Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

pozdrav! :) . evo da vam se i ja pridruzim... rekoh da vidim sta kazete na moju situaciju... pa da krenem od pocetka.. 5 feb. sam morala raditi kiretazu zbog uginuca ploda u 6. nedelji. tj rekli su mi da je to missed.. sada posle svega toga i tri redovne mm i ja poceli da se trudimo... ne previse jer mi je prethodno razocarenje bilo preveliko i jedva se oporavih od toga.... e sad muci me nesto... poslednju sam imala 05.06. i to sa jednim danom zakasnjenja, prva tri dana samo tamno jako malo crvenog sa sve grcevima... ostala 3 dana samo po kap braonkadtog na gacicama.... od tada ja sam stalno umorna, cak sam jedan ceo dan prespavala .... hvataju me ponekad vrtoglavice i mucnina.... e a to stome najvise brine je konstantan kao neki pritisak u donjem stomaku i kao bol u dinjim ledjima i neko ziganje u levom jajniku kojese sada vec smirilo....... prosli put je bilo slicno.. znam da vas smorih ali do sl. ima jos 5 dana a ja bi bebicuuuu :) ...... sta mislite jel moguce?

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce ali ni jedan simptom nije garancija. Strpi se jos maaaalkice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos 3 dana.... mada me prolazi nada... videcemo sat ce biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, da se i ja prikljucim.

Imam neredovne menstruacije, imala vec dve operacije cisti na jajnicima. Sve u svemu, menstruacija mi je poslednjih godinu dana nekako i redovna, bar svaki mjesec. Poslednju sam imala 4.6. sto znaci da je sutra 28 dana. Imam neki cudan osjecaj. Momak i ja se nismo trudili da zatrudnimo, ali ja bih jako volela da se to slucajno desi, ili da se vec desilo. I sad, pre nekoliko dana sam pocela da osecam napade gladi na svaka 2-3 sata, razmisljam kako mi se jede burek vec 2 dana, a nikako da ga kupim. Pre par dana sam imala epizodu da mi je pao pritisak, inace je nizak oko 110/60, ovaj put je bio 97/69. Mama mi je savetovala da pijem vise vode i od kad to radim bolje mi je. Ne osecam umor, cak sam pomalo i hiperaktivna. Grudi su mi osetljive, ali to mi je svaki put kad treba da dobijem.

poslednja dva dana pijem kafu, ali posle svake mi se smuci i povraca, osjecam mucninu cjeli dan danas i ubrzan rad srca vec par dana. Cigara mi ne smeta. kao da malo jace osecam i mirise.

Sta mislite kakve su sanse da to nije PMS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo radite testova kad sumnjate, ja ne bi imala strpljenja da razmišljam šta je u pitanju :D Moj test je 26dc bio pozitivan a cikluci su mi na 28 dana....

Sackili, respect, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ciklusi na 26, i kućni test mi je 24. dana od poslednje menstruacije bio negativan, pa sam dan nakon što mi je kasnila meca vadila bhCG iz krvi, i rezultat je bio 124.

Uglavnom, simptome nisam imala osim one nalik PMSu, mučnine su počele tek sad, u 7. nedelji, ali valjda je sve to individualno. Te nedelje nakon utvrđivanja trudnoće (dakle, 4. ili 5. nedelja) sam bila jako umorna i trapava, pritisak mi je bio niži i bila sam nekako blaženo glupa :) No, sve je to počelo tek nakon što sam saznala da sam trudna. Pre toga - sve kao PMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mica84 ima li sta novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mucnine, bolne grudi, ne mogu da se naspavam... jos samo da ne dobijem i da uradim test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' su nekoga probadali jajnici na pocetku trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :)

Vec 5 god. pratim vas forum ali se danas prvi put javljam imam jednu nedoumicu pa bih vas zamolila da mi pojasnite ako ikako mozete. Zadnju mecu sam imala 2 juna, a ciklus mi je na 28-30 dana, kasni mi vec jace od 7 dana, radila sam test na trudnocu i bio je pozitivan. Danas na UZ mi je receno da se trudnoca ne vidi ali da postoji zuto telo i da je endometrijum zadebljan. rekli su mi da se javim za nedelju dana. ja sam skroz u soku i ne znam sta cu sa sobom, jer sad ne znam da li sam uopste trudna :( :( :( Molim da mi neko da mi pojasni ovu situaciju. unapred zahvalna

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna si, samo se često plod i otkucaji srca ne vide tako rano, jer je bebac milimetarski.

Budi bez brige, za nedelju-dve će se sve to lepo videti na ultrazvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao da znas da si me izvukla iz bedaka bas sam se bila smorila i bilo mi je potrebno da mi neko da i tracak nade da je sve to normalno, Hvala ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekili,to je trudnoca :) meni se bebac i otkucaji srca videli tek sa 8+5,a pre toga kad sam bila 5+5 samo zumancana kesa i evo sad ulazim u 7.mesec za koji dan :) srecno!

Mene su u pocetku probadali jajnici i bolela su me krsta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie sad videh, cestitam!!! :wub:

Hvala draga :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Sa deckom vec neko vreme imam nezasticene odnose,imala sam menstruaciju ovog meseca,ali je trajala krace,i dosta manje sam krvarila,stomak mi je mnogo tvrd ,imala sam nesvestice,i danas mi je ceo dan muka,dok ne pojedem nesto,cesto mokrim,brzo se umaram,i ceo dan bi mogla da prespavam.Da li da uradim test?Jako zelimo bebu.Znam i da je mozda rano za ove simptome ali...Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Sa deckom vec neko vreme imam nezasticene odnose,imala sam menstruaciju ovog meseca,ali je trajala krace,i dosta manje sam krvarila,stomak mi je mnogo tvrd ,imala sam nesvestice,i danas mi je ceo dan muka,dok ne pojedem nesto,cesto mokrim,brzo se umaram,i ceo dan bi mogla da prespavam.Da li da uradim test?Jako zelimo bebu.Znam i da je mozda rano za ove simptome ali...Hvala. :)

utradi test da bi bila sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je hcg najrelevantniji... ali da nije suvise rano za bilo kakve testove??? Nisam sigurna da li ce pokazati... Bolje da sacekas malo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima,jako sam nestrpljiva,jako zelimo bebicu,sacekacu onda jos koji dan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima,jako sam nestrpljiva,jako zelimo bebicu,sacekacu onda jos koji dan. :)

Zelim ti puno srece i da nas obradujes lepim vestima ;):wub:
MojaLola voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :)

Vec 5 god. pratim vas forum ali se danas prvi put javljam imam jednu nedoumicu pa bih vas zamolila da mi pojasnite ako ikako mozete. Zadnju mecu sam imala 2 juna, a ciklus mi je na 28-30 dana, kasni mi vec jace od 7 dana, radila sam test na trudnocu i bio je pozitivan. Danas na UZ mi je receno da se trudnoca ne vidi ali da postoji zuto telo i da je endometrijum zadebljan. rekli su mi da se javim za nedelju dana. ja sam skroz u soku i ne znam sta cu sa sobom, jer sad ne znam da li sam uopste trudna :( :( :( Molim da mi neko da mi pojasni ovu situaciju. unapred zahvalna

Ne brini sad vec znas da si trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam prevremeni porodjaj 17 Juna, posle 12 dana sam imala odnos sa muzem i nije pazio. Dobijam redovno na 26 dana. posle prve trudnoce mi se organizam vratio u normalu odma prvi mesec. Sad me jajnici bole i krsta vec tri dana, a po mojim proracunima trebala sam da dobijem 13.07. Juce sam imala samo malu sukrvicu i danas nista. jel moguce da sam trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih uradila betu pa za dva dana opet, ali ta sukrvica mi deluje kao početak ciklusa.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih uradila betu pa za dva dana opet, ali ta sukrvica mi deluje kao početak ciklusa.

Nisam trudna. Taman sam uzela test da uradim sutra ali nema potrebe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačuvaj ga pa ga uradi za 6 meseci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.