam pojedinacno sta je koliko ali znam da smo pre 2god radili Luki i tad je bilo 3000, privatno naravno. radili smo mu privatno zbog sumnje na alergiju na belance i kada smo u bolnici radili kozni alergo test pokazalo se da nije, ali oni rade sa serumom kuvanog belanca pa su zato rekli da radimo taj test iz krvi gde se mislim radi na belance u bilo kom obliku- tako nesto je bilo vec sam zaboravila, ne bitno..

uglavnom, rade i to u decijoj ali se kao prvo duuugo ceka jer nece da urade sad nama vec cekaju da se nakupi vise uzoraka a i svakako se placa mislim da je bilo nekih 700din. pa sam resila da uradimo ovo jer ipak se ispituje na 16 namirnica i dobro je da jesmo jer je pokazalo Luki alergiju na jagode..

Stefan nije alergican ni na sta.

Zvonka, radili smo u Biotestu na Telepu, tamo sam radila i sve analize za maticne celije sto mi je trebalo veoma su profesionalni i najpovoljniji sa cenama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi to radili i od hrane Neda ima na soju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam na pravom mestu,ali ako gresim nadam se da ce te me uputiti gde treba!

Pre nedelju dana pocela sam bebi (5 meseci i 10 dana) da dajem Humaninu kasicu(mlecna kasica sa kukuruzno-pirincanim grizom i burbon vanilom),pojela je jedno pakovanje i sve je bilo u redu.Medjutim kad smo kupili novo pakovanje(ista kasica)pojela je dve tri kasicice i osula se oko usta.Mislili smo da je od kasicice,pa smo joj i sutradan dali ponovo,medjutim ponovo ista situacija:pojela dve-tri kasicice i osula se oko usta.Sutradan smo uzeli drugu kasicu,Milupa,ali opet isto.

Da li se to nekom desilo?Sta je uzrok tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa kojim mlekom ste pripremali kasicu?

Da li ste uzeli Milupa sa pirincem ili isto kukuruz-pirinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, mi smo upravo bili kod dr i svasta novo smo saznali.

1. Radili smo krvnu sliku, izmedju ostalog vadila nam je i neke eozinofile (ako sam dobro napisala) i povišeni su. Normalna vrijednost kod odrastlih je do 0,04 a S ima 0,05. To nije nešto naročito povišeno ali ako se uzme u obzir da je on beba a da su ovo normlane vrijednosti za odrastle poprilično mu je povišeno. To pokazuje da u tijelu tinja neka alergijska reakcija a ja nemam pojma na šta :(

2. Pokazala sam joj sliku kako se S po licu ospe u večernjim satima na šta je ona rekla ili da je to posljedica neurotitisa (???) što je karakteristično za djecu sa sindromom hiperaktivnosti ili da je posljedica neke teže alergijske reakcije koja može da dovede i do neželjenih komlikacija u vidu gušenja itd te da nam je sreća što izbija na kožu što se ne zadržava u organizmu a obzirom na nalaz krvi popriično je sigurna da je alergija.

3. Moramo iz ishrane da izbacimo sve alergene na nekoliko mjeseci (kako to da izvedem - nemam pojma, previše je alergena u ishrani), da pije probiotik da bi mu se isčistio organizam što prije pa da polako uvodimo jedan po jedan jer ako se te reakcije kakve S ima ne smire do 3. godine života mogu da pređu u hroničnu alergijsku asmu :( :( :(

4. Ona "prehlada" koja je trajala decembar i januar, što smo ganjali da izlječimo u suštini nije bila prehlada nego alergijska reakcija, kašalj, curenje nosa i otežano disanje.

Hvata me pomalo panika da li će te alergije da se smire i kako da utvrdim na šta je alegičan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, mi smo upravo bili kod dr i svasta novo smo saznali.

1. Radili smo krvnu sliku, izmedju ostalog vadila nam je i neke eozinofile (ako sam dobro napisala) i povišeni su. Normalna vrijednost kod odrastlih je do 0,04 a S ima 0,05. To nije nešto naročito povišeno ali ako se uzme u obzir da je on beba a da su ovo normlane vrijednosti za odrastle poprilično mu je povišeno. To pokazuje da u tijelu tinja neka alergijska reakcija a ja nemam pojma na šta :(

2. Pokazala sam joj sliku kako se S po licu ospe u večernjim satima na šta je ona rekla ili da je to posljedica neurotitisa (???) što je karakteristično za djecu sa sindromom hiperaktivnosti ili da je posljedica neke teže alergijske reakcije koja može da dovede i do neželjenih komlikacija u vidu gušenja itd te da nam je sreća što izbija na kožu što se ne zadržava u organizmu a obzirom na nalaz krvi popriično je sigurna da je alergija.

3. Moramo iz ishrane da izbacimo sve alergene na nekoliko mjeseci (kako to da izvedem - nemam pojma, previše je alergena u ishrani), da pije probiotik da bi mu se isčistio organizam što prije pa da polako uvodimo jedan po jedan jer ako se te reakcije kakve S ima ne smire do 3. godine života mogu da pređu u hroničnu alergijsku asmu :( :( :(

4. Ona "prehlada" koja je trajala decembar i januar, što smo ganjali da izlječimo u suštini nije bila prehlada nego alergijska reakcija, kašalj, curenje nosa i otežano disanje.

Hvata me pomalo panika da li će te alergije da se smire i kako da utvrdim na šta je alegičan!!!

A jel postoji alergo-test za malo dete? ko što odraslima rade, ono bockanje dok se ne utvrdi na šta je alergičan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel postoji alergo-test za malo dete? ko što odraslima rade, ono bockanje dok se ne utvrdi na šta je alergičan?

Postoji ali ... doktori su mišljenja da ne vrijedi djete prije 4 godine testirat jer danas može da ima reakciju na nešto a sutra ne mora. Npr S je jeo ribu 300 puta i ništa i prije neki dan ju je jeo i osuo se po cijelom tijelu ... Slijedeci put kada mu dandnem možda je neće biti.

Doktori obično pribjegavaju tome da ako malo dijete pokaže neku alergijsku reakciju, pogotovo ako je jaka da se izbace svi drugi alergeni jer će tada, dok primarna alergija tinja pokazati alergiju i na druge alergene a ne mora da znači da je alergičan na njih. Mene interesuje koje je to žarište kod Stefana tj na šta je on primarno alergičan, ovo sve ostalo tj svi ostali alergeni mogu samo da dodaju svoj, u normalnim slučajevima neznatan efekat na primarnu alergiju i tako izazovu burnu reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel postoji alergo-test za malo dete? ko što odraslima rade, ono bockanje dok se ne utvrdi na šta je alergičan?

Postoje i vadi se krv, a posle trece godine se moze raditi bockanjem.

Ok oni mogu lako prevazidju jednu alergiju, ali nije to bas iz dana u dan.

Mi smo radili kao beba rast test , a sad na leto su nas bockali ja mislim 20 puta. znaci bile su ukljucene ama bas sve namirnice koje luka jede. Na svu srecu nismo imali alergiju ni jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji ali ... doktori su mišljenja da ne vrijedi djete prije 4 godine testirat jer danas može da ima reakciju na nešto a sutra ne mora. Npr S je jeo ribu 300 puta i ništa i prije neki dan ju je jeo i osuo se po cijelom tijelu ... Slijedeci put kada mu dandnem možda je neće biti.

Ovo su i nama govorili kada je devojčica imala ekcem. Mi smo čak i radili taj test iz krvi da se proveri alergija na kazein i bio je negativan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su i nama govorili kada je devojčica imala ekcem. Mi smo čak i radili taj test iz krvi da se proveri alergija na kazein i bio je negativan.

Pa mozda niste imali alergiju. Jer npr Rast Test i jeste za bebe jer drugacije ne mozes skontati da li ima alergiju na protein, a cim jos rast test kategorizuje tu alergiju, onda je definitivno precizan.

Mada retko je ekcem samo pokazatelj alergije, obicno su tu jos neki pratioci.

Ja iskreno nisam skontala ovu alergiju koju su naveleli Topaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja ukratko ispišem naše stanje.

Sinak mi ima nešto više od 6 godina, od kad se rodio imao je problema sa ekcemom, proluvom i povraćanjem u mlazevima.

Vodila ga kod pedijatra i govorila da nešto nije uredu (dobro je napredovao za mesec dana - sisao, ako me pitate kako, odgovor je ne znam), dr je rekao da sam novopečena mama i da ne znam da održavam higijenu detetu (zbog crvenila na obrazima i popucaloj koži na temenu, pa je on rekao da je temenjača iako nije ličilo na to, al on je dr. ne ja).

Kad je imao dva meseca išla sam do tri pedijatra da tražim uput za deč.bolnicu i nisu mi dali.

Posle možda nedelju dana detetu je počelo da flisuje ispod vrata (drugim rečima da se stvara/otvara rana i izgubio na težini) i napokon smo dospeli u deč.bolnicu uz mnogo različitih testova smo utvrdili alergiju na: MLEKO I MLEČNE PROIZVODE (na sva, pa i moje mleko), PŠENIČNO I OSTALA BRAŠNA sem kukuruznog, PASULJ, JABUKE, VIŠNJE, KIKIRIKI, LEŠNIK, ORASE, KAKAO, ČOKOLADA, GRAŠAK itd. i naravno ako je nešto bilo prskano kao krompir odmah bi se osuo.

Naše lečenje je bilo da se izbegava sve na šta je alergičan u početku sam se ja hranila tako, tj. dojila ga do njegovih 5,5 meseci i prešli na čuveni ALFARE koji nije mogao da okusi i namirnice koje sme, sa njegove tri godine smo počeli da uvodimo kao bebi prvo povrće, pa brašno, mleko pa ostatak voćki...

Da ne bih više davila jede sve sem koštunjavog/jezgrastog voća jer je i dalje alergičan.

Htela sam da dodam da smo izbegavali kortikosteroide, iako su bili propisani, danas kad odemo kod pulmologa, alergologa kažu da smo uradili pravu stvar, jer uspeli da ojačamo imunitet bez lekova i suzbijanja simptoma, po dr. alergologu za svoju praksu od 20-25 godina još nije imala slučaj da su se roditelji sa toliko teškom alergijom (koju je imao moj sin) izborili da može da jede pšen.brašno, mleko a da nema astmu ili bronhitis.

Pozdrav i izvinjavam se zbog dugog posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima kako izgleda dete kad je alergicno na hranu.Mislim citala sam da se javi crvenilo u obliku pecata na kozi,Vuk je jeo kukuruzno brasno ali je bio rumen u obrazima i nista od simtoma drugo kao npr.proliv ili slicno?Mada se cesto drzi rukicom za obraz i trlja se zbog zubica pa mozda je od toga crven i to samo jedan obraz?

Plasim se da kad bi doslo do reakcije na neku hranu ja to ne bih znala da prepoznam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima kako izgleda dete kad je alergicno na hranu.Mislim citala sam da se javi crvenilo u obliku pecata na kozi,Vuk je jeo kukuruzno brasno ali je bio rumen u obrazima i nista od simtoma drugo kao npr.proliv ili slicno?Mada se cesto drzi rukicom za obraz i trlja se zbog zubica pa mozda je od toga crven i to samo jedan obraz?

Plasim se da kad bi doslo do reakcije na neku hranu ja to ne bih znala da prepoznam?

Kada je moj sin odreagovao na hipovu jabuku,dobio je crvene pecate oko slepoocnica ,koji su se sirili .To je bila tada reakcija ,i posle dva dana sam mu dala domacu jabukicu,i sve je bilo uredu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.