Prva pomoc /Kad dete padne


odgovora

Objavljeno

Nisam znala kako da naslovim ovu temu!

Dozivela sam veliki sok i bila sam prestravljena zbog svega i moram sa vama da podelim ovo iskustvo! Naime, u subotu sam ostavila Lenu u krevecu da zaspi (popodnevna dremka) i otisla sam da spremam rucak. Ona je neko vreme pevala i igrala se u krevecu i u jednom trenutku je ucutala. Pomislila sam da spava i usla sam u sobu da je pokrijem ali tada sam dozivela sok! Ona je u ruci drzala toplomer koji je bio polomljen :o :o :o . Ziva je bila rasuta po celom krevecu, bilo je i delova stakla a ona sva srecna jer se igra sa tim. Odmah sam je odvela kod dr i oni su me umirili da nije nista opasno jer ziva u toplomerima i nije prava ziva i ne mogu da se otruju. Rekli su mi da je pratim, tacnije da pratim kada kaki jer bi trebalo da je iskaki u roku od tri dana. To se juce i dogodilo.

Da li je i neko od vas imao ovakvo ili neko slicno iskustvo?

Pisite mame i tate sta se vama dogodilo i kako ste resavili problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se desilo nesto slicno pre nekoliko meseci mada ja nisam bila sigurna da je nesto progutala, mislim da sam stigla na vreme. Ziva iz toplomera nije toliko ni opasna koliko mi mislimo.

Pre oko godinu dana moja devojcica je pala sa kauca i izvrnula vrat, u tom trenutku smo i ja i svekrva bile kod nje i ne znam uopste kako ga nije slomila. Kod nas kazu da meleci (andjeli) cuvaju malu decu i veruj da sam se tog trenutka i uverila u to. Nisam mogla da poverujem da joj nista nije falilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeli i meke,elasticne kosti! :)

Moj momak je pao u 7 mesecu sa dosta visokog kreveta na plocice i posteno zviznuo glavom,a ostavila sam ga samo par sekundi da uzmem nesto iz toaleta...A skoro mi je lupio glavom o ivicu kade jer je pokusavao da mi otme cetkicu za zube kojom sam mu trljala zubice iznad kade.Puklo je uzasno,ja sam mislila pukla lobanja...

Inace,ako neko jos ne zna ;),za modrice i podlive je Margarin zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeli i meke,elasticne kosti! :)

Moj momak je pao u 7 mesecu sa dosta visokog kreveta na plocice i posteno zviznuo glavom,a ostavila sam ga samo par sekundi da uzmem nesto iz toaleta...A skoro mi je lupio glavom o ivicu kade jer je pokusavao da mi otme cetkicu za zube kojom sam mu trljala zubice iznad kade.Puklo je uzasno,ja sam mislila pukla lobanja...

Inace,ako neko jos ne zna ;) ,za modrice i podlive je Margarin zakon.

I nakvasena sredina od hleba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarin je zakon, slazem se!!!!! Inace, kod svezih oziljaka (mada i onih manje svezih) odlicno se pokazala krema Contractubex. Krema je na bazi belog luka i kod Lene je odlicno odradila posao sa oziljkom na nosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i mi smo imali jednu povredu, jednu ali vrednu od koje je ostao oziljal na celu :(

Imala je 27 meseci, i zureci kroz hodnik je pala i celom lupila u dno dovratka. Ne bi covek rekao da zaobljeni dovratak moze onakav rez ostaviti, al verovatno zbog njene brzine i visine sa koje je glava letela do samog dna bilo je poprilicno duboko i krvarilo. Tata se malo uspanicio i uneo je pod tus, celu je nakvasio- da vidi gde tece. :blink: Dok smo je presvukli ja sam drzala ranu zatvorenom, al vec je bila prestala krvariti.

Ona je bila mala hrabrica i nije plakala, osim od soka zbog vode kojom ju je polivao. <_< U hitnoj su joj ranu sredili lepkom, ne koncima, al je oziljak ostao. Tretiramo ga otad aloe kremom i bledi polako, mada je jos crven... Rekli su nam trebace do 6 meseci da se izgubi i samo se nadam da ce zaista nestati jer ovako crvenkast i ove velicine mora biti pod siskama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje moja cerka je pala na glavu. Bili smo u Tempu i ona i bata su se vozili u onim velikim kolicima. Dok sam ja gledala po rafovima ona je ispala i sama ne znam kako...plakala je a i ja zajedno sa njom...kazu kad dete padne na glavu ako ne povraca i ako ne zaspi odmah da nije nista strasno...a da i to je tacno da decu andjeli cuvaju...A dan pre toga sin nam se izgubio u glavnoj ulici...uzas...neko ce reci da nisam dobra majka...a ja toliko vodim racuna o deci mozda cak i previse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojim andjelcicima je svakog meseca ili izgreban nos,ili plavo zelena modrica na celu,a o ostalim stvarima da ne pricam.

Evo jedne stvari koja mi je jos uvek u glavi i ne znam kako nije razbio glavu tafa,jer je to tako jako puklo,da ja nemam reci.

Naime sta se desilo:

Moj suprug je posao da spusti Akija u krevetac,zato sto je Laza toliko plakao da je to bilo neopisivo,i tako je on Akija spustio,i taman sto je zakoracio da se okrene,dete se naslo ispred njegovih nogu na parketu sa tolikom cvorugom,da sam ja mislila da mu je neka kost izletela.Srecom se to posle pola sata povuklo,ali je zelena masnica stajala tu mesec dana.Ali da ne bude da samo Aki ima masnicu,nakon par dana je Laza takodje udario o ivicu nogara od stola,i zadobio takodje zelenu masnicu koja nikako da prodje....

Samo sto je to zaraslo,i sredilo se,Laza koji je jurio Akija napolju,saplete se ,padne i odere nos...i tako u krug...

Mada je sve ovo bilo u vremenskom intervalu kada su ucili da hodaju,sada su u manjim modricama.Uglavnom su sada ogrebotine,i nista vise.Ali sa decom je tako,malo ih cuamo mi malo Bog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...neko ce reci da nisam dobra majka...a ja toliko vodim racuna o deci mozda cak i previse...

Ja mislim da tako nesto moze samo da kaze ona koja jos nije majka ;)

Meni je Lea danas pala sa ljulaske u parkicu,a ja iza nje.Sva sreca pa sam pridrzala onu dasku od ljulje da je ne klepi po glavi.Ali bila sam tu,na 10cm od nje.Ona se samo pustila...resila da sidje...a ljulja bila visoka.Nije se udarila ni povredila hvala Bogu...a mogla je

Pre neki dan,kleci na ivici troseda i celim telom naslonjena na policu za laptop.Njena omiljena poza i moje najcesce NE u toku dana.U nekom trenutku,polica iscupana iz zida,sve na podu zajedno sa njom,plakala malo i ajmo Jovo nanovo.Naravno da je secanje na taj pad ne sprecava da i dalje visi na polici(ovaj put pricvrscenoj,ali kao da ce slona da nosi)

Noge lice na sve,samo ne na noge jedne devojcice.To su modrice,oziljci,kraste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noge lice na sve,samo ne na noge jedne devojcice.To su modrice,oziljci,kraste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Није ми јасно то са маргарином?Јел обични маргарин и како се маже, колико често?Јел иде и на отворену рану...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Namazes margarin odmah nakon pada ili udarca,lepo prstom zahvatis i namazes na udareno mesto,kao kremu. Prija posto je iz frizidera pa hladi i stvarno nema ni modrice ni cvoruge. Sad bas za otvorenu ranu ne verujem da treba mazati,tu boje pomaze 3 % hidrogen,rivanol ili povidon jod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noge lice na sve,samo ne na noge jedne devojcice.To su modrice,oziljci,kraste...

I moje noge su bile isto kao noge od tvoje cerke...

xaxa i moje takodje ;) Mi se uvek salimo da nema na koga da bude mirna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage mame! Mislim da ne moze da preodje odrastanje bez pada beba! Ali je toliki sok za nas da ja nemam reci da to opisem!

Nama je bebe pala sa velikog kreveta pre dva dana! I to u snu...verovatno se okretala i prevrtala po njemu, jer je zivahna i u spavanju!!

Bilo oko ponoci, taman kada smo krenuli na spavanje mm i ja, i da je prebacimo u krevetac. Culi smo glasno TUP i vrisak, i kada smo se u trenutku stvorili u drugoj sobi, bebe je bila na ledjima i plakala i trazila nas pogledom!

KAko smo samo bili uplaseni! A povratila je posle pet minuta, i odmah smo se uputili kod doktora!

Saznali smo da je institut majka i dete dezuran, pa smo tamo saznali da nemaju dezurnog neurohirurga i poslali nas u urgentni!!

Od dva ujutru do dva sata sledeg dana popodne bili smo u uregentnom !!

Sada je sve ok! Beba je kao pre samo je pratimo jos jedan dan!!

Andjeo nas !! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, čitam sve ovo i baš mi je žao malih nevaljalaca. Koliko strepimo za njih, svuda ih pratimo pogledom, a oni se opet povrede. Meni je sin pre mesec dana usred noći pao iz kreveca. Ne znam šta mu bi, nikad sam ne izlazi, uvek me zove, da li je još bio u polusnu, šta li. Uglavnom, pao je na pod, stim što je zapeo i za naš krevet, vrisnuo je i kad sam ga uzela nije ni plakao niti je imao bilo kakv trag gde se udario. Zaspao je bez problema, a ujutro nije imao modricu, ništa što bi ukazalo da se bilo gde udario. Normalno se ponaša, jede, spava, a sve mislim možda je trebalo da ga odvedem na pregled... :huh: Inače, to je njegov prvi ozbiljniji pad od kad se rodio, sad će 21 mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo ni mi bolji ... Aleksa je padao i padao i padao... vise ni ja ne znam kako ni gde ni sto,,, Jednom ,dok smo ziveli na selu,pao je sa terase visoke oko 1m ,a nemamo ogradu,pa smo ga stalno cuvali,i jurili za njim kad god izadje napolje,i jednog dana ja namestam Strahinju u kolica,a on na terasu,i samo cujes BUM,ja sam kao metak potrcala da ga odma uzmem ,a on jadnicak,koliko je plakao,,posle sam legla snjim i uspavao se,, A zamisli mog muza,ma nije mu nista,ajde idemo,,jer smo se spremili da idemo do babe,.. I sta ce biti kasnije,dete veselo,kao da nista nije bilo ,trci ,juri, a ja dok sam potrcala uganula sam nogu na stepenice i nedelju dana nisam mogla da hodam normalno a 3dana sam plakala ,,,, Ali ipak mi je drago sto se to desilo meni a ne mom sinu.,,Pre skoro mesec dana ,on je pao sa tobogana,pao sa ljuljaske,juce ga udarila jedna seka slucajno sa ljuljaskom,padao je ko lud,, A mladji sin nije jos imao neke padove ,osim sa kreveta ,cak nije ni suzu pustio kad je prvi put pao s kreveta,ali sam se jednom uplasila kao niiko ,,,Jednog dana ,ja perem sudove i podjem nesto napolje,a mali sedi na pod i vidim ima nesto u usta,ja mislila opet naso neko djubre ,kad sam ja izvadila ono ,,, necete mi poverovati..ZIHERNADLA(IGLA<) ,I JOS OTVPORENA... JA SAM SE NAJEZILA SAMO TAKO,EVO I SAD SE NAJEZIM KAD POMISLIM NA TO... ja ne znam gde je nasao ,i koju je srecu imao ,.... ne znam... Ali nedaj Boze nikome... I sad pada sa kreveta,pre neki dan pao jer poceo da silazi sa glavom na dole sad vise ne silazi.. A stariji sin ima toliko modrice i po licu i po nogama da se vise i ne pitam gde ih je dobio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dva dana dvoje djece palo sa balkona, strašno...

Ja živim na VI spratu i stvarno strepim šta će biti kada Filip poraste. Još nam je ispod balkona igralište...ma ne smijem razmišljati.

Šta kažete za ove nesreće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dva dana dvoje djece palo sa balkona, strašno...

Ja živim na VI spratu i stvarno strepim šta će biti kada Filip poraste. Još nam je ispod balkona igralište...ma ne smijem razmišljati.

Šta kažete za ove nesreće?

nazalost deci je potreban delic sekunde da naprave sr.....,ogrenes glavu i vec je strpalo nesto u nos ,usta,palo,popelo se.....treba 12toro ociju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je dete na terasi moraš i ti biti...Moji nikad nisu ni pokušali da se popnu na gelender, ali ih ne puštam same na terasu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je takođe nepojmljivo kada čitam da klince ostave same na balkonu dok osoba koja ih čuva obavlja nešto po kući :o:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali puno nezgoda sa padanjem, pao je jednom sa kreveta, spavao je samnom i nekako se izmigoljio skroz kod nogu i pao. Samo sam čula tup i plač. Odma se smirio i prošlo je sve glatko..

On se često zagrcne vodom i zakašljuca, ali nikad nije bilo strašno do jedne večeri, dok sam mu davala da večera (bili smo nas dvoje sami), uzeo je zalogaj i zakašljao se (pomislim ništa strašno), međutim, već sledećeg momenta, kad sam ga pogledala, on se zacrveneo kao bulka i ne može da diše. Sreća pa sam ostala pribrana, okrenula ga naopačke i po leđima ga lupkala dok nije ispao zalogaj. Odma je počeo da plače, a kad sam htela da mu obrišem usta, vidim krv.. Pretpostavljam da se ujeo, to je brzo stalo i smirio se. Završio večeru i lepo zaspao. Tek posle pola sata, ja sam počela da se tresem i da plačem dok mm nije došao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao PHOENIX vjerujem ti...Svi mi kažu da mu dam veće komade, ali ja se boojiiim gušenja...

Svaka čast na pribranosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu uvek sitno seckam, a pogotovo posle ovog! A nije bio ni tako mali, to je sad krajem maja bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja smatram da ima vremena kada će jesti velike komade...pa i ja se nekad znam zagrcnuti, a kamoli beba. Držim se parole "uvijek na oprezu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On se često zagrcne vodom i zakašljuca, ali nikad nije bilo strašno do jedne večeri, dok sam mu davala da večera (bili smo nas dvoje sami), uzeo je zalogaj i zakašljao se (pomislim ništa strašno), međutim, već sledećeg momenta, kad sam ga pogledala, on se zacrveneo kao bulka i ne može da diše. Sreća pa sam ostala pribrana, okrenula ga naopačke i po leđima ga lupkala dok nije ispao zalogaj. Odma je počeo da plače, a kad sam htela da mu obrišem usta, vidim krv.. Pretpostavljam da se ujeo, to je brzo stalo i smirio se. Završio večeru i lepo zaspao. Tek posle pola sata, ja sam počela da se tresem i da plačem dok mm nije došao..

Uhhh to je jedan od mojih najvecih strahova...uhhh...

I ja smatram da ima vremena kada će jesti velike komade...pa i ja se nekad znam zagrcnuti, a kamoli beba. Držim se parole "uvijek na oprezu"...

Ja to stalno pricam...a svi su u fazonu...opusti se,preterujes...ma bolje spreciti nego leciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.