Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Poštovane članice,

dalje možemo nastaviti na temi Najraniji simptomi trudnoće KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo to sa gubitkom daha, nije mi bilo jasno uopste sta se desava. Verujem da je to sve poprilicno individualno i nezavisi samo od zene do zene nego i od trudnoce do trudnoce. Da li si radila kucni test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo to sa gubitkom daha, nije mi bilo jasno uopste sta se desava. Verujem da je to sve poprilicno individualno i nezavisi samo od zene do zene nego i od trudnoce do trudnoce. Da li si radila kucni test?

Nisam jos radila test,videcu da uradim sad za vikend.Nadam se pozitivnom.:)Malo me je i strah jer to bas želim,i ponekad mislim da sve te simptome sama tripujem a nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos radila test,videcu da uradim sad za vikend.Nadam se pozitivnom.:)Malo me je i strah jer to bas želim,i ponekad mislim da sve te simptome sama tripujem a nije tako.

U Pripremama za trudnocu imas podforum Cekamo plusice gde ces naici na podrsku i savete devojaka koje cekaju da ugledaju svoje pozitivne testice. Sigurna sam da ces biti vise nego dobro dosla.

Nadam se da ce ti vikend ostvariti zelje pa da ugledas svoje dve crte. Ostani pozitivna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Pripremama za trudnocu imas podforum Cekamo plusice gde ces naici na podrsku i savete devojaka koje cekaju da ugledaju svoje pozitivne testice. Sigurna sam da ces biti vise nego dobro dosla.

Nadam se da ce ti vikend ostvariti zelje pa da ugledas svoje dve crte. Ostani pozitivna

Hvala,pogledaću taj forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,pogledaću taj forum :)

Draga,imas sve simptome trudnoce :)) to cesto mokrenje vjerujem da svaku zahvati :) ta tecnost-imala sam je i ja,hm...posle odnosa(dok nisam znala da sam u drugom stanju) uvijek bi izasla ta tecnost kao kod tebe...mislila sam da su hehe"ostaci"sperme:D

Test mi jeste bio pozitivan,ali mojoj jaranici,vjerujete li mjesec dana-SVAKE NEDELJE kupovala je test-uvijek negativan,dok nije otisla i provjerila preko krvi..Tako da savetujem ti,idi dr.i trazi uputnicu za vadjenje krvi-utvrdjivanje trudnoce-SRECNO ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao! Imam pitanje, ako neko moze da mi odgovori.. Poslednju menstruaciju sam imala 23.01. trajala je 3 dana (inace dobijam na 31 dan, nekad i 33, 34, a traje mi 4, 5 dana), "rizican" odnos je bio 28.01, kao i 04.02. Vec od 08.02. grudi su pocele nenormalno da me bole i "otekle su" sto je i dalje slucaj, bukvalno ne smem da ih dodirnem. Od pre par dana mi je cesto muka, ali ne konstantno, nego u trenutku krene i kao da cu da povratim iste sekunde. Temperatura mi je nekad normalna, a nekad 37, 3 -37,4. I da, cesto mi srce lupa malo jace, kao da "preskace" i jako sam razdrazljiva...

Danas mi se npr. u autobusu jako slosilo, odjednom jaka mucnina i neka vrelina u glavi, kao da imam temperaturu 40... Da li je moguce da ima sanse da sam u drugom stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao! Imam pitanje, ako neko moze da mi odgovori.. Poslednju menstruaciju sam imala 23.01. trajala je 3 dana (inace dobijam na 31 dan, nekad i 33, 34, a traje mi 4, 5 dana), "rizican" odnos je bio 28.01, kao i 04.02. Vec od 08.02. grudi su pocele nenormalno da me bole i "otekle su" sto je i dalje slucaj, bukvalno ne smem da ih dodirnem. Od pre par dana mi je cesto muka, ali ne konstantno, nego u trenutku krene i kao da cu da povratim iste sekunde. Temperatura mi je nekad normalna, a nekad 37, 3 -37,4. I da, cesto mi srce lupa malo jace, kao da "preskace" i jako sam razdrazljiva...

Danas mi se npr. u autobusu jako slosilo, odjednom jaka mucnina i neka vrelina u glavi, kao da imam temperaturu 40... Da li je moguce da ima sanse da sam u drugom stanju?

Naravno da ima šanse, al' to nećeš znati dok ne uradiš test ;) mada, termin za menstruaciju ti je 23.02, možda bolje da test uradiš taj dan, ili dan posle, ako ti kasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, imam jednu nedoumicu, pa me interesuje sta bi to moglo biti, jutros se budim i na gacicama mi se pojavila kap krvi,ali onako sluzavo, da li je to moguce u plodnim danima,posto su mi juce i danas plodni dani????

:unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, imam jednu nedoumicu, pa me interesuje sta bi to moglo biti, jutros se budim i na gacicama mi se pojavila kap krvi,ali onako sluzavo, da li je to moguce u plodnim danima,posto su mi juce i danas plodni dani????

:unsure: :unsure: :unsure:

Da, naravno, navali na tm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove mucnine, bol u grudima, pospanost, nervoza... Sve je to tako slatko kada znam da je u meni jedan mali andjelcic... Jedva cekam da pocne da mi raste stomak, jer tek sam u 7. nedelji. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao! Imam pitanje, ako neko moze da mi odgovori.. Poslednju menstruaciju sam imala 23.01. trajala je 3 dana (inace dobijam na 31 dan, nekad i 33, 34, a traje mi 4, 5 dana), "rizican" odnos je bio 28.01, kao i 04.02. Vec od 08.02. grudi su pocele nenormalno da me bole i "otekle su" sto je i dalje slucaj, bukvalno ne smem da ih dodirnem. Od pre par dana mi je cesto muka, ali ne konstantno, nego u trenutku krene i kao da cu da povratim iste sekunde. Temperatura mi je nekad normalna, a nekad 37, 3 -37,4. I da, cesto mi srce lupa malo jace, kao da "preskace" i jako sam razdrazljiva...

Danas mi se npr. u autobusu jako slosilo, odjednom jaka mucnina i neka vrelina u glavi, kao da imam temperaturu 40... Da li je moguce da ima sanse da sam u drugom stanju?

I ja sam tako imala mucnine, povracala, bolele su me grudi... Sve simptome sam imala i na kraju nista. Zato se samo opusti, ne razmisljaj toliko o tome, jer hoce i psiha da uradi svoje. Meni se desilo kad sam se najmanje nadala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako imala mucnine, povracala, bolele su me grudi... Sve simptome sam imala i na kraju nista. Zato se samo opusti, ne razmisljaj toliko o tome, jer hoce i psiha da uradi svoje. Meni se desilo kad sam se najmanje nadala... :)

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, imam jednu nedoumicu, pa me interesuje sta bi to moglo biti, jutros se budim i na gacicama mi se pojavila kap krvi,ali onako sluzavo, da li je to moguce u plodnim danima,posto su mi juce i danas plodni dani????

:unsure: :unsure: :unsure:

Pa da,meni se to znalo desiti kad je ovulacija,da bude malo krvi i bas sam pitala doktora koji je to potvrdio, tako da, u akciju .....t15167.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, naravno, navali na tm ;)

Moracu veceras da naskocim.... ;):D

Pa da,meni se to znalo desiti kad je ovulacija,da bude malo krvi i bas sam pitala doktora koji je to potvrdio, tako da, u akciju .....t15167.gif

To sam i ja pomislila,ali nikad mi nije kanula krv,zato se i zabrinuh... Ali sad mi je lakse,salecem ga pravo sa vrata kad stignem kuci... :D

Hvala na odgovorima... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo svima! Nova sam,mada oduvek pratim forum,samo nikako da se uclanim :rolleyes: Juce sam saznala da sam trudna posle godinu dana pokusavanja ... Htela sam sa vama da podelim svoje simptome jer znam kako je kada se cekaju I I crtice ;)

Potrudicu se da npisem sve cega se setim ;) Prvo,recu cu vam da je jako tesko razlikovati PMS simptome od simptoma trudnoce,sve je maltene isto,ali ako pratite svoje telo svaki put,mozda primetite neku sitnu razliku onda kada ostanete trudne :rolleyes:

Prvo sto je pocelo da mi se desava,to su snovi o trudnoci(mozda jer sam mislila na to,a mozda i ne,ne znam..),zatim sam primetila da sam konstantno gladna!Jedem,i posle sat vremena opet sam gladna,zeludac krci!Razlika izmedju mog pms-a i sada je ta sto mi se u pms-u takodje uvek poveca apetit ali i potreba za slatkisima,a sad mi se slatko uopste ne jede.. Zatim,ja uvek pred menstruaciju imam "proliv" ,a sada je stolica "cvrsta",grudi me bole,ali manje,nisu narasle,nisu cvrst,mekse su nego obicno,a bole nekako desno navise,ka pazuhu..Bradavice mi jos nisu potamnele,ali na dodir su ostljive kao i pred m.Sekret je bas,bas pojacan,belicasto providan,rastegljiv,gust.Temperatura mi je poslednjih 10 dana 37,2 i ne pada... Stomak boli kao da cu svakog casa dobiti,onako jako stegne pa popusti skroz,ali primetila sam i neko sitno propadanje kroz pupak sto mi se ranije nije desavalo.. Nije mi muka,ali kada sam gladna moram da jedem istog momenta jer pocinje da me boli zeludac.Jutros sam ustala u 5 da jedem :D Sto se tice mokrenja,cesto je,ali ne ono na 15 minuta,vec na nekih sat,sat i po i mokraca mi je malo zamucena,a inace je bistra..Ne ustajem nocu da bih piskila,ali krace spavam nego obicno,pa mi se verovatno zbog toga prispava u toku dana. Ne znam sta bih vam jos rekla,ali nadam se da sam nekom pomogla.. Ljubim vas sve puno i zelim svima koji nisu ugledali svoje II crtice da ih ugledaju sto pre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekalina, čestitke od srca i da ti trudnoća bude "dosadna" i prekrasna. UŽIVAJ!!!

PS, dobro nam došla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,hvala puno na dobrodoslici i divnoooj zelji :* :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,hvala puno na dobrodoslici i divnoooj zelji :* :)

Cestitam, uzivaj u trudnoci , da ti bude lagana i dosadan.... :)

Dobrodosla i nadam se da ces se druziti sa nama svakodnevno.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se i pridruzim trudna sam 5+5 jos nismo bili na kontrolu ici cu kad budem 7 nedelja necu pre jer imam duze cikluse pa se nece nista jos vidjeti posle dva spontana ovo nam je treci pokusaj po prilicno sam uplasena inace imam dva sina od 7god i skoro 4 god oni jedva cekaju bebu nadam se da ce me bog ovaj put pogledati drzi :rolleyes: te mo palceve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se i pridruzim trudna sam 5+5 jos nismo bili na kontrolu ici cu kad budem 7 nedelja necu pre jer imam duze cikluse pa se nece nista jos vidjeti posle dva spontana ovo nam je treci pokusaj po prilicno sam uplasena inace imam dva sina od 7god i skoro 4 god oni jedva cekaju bebu nadam se da ce me bog ovaj put pogledati drzi :rolleyes: te mo palceve

Dobro nam došla. :)

Ja verujem da ce sve biti ok. Jel imaš mucnine, jesi pospana... ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mucnine imam malo ujutru i uvece uhvati me pospanost ali sa vec dvoje klinaca malo je teze zaspati popodne ali zato uvece zaspem u 9h i hvala na dobrodoslici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se i pridruzim trudna sam 5+5 jos nismo bili na kontrolu ici cu kad budem 7 nedelja necu pre jer imam duze cikluse pa se nece nista jos vidjeti posle dva spontana ovo nam je treci pokusaj po prilicno sam uplasena inace imam dva sina od 7god i skoro 4 god oni jedva cekaju bebu nadam se da ce me bog ovaj put pogledati drzi :rolleyes: te mo palceve

Dobrodosla,bice sve ok, drzimo palceve... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Simce,naravno,trudicu se da dolazim svakodnevno,bas vam je lepo ovde :)

Sjajna zvezda,drzim ti palceve da sve bude dobro,samo se opusti :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Simce,naravno,trudicu se da dolazim svakodnevno,bas vam je lepo ovde :)

Sjajna zvezda,drzim ti palceve da sve bude dobro,samo se opusti :*

imam pitanje,trebala bih dobiti do 5.marta,ali juce mi se pojavio neki zuckasto-braon iscedak i idem cesto u wc,a ponekad mi se zavrti u glavi...imala sam mecu prosli mesec,ali sad me ovo cudi,naidje mi bol u stomaku,al brzo i prodje.sta mislite jel moguce da sam trudna? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.