Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

dobar test (osetljivosti 25m/UI) moze da pokaze pozitivno vec 10 dana nakon rizicnog odnosa,ali cesto se desava da pogresi jer beta hcg ne raste kod svakog isto.. Najbolje je sacekati da ti m zakasni amkar jedan dan,a kazu da test nakon nedelju dana kasnjenja ne moze da pogresi.Ako ne mozes da izdrzis najbolje je da uradis beta HCG iz krvi ;)

Srecno ;)

hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

Naravno da hoćeš, samo napred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

Fox bas sam sad pomislila na tebe.... Drzim palce za dalje.. samo odmor i uzivanje.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prikljucim ovde kod vas ovako zadnju m sam imala 3.07.2012 a rizicne odnose od 11-15.07 i sad imam neki bol u stomaku kao da cu da dobijem iako mo nije vreme i jos je rano a ciklus mi traje 28-31 dan aa jaaakoo sam nestrpljiva da saznam dal sam trudna ili ne i da li je postojala sansa da zatrudnim kada bi mogla da uradim test i koji je najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

Ja se nadam da ce beta biti veca vec za mesec dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradila sam test danas i negativan je, ali vec par dana su mi natecene grudi, stomak nadut idempo 10m puta u vc, muka mi je na neke mirise. trebalo bi da dobijem za vikend. da li sam rano radila test, ako jesam da li po

stoji mogucnost da sam trudna ali da to test nije pokazao da ce se kasnije pokazati za nekoliko dana. cekacu vikend pa cu videti sta ce biti. imala sam sam imal ro 5.07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradila sam test danas i negativan je, ali vec par dana su mi natecene grudi, stomak nadut idempo 10m puta u vc, muka mi je na neke mirise. trebalo bi da dobijem za vikend. da li sam rano radila test, ako jesam da li po

stoji mogucnost da sam trudna ali da to test nije pokazao da ce se kasnije pokazati za nekoliko dana. cekacu vikend pa cu videti sta ce biti. imala sam sam imal ro 5.07

Mislim da si poranila sa testom..

A simptomi trudnoce su uglavnom i ne jave pre nego sto zakasni menzis..rano je i za njih a i za test rekla bih

A naravno da ima sanse, samo mislim da si poranila sa svime, srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar test (osetljivosti 25m/UI) moze da pokaze pozitivno vec 10 dana nakon rizicnog odnosa,ali cesto se desava da pogresi jer beta hcg ne raste kod svakog isto.. Najbolje je sacekati da ti m zakasni amkar jedan dan,a kazu da test nakon nedelju dana kasnjenja ne moze da pogresi.Ako ne mozes da izdrzis najbolje je da uradis beta HCG iz krvi ;)

Srecno ;)

Moram samo da te ispravim, ne 10 dana nakon rizicnog odnosa, nego 10-12 dana nakon ovulacije.

To sto je neko imao odnos tad i tad ne znaci nista ukoliko ne zna tacno koji je dan ovulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da te ispravim, ne 10 dana nakon rizicnog odnosa, nego 10-12 dana nakon ovulacije.

To sto je neko imao odnos tad i tad ne znaci nista ukoliko ne zna tacno koji je dan ovulacije.

hvala na odgovoru. navodno je ovulacija bila 6.07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da te ispravim, ne 10 dana nakon rizicnog odnosa, nego 10-12 dana nakon ovulacije.

To sto je neko imao odnos tad i tad ne znaci nista ukoliko ne zna tacno koji je dan ovulacije.

da,da,tako je hellen,na to sam i mislila ;)

nego,ja sam gadjala ovulaciju i odnose,pa sam zato tako napisala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

sacekaj jos jednu menstruaciju bar,pa onda krenite opet u akciju(malo da se ocisti materica) Posle pravog spontanog mora da se ceka bar 3 meseca,a obzirom da je ovo kod tebe bila biohemijska trudnoca,mozes "odmah" u nove pobede :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prikljucim ovde kod vas ovako zadnju m sam imala 3.07.2012 a rizicne odnose od 11-15.07 i sad imam neki bol u stomaku kao da cu da dobijem iako mo nije vreme i jos je rano a ciklus mi traje 28-31 dan aa jaaakoo sam nestrpljiva da saznam dal sam trudna ili ne i da li je postojala sansa da zatrudnim kada bi mogla da uradim test i koji je najbolji?

naravno da postoji sansa :rolleyes: nemoj ranije da radis test,to ti je moj savet..Ja sam uradila ranije i sad se samo nerviram i cekam UZ,koji ne mozes da uradis kad ti hoces nego kad dr kaze ;) Ja sam svoj uradila nekoliko dana pre m,ali vecini, test ,kada se tako rano uradi moze da pogresi,tako da je najbolje da sacekas da ti zakasni koji dan ili da vadis beta HCG iz krvi,on ne gresi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradila sam test danas i negativan je, ali vec par dana su mi natecene grudi, stomak nadut idempo 10m puta u vc, muka mi je na neke mirise. trebalo bi da dobijem za vikend. da li sam rano radila test, ako jesam da li po

stoji mogucnost da sam trudna ali da to test nije pokazao da ce se kasnije pokazati za nekoliko dana. cekacu vikend pa cu videti sta ce biti. imala sam sam imal ro 5.07

salazem se sa hellen da si poranila sa svime...verujem da si jako nestrpljiva,ali testovi umeju da pogrese kada se rano urade.. Sacekaj bar iducu nedelju,pa onda uradi(bar dan jedan da zakasni,a idealno 7 dana) Srecno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sacekaj jos jednu menstruaciju bar,pa onda krenite opet u akciju(malo da se ocisti materica) Posle pravog spontanog mora da se ceka bar 3 meseca,a obzirom da je ovo kod tebe bila biohemijska trudnoca,mozes "odmah" u nove pobede :**

Milsim da nema potrebe da ceka jedan ciklus, verovatno se sve to ocistilo vec sa menstruacijom, a iskreno mislim da nije imalo sta toliko ni da se cisti. Vecina zena ni ne zna da su imale biohemijsku trudnocu.

Fox, jedino bih ti savetovala da proverite sa dr tu endometriozu na koju je sumnjala, zbog onih jakih bolova koje si imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milsim da nema potrebe da ceka jedan ciklus, verovatno se sve to ocistilo vec sa menstruacijom, a iskreno mislim da nije imalo sta toliko ni da se cisti. Vecina zena ni ne zna da su imale biohemijsku trudnocu.

Fox, jedino bih ti savetovala da proverite sa dr tu endometriozu na koju je sumnjala, zbog onih jakih bolova koje si imala.

Ej Anchy, jel ti poznato koji se test radi za endometriozu? Napisala mi je doktorka iz fronta (neki cpc test ili tako nesto, prvi put cujem i ja, a i u laboratoriji, mada nisam sigurna da se tako zove), ali znas kakav je doktorski rukopis :)

Sto se endometrioze tice, niko je ranije nije utvrdio, a pregled me je u frontu boleo (bar ja tako mislim) zato sto sam krvarila, inace me nikada ranije nije boleo...ali provericu.

Imam jedno pitanje za sve vas ovde iskusnije :)

Neki su mi rekli da treba da mi ociste matericu posle ovoga? Kakva su vasa iskustva. Danas necu stici u DZ na ultrazvuk, ali sutra mogu da upadnem preko reda kao hitan slucaj.

Ali da li je potrebno ici uopste ili se organizam sam iscisti posle ovoga sto se meni desilo?

p.s. evo sad ja brzopleta vidim neke odgovore da se to racuna kao biohemijska i da se samo ocisti, e jesam brzopleta... :angry:\

Jekalina i Anchy hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prvi simptom je bio nesvestica. Imam nizak pritisak i obicno kad ustajem zacrni mi se sve pred ocima ali ovog puta je bilo sa nesvesticom, zamalo da padnem. A drugi simptom bolne bradavice. Na pocetku smo, videcemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da uradim update stanja :) Ipak je beta spala na 3, nista od bebca za ovaj mesec...drugi put cu valjda imati vise srece :)

Čekamo te, lisice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milsim da nema potrebe da ceka jedan ciklus, verovatno se sve to ocistilo vec sa menstruacijom, a iskreno mislim da nije imalo sta toliko ni da se cisti. Vecina zena ni ne zna da su imale biohemijsku trudnocu.

Fox, jedino bih ti savetovala da proverite sa dr tu endometriozu na koju je sumnjala, zbog onih jakih bolova koje si imala.

anchy,ja sam imala biohemijsku,pa mi je dr rekao da mozemo krenuti odmah sa bebom,ali da je pametnije sacekati jedan mesec.Samo pisem iz iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anchy,ja sam imala biohemijsku,pa mi je dr rekao da mozemo krenuti odmah sa bebom,ali da je pametnije sacekati jedan mesec.Samo pisem iz iskustva ;)

Znam, i ja kazem iz iskustva ;) . A cini mi se da je tebi bas dosta kasnilo, i beta ti je ipak bila visa nego njena (i moja). I naravno misljenja doktora se razlikuju, neka ona najbolje vidi sa svojim dr sta ce da joj kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, i ja kazem iz iskustva ;) . A cini mi se da je tebi bas dosta kasnilo, i beta ti je ipak bila visa nego njena (i moja). I naravno misljenja doktora se razlikuju, neka ona najbolje vidi sa svojim dr sta ce da joj kaze.

da,naravno,svako treba da slusa svog dr,to je najpametnije :)

Meni nije mnogo kasnila(1 dan) i beta je bila oko 21,a nakon nedelju dana 84,i nakon dva sam dobila i onda je spala na 8...

E,videcemo kako je sad..Drzite mi fige,u 11 idem na UZ i mnogo se plasim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,naravno,svako treba da slusa svog dr,to je najpametnije :)

Meni nije mnogo kasnila(1 dan) i beta je bila oko 21,a nakon nedelju dana 84,i nakon dva sam dobila i onda je spala na 8...

E,videcemo kako je sad..Drzite mi fige,u 11 idem na UZ i mnogo se plasim :unsure:

Pa znaci kasnila ti je 10-tak dana ;) a nama po 4 ;)

Aj drzimo fige :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim opet,prvi pregled smo morali da secekamo zakazn nam je za sredu i odma i UZ :)

Srecom nema nikakvih promena kao sto su krvarenja,bolovi ili slicno...samo uzasne "jutarnje mucnine" koje znaju trajati po ceo dan pa cak i noc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim opet,prvi pregled smo morali da secekamo zakazn nam je za sredu i odma i UZ :)

Srecom nema nikakvih promena kao sto su krvarenja,bolovi ili slicno...samo uzasne "jutarnje mucnine" koje znaju trajati po ceo dan pa cak i noc :)

Mučnine su dosadne ali nije nešto što ne može da se izdrži. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.