kupovne kasice

odgovora

Objavljeno

da li ste svom bebcu davali kupovne kasice,one flasirane i koliko je beba tada imala meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinu sam vecinom to sve spremala sama, a maloj sam kasice pocela sa 3,5 meseca i to uglanom Hipp-ove, a kasnije sam joj uvela i Fructal-ove. Hipp-ove kasice su definitivno najbolje i imaju najveci izbor, jedina zamerka im je sto su malo skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većinom spremam sama kašice, ali sam davala bebcu i fruktalove. Od kupovnih kašica sam mu najviše davala one koje nisam mogla sama da napravim napr. kašicu od breskve jer je tada bila zima i nisam mogla da nađem sveže breskve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku sam mu sama spremala, ali kako nije bilo puno voca u toj periodu, uveli smo novo voce kroz Hippove vocne kasice, a posle su nam one bile super za setnju! Moj ih je bas obozavao, probali smo i Frutek - pojedine varijante je volio, ali nikako nije volio Juvitanu i Nestle. Slano sam mu uvijek kuvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja bi sinu isto povremeno davala te kupovne(inace mu sve kasice sama pravim),bas iz razloga sto nema raznog svezeg voca,a i zbog setnji,putovanja u goste i da ne nabrajam!jedino nisam sigurna da li sve te kupovne kasice imaju konzervansa u sebi i da li on to sme da jede sa 6 ipo meseci???

Izmenjeno od strane taca 75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo sam joj kuvala,ali od voca i nema neki posebno izbor zimi,pa sam presla na kupovne kasice,Hipp,pa Nestle,sada samo Juvitana,i to joj dajem svo voce,ne gledam recimo da li je vreme da proba visnju,po njenim mesecima.Danas sam joj recimo dala svezu krusku i bananu za uzinicu.kuvam uglavnom jabuku i tikvu/dok je bilo tikve u izobilju zimus.a dajem joj kupovne od pocetka,uglavnom cujem da su dobre,da je to birano,organsko voce,e sad...............bolje je sveze i same sto spremimo,bar znamo sta je unutra,ali i nase voce PRSKAJU sigurno.pa malo ovako malo onako. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinu sam vecinom to sve spremala sama, a maloj sam kasice pocela sa 3,5 meseca i to uglanom Hipp-ove, a kasnije sam joj uvela i Fructal-ove. Hipp-ove kasice su definitivno najbolje i imaju najveci izbor, jedina zamerka im je sto su malo skuplje.

Uffff.... Nisam bas sigurna da su HIPP-ove kasice najbolje. Cak sam na nasem portalu citala da je ne znam koja inspekcija utvrdila da su loseg kvaliteta.

Ja sam od pocetka sama pravila kasice jedino sam kupovala Juvitanine kada smo isli na neki put ili u goste pa da se ne cimam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sama pravim kasice, te kupovne ako bas moram onda ih kupimo inace ne mogu da se porede sa "domacom" , probam pre nego sto mu dajem i meni su jako bljutave, ne bi ih ni ja jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bi sinu isto povremeno davala te kupovne(inace mu sve kasice sama pravim),bas iz razloga sto nema raznog svezeg voca,a i zbog setnji,putovanja u goste i da ne nabrajam!jedino nisam sigurna da li sve te kupovne kasice imaju konzervansa u sebi i da li on to sme da jede sa 6 ipo meseci???

A sto Taco nisi sigurna da on to ne bi smeo da jede??? Na svakoj kasici stoji od koliko meseci beba moze da je jede. Sigurno je prirodno najbolje, ali kad zagusti dobre su i kupovne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je potrefila zima kad smo počeli da uvodimo čvrstu hranu i izbor voća i povrća je bio minimalan, pa sam se odlučila za Hiipp-ove kašice i to isključivo one bez dodatog šećera i soli. A one svakako nemaju konzervanasa u sebi. Bar tako piše na deklaraciji i navodno su od organske hrane pravljene. Čim je stiglo proleće, počela sam sve sama da mu pravim i to sam se trudila da nabavljam organsko voće i povrće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba nije htela da jede ni hipp-ove ni fruktalove kašice, pljuvala ih je i gadila se, od kupovnih kašica pristala je da jede samo juvitanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete je ručkalo sve kupljene kašice, nikad nije pravila problem... ja joj skoro uvek spremam, ali dok je bila mala često sam joj davala kupljene kašice i nije se bunila... čak i sad kad iz nekog razloga ne mogu da joj spremim ručak ja joj dam kupljene kašice i jede.... davala sam joj i Juvitanu i Hipp i Frutek i Sunval... ja lično ne mislim da su te kašice loše za bebe... i voće i povrće koje kupujemo na pijaci i u prodavnicama je ko zna kakvog kvaliteta... o mesu iz mesara neću ni da pričam... tako da nisam sigurna da je ručak koji ja skuvam uvek zdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih nikad nisam davala i i meni se isto tako ne svidja njihov miris- posebno one koje imaju bananu, a one sa jabukom su mi kisele i bljutave. Te sam joj dve jednom u nuzdi probala dati kad smo se predugo zadrzale van kuce i to je bio poslednji put jer ih je obe ispljuvala.

Domace sam spremala od starta, zamrzavala ih ponekad (one koje su mogle) i super je njupala sve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slane kašice sam sama spremala ali i kupovala. Voleo je Juvitanine i Frutekove. Slatke smo od početka kupovali jer smo počeli sa prehranom u januaru pa izbor svežeg voća nije bio veliki. Ali sam mu i kupovala. Nije voleo nestle i hipove, ali kad je morao i to je jeo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli sa kasicama sa 6 meseci.Do tada je samo sisala.Posto je bila zima vocne sam joj kupovala sve,cak i jabuku.Hipp-ove,organske.Bilo mi zao da tako mala jede ove nase jabuke prskane po 15 puta.Povrce sam joj spremala,ali je jela i kasice kad idemo negde ili me mrzi da joj taj dan spremam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da ruckamo kasice od 6 meseca, dotad smo samo siskali. A i sokice smo poceli tad da pijemo. Ja mu uglavnom pravim kasice jer to obozavam da radim. Jeste da svo povrce i voce prskaju, ali ga lepo operem, bar znam da nema konzervanse , so i secer. Ponekad mu dam i kupovne ali jako retko ( posto mu svekrva kupi, a ona to obozava, verovatno joj je interesantno, nego ajde.. ). Kupovne su dobre kad se dugo zadrzimo van kuce. Zasad mu dajem prvenstveno povrce: krompir, sargarepu, karfiol, tikvice, a od voca jabuku i bananu i jednom kupljenu breskvu. Neko od ovog povrca mesam sa pirincem. I sokice mu pravim, a voli i kompot od jabuke. Meso jos uvek nismo uveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Frutek kašice-extra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Avokado je odlican.Jako je zdrav ,a bebe ga bas obozavaju.Moze se uvesti vec sa 6 meseci.I bas pomaze kod zatvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Avokado je odlican.Jako je zdrav ,a bebe ga bas obozavaju.Moze se uvesti vec sa 6 meseci.I bas pomaze kod zatvora.

Slazem se i samo cu dodati da je i jako kalorican! Ja ga licno ne jedem, a ni mala ga sad ne obozava, ali ga je do godinu i sa neistancanim ukusom tamanila stalno u kombinaciji sa mangom, bananom isl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao,eto i mene :)

moj malisa ima 14 meseci,a sa kasicama smo krenuli sa 6 meseci

najpre sam uzimala juvitanine kasice koje je lepo jeo,ali ubrzo sam sama pocela da mu spremem klopu

one sa mesom nije nikako hteo,a ni dan danas kad pokusam da mu dam nece ni da primirise

iskustva moje i mojih drugarica mama su potvrdila da su juvitanine kasice jednako dobre kao i kasice ostalih proizvodjaca

a uz to su i najpovoljnije cene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao,eto i mene :)

moj malisa ima 14 meseci,a sa kasicama smo krenuli sa 6 meseci

najpre sam uzimala juvitanine kasice koje je lepo jeo,ali ubrzo sam sama pocela da mu spremem klopu

one sa mesom nije nikako hteo,a ni dan danas kad pokusam da mu dam nece ni da primirise

iskustva moje i mojih drugarica mama su potvrdila da su juvitanine kasice jednako dobre kao i kasice ostalih proizvodjaca

a uz to su i najpovoljnije cene :)

Slažem se. Uglavnom sam se trudila da joj sama spremam kašice, ali kada nije bilo vremena, davala sam joj kupovne. Voćne kašice je volele bez obzira ko je proizvođač, ali povrćne i one sa mesom je htela samo juvitanine. Frutekove povrćne kašice je posebno mrzela.

Više joj ne kupujem kašice, sada jede isto što i mi (trudim se da bude zdravo i kvalitetno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje uglavnom sama spremala kasice, domace je ipak domace :rolleyes: i ruckala ih je sa zadovoljstvom, uopste nije birala, jela je i slano i slatko. A inace, ako smo isli u goste ili me koji put mrzelo da pravim kupovala sam HIPPove, odnosno JUVITANove. Ove druge smo mogli da imamo u neogranicenim kolicinama preko kume koja je imala "vezu" u JUVITANi :rolleyes: ali nisam htela da preterujem.

Inace sam pocela da joj dajem kasice sa 5 meseci, kada sam videla da joj je samo mleko malo a i da prati svaki moj zalogaj.

Slobodno mozes da mu das kasice, samo gledaj mesece na teglicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isključivo pravim kašice ali probali smo i Juvitanine kašice i odlične su. Mislim da ću se odlučiti za kupovne kašice kad budemo išli na put ili kad mi na brzinu zatreba uvek imam po koju u frižideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su kod vas FRUTEK kašice povučene iz prodaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su kod vas FRUTEK kašice povučene iz prodaje?

Jesu, neko je o tome otvorio temu ovde na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.