Alergija na hranu

odgovora

Objavljeno

Postovane, moja bebica ima 9 meseci, takodje ima ekcem na licu, u pocetku je to bilo samo kao pecat velicine oraha, ali sada se vec prosirilo na ceo obraz. Preporuke pedijatra su bile Elocom i proci ce, uglavnom je tesko utvrditi od cega je, reakcija na hranu. Nisam bas bila zadovoljna odgovorom, potrazila sam misljenje na privatnoj klinici posto sam citala dosta o stetnosti Elocoma... Privatno su mi preporucili Dermalex za atopijski ekcem koji nije stetan i mogu ga koristiti osobe starije od 8 nedelja. Hidratacija koze u toku dana sa Cold kremom sa termalnom vodom i sapun bez vestaskih saponina sa termalnom vodom. Naravno u apoteci su imali samo dermalex, sto me je usrecilo i danas pocenjemo sa terapijom. Zanima me da li neko ima iskustvo sa ovom kremom... Ocekujem pozitivne promene i cim ih vidim obavesticu Vas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,citam vasa iskustva i ne znam sta da radim.Mislila sam da je alergija na pirinac koji smo uveli pre 3 dana, ili je postao osetljiv na Aptamil koji pijemo od rodjenja.Kada smo probali pirinac, imao je jako zapusen nos,suzne oci,crvene obraze.....Medjutim pre uvodjenja pirinca imao je jako crvene obraze, i ekcem na potiljku koji se povremeno pojavljivao.Da li je to od mleka ili pirinca ne znam vise ni sama.Ima li neka mama iskustva,pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice mala je verovatnoca da je od pirinca.Pirinac se i preporucuje kao prvi ne mlecni obrok,kao i zitarice ciji je sastojak upravo pirinac.

Vrlo je moguce da je od Aptamila,koji je ustvari kao i sve mlecne formule od kravljeg mleka.

To ti mogu objasniti druge mame cija su deca alergicna na proteine kravljeg mleka.

Mada moze biti i nesto sasvim trece,da uopste nije vezano za hranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo dg.asthma,i radili smo alergo test pre par dana,samo na nutrutivne alergne,i alergican je na spanac,nisam mogla da verujem,na kucnu prasinu i grinje nije,hvala Bogu,i kaze doktorica da mu je spanac izazivao ekcem,i posle dodje do opstrukcija,i eto problema,tako da sad muku mucimo sa beby-halerom,al bice bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice mala je verovatnoca da je od pirinca.Pirinac se i preporucuje kao prvi ne mlecni obrok,kao i zitarice ciji je sastojak upravo pirinac.

Vrlo je moguce da je od Aptamila,koji je ustvari kao i sve mlecne formule od kravljeg mleka.

To ti mogu objasniti druge mame cija su deca alergicna na proteine kravljeg mleka.

Mada moze biti i nesto sasvim trece,da uopste nije vezano za hranu...

I ja mislim da nije od pirinca,razmisljam da uradimo test na alergiju,veliki pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada smo trebali da uvodimo belance bio je haos, povracanje i odbijanje non stop.. cak i osip.. bila sam ubedjena da je alergican pa smo pre mmr isli da uradimo test.

ovaj u bolnici ne pokaze nista, ali to je serum za kuvano belance.. misle mozda je na peceno ili ako je slabo peceno jer sam mu pravila meksu kajganu.

odradimo privatno test na 16 glavnih alergena u hrani i nista, sem sto je blago na jagode alergican..

nikad mi nije bilo jasno zasto je imao onakve reakcije, mozda mu se nije svidjalo... stvarno ne znam, posle je poceo da jede, nije nesto odusevljen i retko kad jede jaja ali ipak jede ponekad..

alergije na jagode su ceste u tom uzrastu i kazu da brzo i isceznu. iskreno, jos nisam spremna da pokusam da mu dam. stari dr su alergije lecili tako sto su decu kljukali time sto izaziva alergiju pa da se organizam sam izbori.. mislim da ipak nebih smela tako nesto da uradim. verovatno cu za god-dve ponovo mu uraditi test da proverim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada smo trebali da uvodimo belance bio je haos, povracanje i odbijanje non stop.. cak i osip.. bila sam ubedjena da je alergican pa smo pre mmr isli da uradimo test.

ovaj u bolnici ne pokaze nista, ali to je serum za kuvano belance.. misle mozda je na peceno ili ako je slabo peceno jer sam mu pravila meksu kajganu.

odradimo privatno test na 16 glavnih alergena u hrani i nista, sem sto je blago na jagode alergican..

nikad mi nije bilo jasno zasto je imao onakve reakcije, mozda mu se nije svidjalo... stvarno ne znam, posle je poceo da jede, nije nesto odusevljen i retko kad jede jaja ali ipak jede ponekad..

alergije na jagode su ceste u tom uzrastu i kazu da brzo i isceznu. iskreno, jos nisam spremna da pokusam da mu dam. stari dr su alergije lecili tako sto su decu kljukali time sto izaziva alergiju pa da se organizam sam izbori.. mislim da ipak nebih smela tako nesto da uradim. verovatno cu za god-dve ponovo mu uraditi test da proverim..

Kristina sem sto pljune kasu koja joj se ne svidja, otvoreno pokazuje gadjenje, uz momente koji lice na to da ce da povrati. Neverovatno, tako mala, a vec bira. Cim joj sklonim, ona se razveseli. A drugu kasu kad joj dam odmah posle, pojede sasvim normalno.

Danas je prvi put htela da jede vocnu kasu, a da mi je ne pljune u lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju sam bebi dala celo žumance ,do tada smo uvodili postepeno ,posledne stigli do pola bez reakcija,napravili pauzu 10 dana jer je bila prehlađena.U nedelju je 2 sata posle obroka povracala.Danas joj dam opet yumance u kaši sa povrcem.Opet povratila 2 sata posle.Povratila je i malo sekreta.Da li je alergija?Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju sam bebi dala celo žumance ,do tada smo uvodili postepeno ,posledne stigli do pola bez reakcija,napravili pauzu 10 dana jer je bila prehlađena.U nedelju je 2 sata posle obroka povracala.Danas joj dam opet yumance u kaši sa povrcem.Opet povratila 2 sata posle.Povratila je i malo sekreta.Da li je alergija?Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea a koliko beba ima meseci? Alergija se manifestuje krvavom stolicom ili ekcemom na koži, ako je bolesna bila možda otud povraćanje i sekret ili joj nije prijalo jelo kao jelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo si davala žumanjak, jeli?

U svakom slučaju ne bi bilo loše uraditi kožni PRICK test.

Vrlo vjerovatno da je dijete alergično. Još jedno pitanje, da li se pojavio osip, kihanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo je povracala.Kakav je to test,gde se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uputnicu dobiješ od pedijatra, radi se na dermatološkom odjeljenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uputnicu dobiješ od pedijatra, radi se na dermatološkom odjeljenju...
Hvala,u panici sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj se brinuti...nije to ništa strašno...možda i nije dijete alergično...a koliko ima mjeseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj se brinuti...nije to ništa strašno...možda i nije dijete alergično...a koliko ima mjeseci?
19.4. puni osam meseci.Mislila sam da ce se javiti neko ko je imao slican problem...da odagnam ili potvrdim sumnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je imala sekreta verovatno je to tera na povracanje. Neverujem ako je vec jela zumance i bilo je sve uredu da se posle toliko vremena javi reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je u tome sto je povracala u nedelju kada sam joj dala celo žumance,ponedeljak i utorak sve u redu,sreda 2 sata posle obroka sa žumancetom-opet povracanje.Smaram li???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle deset dana ,dala sam joj malu kolicinu žumanceta i opet je povracala.Tri sata posle obroka.Sta da radim?Imate li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle deset dana ,dala sam joj malu kolicinu žumanceta i opet je povracala.Tri sata posle obroka.Sta da radim?Imate li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi vodila dijete kod pedijatra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je u tome sto je povracala u nedelju kada sam joj dala celo žumance,ponedeljak i utorak sve u redu,sreda 2 sata posle obroka sa žumancetom-opet povracanje.Smaram li???

Tea, pretpostavljam da joj žumance ne odgovara i savetujem da ga više ne daješ. Moja deca ni dan danas ne jedu jaja...nisu povraćala, ali bi se uvek gadila na sam miris, a kamoli da okuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea, meni nikako nije jasno da već nekoliko dana postavljaš jedno te isto pitanje na nekoliko tema, a ne reaguješ na savjete. Prvo i osnovno je da ako posumnjaš na alergiju vodiš dijete na alergo test, i to uradi prije MPR vakcine. Ovo ti je moj iskreni savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,devojke.U potrazi sam za resenjem jer nas pedijatar tvrdi da se alergija manifestuje samo osipom.Citala sam da je i povracanje simptom i bojim se MMR vakcine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju, alergo test, traži uputnicu od pedijatra, mora ti dati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.