Prva pomoc /Kad dete padne


odgovora

Objavljeno

Moj je celo leto je gurao pesak u usta,cim okrenem glavu..ja mu samo isperem usta dobro i operem ruke i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj.sin je sljunak stavio u usta,kao i Mirka dobro isperi usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobar dan. Ja sam jedan uplaseni tata koji ima jedno pitanje. Posto nisam znao gde da ga postavim,postavicu ga ovde.

Molim za pomoc pedijatra na forumu. Naime pre nekoliko dana sam na internetu naleteo na clanak o sindromu tresenog deteta. Procitao ga i zaprepastio se.Naravno nikad nisam treskao svoje dete ,ali muci me jedna stvar,jer sam veliki panicar. Moja cerkica od godinu dana voli da se jako ljulja u rukama dok se uspavljuje i ponekad dok je ljuljam, ja bas ubrzam na 2-3 sekunde i onda usporim. Naravno ne radim to uvek(mozda 2-3 puta do sada). Zanima me da li takvo brzo ljuljanje deteta u narucju moze da izazove neke probleme? Procitao sam da se kod tog sindroma posledice mogu javiti tek kasnije. Procitao sam  da do povrede dolazi zato sto bebina glava nepodrzana klima napred nazad. Ja kad je ljuljam ,cvrsto je drzim u narucju i jeste da je zaljuljam brzo,ali glavica joj ne klima. Hvala na odgovoru.

Izmenjeno od strane jekica92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan. Ja sam jedan uplaseni tata koji ima jedno pitanje. Posto nisam znao gde da ga postavim,postavicu ga ovde.

Molim za pomoc pedijatra na forumu. Naime pre nekoliko dana sam na internetu naleteo na clanak o sindromu tresenog deteta. Procitao ga i zaprepastio se.Naravno nikad nisam treskao svoje dete ,ali muci me jedna stvar,jer sam veliki panicar. Moja cerkica od godinu dana voli da se jako ljulja u rukama dok se uspavljuje i ponekad dok je ljuljam, ja bas ubrzam na 2-3 sekunde i onda usporim. Naravno ne radim to uvek(mozda 2-3 puta do sada). Zanima me da li takvo brzo ljuljanje deteta u narucju moze da izazove neke probleme? Procitao sam da se kod tog sindroma posledice mogu javiti tek kasnije. Procitao sam  da do povrede dolazi zato sto bebina glava nepodrzana klima napred nazad. Ja kad je ljuljam ,cvrsto je drzim u narucju i jeste da je zaljuljam brzo,ali glavica joj ne klima. Hvala na odgovoru.

Ovaj forum nije bas aktivan i tesko da ce se naci neki pedijatar da ti odgovori. Ako si bas jako zabrinut, pitaj vaseg pedijatra.

Pokusaj da ne citas clanke koji nemaju naucno utemeljenje, odnosno nisu neka studija koja ukljucuje opsezno istrazivanje uzroka i posledica. Znaci dr Google nono. Anksioznost pokusaj da umiris disanjem, fizickom aktivnoscu i ponavljanjem recenice da sta god da uradis danas, ne znas sta ce biti rezultat sutra. Danas je sve ok i to je dovoljno. 
Ceka te jos mnogo iskusenja na putu roditeljatva pa cuvaj zivce :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.