Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Stigli rezultati, beta je 344 :D

Jos nisam potpuno svesna, nekako mi jos uvek sve to deluje neverovatno... Narednih dana cu da pokusavam da shvatim sta mi se desilo :)

Hvala puno svima na podrsci i zelim svima koji zele i iscekuju lepe vesti da im se te divne zelje ostvare.

Sanja, cestitam, sjajne vesti :)

Čestitke i od mene... :):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja,Sunflower divne vesti!!!Cestitam od srca!!NAdam se da ce oktobar nastaviti ovako kako je poceo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno svima, zaista ste divna podrska.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja i Sunflower, cestitam vam i zelim vam jednu mirnu trudnocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Sunflower i NSanji!!! Cekamo vas u prvom trimestru! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima!!!! I zelim vam stp pre da nam se pridruzite u prvom trimestru!!! Posebno cekalicama i neka nam to bude najaktivnija tema !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam na kojoj temi bih mogla da se pohvalim pa evo ovde ...Imacemo jos jednu bebicu! t4537.gif

Sanja,cestitke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam na kojoj temi bih mogla da se pohvalim pa evo ovde ...Imacemo jos jednu bebicu! t4537.gif

Stigli rezultati, beta je 344 :D

Jos nisam potpuno svesna, nekako mi jos uvek sve to deluje neverovatno... Narednih dana cu da pokusavam da shvatim sta mi se desilo :)

Hvala puno svima na podrsci i zelim svima koji zele i iscekuju lepe vesti da im se te divne zelje ostvare.

Sanja, cestitam, sjajne vesti :)

ČESTITAM VAM!!! Divne vesti! Da vam trudnoća prođe mirno i lepo, pa da uživate sa svojim bebicama!

t8301.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, cestitam i zelim ti mirnu i laku trudnocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam na kojoj temi bih mogla da se pohvalim pa evo ovde ...Imacemo jos jednu bebicu! t4537.gif

Stigli rezultati, beta je 344 :D

Jos nisam potpuno svesna, nekako mi jos uvek sve to deluje neverovatno... Narednih dana cu da pokusavam da shvatim sta mi se desilo :)

Hvala puno svima na podrsci i zelim svima koji zele i iscekuju lepe vesti da im se te divne zelje ostvare.

Sanja, cestitam, sjajne vesti :)

Čestitam vam od srca,stvarno volim da čujem ovako lepe vesti. :rolleyes:

Mazite stomačiće i uživajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke drage, nisam imala nijedan simptom koji nemam inace u pms-u! grudi su me bolele, stomak isto kao pred ciklus, trcala sam u wc na svakih pola sata... vece pre nego sto cu uraditi test, zaboleo me je stomak bas, bas, da sam pomislila to je to, dobila sam. ja u kupatilo, ono nista, posle pola sata opet nista, kad sam i ujutro videla opet nista, uradila sam test...

to je bilo proslog utorka. jos uvek nemam neke posebne simptome, malo me vata gorusica, stomak me zaboli uglavnom uvece, ali taj bol brzo prodje, jedino mi smeta sto mi se nos zapusava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam buducim mamicama, zelim vam divnu trudnocu!!! :wub:

Bananice, strpi se jos malo, ali iz mog iskustva - prvi simptom mi je bio gorusica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam novopecenim trudnicama i zelim vam lepu i mirnu trudnocu :*

Moji prvi simptomi su se pojavili nekih 5 dana pre nego sto je trebalo da dobijem, a to je uglavnom bila malaksalost i povisena temperatura (progesteronska) koja me je pratila do kraja trudnoce. Hvala bogu, posle nekog cetvrtog meseca sam se na temperaturu navikla, kao i na mucnine, povracanje, grceve u stomaku i vrtoglavice :) Tako sam vecinu svoje trudnoce prespavala u tom stanju, a kada nisam spavala smisljala sam sta cu da jedem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno pozdrava svima!

Poslednjih 6 meseci koliko se trudimo da radimo na bebi, pratim desavanja na forumu i iz meseca u mesec se tesim i trudim da sledim glavni savet i ne opterecujem se :)

Danas vam se javljam sa posebnim razlogom, treci dan je kasnjenja i jutros se na testu pojavila jaaako bleda crtica, ali je tu :) Bila sam toliko ushicena da sam morala da budim muza da mi kaze da je nisam umislila :)

Molim vas za savet kako da budem sigurnija, da li da cekam koji dan i ponovo radim test ili da uradim analizu Beta HCG? Da li se ta analiza mora raditi ujutru?

Bila bih puno zahvalna na pomoci :)

ne znam na kojoj temi bih mogla da se pohvalim pa evo ovde ...Imacemo jos jednu bebicu! t4537.gif

Cestitam! Sve najbolje!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam od srca buducim mamicama :wub:...a svima nama koji i dalje strpljivo cekamo i nadamo se da ugledamo te dve crte :D:rolleyes:

Ja sam pre mesec dana bila na svim pregledima i sve je ok ,nema bakterija infekcija,mm spermogram ok,jedino su mu nasli neku nebitniju(tako bar oni kazu)bakteriju u mokraci pa jos par dana pije antibiotike.

Dala mi je predlog da kupim babytime i da pratim ovulaciju,pa videcemo dal smo uboli jer mi je pokazalo ovulaciju 11dc.

Mecu ne ocekujem tek 18 oktobra i naravno od simptoma nista <_<

A da moram da vam se izjadam,mnogo me je iznervirala(a po preporuci mo otisli kod jelte poznatih strucnjaka u Bg-u)doktorka kad me je pitala koliko imate godina,ja kazem 24.

A ona pocne da se smeje i kao:Pa sto ste vi dosli,vi ste vrlo mladi,u fazonu rano vam je za dete. :angry:

Jok nego cu da cekam sa pregledima do 30-te i onda da se cesem po glavi....

Pozz zenske i samo hrabro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame i buduce mame-nisam bila nesto aktivna na ovom forumu-pogotovo sto sam se bila iznervirala od pokusavanja da dobijem bebu i jednostavno sam digla ruke nakon skoro godinu dana pokusavanja i posle izgubljene trudnoce u 22oj. nedelji, policisticnih jajnika, hormonalnih terapija i itd. a imam samo 25 godina i normalne sam tezine, pa vi vidite a pritom sam jos u USA. doktori su katastrofa i nezainteresovani.

Resim ja da se raspitam okolo ko je dobar doca i napokon nadjem jednog koji nije mogao ceo zivot da ima dece i ima cetvoro usvojene i stalo mu je da pomogne ljudima. I tako krenem opet sa terapijama jer mi je ciklus bio neredovan i propise mi samo tablete za izazivanje ovulacije i obavezno sam morala da koristim trakice za prepoznavanje ovulacije i tako iz zezancije uradim ja sve sto doca kaze i prodje i ovulacija i sve i onda pocnu ostri bolovi u stomaku, umor, svakih 5 minuta trcanje u WC, grudi bole haos ali jos mi nije vreme da uradim test. I konacno ja docekam dan kad mi je trebao biti period i uradim testic i vidim plusic sve u 5 ujutru :) Probudila sam mog dragoga i pokazala mu test-nismo mogli vise da spavamo a on se automatski zabrinuo-moras da se pazis, moras da odmaras i itd. Otisla sam odmah sutradan na ultrazvuk al se nije nista videlo-bilo je rano, no analize krvi (nekoliko njih) su potvrdile da sam u drugom stanju i da sve ide ok! Sutra me ocekuje prvi ultrazvuk i tek sam sedma nedelja i iskreno se radujem i nadam da ce ovaj put sve biti kako treba a ja cu maximalno da se pazim! Inace, kiselina me razbija, umorna sam non stop , stomak me boli a grudi da ne spominjem. Jedino nemam mucnine jos uvek, sto je dobro :)

Sta da vam kazem, ne treba se predati ali ne treba se ni stresirati previse-ja sam to shvatila i sada sam srecna :)

P.S. izvinjavam se sto sam se ovako raspisala na ovoj temi ali morala sam negde :DDD pozzzzdrav svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natashaaa divno, čestitam ti!!! Da tebe nije bilo dugo, ali došla si sa najlepšim mogućim vestima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala lepo moje dame! Sad cu biti malo cesce tu- posto jos uvek cuvam tajnu-ovde bar mogu da se raspisem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala lepo moje dame! Sad cu biti malo cesce tu- posto jos uvek cuvam tajnu-ovde bar mogu da se raspisem :D
A jesil imala nekih posebnih simptoma?? ja sam nova i malo zbunjena jos ne znam jesam li trudna ili ne dva dana mi kasni vec 5 dana imam osjecaj da cu svaki tren dobit al nista citala sam da tako imaju mnoge zene...od simptoma imam jos da se brzo zamaram ponekad muku ne povracanje nego mi se muci u zelucu i gorusicu isto ne znam kolko da jos cekam da uradim test ? odnose smo imali u periodu ovulacije pratili smo kad je i nadam se da se zakacilo sta :rolleyes: al bojim se uradit test prosli mjesec mi kasnila 6 dana i dobila nadam se da se sad nece vjestica pojavit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesil imala nekih posebnih simptoma?? ja sam nova i malo zbunjena jos ne znam jesam li trudna ili ne dva dana mi kasni vec 5 dana imam osjecaj da cu svaki tren dobit al nista citala sam da tako imaju mnoge zene...od simptoma imam jos da se brzo zamaram ponekad muku ne povracanje nego mi se muci u zelucu i gorusicu isto ne znam kolko da jos cekam da uradim test ? odnose smo imali u periodu ovulacije pratili smo kad je i nadam se da se zakacilo sta :rolleyes: al bojim se uradit test prosli mjesec mi kasnila 6 dana i dobila nadam se da se sad nece vjestica pojavit :(

uradi test ne boj se prvi simptomi trudnoče veoma su slični pmsu,ja sam test uradila vec drugi dan po izostanku menge i pokazao se pozitivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesil imala nekih posebnih simptoma?? ja sam nova i malo zbunjena jos ne znam jesam li trudna ili ne dva dana mi kasni vec 5 dana imam osjecaj da cu svaki tren dobit al nista citala sam da tako imaju mnoge zene...od simptoma imam jos da se brzo zamaram ponekad muku ne povracanje nego mi se muci u zelucu i gorusicu isto ne znam kolko da jos cekam da uradim test ? odnose smo imali u periodu ovulacije pratili smo kad je i nadam se da se zakacilo sta :rolleyes: al bojim se uradit test prosli mjesec mi kasnila 6 dana i dobila nadam se da se sad nece vjestica pojavit :(

Zbunjena, mozes odmah da uradis test! Ja nisam ni cekala da mi kasni, uradila sam na dan kada sam trebala da dobijem i Voala! :))) Ja sam cekala godinu dana da mi se to cudo desi.... i Hvala Bogu jeste! :)

Odmah u apoteku i resi sumnje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbunjena, mozes odmah da uradis test! Ja nisam ni cekala da mi kasni, uradila sam na dan kada sam trebala da dobijem i Voala! :))) Ja sam cekala godinu dana da mi se to cudo desi.... i Hvala Bogu jeste! :)

Odmah u apoteku i resi sumnje! :)

:( ma ne smijem jos cekat cu do ponedjeljka ako ne dobijem radim test aBd,jer prosli put kad mi j e kasnila 6 dana 4 dan test sam radila i bio je neg :( i onda 6 dan dobijem za to cu sad cekat koji dan duze bojim se opet uradit i vidjet samo jednu crticu :( ...a bojim se da cu dobit cesto mi se javlja taj osjecaj da sam dobila i kad odem u wc nisam :blink: ...hvala vam na savjetu i pomoci al javim se u ponedjeljak sa nadam se aBd lijepim vjestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke juce sam legla i odejedanput mi bilo muka otisla sam u wc i malo povratila ,jutros mi bilo ok,i sad uvece opet mi bilo muka..nista me neboli samo sto stalno gladna..zadnja meca mi trajala od :12 do:15 oktobara..pa sad neznam dal sam trudna.. :huh::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sva tri puta kasnilo.Prva dva puta su mi rekli radosnu vest na uz iako sam ja vec znala da je to to,a treci put sam kupila test i bio je pozitivan :) Sa prvom sam imala mucnine svakog jutra prva tri meseca,a sa ove dve bas nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam većinu simptoma, ali imam onaj neki osećaj da je to to, i idem relativno često da mokrim. Pomalo me boli stomak kao da ću da dobijem, ali u principu nemam mučnine ni umor. Idem u teretanu i vežbam sasvim ok (mada se ne forsiram).

Ovo je prvi put - još nisam radila test ali planiram kod ginekologa uskoro. Kako sam do sad išla kod privatnika uglavnom,a sad mi je bitno i da odaberem državnog, a i privatnik naplaćuje UZ preko 5000 din, ima li neko dobru preporuku za ginekologa u DZ Novi Beograd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.