Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Hvala sam cure mnogo. Danas sam bila kod lekara,rekao mi je da su ti bolovi normalni,a ja se ipak plasim :) prepisao mi je utrogestan i sad se samo nadam da ce biti sve kako trebaaaa

Beby-bu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz...htjela bi da pitam nesto...nisam sigurna da sam trudna.Imala sam menstrualni ciklus pocetkom mjeseca...zatim sam imala kro  desset dana opet krvarenje kazu da je ovulacija...i evo na kraju mjeseca imam oper krvarenje koje je trajalo dva dana....a prije tog zadnjeg krvarenja uradla sam test i pokazalo mi je testnu liniju i drugu ali veoma slabo se vidjela....sta da radim...dali sam trudna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se pokazala bilo kakva pa cak i najbledja linija - trudna si verovatno. Najsigurnije je da uradis test iz krvi.

Beby-bu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok hvala ti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz...htjela bi da pitam nesto...nisam sigurna da sam trudna.Imala sam menstrualni ciklus pocetkom mjeseca...zatim sam imala kro  desset dana opet krvarenje kazu da je ovulacija...i evo na kraju mjeseca imam oper krvarenje koje je trajalo dva dana....a prije tog zadnjeg krvarenja uradla sam test i pokazalo mi je testnu liniju i drugu ali veoma slabo se vidjela....sta da radim...dali sam trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz...htjela bi da pitam nesto...nisam sigurna da sam trudna.Imala sam menstrualni ciklus pocetkom mjeseca...zatim sam imala kro  desset dana opet krvarenje kazu da je ovulacija...i evo na kraju mjeseca imam oper krvarenje koje je trajalo dva dana....a prije tog zadnjeg krvarenja uradla sam test i pokazalo mi je testnu liniju i drugu ali veoma slabo se vidjela....sta da radim...dali sam trudna...

i slaba crtica je crtica i pokazuje trudnocu...odi kod ginekologa trazi analizu beta HCG onda ces biti i sigurna

ako jesi trudna mora dr da vidi kakvo je to krvarenje

dali je sveza krv ili braonkasto i dali krvaris jos uvek

Beby-bu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i slaba crtica je crtica i pokazuje trudnocu...odi kod ginekologa trazi analizu beta HCG onda ces biti i sigurna

ako jesi trudna mora dr da vidi kakvo je to krvarenje

dali je sveza krv ili braonkasto i dali krvaris jos uvek

bila sam kod ljekara ali kaze da je to ovulacija a to krvarenje je skroz slabo a imam mucninu...redovno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne razumem ispisi mi dane kad si krvarila kavo je bilo i koliko je trajalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Beby-bu sve osim davanja krvi na analizu bhcg (hormon koji imaš isključivo ako si trudna) je gatanje u pasulj (test ti meri isti taj hormon ali u urinu, ali test može da bude neispravan iz više razloga, ali ne bih da opterećujem ovaj post sa izlaganjem istih). Mučnina može da znači da si trudna, da si pod stresom, da si pokvarila stomak, da si se vrtela na ringišpilu itd...Odeš u laboratoriju, izvade ti krv i za tri sata znaš da li si trudna ili ne. U Konzilijumu to košta oko 800-900 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Beby-bu sve osim davanja krvi na analizu bhcg (hormon koji imaš isključivo ako si trudna) je gatanje u pasulj (test ti meri isti taj hormon ali u urinu, ali test može da bude neispravan iz više razloga, ali ne bih da opterećujem ovaj post sa izlaganjem istih). Mučnina može da znači da si trudna, da si pod stresom, da si pokvarila stomak, da si se vrtela na ringišpilu itd...Odeš u laboratoriju, izvade ti krv i za tri sata znaš da li si trudna ili ne. U Konzilijumu to košta oko 800-900 dinara.

ok hvalaaa puno

Barby_996 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao cure, nova sam na ovom sajtu, treba mi vasa pomoc, zadnji ciklis mi je bio 8 avgusta, 25 sam imala odnos sa deckom, trebala sam da dobijem 5 septembra, zadnja tri dana imam mucnine i ne mogu da podnesen miris nekog parfema i moris omeksivaca uz to je i bol u grudima, ali desavalo mi se da i pre ciklusa imam bolove u grudima, da li mislite da je u pitanju trudnoca? 

Izmenjeno od strane Barby_996
Greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure, nova sam na ovom sajtu, treba mi vasa pomoc, zadnji ciklis mi je bio 8 avgusta, 25 sam imala odnos sa deckom, trebala sam da dobijem 5 septembra, zadnja tri dana imam mucnine i ne mogu da podnesen miris nekog parfema i moris omeksivaca uz to je i bol u grudima, ali desavalo mi se da i pre ciklusa imam bolove u grudima, da li mislite da je u pitanju trudnoca? 

Kao sto je rekla Kikiriki,post pre tvog,odes,izvadis krv i znas.Ili,ako hoces sacekaj pa ces videti na uz,ali to tek oko 6-7 nedelje,pretpostavljam da ne zelis toliko da cekas.Moze da znaci,a i ne mora.I meni je bilo osetljivo culo mirisa u pocetku,mada nisam imala mucnine,ali da te ne opterecujem,sve je individualno. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je rekla Kikiriki,post pre tvog,odes,izvadis krv i znas.Ili,ako hoces sacekaj pa ces videti na uz,ali to tek oko 6-7 nedelje,pretpostavljam da ne zelis toliko da cekas.Moze da znaci,a i ne mora.I meni je bilo osetljivo culo mirisa u pocetku,mada nisam imala mucnine,ali da te ne opterecujem,sve je individualno. :))

hvala punoo, bas bih volela da je trudnoca, iako sam mlada volela bih da ostanem u drugom stanju, mnogo volim decu, j jedva cekam da ja imam jednu bebicu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, poslednja mens mi je bila 19.jula, grudi su mi preosetljive i bolne, da li postoje sanse da se radi o trudnoci ili je nesto drugo u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, poslednja mens mi je bila 19.jula, grudi su mi preosetljive i bolne, da li postoje sanse da se radi o trudnoci ili je nesto drugo u pitanju?

pa jesi li radila test,na koliko dana su ti ciklusi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jesi li radila test,na koliko dana su ti ciklusi ?

nisam, jer me stomak dugo boli kao da cu da dobijem, sve mislim sad cu, sad cu i nema je... na 32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uradi, jer ti po mom proracunu kasni skoro 20 dana :)

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam, jer me stomak dugo boli kao da cu da dobijem, sve mislim sad cu, sad cu i nema je... na 32

uradi test već ti dugo kasni ,a i mene isto boli tako a ipak imam pozitivan test, a zadnja m mi je bila 30 jula tako da tebi kasni i više nego meni ;-) aj po test pa javi :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradi test već ti dugo kasni ,a i mene isto boli tako a ipak imam pozitivan test, a zadnja m mi je bila 30 jula tako da tebi kasni i više nego meni ;-) aj po test pa javi :-) 

imam neku tremu :)

 

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam neku tremu :)

 

znam kako ti je :-) 

xtinaaa91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xtinaaa ako imaš tremu, onda nemoj da radiš test :D za devet meseci ćeš svakako saznati :D A inače simptomi kao da ćeš da dobiješ su sasvim normalni za početak trudnoće, naravno osim krvarenja.

Jeca 90 i xtinaaa91 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Xtinaa odmah zakazi kod lekara kasni ti vec dosta trebalo bi da se vidi na uz.     Cestitam da ti prodje lagano i bezbrizno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Xtinaa odmah zakazi kod lekara kasni ti vec dosta trebalo bi da se vidi na uz.     Cestitam da ti prodje lagano i bezbrizno.

hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozitivan je :)

 

znala sam,cestitam! Mozes odmah na uzv jer ti dosta kasni tako da odmah zakazuj :D

xtinaaa91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.