kupovne kasice

odgovora

Objavljeno

Ništa ljepše nema od domaće pečene jabuke...a to zaista ne oduzima vrijeme...tako da mame uključujte rerne i pravite svojim klincima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Proslo je dosta vremena a niko mi nije odgovorio na poruku...ali nema veze,vec smo bili na odmoru i nasli smo sve sta nam je trebalo. :)

Moj bebac sad sa 8.5 meseci polako pocinje da jede sve-mislim sve sto je "dozvoljeno" za bebe. :) Nisam od onih koje bebi daju sve i svasta...kad smo bili na odmoru u decembru,mogla sam da cujem razne "savete"...daj mu ovo,daj mu ono,nece vodu?pa zasladi mu je...sve u svemu smucilo mi se od raznih saveta a jos gore od onoga sto sam mogla da vidim cime kljukaju bebe.Takodje imam utisak da kod nas pojedine zene,majke misle da je beba zdravija ako je deblja i da se trkaju...no da ne duzim,ovo nije tema za ovde. :)

Kao sto sam i u pocetku i dan danas mu za rucak povrce i meso spremam sama.Tu je izbor veliki.Pretezno pravim od svezeg povrca ali i zamrznuto dolazi u obzir.Kupovnu nije nikad probao tako da sad ne znam ni da li bi jeo.

Voce mesam.Taj obrok je oko pola 4.Pretezno spremam sama ali dajem mu i kupovne jer su isto ukusne i kvalitetne.Tu ubacujem jos griz,pirinac,psenicu,jecam,pahuljice...svakog dana nesto drugo jer samo voce ga ne drzi dugo sitim.

Za veceru imam razne kasice od Nestle i Milupe koje se pripremaju sa vodom kao npr.kasica sa keksom,sa dvopekom i kruskom,kasica sa zitaricama i vocem,kasica sa pirincom i bananom...U njih sam pocela da ubacujem rendanu jabuku ili krusku,bananu,sitno iseckanu mandarinu,kaki jabuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

potreban mi je savet.

Pedijatar mi je rekao da pocnem polako da uvodim kasice mom bebcu koji ima 5 meseci.Kako ste vi uvodile i koje su najbolje i u kom delu dana ste davale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

potreban mi je savet.

Pedijatar mi je rekao da pocnem polako da uvodim kasice mom bebcu koji ima 5 meseci.Kako ste vi uvodile i koje su najbolje i u kom delu dana ste davale?

Najbolje je, kako kazu, dati oko podne. Znaci, da ta kasica zamijeni jedan mlijecni obrok. Ako beba bude htjela i da sisa poslije, dati joj... Ja sam pocela sa jabukom. Ima i misljenja da bi trebalo prvo dati pirinac... A ovdje imas bas dosta savjeta: Uvodjenje cvrste hrane

Srecno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, mame. Samo da pojasnim da ni u jednoj kupovnoj kašici za bebe nema konzervansa. One se pasterizuju u vrućoj vodi i tako zatvorene mogu da stoje dve godine na sobnoj temperaturi. Ne bih u to verovala, ali moja svekrva isto na taj način pravi zimnicu bez trunke konzervansa. Ja dajem sinu i kupovne Juvitanine i domaće iz bašte, na pijaci odavno ne pazarim jer znam da proizvođači danas oprskaju voće a sutra ga već iznesu na pijacu, ne svi, ali ih dosta ima takvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, mame. Samo da pojasnim da ni u jednoj kupovnoj kašici za bebe nema konzervansa. One se pasterizuju u vrućoj vodi i tako zatvorene mogu da stoje dve godine na sobnoj temperaturi. Ne bih u to verovala, ali moja svekrva isto na taj način pravi zimnicu bez trunke konzervansa. Ja dajem sinu i kupovne Juvitanine i domaće iz bašte, na pijaci odavno ne pazarim jer znam da proizvođači danas oprskaju voće a sutra ga već iznesu na pijacu, ne svi, ali ih dosta ima takvih.

Ja sam bejbiju spremala kašice, a kupovala sam Juvitanine kad negde idemo.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo kupovne kada idemo negde,bas ih voli..Sada je leto i stalno smo na plazi,negde idemo,tako da su gotove kasice odlicno resenje.Takodje nije tesko da na plazu ponesem rende,pa rendamo voce i tako ga sveze jedemo,mada sa mukom,jer imamo samo 2 zuba i dva u zacetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas prvi put pojeli kupovnu kasicu, jvt jabuka i mrkva.I bas nam se svidjela da smo je cijelu pojeli <_< Ali mama ce ipak nastaviti da ih pravi dok bude imala zivaca :rolleyes:

Nego, ja piutah pedijatra koje su najbolje...ona rece svejedno...Je li to individualno ili se stvarno zna koje su najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni lično: sve ti dođe na isto. Tako da možeš po ličnom izboru ili preporuci da uzimaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad nesto ne valja i nije dobro,onda nema najbolje i potpuno je svejedno koju ces dati.Zast mama ne bi imala zivaca da ubaci u serpicu povrce i stavi da se kuva.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juvitanine ne bih dala detetu najvise iz razloga jer mi je prijateljica koja dugo radi u juvitani rekla da je to gore od najgoreg, a i iz kraja odakle su moji se ubira voce i povrce i opet znam koja klasa ide za kasice.

ne kazem da nisam davala Luki kasice, ne stignem, zurim ili idemo negde.. uglavnom sam mu davala hipp, nestle i neke na U pocinju ne mogu da se setim sad, bile su najskuplje ali su organskog porekla.

Stefanu cu se truditi verovatno i vise sama da spremam da se unos gotovih kasica svede na minimum.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) ma ja mislim da je sve to isto... Juvitana-nestle-hippo.... ovako kada krčkaš sam znaš šta i kako spremaš tako da sam ja lično iz tog razloga korišćenje kupovnih kaša svela na minimum. Pre je bilo jednom sedmično a sad možda jednom u mesec dana (ako i tad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Luki na more 2009 nosili punu torbu kasica, kontala sam iako je vec jeo hranu koju spremam, ne znam sta cemo jesti i da li ce mu se svidjati a on je sve sa nama jeo, pa smo vratili vise od pola torbe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) ma ja mislim da je sve to isto... Juvitana-nestle-hippo.... ovako kada krčkaš sam znaš šta i kako spremaš tako da sam ja lično iz tog razloga korišćenje kupovnih kaša svela na minimum. Pre je bilo jednom sedmično a sad možda jednom u mesec dana (ako i tad).

I mi smo te kupovne retko, kad idemo negde na put ili smo u nekoj dugoj setnji itd. Iako je mene pedijatar rekla da te kasice uopste nisu toliko lose , jer voce i povrce koje ide u bebece kasice prolazi kroz hiljadu i jednu kontrolu, jedino sto su light potpuno, no dobro. Naravno nista nije kad kad spremis ti kasicu od svezeg mesa, povrca i voca. Ali kad neko nije u prilici, ne traba sad da ga grize savest ili da jurc kuci ko lud da bi spremio kasu imesto da je kupi odmah u supermarketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Luki na more 2009 nosili punu torbu kasica, kontala sam iako je vec jeo hranu koju spremam, ne znam sta cemo jesti i da li ce mu se svidjati a on je sve sa nama jeo, pa smo vratili vise od pola torbe..

Isti slučaj kao sa nama ovog leta

.... Ali kad neko nije u prilici, ne traba sad da ga grize savest ili da jurc kuci ko lud da bi spremio kasu imesto da je kupi odmah u supermarketu.

Apsolutno se slažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo te kupovne retko, kad idemo negde na put ili smo u nekoj dugoj setnji itd. Iako je mene pedijatar rekla da te kasice uopste nisu toliko lose , jer voce i povrce koje ide u bebece kasice prolazi kroz hiljadu i jednu kontrolu, jedino sto su light potpuno, no dobro. Naravno nista nije kad kad spremis ti kasicu od svezeg mesa, povrca i voca. Ali kad neko nije u prilici, ne traba sad da ga grize savest ili da jurc kuci ko lud da bi spremio kasu imesto da je kupi odmah u supermarketu.

Hvala Bogu! Zato i zivimo u 21. veku. Ja sam protiv da se bebe hrane kupovnim kasicama cesce nego domacom hranom upravo zato sto su sve kasice pune ugljenih hidrata, a imaju jako mali procenat povrca i mesa. O mastima da ne govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu! Zato i zivimo u 21. veku. Ja sam protiv da se bebe hrane kupovnim kasicama cesce nego domacom hranom upravo zato sto su sve kasice pune ugljenih hidrata, a imaju jako mali procenat povrca i mesa. O mastima da ne govorim.

Pa to je i meni dr govorila, da su light tacnije imaju malo kalorija. ALi za usput odlicno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerki sam uglavnom sve pravila sama, a nesto nije ni htela kasice...tek nesto kasnije je pocela da je de one Hipp-ove "za laku noc" i to ne sve vrste i Juvitanin grasak koji sad ne mogu da nadjem i to sam kupovala da ne moram da pasiram ovaj sto ja kuvam, taj je bio bas lep.

E, sa sinom je druga prica...on bi sve jeo :) Njemu rucak (slano) obavezno ja spremam, osim kad se 2-3 puta desilo da smo bas u to vreme bili van kuce, a od ostalog kupujem Hipp-ovu sljivu, jabuku i krusku (sve posebne ukuse), a nekad to isto i od Juvitane...lepi su ukusi, cesto ih mesam sama. Dajem mu nekad i Hipp "za laku noc" kasice...one su mi zgodne za poneti....dovoljno velike, a skoro uvek kad idemo negde to je u neko predvecerje, a za tad su mi idealne.

Nemam nista protiv kupovnih kasica, odlicne su za situacije kad nisi kod kuce, a i kad sam u stisci sa vremenom. Ne mislim da su nekvalitetne i pogotovo ne mislim da im je sastav na bilo koji nacin skodljiv za decu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre nekoliko dana Stefanu sam prvi put dala kupovnu kasicu. bili smo kod s&s, slava, sveki kuvala jaku supu sa starijim mesom, pa nisam htela odatle da uzimam nista..

kako ja njemu nista ne miksam on je navikao da ima nesto da mulja po ustima, izgleda kao da zvace :rolleyes: pa kad sam mu dala ovu kasicu, dete se naslo u cudu. bas je bio smesan :P :P :P

ne svidja mi se sto su te kasice toliko obojene da kad je bljucno sve je isflekao neverovatno puno. kasicica je posle 2 zalogaja do vrha postala narandzasta. ja mu pravim i bundevu i sargarepu i nikad nista nije toliko obojilo..

pojeo jeste, verovatno ce ih jos jesti kad situacija tako nalaze ali, s vise volje sad spremam za bebu, za prvo dete nisam bila ovako spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre nekoliko dana Stefanu sam prvi put dala kupovnu kasicu. bili smo kod s&s, slava, sveki kuvala jaku supu sa starijim mesom, pa nisam htela odatle da uzimam nista..

kako ja njemu nista ne miksam on je navikao da ima nesto da mulja po ustima, izgleda kao da zvace :rolleyes: pa kad sam mu dala ovu kasicu, dete se naslo u cudu. bas je bio smesan :P :P :P

ne svidja mi se sto su te kasice toliko obojene da kad je bljucno sve je isflekao neverovatno puno. kasicica je posle 2 zalogaja do vrha postala narandzasta. ja mu pravim i bundevu i sargarepu i nikad nista nije toliko obojilo..

pojeo jeste, verovatno ce ih jos jesti kad situacija tako nalaze ali, s vise volje sad spremam za bebu, za prvo dete nisam bila ovako spremna.

Heheh dusa malena, bitno da je on to prihvatio i da je poruckao, meni se dogadjalo da mi Ogi poneku kupovnu kasicu odbije :unsure: , navikao covek na maminu kuhinju :D.

Podpuno te razumem da si za drugo dete spremnija jer je upravo takva situacija i kod mene i to ne samo u ishrani i spremanju hrane vec i u mnogim drugim stvarima ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam detetu do skoro davala Hipp kasice i to uglavnom vocne, kao uzina kad krenemo negde, ali sam primetila da je uvek boli grlo i upaljeno je posle pojedene kasice, a i vise puta su mi te kasice cudno mirisale, pa mi se i desilo dva puta da vidim budju u teglici i to iako je teglica hermeticki zatvorena (pukne kad se otvori). Htela sam da prijavim to jer su kasice bile od iste vocke - sljive i istog datuma proizvedene, pa mi onda neko rece da je nemoguce da cela serija nije ispravna jer se svaka serija labolatoriski ispituje a da se obicno proizvodi pokvare u prodavnicama jer se cuvajuu neadekvatnim uslovima. Sto mi se cini logicnim, pre neki dan ulazim u Aksu a tamo barem 35 stepeni, a radnja puna hrane za bebe, koja bi valda trebalo da se cuva na temeraturi do 25 stepeni. A i apoteke nemaju adekvatnu temperatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne volim kada moram da mu dam kupovnu kasicu. Davala sam mu hipp, a onda se setim i procitam da u mesnoj kasici ima samo 8 posto mesa! Sramota! U juvitaninoj ima 16 posto. Sutra idemo na Dunav i necu moci da mu spremim rucak pa sam kupila kasicu, ali mi te mesnee kasice imaju neki cudan miris koji mi se uopste ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala par puta HIPP-kašicu,kad smo putovali,avion-autobus,dug put,nisam bila u prilici da spremim.Ili kad odemo na more ista stvar.Slažem se da su loše,što je najgore ja sam iz straha kako je sve prskano,nije dobro na pijaci,ko zna ko je uzgajao šta je radio ražmišljala da dajem samo te kašice,koje su kontrolisane u proizvodnji.Ali,sastav im nikako ne ide u prilog.Jedna članica mi je skrenula pažnju,mislim da je SanjaRuška,dobro sam porazmislila,i odustala.Miva,meni mesna kašica miriše na paštetu,ne sviđa mi se miris uopšte.Juvitana znam kako radi,i ne bih nikome preporučila njihove kašice.Ne mogu da vjerujem da pogon koji proizvodi hranu za bebe širi takav "miris".Kad sam kupovala to je bio samom HIPP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mesne kasice mi "smrde" na pastetu. Mi smo do sada kupovali hipp i par puta juvitanu, sada sam uzela juvitanu zbog procenta mesa, sta cu. Preskupe su, to je pljacka. Samo osam procenata mesa u hipp kasici za taj novac je smesno. A i nemaju neki izbor da bbudem iskrena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala par puta HIPP-kašicu,kad smo putovali,avion-autobus,dug put,nisam bila u prilici da spremim.Ili kad odemo na more ista stvar.Slažem se da su loše,što je najgore ja sam iz straha kako je sve prskano,nije dobro na pijaci,ko zna ko je uzgajao šta je radio ražmišljala da dajem samo te kašice,koje su kontrolisane u proizvodnji.Ali,sastav im nikako ne ide u prilog.Jedna članica mi je skrenula pažnju,mislim da je SanjaRuška,dobro sam porazmislila,i odustala.Miva,meni mesna kašica miriše na paštetu,ne sviđa mi se miris uopšte.Juvitana znam kako radi,i ne bih nikome preporučila njihove kašice.Ne mogu da vjerujem da pogon koji proizvodi hranu za bebe širi takav "miris".Kad sam kupovala to je bio samom HIPP.

Kako radi juvitana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.