Prva pomoc /Kad dete padne


odgovora

Objavljeno

Brezo taj ožiljak će da se pomera kao joj bude rasla glava...tako da mislim da nema šta da brineš..biće ona lepa devojka sa prekrasnim obrvicama! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo skinuli konce,gdjica opet nije plakala,ali to vise nije cudno.

Medjutim,uvece je cesala ranu i dobro je raskrvarila,pa je rana malo opet zinula i mm je panicio da ce sad bas da joj ostane oziljak da sad kao da nije usivana i sl.Mazem joj jod,ali ima li nesto da joj bas zasusi brzinski jer ona ce mozda opet cesati,mm je trazio u apoteci su rekli jod samo.

Posle za oziljke je uzeo nesto Contractubex,to je neki gel(skupocen 20g a 1000din) kazu u apoteci da je dobar.

A ja da pitam rana je na obrvi znaci oko 2,5-3cm,sta mislite da li ce joj tu rasti dlacice ili je oziljak neminovan?

Uh ljubi je majka tako hrabru :wub: ,mislim da neće biti ožiljka ili će biti samo trag koji će se jedva videti golim okom!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo skinuli konce,gdjica opet nije plakala,ali to vise nije cudno.

Medjutim,uvece je cesala ranu i dobro je raskrvarila,pa je rana malo opet zinula i mm je panicio da ce sad bas da joj ostane oziljak da sad kao da nije usivana i sl.Mazem joj jod,ali ima li nesto da joj bas zasusi brzinski jer ona ce mozda opet cesati,mm je trazio u apoteci su rekli jod samo.

Posle za oziljke je uzeo nesto Contractubex,to je neki gel(skupocen 20g a 1000din) kazu u apoteci da je dobar.

A ja da pitam rana je na obrvi znaci oko 2,5-3cm,sta mislite da li ce joj tu rasti dlacice ili je oziljak neminovan?

Ja sad videh tvoje pitanje. sorry. kako vam nisu dali nesto za zarastanje rana u apoteci? Rivanol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad videh tvoje pitanje. sorry. kako vam nisu dali nesto za zarastanje rana u apoteci? Rivanol?

Ne znam mm bio da trazi,a evo sada je suvo,samo da cekam da spadne krastica pa da pocnem da mazem taj gel protiv oziljaka jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Inace, Rivanol imas u tubi, masti i kao rastvort. Odlicno od roga zarasta. Treba da imas jednu tubu u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Inace, Rivanol imas u tubi, masti i kao rastvort. Odlicno od roga zarasta. Treba da imas jednu tubu u kuci.

Obezbedicu se ubuduce...Nego ne odgovori mi ako znas jel onaj Contractubex da pocnem da mazem kad spadne krasta ili moze i pre,to je gel protiv oziljaka skupoceni po preporuci farmaceuta :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam. Pogledaj uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam mm bio da trazi,a evo sada je suvo,samo da cekam da spadne krastica pa da pocnem da mazem taj gel protiv oziljaka jel tako?

Tek kad pade krasta mazes Contratubex. Dva puta dnevno, mislim.

Rivaol ti je za dezinfekciju rane, slicno kao povidon jod. Ako je rana cista, bez gnoja onda nema potrebe za rivanolom. Sad cekas da otpadne krasta.

Mali su oni, njihova kozica je mlada tako da retko ostaju oziljci, nemoj da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam. Pogledaj uputstvo.

Ja rekoh ti znas pre uputstva :lol:

Tek kad pade krasta mazes Contratubex. Dva puta dnevno, mislim.

Rivaol ti je za dezinfekciju rane, slicno kao povidon jod. Ako je rana cista, bez gnoja onda nema potrebe za rivanolom. Sad cekas da otpadne krasta.

Mali su oni, njihova kozica je mlada tako da retko ostaju oziljci, nemoj da brines.

Hvala,Kamilice draga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi se skratio zivot za nekih 10 godina.

Ja u kuhinji pravim sendvice, mm sa H u dnevnoj. Samo sam cula prodoran plac. Dotrcala u dnevnu, gledam, nema ih, utrcim u kancelariju, vidim otvorena vrata i u trenutku sam shvatila sta se desilo. Pala je niz stepenice. 4 stepenika, dosta visoka, oko metar i nesto. Mm je drzi u narucju, ne vidim joj lice, samo cujem kako vristi. Odsekla sam se. Konacno se okrenula ka meni (iako je to sve trajalo 10 sekundi meni je bila vecnost) i vidim ne krvari, sad je pitanje samo da li je slomila nesto. Uzela sam je i posle dva minuta se smirila i pregledala sam je od glave do pete, nije imala ni jednu ogrebotinu. Pitala da li je negde boli i samo me je zagrlila. Sva sreca sve je u redu.

Pitam mm sta je bilo??? Kako je pala??? A on meni "Ne znam, nisam bio tu" :o

Samo je dotrcao kad je cuo da place.

Skontala sam ja posle da je dosao covek po opremu za internet i on je izasao da mu pomogne da utovari u auto ostavivsi otvorena vrata. KO TO RADI????? Sa detetom od godinu ipo dana koje, ako se iole razumes u decu, ZNAS da ce krenuti za tobom. Tresla sam se pola sata i plakala ko kisa. Uzasno se osecam. Trebala sam da budem pored nje. Je...a me i kuhinja i sendvici. Stidim se sama sebe i evo ne mogu ni post da napisem do kraja a de se ne rasplacem.

Ja ZNAM da se ovo meni ne bi desilo i zato je trebalo da budem s njom.

Ja ne razmisljam o tome kako treba da... izadjem napolje "na sekund samo" da istresem stolnjak i ostavim otvorena vrata da se ne mucim da ih otvaram i zatvaram kad je to "samo na sekund" a ona ce sta.. da broji do 100 dok se ne vratim. Besna sam i razocarana. Najvise u sebe.

Ok je sve, nije joj nista, sva sreca. Htela sam samo da izbacim ovo iz sebe jer ce mi eto... bar malo biti lakse, koliko je to u ovoj situaciji moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nee, Hani, ne radi to sebi sada, please! DESAVA SE! Vazno je da se ona nije povredila. Eto, sada ce biti jos vise na oprezu i tm, pretpostavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nerviras se za dzabe kad joj nije nista. Prvo, da li mislis da je ona pala sa sva cetiri stepenika ili je uspela da 'prebrodi' bar prva dva? Ona je plakala jer se uplasila i to je normalno i zdravo. Moraju i da padaju. Moras taj stres malo da ublazis i da se ne kidas sebi zivce toliko.

Mozda ce ti biti lakse ako ti ispricam sta se Peri desilo pre dva dana,a bili smo na metar od njega?

Da ti ne kazem da je sad, pred spavanje tako zveknuo glavom u zid da je zagrizao svoju usnu i bila su mu usta puna krvi. :blink: Kad sam videla da je usna natekla i odakle tolika krv, samo sam ga umila hladnom vodom, smirio se i zaspao.

Ne krivi sebe za svaki njen pad i udarac. Ona tako raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke, shvatam ja da oni padaju, pa pala je do sad bezbroj puta, i isto raskrvarila usnu, i nos.. ali mi je najteze sto nisam bila tu.

Ne verujem da je savladala dva stepenika, ne verujem ni jedan da je savladala jer ne ume da silazi niz stepenice, ona se zaleti svaki put i nogu dize pola metra pre stepenica. Iako se nadam da nije pala sa svih 4. Posle smo otisli kod prijatelja da vidimo bebu i tamo je zveknula glavom u stolicu i ima masnicu po sred cela ali to sam videla i nekako po njenoj rakciji vidim da nije nista. Ne znam, ali kad vidim mi je lakse jer znam gde se udarila. A ovako nit znam da li je boli nesto, gde prvo treba da gledam... Uplasila sam se danas bas. Ne zelim ni ja sad da idem iz krajnosti u krajnost i da zalazim u ono "sta bi bilo kad bi bilo" jer hvala Bogu, nije bilo skoro nista. I ne ponovilo se. Nikome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke, shvatam ja da oni padaju, pa pala je do sad bezbroj puta, i isto raskrvarila usnu, i nos.. ali mi je najteze sto nisam bila tu.

Ne verujem da je savladala dva stepenika, ne verujem ni jedan da je savladala jer ne ume da silazi niz stepenice, ona se zaleti svaki put i nogu dize pola metra pre stepenica. Iako se nadam da nije pala sa svih 4. Posle smo otisli kod prijatelja da vidimo bebu i tamo je zveknula glavom u stolicu i ima masnicu po sred cela ali to sam videla i nekako po njenoj rakciji vidim da nije nista. Ne znam, ali kad vidim mi je lakse jer znam gde se udarila. A ovako nit znam da li je boli nesto, gde prvo treba da gledam... Uplasila sam se danas bas. Ne zelim ni ja sad da idem iz krajnosti u krajnost i da zalazim u ono "sta bi bilo kad bi bilo" jer hvala Bogu, nije bilo skoro nista. I ne ponovilo se. Nikome.

Normalno je da brineš, pa to je posao majke ali ne smeš toliko. Da hvala bogu sve se dobro završilo. Meni je sestrić polomio nogu tako što se vrteo oko svoje ose, samog sebe sapleo i nezgodno pao. Svi smo bili u sobi pored njega i to je delovalo tako bezazleno ali kad se ohladilo počelo je da boli. Odveli ga u tiršovu,kažu prelom. Eto, cela porodica pored njega, smešan pad ali se iskomplikovalo. Tako da definitivno nema pravila. Važno je da je ona ok. Ne možeš kriviti sebe za tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Honey,deder,procitaj malo iznad gore moj post o padu moje devojcice koji je za posledicu imao 7 konca.I sta sad,mozda se i moglo spreciti,ali eto nije..a sta dobijam time sto bih jela sebe toliko...ovako pevajuci smo otisli na usivanje i od svega napravili dogadjaj avanturistickog duha da bude za prepricavanje...

Udahni duboko i zivi zivot sa iskusenjima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke.

Lakse mi je sad kad sam vam ispricala.. To ovde sa mm ne mozes ;)

Znam da ne moze sve da se spreci al sveze je jos, pod utiskom sam i ovo nam je prvi "ozbiljniji pad" pa mozda zato tako prezivljavam sve. Hvala vam svakako jos jednom :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze,opet ja :lol:

Moj straiji sin je danas drzeci olovku u ruci trcao i pao i olovka mu se malko zabila u otvorena usta tj u grlo i ima dve ranice u grlu.

Ja ga ne odvedoh lekaru,a mackala sam mu i rakijom,ispirali smo i hidrogenom,dala sam mu septoletu da posisa,proverila sam prosle godine revakcinisan Di Te Per-om.

Sta mislite valjda nece biti nista strasno kad se vec nije proburazio kako je mogao :blink: :blink:

Sta bih mogla da uradim sutra jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze,opet ja :lol:

Moj straiji sin je danas drzeci olovku u ruci trcao i pao i olovka mu se malko zabila u otvorena usta tj u grlo i ima dve ranice u grlu.

Ja ga ne odvedoh lekaru,a mackala sam mu i rakijom,ispirali smo i hidrogenom,dala sam mu septoletu da posisa,proverila sam prosle godine revakcinisan Di Te Per-om.

Sta mislite valjda nece biti nista strasno kad se vec nije proburazio kako je mogao :blink: :blink:

Sta bih mogla da uradim sutra jos?

Samo hidrogen da grgoće. Nekoliko puta na dan. Biće sve ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze,opet ja :lol:

Moj straiji sin je danas drzeci olovku u ruci trcao i pao i olovka mu se malko zabila u otvorena usta tj u grlo i ima dve ranice u grlu.

Ja ga ne odvedoh lekaru,a mackala sam mu i rakijom,ispirali smo i hidrogenom,dala sam mu septoletu da posisa,proverila sam prosle godine revakcinisan Di Te Per-om.

Sta mislite valjda nece biti nista strasno kad se vec nije proburazio kako je mogao :blink: :blink:

Sta bih mogla da uradim sutra jos?

O joj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da su samo moja deca trapava. Bice to ok Brezo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da su samo moja deca trapava. Bice to ok Brezo.

Pa trazio ga opasno...ali kud zinu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Brezo ja bih umrla.. svaka ti cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Složila bih se sa Ivančicom, da grguće hidrogen što češće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo da grgoće..da se dezinfikuje i neka jede kašastu hranu, da mu neko parče ne zapne, tj. zagrebe ranice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grguce,grguce..mrsti se i grguce :lol:

Javljam se ako se nesto vise inficira ako se nekom desi cudo da se olovka nabije u otvoreno grlo :blink: ali nadam se da nece nikom takav splet okolnosti da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.