Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Utrogestan 100 3x1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan 100 3x1.

maso,i ja sam prokrvarila pre par nedelja,ali,bila sam kod dr,kaze da nije nista strasno,desava se.Meni je bilo u vreme ocekivane m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima!!! Nova sam ovde od danas,a imam velike nedoumice pa bih zamolila za pomoc ako neko zna. Ovako:imala sam redovne mece skoro u dan tacne poslednjih godina,i nikada nisam imala klasicne pms tekobe( ne oticu grudi,nebolu ledja,nema mucnine) sem onih uobicajenih grceva sto nagovestavaju da dolazi. U protekla tri meseca imam redovne nezasticene odnose i sve se poremetilo da neznam sta se desava...15.06 sam imala redovnu i obilnu,zatim 08.08 znaci ranije sedam dana i nije tako obilna i onda mi se 24.08 pojavi braon iscedak samo taj dan bez ikakvog bola.Zatim juce i danas ponovo taj braon iscedak sa blagim grcevima kao pred mecu. Neznam sta se desava,mislim da je rano za redovan ciklus koji bi trebao biti 09.08 ako neko zna neka mi pomogne jer sam veoma zabrinuta a moj ginic tek 15.09 se vraca sa godisnjeg.Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi test na trudnocu prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz!! nova sam ovde a imam veliku nedoumicu ako neko moze pomoci. Poslednjih godina imam redovne cikluse skoro u dan tacnebez klasicnih tekoba sem grceva u stomaku koji najavljuju dolazak mece i to uvek dan dva ranije.E sada,u proteklih tri meseca imam redovne i nezasticene odnose(radi se na bebi) i desava se nesto sto nikada nije do sada. Imala sam mecu 15.06 obilnu koja je trajala 6dana sto je obicno tako,zatim 08.08 sedam dana ranije sto je neobicno za mene i ta je bila skoro normalna i onda 24.08 mi se pojavi braon iscedak vrlo malo(bez bolova u stomaku) i to je trajalo samo taj dan,i juce i danas se ponovo pojavi ali sa grcevima kao pred mecu ali vrlo blagim,sto mi je cudno s obzirom da bi ciklus trebao biti 08.09. Nisam primetila neke posebne simptome sem umora,i pospanosti. Dali je moguce da se radi o trudnoci,nisam radila test ali sam veoma zabrinuta.Dr je na godisnjem a ja cu da izludim dok se nevrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz!! nova sam ovde a imam veliku nedoumicu ako neko moze pomoci. Poslednjih godina imam redovne cikluse skoro u dan tacnebez klasicnih tekoba sem grceva u stomaku koji najavljuju dolazak mece i to uvek dan dva ranije.E sada,u proteklih tri meseca imam redovne i nezasticene odnose(radi se na bebi) i desava se nesto sto nikada nije do sada. Imala sam mecu 15.06 obilnu koja je trajala 6dana sto je obicno tako,zatim 08.08 sedam dana ranije sto je neobicno za mene i ta je bila skoro normalna i onda 24.08 mi se pojavi braon iscedak vrlo malo(bez bolova u stomaku) i to je trajalo samo taj dan,i juce i danas se ponovo pojavi ali sa grcevima kao pred mecu ali vrlo blagim,sto mi je cudno s obzirom da bi ciklus trebao biti 08.09. Nisam primetila neke posebne simptome sem umora,i pospanosti. Dali je moguce da se radi o trudnoci,nisam radila test ali sam veoma zabrinuta.Dr je na godisnjem a ja cu da izludim dok se nevrati

Moguce da je taj braon iscedak implantacija .. Idi do neke privatne laboratorije za koji dan pa uradi beta HCg,bices mirnija,ako vec ne mozes da cekas da uradis test ..Drzim fige,srecno :)

mala maca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz!! nova sam ovde a imam veliku nedoumicu ako neko moze pomoci. Poslednjih godina imam redovne cikluse skoro u dan tacnebez klasicnih tekoba sem grceva u stomaku koji najavljuju dolazak mece i to uvek dan dva ranije.E sada,u proteklih tri meseca imam redovne i nezasticene odnose(radi se na bebi) i desava se nesto sto nikada nije do sada. Imala sam mecu 15.06 obilnu koja je trajala 6dana sto je obicno tako,zatim 08.08 sedam dana ranije sto je neobicno za mene i ta je bila skoro normalna i onda 24.08 mi se pojavi braon iscedak vrlo malo(bez bolova u stomaku) i to je trajalo samo taj dan,i juce i danas se ponovo pojavi ali sa grcevima kao pred mecu ali vrlo blagim,sto mi je cudno s obzirom da bi ciklus trebao biti 08.09. Nisam primetila neke posebne simptome sem umora,i pospanosti. Dali je moguce da se radi o trudnoci,nisam radila test ali sam veoma zabrinuta.Dr je na godisnjem a ja cu da izludim dok se nevrati

Pozdrav i dobrodosla!

Sve to sto ti se desava moze da se desava i u ranoj trudnoci tako da je vrlo moguce da si u drugom stanju. Ja bih na tvom mestu sacekala jos malo pa uradila kucni test za trudnocu, a mozes, ukoliko si nestrpljiva, otici da ti urade betu pa ces biti mirnija dok ti se dr. ne vrati sa godisnjeg. Srecno i cekamo vesti! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala vam od srca:)ja bi to volela najvise na svetu ali se plasim da se nenadam previse,zato ubedjujem sebe da sam se mozda prehladila...uradicu test ovih dana test i videti ali me je strah jako.Cudno mi je sve to,nikada mi meca nije poranila 10-15 i taj braon iscedak,jedino sto me brine je taj bol u donjem stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala vam od srca:)ja bi to volela najvise na svetu ali se plasim da se nenadam previse,zato ubedjujem sebe da sam se mozda prehladila...uradicu test ovih dana test i videti ali me je strah jako.Cudno mi je sve to,nikada mi meca nije poranila 10-15 i taj braon iscedak,jedino sto me brine je taj bol u donjem stomaku

Ma samo hrabro, ja navijam da bude pozitivan test vec sada, a i ako slucajno ne bude bice uskoro, sigurna sam. Ne brini zbog bola u stomaku, i to je normalna pojava na pocetku trudnoce. Grcevi u donjem delu stomaka (kao pred menstruaciju) su kod mnogih zena prvi simptom trudnoce, tako da samo napred, drzimo fige! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo, i ja sam nova ovde, ali citam vase komentare vec nekoliko dana, pa sam resila da i ja nesto napisem.Mi som poceli da pravimo bebu pre citavih 7 dana:)i skroz sam time opterecena. Prvo sa bila kod doktora da radim sve analize i pocela sam da pijem folnu kiselinu i kad su stigli svi rezultati mi smo poceli da pravimo bebu a u to vreme sam i ovulirala. Verovatno ja sve to umisljam, jer sam skroz opterecena, ali cini mi se da imam neke simptome. Treba da dobijem 9.9 a ja nemogu vec da docekam taj dan. Vreme tako sporo prolazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke :) dugo me nije bilo ali sada mi treba vasa pomoc :( imam konstantnu mucninu,temperaturu 37.2,kasni mi 18 dana,beta negativna,ginekoloski pregled negativan!doktorica kaze da se jajna celija formirala i da treba da pukne,a ako ne,za 4 dana da idem da izazove mecu.recite mi jel se nekoj desilo nesto ovako,a da je ipak bila trudna?kako se izaziva meca???

hvala,macici :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo, i ja sam nova ovde, ali citam vase komentare vec nekoliko dana, pa sam resila da i ja nesto napisem.Mi som poceli da pravimo bebu pre citavih 7 dana:)i skroz sam time opterecena. Prvo sa bila kod doktora da radim sve analize i pocela sam da pijem folnu kiselinu i kad su stigli svi rezultati mi smo poceli da pravimo bebu a u to vreme sam i ovulirala. Verovatno ja sve to umisljam, jer sam skroz opterecena, ali cini mi se da imam neke simptome. Treba da dobijem 9.9 a ja nemogu vec da docekam taj dan. Vreme tako sporo prolazi. :)

Razumem te u potpunosti i nazalost za to nestrpljenje nema leka,jbg,evo dodji na plusice pa da ti bar tamo u drustvu vreme brze prolazi ;)

cao devojke :) dugo me nije bilo ali sada mi treba vasa pomoc :( imam konstantnu mucninu,temperaturu 37.2,kasni mi 18 dana,beta negativna,ginekoloski pregled negativan!doktorica kaze da se jajna celija formirala i da treba da pukne,a ako ne,za 4 dana da idem da izazove mecu.recite mi jel se nekoj desilo nesto ovako,a da je ipak bila trudna?kako se izaziva meca???

hvala,macici :*

Temperatura je visoka zbog velike koncentracije progesterona,a i zato nema mece.Koji je ona to dan samo rekla da se formirala jajna celija i kako zna da nije cista,jesi li vadila estradiol i lh?A sto se tice izazivanja piju se tablete.

Evo dodji i ti na plusice,pa ces cuti jos neko misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te u potpunosti i nazalost za to nestrpljenje nema leka,jbg,evo dodji na plusice pa da ti bar tamo u drustvu vreme brze prolazi ;)

Temperatura je visoka zbog velike koncentracije progesterona,a i zato nema mece.Koji je ona to dan samo rekla da se formirala jajna celija i kako zna da nije cista,jesi li vadila estradiol i lh?A sto se tice izazivanja piju se tablete.

Evo dodji i ti na plusice,pa ces cuti jos neko misljenje

nemam pojma kako je to videla,tj radila sam ultrazvucni pregled sondom koji je trajao 2 min!da sam doktor,znala bih sve :) nemam cisti,jajnici su u redu,a rekla mi je da je mucnina najverovatnije gastroenteroloski problem,a daza temp nema pojma zasto je vec 10 dana tolika i da je trudnoca videlo bi se sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke :) dugo me nije bilo ali sada mi treba vasa pomoc :( imam konstantnu mucninu,temperaturu 37.2,kasni mi 18 dana,beta negativna,ginekoloski pregled negativan!doktorica kaze da se jajna celija formirala i da treba da pukne,a ako ne,za 4 dana da idem da izazove mecu.recite mi jel se nekoj desilo nesto ovako,a da je ipak bila trudna?kako se izaziva meca???

hvala,macici :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je imala taj problem,kasnila joj meca pa su joj izazivali. Nije nista strasno,brzo bude gotovo a nastaje usled jake prehlade ili poremecaja hormona,tako su bar njoj rekli. Nemoj da se plasis bice sve u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo, i ja sam nova ovde, ali citam vase komentare vec nekoliko dana, pa sam resila da i ja nesto napisem.Mi som poceli da pravimo bebu pre citavih 7 dana:)i skroz sam time opterecena. Prvo sa bila kod doktora da radim sve analize i pocela sam da pijem folnu kiselinu i kad su stigli svi rezultati mi smo poceli da pravimo bebu a u to vreme sam i ovulirala. Verovatno ja sve to umisljam, jer sam skroz opterecena, ali cini mi se da imam neke simptome. Treba da dobijem 9.9 a ja nemogu vec da docekam taj dan. Vreme tako sporo prolazi. :)

Pozdrav i dobrodosla!

Potpuno shvatam kako se osecas ali pazi da se ne ponadas previse jer ces se razocarati ako ne uspete odmah, a to nije nista neobicno, kod vecine zena to ne ide tako brzo. I ja sam se, kada smo mm i ja poceli raditi na bebici, previse nadala i osecala svakakve simptoma pa sam se bas razocrala kada sam dobila menstruaciju, zato sada ne zelim previse ni da razmisljam o tome, bice kako i kada bude. Tako mi je lakse, nisam toliko opterecena. Na pocetku sam bukvalno bila nesposobna za bilo sta jer sam samo o trudnoci mislila, a to zaista nije dobro ni zdravo, tako da se nadam da ces i ti uspeti da se opustis i drzim ti fige da sto pre uspete! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila posle 19 dana , bledo roze krv, koja je pomesana sa necim sto izgleda kao sekret braon boje. sto tako ? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyLove, hvala na podrsci. To mi je i doktor rekao, da se ne opterecujem, jer tako cu tesko ostati trudna, ali ja jednostavno ne mogu to da izbacim iz glave. Nadam se da ce me to proci za neki dan i da necu toliko misliti o teme.

mala maca i BabyLove volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila posle 19 dana , bledo roze krv, koja je pomesana sa necim sto izgleda kao sekret braon boje. sto tako ? :huh:

Ne znam sta bih ti napisala... Kontam da je mozda u pitanju neki hormonski poremecaj, a mozda, na kraju krajeva i lazna menstruacija sto bi bilo najbolje. Sacekaj koji dan pa ces videti kakvog ce ti biti intenziteta menstruacija i koliko ce trajati pa ces vec i sama shvatiti da li je prava ili lazna. Nadam se da ce ti se javiti neko sa nekim boljim savetom, meni samo ovo pada na pamet. Zelim ti srecu, ako i nije sada dosla bebica doci ce, sigurno, uskoro.

DixiDaki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyLove, hvala na podrsci. To mi je i doktor rekao, da se ne opterecujem, jer tako cu tesko ostati trudna, ali ja jednostavno ne mogu to da izbacim iz glave. Nadam se da ce me to proci za neki dan i da necu toliko misliti o teme.

Nema na cemu, to je najmanje sto mi zene ovde mozemo pruziti jedne drugoj. :) Javljaj nam se sa novim vestima!

ljubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta bih ti napisala... Kontam da je mozda u pitanju neki hormonski poremecaj, a mozda, na kraju krajeva i lazna menstruacija sto bi bilo najbolje. Sacekaj koji dan pa ces videti kakvog ce ti biti intenziteta menstruacija i koliko ce trajati pa ces vec i sama shvatiti da li je prava ili lazna. Nadam se da ce ti se javiti neko sa nekim boljim savetom, meni samo ovo pada na pamet. Zelim ti srecu, ako i nije sada dosla bebica doci ce, sigurno, uskoro.

hvala ti puno svaki odgovor mi mnogo znaci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ova neizvesnost izludjuje:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ova neizvesnost izludjuje:(

Kad radis test? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

08.09 bi trebala dobiti redovan ciklus,pa cu sacekati jer meni nikada do sada nije kasnila.Taj braon isdecak mi se pojavio tri dana prosle nedelje i boleo je stomak kao pred mecu ali je prestalo.Najvise me je uplasilo to sto mi je drugarica rekla da se to desava i kada papa test nije u redu.Neznam sta da mislim:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima....jel ima neko savet kako da se otarasim ove mucnine koja me ubija,i zbog koje ne mogu danima nista da jedem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.