Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

@anica86 I ja sam htjela da ti napišem što i Taca, ja sam u prvoj trudnoći bacila para i para na testove, te negativan, te blijeda crta, pa opet negativan. 

Sad u ovoj trudnoći sam preskočila tračice i otišla i uradila betu. Ponovila poslije 2 dana i bila sigurna. Nisam žurila kod dr da me ne bombarduje odmah s nalazima da radim :)

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacaa, draga, i ovo su divne vesti! Cestitke!:baby: Realna sam, ocekujem oba odgovora, ali brate ubija ova neizvesnost:o.Znaci, kod ginekologa si bila posle te tri nedelje kasnjenja? A jesi pre toga vadila beta hcg iz krvi ili tek posle? 

Hvala, nisam radila betu jer sam prosle godine uradila betu i imala visoku vrednost tj pokazivalo je trudnocu, pocela da se radujem i kad sam otisla kod ginekologa nazalost ploda nije bilo jer je bila u pitanju biohemijska. Tako da, nisam zelela sebi sa ulivam nadu. :) Ali eto, sve se dobro zavrsilo. Oko 6 nedelja sam bila trudna kad sam saznala da raste malo stvorenje u meni. Znam da ubija neizvesnost ali sacekaj malo, pa ako nista drugo izvadi betu. :D Svakako drzim fige da je na putu beba. :angel:

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na iskustvima i savetima, drage!:babymommy:Razlicita su iskustva-ne znam sta vise da mislim, i necu da izgubim nadu, a ni da se radujem pre vremena...Jos jutros uradim taj Baby rapid koji vazi za pouzdan, kad sam videla jednu crtu, doslo mi da razbijem i test, i kupatilo i sve:DBitno da znam da ima jos mogucnosti, pa cu naci i strpljenja nekako...Dobro je da vestice nema (za pocetak), da je ne prizivam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@anica86 I ja sam htjela da ti napišem što i Taca, ja sam u prvoj trudnoći bacila para i para na testove, te negativan, te blijeda crta, pa opet negativan. 

Sad u ovoj trudnoći sam preskočila tračice i otišla i uradila betu. Ponovila poslije 2 dana i bila sigurna. Nisam žurila kod dr da me ne bombarduje odmah s nalazima da radim :)

Tako cu i ja! Hvala puno i cestitke:babycrib:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na iskustvima i savetima, drage!:babymommy:Razlicita su iskustva-ne znam sta vise da mislim, i necu da izgubim nadu, a ni da se radujem pre vremena...Jos jutros uradim taj Baby rapid koji vazi za pouzdan, kad sam videla jednu crtu, doslo mi da razbijem i test, i kupatilo i sve:DBitno da znam da ima jos mogucnosti, pa cu naci i strpljenja nekako...Dobro je da vestice nema (za pocetak), da je ne prizivam:)

Meni je samo sa trecim detetom test bio negativan ali na dan ocekivane menstr. 

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo sa trecim detetom test bio negativan ali na dan ocekivane menstr. 

Vidim da su mnogo razlicita iskustva, kao i sve mi...Ostaje mi da jos sacekam i vidim kako stvari stoje kod mene:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u prvoj trudnoći baby Rapid test odmah na dan ocekivane mens. pokazao drugu crtu.Sutradan radila betu koja je bila 3000.

Sad mi ciklus kasnio 2 dana,ja se taman ponadala,radila test,pokazao samo jednu crticu:-( 

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo sa trecim detetom test bio negativan ali na dan ocekivane menstr. 

MakiJana, a posle koliko dan kasnjenja je test bio pozitivan sa trecim detetom? Meni kasni 5 dana, ali vala necu raditi test dok ne vidim kako stoje stvari, hocu li dobiti ili ne u narednih 10ak dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, a posle koliko dan kasnjenja je test bio pozitivan sa trecim detetom? Meni kasni 5 dana, ali vala necu raditi test dok ne vidim kako stoje stvari, hocu li dobiti ili ne u narednih 10ak dana...

To je bilo komplikovano :D posle cetiri dana od tog testa koji je bio negativan, prokrvarila sam, mislila to je menstruacija. Imala sam zakazano kod ginekologa pa otisla na uz i dr mi je rekla ma nisi ti dobila, tek ces, endometrijum je debeo. Pa sam joj rekla da smo radili na bebi i ona kaze ajde onda betu radi. Posle 5 dana od ocekivane menstr beta je bila samo 80. Pa sam radila za nedelju dana opet betu i porasla na 1856 ili tako nesto. U svakom slucaju, plod je manji bio i otuda negativan test. A krvarenje je bilo implantacija valjda. E na kraju, bebac se i ranije rodio :D

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bilo komplikovano :D posle cetiri dana od tog testa koji je bio negativan, prokrvarila sam, mislila to je menstruacija. Imala sam zakazano kod ginekologa pa otisla na uz i dr mi je rekla ma nisi ti dobila, tek ces, endometrijum je debeo. Pa sam joj rekla da smo radili na bebi i ona kaze ajde onda betu radi. Posle 5 dana od ocekivane menstr beta je bila samo 80. Pa sam radila za nedelju dana opet betu i porasla na 1856 ili tako nesto. U svakom slucaju, plod je manji bio i otuda negativan test. A krvarenje je bilo implantacija valjda. E na kraju, bebac se i ranije rodio :D

Bas te namucio bebac, ali bitno da je sve ok...Kod mene se to implantacijsko krvarenje nije pojavilo, ali vidim da kod mnogih nije...Sve sam procitala i sad cu da cekam, pa sta bude...Necu da se nerviram, mozda se i ja prijatno iznenadim ako sacekam kao mnoge od vas:angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bas te namucio bebac, ali bitno da je sve ok...Kod mene se to implantacijsko krvarenje nije pojavilo, ali vidim da kod mnogih nije...Sve sam procitala i sad cu da cekam, pa sta bude...Necu da se nerviram, mozda se i ja prijatno iznenadim ako sacekam kao mnoge od vas:angel:

U prve dve trudnoce nisam ni ja imala implatacijsko krvarenje tako da opusteno, nece to uvek. Srecno :babymommy:

Izmenjeno od strane MakiJana
anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prve dve trudnoce nisam ni ja imala implatacijsko krvarenje tako da opusteno, nece to uvek. Srecno :babymommy:

MakiJana, izvini sto te smaram i stalno zapitkujem, ali vidim da si iskusna mama:)Ja sam par dana pre kasnjenja imala gorusice grozne, a sad mi kasni 5 dana i od simptoma imam sledece: donji deo stomaka mi je tvrd i probada povremeno, grudi su mi osetljive oko bradavica, a temp mi je oko 37 konstantno u toku dana..Malo mi je slabiji apetit i vrti mi se u glavi kad ustanem, ali to je od ove vrucinstine....Jel nesto slicno bilo i kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, izvini sto te smaram i stalno zapitkujem, ali vidim da si iskusna mama:)Ja sam par dana pre kasnjenja imala gorusice grozne, a sad mi kasni 5 dana i od simptoma imam sledece: donji deo stomaka mi je tvrd i probada povremeno, grudi su mi osetljive oko bradavica, a temp mi je oko 37 konstantno u toku dana..Malo mi je slabiji apetit i vrti mi se u glavi kad ustanem, ali to je od ove vrucinstine....Jel nesto slicno bilo i kod tebe?

Prva trudnoca nista od simptoma, samo kasnjenje menstr. Druga tr sam imala osecaj da cu dobiti svaki momenar, grudi me bolele, donji stomak, nervozna, bolne grudi. Treca trudnoca, boleo me je stomak, krvarila, ali grudi me nisu bolele. Eto, svaka je prica za sebe ;) ne gnjavis me, samo ti pitaj ^_^ tu sam, ako mogu pomoci

Leptirici i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala ti, mnogo mi znaci:babymommy:Javnucu se ako se pojavi nesto novo, za sad cekam, i nadam se da vesticara nece ni doci:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala ti, mnogo mi znaci:babymommy:Javnucu se ako se pojavi nesto novo, za sad cekam, i nadam se da vesticara nece ni doci:baby:

Drzim fige :babymommy:

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala ti, mnogo mi znaci:babymommy:Javnucu se ako se pojavi nesto novo, za sad cekam, i nadam se da vesticara nece ni doci:baby:

Javljaj,držim fige:babymommy:

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj,držim fige:babymommy:

Hocu, hvala, Leptirici:babymommy:Ja bih da sacekam da jos zakasni, pa odoh da radim betu...Mozda mi se malo oduzio ciklus i zbog mora, pa da se ne zaludjujem ovim glupavim testovima i ovako sam poranila da radim na dan menstr:mellow:A i ovaj muz me nervira: uradi, sta fali? Nista ga vise ne slusam<_<

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mojoj kumi je test tracica baby Rapid u obe trudnoće posle 7 dana kašnjenja pokazivala samo jednu crticu,tek je beta pokazala trudnoću 10 dan kašnjenja!

Ja sam uvek kupovala test plocicu baby rapid(on je malo skuplji od tracica).

 

Sacekaj još malo pa radi betu!

 

Izmenjeno od strane Leptirici
anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, znaci ima mnogo primera da test nije bas osetljiv kako ga hvale...

I ja sam radila plocicu Baby Rapid drugi dan kasnjenja i dobila jednu crticu :rolleyes:Nekako mi zgodnije da nakapam lepo, a ne da drzim zaronjenu onu tracicu, prakticnije je...Uzela sam jos jedan, plocicu isto, gorim od nestrpljenja sa ga uradim, ali necu...Citam ovde po forumima kako zene sumanuto rade te testove i smore se samo tako. Meni je ovo prva trudnoca,ustvari pokusaj za sad,  a prvi radimo na bebi u nasem uzem drustvu, pa nemam sa kim ni da se posavetujem. A ovo je 3.mesec da imamo nezasticene odnose, pa necu vec sad da se isparanoisem...A mama je na meni prepoznala sve svoje simptome, gori od zelje za unucetom...A zelimo i mi, ali necu da se utripujem sad ko neka lujka, za sve potvrde postoji lekar, pa da se onda radujemo:baby:Nesto sam mislila da uradim test u ponedeljak (7.dan kasnjenja), a onda betu i uslucaju + i -.Sta mislis, Lepririci?Inace mi je ozbiljno iskocio donji stomacic i tvrd  je opasno:rolleyes:A temp je ne spusta ispod 37. Jeste vi merile temp na.pocetku? E, sad sam smorila sa ovolikom porukom-_-

miliccam i Leptirici volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi test u ponedeljak,uradi sa prvim jutarnjim.Drzim fige da bude pozitivan!

Meni je sa prvim detetom uspelo iz prvog,a sad je proslo godinu dana.

Moja dr je opuštena,kaže sve do godinu dana pokušavanja je normalno,treba da se poklope sve kocke

 

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam merila temp.kazu da može da bude povišena,tako oko 37

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i moja dr rekla, isto je opustena i ne drami:DStrava, javljam se:babymommy:

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Super!

Javljaj:babymommy:

Izmenjeno od strane Leptirici
anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, znaci ima mnogo primera da test nije bas osetljiv kako ga hvale...

I ja sam radila plocicu Baby Rapid drugi dan kasnjenja i dobila jednu crticu :rolleyes:Nekako mi zgodnije da nakapam lepo, a ne da drzim zaronjenu onu tracicu, prakticnije je...Uzela sam jos jedan, plocicu isto, gorim od nestrpljenja sa ga uradim, ali necu...Citam ovde po forumima kako zene sumanuto rade te testove i smore se samo tako. Meni je ovo prva trudnoca,ustvari pokusaj za sad,  a prvi radimo na bebi u nasem uzem drustvu, pa nemam sa kim ni da se posavetujem. A ovo je 3.mesec da imamo nezasticene odnose, pa necu vec sad da se isparanoisem...A mama je na meni prepoznala sve svoje simptome, gori od zelje za unucetom...A zelimo i mi, ali necu da se utripujem sad ko neka lujka, za sve potvrde postoji lekar, pa da se onda radujemo:baby:Nesto sam mislila da uradim test u ponedeljak (7.dan kasnjenja), a onda betu i uslucaju + i -.Sta mislis, Lepririci?Inace mi je ozbiljno iskocio donji stomacic i tvrd  je opasno:rolleyes:A temp je ne spusta ispod 37. Jeste vi merile temp na.pocetku? E, sad sam smorila sa ovolikom porukom-_-

Radi betu u svakom slučaju, posto ti vec dosta kasni. Simptomi su dosta induvidualni i sve može ali i ne mora da znači.  

Držimo palčeve sutra za drugu crticu. :) 

Leptirici i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi betu u svakom slučaju, posto ti vec dosta kasni. Simptomi su dosta induvidualni i sve može ali i ne mora da znači.  

Držimo palčeve sutra za drugu crticu. :) 

Hvala, miliccam:baby:Sutra mi je 35.dan ciklusa, valjda bi trebalo da se vidi trudnoca ako je tu:D

Leptirici i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.