Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Da, idem cim prije da uradim betu, ni danas nisam dobila :D jaaaaako se nadam da je konacno to-to. ali cu sutra jos jednom da pokusam s testom.

Hvala vam svima na odgovorima, svim trudnicama zelim lijepu i urednu trudnocu a onima koje to jos uvijek nisu zelim da sto prije ugledaju jedan ogroman plusic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, idem cim prije da uradim betu, ni danas nisam dobila :D jaaaaako se nadam da je konacno to-to. ali cu sutra jos jednom da pokusam s testom.

Hvala vam svima na odgovorima, svim trudnicama zelim lijepu i urednu trudnocu a onima koje to jos uvijek nisu zelim da sto prije ugledaju jedan ogroman plusic :)

Cvrsto drzim fige da se obradujes sto pre! :wub: Hvala ti na lepim zeljama. :rolleyes:

Javljaj nam kako se stvari odvijaju pa da se, nadam se, zajedno radujemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Juce sam radila test i imamo dve crte :) :) :) brine me to sto ne primecujem nikakve promene, samo mi je stomak malo kao naduven, nemam mucnine, sve je isto :/ da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

Ja :) Da mi nije kasnila menstr. ne bih ni znala da sam trudna, Zeleli smo bebu ali nismo se opterecivali oko toga i desilo se. Uopste nikakve simptome nisam imala u pocetku. Kasnije, u 5-6 mesecu je pocela kiselina da me muci uzasno i noge da mi oticu i tek tada su poceli i najslabiji mirisi da mi smetaju. Tako da nemoj nista da se brines, sve je to normalno. Ni jedna zena nije ista i nemaju svi iste simptome :)) Zelim ti lepu i srecnu trudnocu :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,ja samo da dodam da se meni tek sada,u 17oj nedelji prijelo kiselo(tipa kiseli krastavci),a znate da kazu da je to rani simptom...A bradavice su pocele da mi tamne prosle nedelje,grudi jos nisu porasle,samo su nesto cvrsce i isarane venama.Ali,nista od toga nije bilo na pocetku kako kazu... Mucnina tek od 8me nedelje kod mene,a pre toga samo bolovi identicni kao da cu dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi simtom se pojavio odma na pocetku tj kad sam ocekivala mens koja nije ni dosla a to je bio umor,mogla sam da prespavam ceo dan i da opet nocu spavam,oko 5,6 nedelje sam imala mucnine,a grudi su mi potamnele i imala sam izrazene vene na bradavicama,a bolove u ledjima od prvog dana,sad nekad vise bole nekad manje...to je neko moje iskustvo sa prvim simptomima :) a sto se tice kad sam radila test,29.maja sam imala zadnju i trebala da dobijem 23.juna i nisam reko aj mozda mi kasni koji dan,29.juna sam vec posumnjala na trudnocu pogotovo sto sam spavala preko dana,a to mi se nije desavalo nikad i onda sam 13.jula na petak 13 uradila test i pokazao mi dve crtice :D znam da su ovde sve trudnice sizile sto nikako da uradim test,a ja nisam htela da preuranim da se ne razocaram po 100 put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi simtom se pojavio odma na pocetku tj kad sam ocekivala mens koja nije ni dosla a to je bio umor,mogla sam da prespavam ceo dan i da opet nocu spavam,oko 5,6 nedelje sam imala mucnine,a grudi su mi potamnele i imala sam izrazene vene na bradavicama,a bolove u ledjima od prvog dana,sad nekad vise bole nekad manje...to je neko moje iskustvo sa prvim simptomima :) a sto se tice kad sam radila test,29.maja sam imala zadnju i trebala da dobijem 23.juna i nisam reko aj mozda mi kasni koji dan,29.juna sam vec posumnjala na trudnocu pogotovo sto sam spavala preko dana,a to mi se nije desavalo nikad i onda sam 13.jula na petak 13 uradila test i pokazao mi dve crtice :D znam da su ovde sve trudnice sizile sto nikako da uradim test,a ja nisam htela da preuranim da se ne razocaram po 100 put

ja jos neznam dal sam trudna, kasni mi dva dana, sto se nikad ne deseva. Radila test i bio beo. Ledja me rasturaju a stomak me s vremena na verme malo boli. Ledja me ovako nikad nisu bolela pre dobijanja, tek kad sam dobila posle dva-tri sata su pocela ledja da me bole. A sad me bole vec dva dana konstantno a o glavoboljama da nepricam, u zivotu nisam imala ovakve glavobolje. Sumnjam na trudnocu, ali test ne pokazuje jos nista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos neznam dal sam trudna, kasni mi dva dana, sto se nikad ne deseva. Radila test i bio beo. Ledja me rasturaju a stomak me s vremena na verme malo boli. Ledja me ovako nikad nisu bolela pre dobijanja, tek kad sam dobila posle dva-tri sata su pocela ledja da me bole. A sad me bole vec dva dana konstantno a o glavoboljama da nepricam, u zivotu nisam imala ovakve glavobolje. Sumnjam na trudnocu, ali test ne pokazuje jos nista :(

sacekaj jos malo,jer se preporucuje da test radis 7 dana nakon izostanka mens,ja sam bas dosta cekala da uradim test bila bas ono u fazonu ceka cu ja koliko treba samo da on bude pozitivan

ljubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,ja samo da dodam da se meni tek sada,u 17oj nedelji prijelo kiselo(tipa kiseli krastavci),a znate da kazu da je to rani simptom...A bradavice su pocele da mi tamne prosle nedelje,grudi jos nisu porasle,samo su nesto cvrsce i isarane venama.Ali,nista od toga nije bilo na pocetku kako kazu... Mucnina tek od 8me nedelje kod mene,a pre toga samo bolovi identicni kao da cu dobiti.

Hahaha meni su grudi pocele da rastu odma, na odusevljenje moje i muza mi! :D I bole me od samog pocetka... :/ Mucnina je i meni pocela negde tako 7, 8 nedelje ali je bilo grozno, jer nisam povracala, samo mi je bilo muka non stop, a najgore kad mi je prazan zeludac- a cik jedi nesto dok ti je muka! :D I spavala sam po 16, 17 sati dnevno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi simtom se pojavio odma na pocetku tj kad sam ocekivala mens koja nije ni dosla a to je bio umor,mogla sam da prespavam ceo dan i da opet nocu spavam,oko 5,6 nedelje sam imala mucnine,a grudi su mi potamnele i imala sam izrazene vene na bradavicama,a bolove u ledjima od prvog dana,sad nekad vise bole nekad manje...to je neko moje iskustvo sa prvim simptomima :) a sto se tice kad sam radila test,29.maja sam imala zadnju i trebala da dobijem 23.juna i nisam reko aj mozda mi kasni koji dan,29.juna sam vec posumnjala na trudnocu pogotovo sto sam spavala preko dana,a to mi se nije desavalo nikad i onda sam 13.jula na petak 13 uradila test i pokazao mi dve crtice :D znam da su ovde sve trudnice sizile sto nikako da uradim test,a ja nisam htela da preuranim da se ne razocaram po 100 put

Hehehehe pa svaka ti cast na strpljenju, ja ne bih mogla toliko da cekam do testa! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha meni su grudi pocele da rastu odma, na odusevljenje moje i muza mi! :D I bole me od samog pocetka... :/ Mucnina je i meni pocela negde tako 7, 8 nedelje ali je bilo grozno, jer nisam povracala, samo mi je bilo muka non stop, a najgore kad mi je prazan zeludac- a cik jedi nesto dok ti je muka! :D I spavala sam po 16, 17 sati dnevno! :)

joooj meni su grudi sad ogromne,pre trudnoce su bile taman a sad su bas velike,uskoro cu poceti nositi one velike sto babe nose,jer mi svi postaju mali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj meni su grudi sad ogromne,pre trudnoce su bile taman a sad su bas velike,uskoro cu poceti nositi one velike sto babe nose,jer mi svi postaju mali :)

Ja sam sad u taman fazi i mnogo mi se svidja, kad bi samo vake ostale.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u taman fazi i mnogo mi se svidja, kad bi samo vake ostale.... :D

joj ja bas ne bih jer su bas teske,ali sad ne brinem,jer ipak treba posle dojiti bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja bas ne bih jer su bas teske,ali sad ne brinem,jer ipak treba posle dojiti bebu :)

velicina grudi nema veze sa kolicnom mleka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi simtom se pojavio odma na pocetku tj kad sam ocekivala mens koja nije ni dosla a to je bio umor,mogla sam da prespavam ceo dan i da opet nocu spavam,oko 5,6 nedelje sam imala mucnine,a grudi su mi potamnele i imala sam izrazene vene na bradavicama,a bolove u ledjima od prvog dana,sad nekad vise bole nekad manje...to je neko moje iskustvo sa prvim simptomima :) a sto se tice kad sam radila test,29.maja sam imala zadnju i trebala da dobijem 23.juna i nisam reko aj mozda mi kasni koji dan,29.juna sam vec posumnjala na trudnocu pogotovo sto sam spavala preko dana,a to mi se nije desavalo nikad i onda sam 13.jula na petak 13 uradila test i pokazao mi dve crtice :D znam da su ovde sve trudnice sizile sto nikako da uradim test,a ja nisam htela da preuranim da se ne razocaram po 100 put

:lol::P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u taman fazi i mnogo mi se svidja, kad bi samo vake ostale.... :D

joj,blago tebi ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, mm i ja radimo na bebi evo vec 5. mesec... imala sam 24.4. (tri dana ranije sam dobila)... nego vec dva dana osetim s vremena na vreme jako male, cudne bolove u donjem delu stomaka, otprilike kao kada treba da dobijem, ali na par sekundi i sve posle bude normalno... Moze li to biti jedan od simptoma i moze li se javiti tako rano i da li je uopste rano???

Ponekad mi se taaaaaako zavrsti u glavi, kao da mi se soba okrece i imam utisak da cu se srusiti, ali nakon par sekundi prodje i sve isto bude ok.

Mozda sam dosadna i paranoicna, ali od kako pravimo bebu, non stop osluskujem svoje telo i cimam se na svaki detalj koji primetim :) mnoooooooooooooooogo zelim bebicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma vise, prsla sam sa mozgom, ne mogu ni da znam kada mi je ovulacija...

Evo sad, dok ovo kucam, zaboli me isto stomak... maaaaaaalo, jako malo ali osetim...

Ne znam vise ni kako da odredim ovulaciju, evo zasto:

januar 2012: 3

februar 2012: 4.

mart 2012: 6.

april 2012: 9.

maj 2012: 10.

jun 2012: 12.

jul 2012: 15.

avgust 2012: 17.

septembar 2012: 17.

oktobar 2012: 18.

novembar 2012: 20.

decembar 2012: 25.

januar 2013: 26.

februar 2013: 25

mart 2013: 27

april 2013: 24

Ni mozak mi vise ne radi, ne znam ni ko sam, sta sam, gde sam... Ako mozete, izracunajte mi vi, ja vise nista ne znam... Kao kuliram i ne razmisljam o bebi, ali nesto nece i dalje... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i maybe baby ali mi skoro stalno pokazuje plodne dane... :huh:

Mozda mi par dana samo u mesecu nije plodno...

Mm mi stalno trubi da se opustim i ne razmisljam, ali mi ne ide... Kao necu da razmisljam, opustam se, ali dzabe, beba mi ne izlazi iz glave... :unsure::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li ko kakvo misljenje? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte molim Vas!!! Početkom ovog meseca smo pravili bebu (prvi put), po mojim proračunima ovulirala sam 3. maja. Sada je 8. maj i ja već osećam rane simptome trudnoće; Glavobolja, blagi bol u donjem delu stomaka (poprilično konstantan), vrtoglavice, umor... Zanima me da li je moguće da se već ispoljavaju ti tzv. "rani znaci trudnoće"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li ko kakvo misljenje? :unsure:

Očigledno ti ciklusi nisu pravilni, pa nema šanse da se utvrdi na osnovu računanja kad ti je ovulacija. Možda da kupiš LH trakice?

Koliko ciklusa praviti bebu? Je l' muž proverio spermogram, i da li si ti možda išla na kontrole?

Ja mislim da nije ništa strašno, ako se dobro sećam, par meseci radite na bebi, to je uglavnom uobičajeno.... Znam da je lakše reći nego učiniti, ali pokušaj da ne budeš toliko opterećena, malo izmeditiraj, organizuj s mužem neki lep vikend, ili izlazak, ljubite se, volite se, i pusti mozak malo na pašu..... ;)

Pomagajte molim Vas!!! Početkom ovog meseca smo pravili bebu (prvi put), po mojim proračunima ovulirala sam 3. maja. Sada je 8. maj i ja već osećam rane simptome trudnoće; Glavobolja, blagi bol u donjem delu stomaka (poprilično konstantan), vrtoglavice, umor... Zanima me da li je moguće da se već ispoljavaju ti tzv. "rani znaci trudnoće"?

Moguće je.

Ja sam osećala već dva dana nakon začeća grudi. Baš su dobrano bolele. A inače ja druge simptome nisam ni imala.

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palčice, ja sam ovako sebi računala i sva tri puta se ispostavilo kao tačno: pošto je moj ciklus 28 dana, na pola ciklusa je bila ovulacija, a par dana pre i par dana posle su bili plodni dani. Možda neko računa drugačije, ali kod mene je bilo bukvalno tako -- sva tri puta sam ostala trudna ravno 2 nedelje posle menstruacije.

Ja nisam stigla do merenja bazalne temperature, ali sam poslednjih par ciklusa obratila pažnju na sekret, čiji se izgled menja prema tome koliko si kad plodna. Znači, kad ideš u WC, obrišeš se i pogledaš papir, a ono što ostane na papiru treba da bude kao belance. Tog dana odmah pravac nazad u krevet kod muža! Tad si najplodnija.

Sad nisam sigurna da li si ovakvu informaciju tražila, ali dok se ne javi neko s više iskustva, eto probaj tako.

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno drage moje, pomogle ste mi itekako!

Tangerine, obraticu paznju na sekret i potruditi se tada ;)

Hvala vam punooooooooooooooooo, divne seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje me bolucka stomak dole. Od malopre imam osecaj kao da treba da dobijem (a imala sam 24.4.) :huh: suvise je rano...

Boli me stomak dole, osecam kao neku nelagodnost u donjem delu stomaka, cudno nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.