Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Sacekaj koji dan pa uradi sa prvim jutarnjim urinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da tako cu i napraviti. Taman mi je ostao jos jedan Testic... Vidjeti cemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče dame, danas sam saznala da sam trudna pa mi treba Vaša mala pomoć. Naime,nije mi jasno od kog dana se računa trudnoća! Poslednja menstr.je bila 12.09.a pošto je trudnoća planirana znam da sam zatrudnela izmedju 23. i 25.09.kad mi je bila ovulacija. Da li je moguće da se računa od poslednje mens.kad nisam ni bila trudna!??

Prvi UZ mi je zakazan 09.11.8jkLp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin koliko sam upućena se računa sedam dana od datuma poslednje menstruacije plus devet esrco. Znači ako ti je 12.09 poslednja termin bi trebalo da je 19jun. Inače trudnoća ne.pocinje samo od.oplodnje vec ranije... Imas to lepo.objasnjeno na bebac portalu. Kucaj bebac prva nedelja trudnoće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao iskustva sa jakim bolovima u donjem delu trbuha na početku trudnoće? Cele prošle nedelje sam imala bolove,ali sinoć je bilo katastrofa! Dosta često idem u wc,smeta mi odeca sa spusštenim strukom....  sumnjam da nosim blizance s obzirom na to da je stomak već počeo da se oblikuje i imam jak pritisak na bešici..

U mojoj porrodici svaka generacija ima blizance i to dečaka i devojčicu:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam imala menstralne bolovr doduše ne baš jake,... proveri kod svog ginekologa. 

 

Navijam za blizance! :)

Izmenjeno od strane *Daniela*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja da pitam - koliko rano mogu ocekivati najranije simptome? Muka mi je i boli me glava, a rano je za pms. A rano je i za simptome. Majo, sad citam postove od juna, ti meni ladno pogodi prosli put da sam trudna. Javlja li ti se sad nesto? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vlatka, ja sam u 6.sedmici zavrsila u bolnici zbog nepodnosljivih bolova u donjem dijelu stomaka koji su izlazili prema vaginalnom otvoru. Bolovi su prosli sami od sebe, a u bolnici mi je utvrdjena blizanacka trudnoca sa sumnjom na trojke. Obzirom na ishod moje trudnoce preporucila bih ti detaljan pregled ako si u mogucnosti i mirovanje naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg.meni je sa drugom djevojcicom mucnina krenula iste sedmice kad sam NE ocekivala mens, a vec sljedece sedmice glavu od mucnine nisam mogla da podignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge, ja sam u prvoj trudnoći jako rano osetila simptome, dosta pre očekivane mece, čak desetak dana. U stvari, sećam se da koji dan nakon odnosa već su naglo počele da me nesnosno bole grudi a uskoro sam se i osula po bradi, što mislim da je bilo sve od promene nivoa različitih hormona u telu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se raspadam. Muka mi je, boli me glava, umorna sam... A proslo je tek pet dana od odnosa, mislim. Bas sam bljak, ne znam koji mi je djavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardž, meni je često u drugoj polovini ciklusa muka, i to mi je kao neka potvrda ovulacije (neki moj metod određivanja hehe). Mislim da je rano da bhcg krene da se luči u toj količini da izaziva trudničke mučnine, možda visok nivo progesterona u drugoj fazi ciklusa. 

Ja sam radila betu prekjuče, <0,100. Ne znam ni kada tačno treba da dobijem, po aplikaciji sutra :) verujem svom androidu (mada je to 31.dan, neki prosek koji izvlači na osnovu prethodnih ciklusa), ali se pitam da nisam prerano uradila betu. Verovatno nisam. Inače, stomak me već nekoliko večeri žiga i bradavice su mi osetljive kad V sisa. Danas sam se gadno udarila iznad oka (sagla sam se da dohvatim nešto i tresnula o stolicu), pa posle 5 minuta udarila čelo (baš jako) o vrata auta dok sam u nj ulazila. Mm kaže "smotana si kao da si trudna, a nervozna kao da treba da dobiješ. :D

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina, koja je to aplikacija? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peti dan od odnosa, meni zvuci nevjerovatno da tako rano krenu simptomi, al opet sve je moguce. Nemoj me shvatiti pogresno, ali mozda se i psiha malo poigrava sa tobom, sto je opet sasvim normalna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce ja sam u ovoj prethodnoj trudnoci koja se nazalost zavrsila kiretazom,jako rano osetila simptome ali su bili blizanci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ilina, koja je to aplikacija? 

 

period diary

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce ja sam u ovoj prethodnoj trudnoci koja se nazalost zavrsila kiretazom,jako rano osetila simptome ali su bili blizanci.

Ja sam u prvoj trudnoci isto imala simptome prije testa...imala sam povecanu zelju za odredjenom hranom, i neugodan bol u zeldcu kad jedem nesto...nisam to tad puno primjecivala dok nije bio test pozitivan...a mislila sam da je i rano da budu simptomi tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pokusali opet :) moj muz je toliko nestrpljiv da je treceg dana kupio test da proverimo i naravno negativan.A za prethodnu tudnocu sam saznala tek u 6 nedeljI :D  Mislim pozitivno sa osmehom na licu. Drzite nam fige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jedino sto bi mi ovaj mjesec mogao kao biti simpton trudnoce prije vjestice je sto mi se ranije spava i ranije lijezem...inace mene ne mozes natjerati da legnem prije 2h ujutru...sad mi se prispava oko pola 11 i legnem oko 23 i nesto..sto mi je cudnoo...ne mora nista da znaci ali eto to mi je jedino cudno....ovulacija mi je bila tamo oko 28..

Izmenjeno od strane Black Diamond
Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Grudi me bole ali mi nije jasno, u lijeve me bradavica boli puno a u desne nikako:lol: i da juce sam osjecala u donjem dijelu stomaka kao neko treprenje ili golicanje :lol::lol: 

Izmenjeno od strane Black Diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ZDRAVO MAME I BUDUCE MAME.Treba mi pomoc , posl M sam imala 10.10.2015.godine, trebala sam dobiti 05.10.2015. god. kasni mi vec 5 dana, a imam neke simptome da je u pitanju trudnoca, bolne grudi, mucnina i povracanje ,  bol u karlici kao i  temperatura 37.2 konstantno.Naime, 06,10,2015. sam bila kod dr. i receno mi je da sam pozurila, da mi je mozda ovulacija kasnila pa beta nije pokazala 0.43 je rezultat i na UZ se ne vidi nista, mada je na gin. pregledu rekao da bi mozda mogla biti trudnoca, ali da dodjem tek za 7 dana, skroz sam nestrpljiva, a i test nisam jos radila, da se ne bih razocarala .Inace ciklusi su mi redovni u dan, nikada ne kasni, imam izuzetno bolne menstruacije, a sada mi stomak ne reaguje  ni malkice, nemam nikakve bolove, ni u jajnicima ni u stomaku, samo u karlici, kao i to sekret mi je povecan i gust..Da li je neko od VAs imala slicne simptome.Hvala punoooooo:angel:

Izmenjeno od strane sarinamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi test sada ce pokazati i sa popodnevnim urinom samo zadrzi malo duze urin pa nam javi

sarinamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Uradi test sada ce pokazati i sa popodnevnim urinom samo zadrzi malo duze urin pa nam javi

Da li mislis da sam napokon zakacila ?Hvala na odgovoru :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BD mene grudi tek sad malo pocinju boluckati.

A to za spavanje je i meni bio prvi znak. Inace spavam posle ponoci,a tih dana pred ocekivanu vecu vec u 22h nisam mogla da gledam koliko mi se spavalo.

I taj mokar ves,stalno mislim evo je veca.

Navijamo za tebe da nam se pridruzis u prvom :wub:

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da jesi imas lepe simptome,ajde radi test pa javljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.