Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Imam 21 godinu,nikad nisam isla na pravi pregled kod cika gine..Imam uzasan strah od toga...Imam verenika,u vezi smo godinu ipo dana,odnedavno smo poceli bez zastite da vodimo ljubav al nikad nisam skroz opustena..Zelim bebicu ali se plasim sta to sve donosi.. Da li me sad razumete?.. :mellow:

Yes, yes... Hoćeš i želiš, a kad se približi bude prpa i frka a kako ću ja to... Da li da sačekamo još malo... ;) Biće kako bude, ako si trudna sad nema nazad, neg osamo veeeeliki osmeh i napred :)

Sačekaj sa testom, i da ti kasni ciklus, pa uradi test recimo sledeće nedelje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni test nikad nisam radila,nzm ni kako to ide...Samo sam sigurna u jednu stvar a to je moj ogroman strah koji me konstantno blokira u svemu.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 21 godinu,nikad nisam isla na pravi pregled kod cika gine..Imam uzasan strah od toga...Imam verenika,u vezi smo godinu ipo dana,odnedavno smo poceli bez zastite da vodimo ljubav al nikad nisam skroz opustena..Zelim bebicu ali se plasim sta to sve donosi.. Da li me sad razumete?.. :mellow:

Sad bolje razumijemo suštinu. Kao prvo, ako ste počeli bez zaštite podrazumijevam da ste oboje spremni, ukoliko razmišljaš bolje onda sačekaj malo dok ne budeš svjesna svega...Dijete prije svega donosi radost i sreću...ali i obaveze...O ovome najbolje razgovaraj sa svojim vjerenikom, a prije svega uradi jedan test :)

I da....ja sam ostala trudna sa 27 i tada prvi put otišla kod ginekologa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je malo lakse,kad mogu sa nekim to da podelim....:) Mi smo vec pricali o svemu,i rekao je da bi bio srecan kad bi imali bebicu,ali nekako mislim da bi se i on uplasio kad bi to bilo stvarno.... :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja da sam cekala pravi momenat možda bi on bio tek sada ... I ja sam imala strah i isto tako uputila se u odnos bez zastite i nismo se pazili i bila sam svjesna svega - htjela sam bebu ali me je bio strah i na kraju ispade odlicno ... dobila sam bebicu i odlicno se snasla.

Sve je to dio odrastanja, starenja, sazrjevanja .... bitno je da zelis bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je malo lakse,kad mogu sa nekim to da podelim....:) Mi smo vec pricali o svemu,i rekao je da bi bio srecan kad bi imali bebicu,ali nekako mislim da bi se i on uplasio kad bi to bilo stvarno.... :\

Mi smo se najvise uplasili kada smo skontali da ce u kucu doci i treca bebica tj dijete hahahaha :) ... reakcija mog muza je bila "Boze daj nam snage da ne poludimo" :) :) :)

opusteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 21 godinu,nikad nisam isla na pravi pregled kod cika gine..Imam uzasan strah od toga...Imam verenika,u vezi smo godinu ipo dana,odnedavno smo poceli bez zastite da vodimo ljubav al nikad nisam skroz opustena..Zelim bebicu ali se plasim sta to sve donosi.. Da li me sad razumete?.. :mellow:

netreba da te bude strah biti trudan je nešto najljepše na svjetu kad osjetiš pkrete bebine i udarce :lol: ,kad se rodi i staveti nešto tvoje na grudi maleno i nezaštićeno, :rolleyes: kad te pogleda i nasmijese :rolleyes: prvi put kaze "mama"ja sam prvi put otišla kod ginekologa sa 20g a rodila prvo djete sa 22g :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogu da imam izrazene simptome trudnoce par dana a onda jedan ne?I dalje imam gorusicu,zatvor,sekret,bolne grudi i nesvestite.Brine me sto me recimo danas grudi manje bole i nemam nesvestice.Ja odmah pomislim na najgore.Zadnju sam imala 29.4,pa ne bih da zurim sa testom.Samo se nadam da nije biohemijska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogu da imam izrazene simptome trudnoce par dana a onda jedan ne?I dalje imam gorusicu,zatvor,sekret,bolne grudi i nesvestite.Brine me sto me recimo danas grudi manje bole i nemam nesvestice.Ja odmah pomislim na najgore.Zadnju sam imala 29.4,pa ne bih da zurim sa testom.Samo se nadam da nije biohemijska.

Zasto ne uradis betu i skratis sebi muke?

Ne moras svaki dan intenzivno da imas simptome, ja pola tvojih simptoma nisam ni imala. I meni se desava da me grudi bole manje ili vise, ali su otecene i izrazene su vene na grudima. Gorusicu isto imam samo ponekad od pocetka trudnoce.

Ne sekiraj se, nego se uskoro javi sa lepim vestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek necu raditi test jer sam prosle god.imala dve biohemijske,pa ne bih da se razocaram ponovo.A ni stomak me ne zateze sto znaci da ako sam trudna,verovatno se beba nije jos zakacila.Da li bas mora da te zateze stomak kad se beba zakaci.Meni je to bas bilo izrazeno ali pre operacije dvoroge materice.Sada kada je normalna,neznam kakav bi bio osecaj.Predpostavljam da je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek necu raditi test jer sam prosle god.imala dve biohemijske,pa ne bih da se razocaram ponovo.A ni stomak me ne zateze sto znaci da ako sam trudna,verovatno se beba nije jos zakacila.Da li bas mora da te zateze stomak kad se beba zakaci.Meni je to bas bilo izrazeno ali pre operacije dvoroge materice.Sada kada je normalna,neznam kakav bi bio osecaj.Predpostavljam da je isti.

Mene je stomak, tj. jajnici i ledja su me bolela kao pred mecu, a najizrazeniji simptom koji mi se pojavio dosta rano su bolne grudi. Radila sam test 4ti dan kasnjenja i bio je bas crven sto i tebi zelim.

Jesi li vec napisala da li i koliko ti kasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam 29.04 na 27 dan ciklusa.Danas mi je 26 ti dan.Uglavnom dobijam od 26-33 dana.Evo danas me grudi ne bole.Da poludis.Bolje da nemam ni jedan simptom.Brine me sto sam imala bas jaku nesvesticu,a to mi se desava samo kad sam trudna.Sada me samo bole jajnici i materica onako kao da cu da dobijem.Ledja me ne bole.Ma vise neznam.Necu vise da se nadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je beba trebala vec da se zakaci ako je doslo do trudnoce.Nadam se da ovi simptomi nisu simptomi neke bolesti,ne daj boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam 29.04 na 27 dan ciklusa.Danas mi je 26 ti dan.Uglavnom dobijam od 26-33 dana.Evo danas me grudi ne bole.Da poludis.Bolje da nemam ni jedan simptom.Brine me sto sam imala bas jaku nesvesticu,a to mi se desava samo kad sam trudna.Sada me samo bole jajnici i materica onako kao da cu da dobijem.Ledja me ne bole.Ma vise neznam.Necu vise da se nadam.

Mislim da je beba trebala vec da se zakaci ako je doslo do trudnoce.Nadam se da ovi simptomi nisu simptomi neke bolesti,ne daj boze.

Samo se mucis. Moguce je da si trudna, a mozda je promena vremena, stres, ko zna... Mozda je i bolje da skupis hrabrost i odradis test ili betu pa da barem znas na cemu si , nego da se brines.

Ja sam test radila tek u devet uvece jer nisam imala hrabrosti, pa onda sam prelomila, da se ne mucim vise. Zelim ti sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ste u pravu.. Ko zna,ja sam pricala sa njim juce,i pitala ga kako bi reagovao kad bi mu rekla da sam trudna,a on mi kaze da bi bio srecan i radostan,i ja ga pitam a gde cemo ziveti (jer kod njega treba da se sredjuje potkrovlje,nije jos nista zapoceto),i kaze ne brini se ti nista..To je najmanji problem.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se nadala.Al eto,danas nista,kao da je sve nestalo.Mozda je i doslo do oplodnje,ali se beba nije zakacila.Pridruzicu vam se u crticama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ste u pravu.. Ko zna,ja sam pricala sa njim juce,i pitala ga kako bi reagovao kad bi mu rekla da sam trudna,a on mi kaze da bi bio srecan i radostan,i ja ga pitam a gde cemo ziveti (jer kod njega treba da se sredjuje potkrovlje,nije jos nista zapoceto),i kaze ne brini se ti nista..To je najmanji problem.. :rolleyes:

Ništa se ne sikiraj :lol: ja sam radila test naveče a prvi simpom mi je bio mučnina sa drugom bebom i to na kiseli kupus pa su onda bile bolne grudi :( jer svaka je zena drukčija kao i trudnoća :P zato se valjda kaze drugo stanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene ponovo.Blago receno je da sam prepadnuta, mira nemam.Znam da cete reci da nisam normalna, da ne razmisljam negativno, da ne baksuziram, da se opustim , da je svaka zena i svaka trudnoca prica za sebe, ali to je jace od mene.Dakle, i ono malo simptoma koje sam imala, o kojima sam pisala, je nestalo, vec treci dan ne osecam nista, cak vise ni toliku pospanost.U subotu je trebalo da idem na prvi uz, ali je otkazao doktor (to je privatnik), a doktorka iz doma zdravlja je na odmoru.Da vas potsetim radila sam samo dve bete, bile su ok.Znam da ima zena srecnica kod kojih trudnoca prolazi lagano, ali kod mene je do sada bio slucaj da kad kod su prestali simptomi dolazilo je do pobacaja, pu,pu daleko bilo, ne znam zaista kako bi to ponovo podnela.U stvari prestajali trudnicki simptomi a posle krenuli jaki bolovi i krvarenje.Sad ipak nema ni bolova, i ne daj Boze da ih bude, to je jedino sto me malo tesi, da nesto nije ok valjda bi bolelo i krvarila bih!Niko sem muza jos i ne zna da sam trudna, jer sam zelela da stvarno budem sigurna da je ok,Juce mi se na trenutak samo zavrteo u glavi i to doooobrooo, i eto pomalo su napete grudi, bila je krenula neka blaga mucnina i stala, kao i pospanost (to sam vec rekla).Uzasno se bojim, uzasno!Mislite na mene i dajte mi snagu!

p.s. Trebalo bi da sam u sestoj nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene ponovo.Blago receno je da sam prepadnuta, mira nemam.Znam da cete reci da nisam normalna, da ne razmisljam negativno, da ne baksuziram, da se opustim , da je svaka zena i svaka trudnoca prica za sebe, ali to je jace od mene.Dakle, i ono malo simptoma koje sam imala, o kojima sam pisala, je nestalo, vec treci dan ne osecam nista, cak vise ni toliku pospanost.U subotu je trebalo da idem na prvi uz, ali je otkazao doktor (to je privatnik), a doktorka iz doma zdravlja je na odmoru.Da vas potsetim radila sam samo dve bete, bile su ok.Znam da ima zena srecnica kod kojih trudnoca prolazi lagano, ali kod mene je do sada bio slucaj da kad kod su prestali simptomi dolazilo je do pobacaja, pu,pu daleko bilo, ne znam zaista kako bi to ponovo podnela.U stvari prestajali trudnicki simptomi a posle krenuli jaki bolovi i krvarenje.Sad ipak nema ni bolova, i ne daj Boze da ih bude, to je jedino sto me malo tesi, da nesto nije ok valjda bi bolelo i krvarila bih!Niko sem muza jos i ne zna da sam trudna, jer sam zelela da stvarno budem sigurna da je ok,Juce mi se na trenutak samo zavrteo u glavi i to doooobrooo, i eto pomalo su napete grudi, bila je krenula neka blaga mucnina i stala, kao i pospanost (to sam vec rekla).Uzasno se bojim, uzasno!Mislite na mene i dajte mi snagu!

p.s. Trebalo bi da sam u sestoj nedelji.

Nećeš sebi pomoći takvim mislila i strahovima, moraš da misliš pozitivno i veruješ. Istina je da je svaka trudnoća za sebe, i ne moraš padati od nesvestice da bi to značilo da je sve u redu. Opusti se, daj svom telu mir, a glavi pozivinu energiju da bi moglo da se bori i da bi sve bilo kako treba. Pusti stvari da idu svojim tokom. Želim ti punooo sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco ako te je toliko strah sto ne odes do drugog privatnika,nije valjda on jedini...ali mislim da ne treba puno da se plasis i to skodi bebi..aj ti lepo na uz i bices mirna :wub: bice sve u redu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco ako te je toliko strah sto ne odes do drugog privatnika,nije valjda on jedini...ali mislim da ne treba puno da se plasis i to skodi bebi..aj ti lepo na uz i bices mirna :wub: bice sve u redu!!

P&P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ne treba da se mucis crnim mislima, nego lepo da odes kod dr. Neki sigurno radi i moze da te primi. Ja nisam imala mucnine, nesvestice, ali jesam bila pospana s vremena na vreme.

Zelim ti puno srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce beta bila 5404.Sledece nedelje UZ.Simptomi UMOR i nista vise izrazajno.Ljubim VAs sve i zelim kome nije da uskoro bude visoka beta! ;)

Bice to na ultrazvuku jedna mala slatka mrvica, cestitam :) Videces da ce biti sve ok, rekla sam ti vec da oba puta kad sam zatrudnela nisam imala nikakav simptom. Evo sada sam 15 nedelja i dalje nemam nikakve simptome. Osecam se tako da nije stomaka ne bih ni verovala da sam trudna :rolleyes: Bice sve ok, samo hrabro kod doktora da cujes srculence :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, javi se, kako si, je l' si bila na uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednja mens je bila 26.04, u proseku mi je na 27. dan, kritican odnos sam imala 7.05. kasni mi 3-4 dana, imam bolove u grudima i sekret, juce mi se mantalo u glavi pri nekim pokretima. kako se vama ovo cini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.