Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Hvala vam sto ste uz mene :) naravno javljam dobre vesti uskoro... Puno stvari odjednom pa sam malo zbunjena ali ova konverzacija sa vama pomaze ;)

Jeko, neka ti je srecna trudnoca!

Grudi će te boleti sve do ulaska u 4. mesec. Nekad više, nekad manje... Posle, kad placenta preuzme produkciju progesterona, grudi će manje da te bole, raspoloženje će ti biti stabilnije, manje mucnina, osećaćeš se jako... A dotada trpi pojačane simptome produženog PMS-a :P

Vredno je :)

Srecno ti i diplomiranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D zavrsila sam fax konacno, isla u crkvu da se zahvalim na sve ove lepe dogadjaje koji mi dolaze :) vi ste zlatne i hvala vam na savetima i drustvu bas mnogo znaci... Za par dana idem na uz da napokon upoznam ovu malinu :) jedva cekam :) sledece nedelje dolazi veridba... okacicu slikice da vam se pohvalim... Ja sam malo pocela da mrsavim, gubim apetit i muka mi je nocu, grudi me sada ne bole mnogo (podnosljivo je)....Usla sam u osmu nedelju trudnoce :D ljubim vas puno :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekoooooo11 neka je jos jednom sa srecom (ovo je za fax) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekoooooo11 neka je jos jednom sa srecom (ovo je za fax) :)

Jeko jos jednom nek' ste nam zivi i zdravi i srecno ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D zavrsila sam fax konacno, isla u crkvu da se zahvalim na sve ove lepe dogadjaje koji mi dolaze :) vi ste zlatne i hvala vam na savetima i drustvu bas mnogo znaci... Za par dana idem na uz da napokon upoznam ovu malinu :) jedva cekam :) sledece nedelje dolazi veridba... okacicu slikice da vam se pohvalim... Ja sam malo pocela da mrsavim, gubim apetit i muka mi je nocu, grudi me sada ne bole mnogo (podnosljivo je)....Usla sam u osmu nedelju trudnoce :D ljubim vas puno :*****

[/quote

Divno!!! Čestitam Jeko11 od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je moguce da sam trudna ako nema znakova pms\aa inace svaki mesec ih ima!obicno mi grudi oteknu i bole me strasno!sad nista!niti imam pojacan apetit akao obicno niti me bilo sta boli ma nista!a trebalo bi da dobijem za 6 dana,a uvek me pms drma oko desetog dana ako ne i pre!a sta mislite? :mellow:

To je individualno... Ne znam sta da ti kazem, moze biti, ali i ne mora! Ha, kako sam to srocila! :P

Samo se opusti (bar pokusaj) i ne razmisljaj mnogo o tome... Znam da to nije tako jednostavno, ali ako se potrudis, bice ti puno lakse... Sta bi ti voljela? Da si trudna, ili??? Nadam se da je sada sve ok izmedju tebe i tm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bre srce zaista neznam ni sama sta bi zelela!za sada je nas odnos ok!

ma zelela bi da sam trudna pa sta bude neka bude!

Svaka ti cast, drzim ti palceve! :)

Samo glavu gore, misli pozitivno, i bice pozitivno! Nadam se da cete sve zajedno prevazici i uskoro uzivati u trudnoci! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veeelika zelja za paradajzom sa puuuno soli i miris dima, samo sam isla za pusacima i njusila cigarete :lol:

aleksica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos uvek nema PMSa :mellow:

nema ni znakovatrudnoce! :blink:

a za tri dana bi trbalo da dobijem :angry:<_<

to sve pocinje da me plasi.... :huh::unsure::blink:

Jeko opusti se molim te!!! Šta bude biće! Iskoristi ovo vreme da dobro razmisliš o prethodnoj situaciji. Ljubim te puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko opusti se molim te!!! Šta bude biće! Iskoristi ovo vreme da dobro razmisliš o prethodnoj situaciji. Ljubim te puno!

I ja sam to isto htjela da joj napisem... Nadam se da ce sve biti onako kako zeli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam to isto htjela da joj napisem... Nadam se da ce sve biti onako kako zeli!

I ja takođe. Želim da joj se problemi reše i život nastavi mirnim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno mile moje!od kada smo poceli sa nezasticenim odnosima ja sam svaki mesec bila ne opterecena vec preopterecena!ali ovaj mesec pored svih problema koje sam imala nisam ni stigla da pomislim o bebi!moza samu jednom trenu pozelela i da ne ostanem trudna,ali pre nekoliko dana pogledam malo kalendarce gde zaokruzujem sve vazne datume vidim treba trceg da dodje vestica!gldam ja ma nemam simptome pms\a.pa reko mozda ce da dodju ali ne bre nema ih!nacisto sam se poremetila!strasno!evo jos tri dana do vestice!mozda dodje mozda ne!necu da mislim o tome!imam vazniji zadatak sad,moram brak da vratim u normalu.ljubim vas punooooooo.........

samo hrabro draga, uz tebe smo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje...sve se međusobno tešite, ali kad se sklonimo od kompa i legnemo svaka sa svojim mislima, teško je samoj sebi reći:opusti se i ne misli...

Imam sina od 3,5 god, fax sam (konačno) završila u martu ove godine i tražila sam posao....Tražila, tražila, čekala, započela nešto svoje...sitno...

Sve smo zbog tog posla muž i ja odlagali razgovor o još jednom članu naše porodice. Kad smo se 100% rešili da želimo još jednu bebu, bila sam toliko opterećena time...Psiha me varala 3 meseca jer sam svaki put mislila da sam trudna (a i trudili smo se :rolleyes: )

Sada, opet očekujem da sam trudna...Sa prvim sam već 7-8 dan imala neke simptome, kao učestali odlasci u wc, pojačani osećajo mirisa...Ma koliko da znam šta je bilo u prvoj trudnoći, kao da mi je ovo prva...tj nadam se da ću biti trudna.

Moji sadašnji simptomi su:učestalo mokrenje, mučnine ponekad u danu i to 20 min posle jela, ili čak i pre ako sam gladna, sve manje mi prija kafa, imam bolove u stomaku još od 1.12. a zadnju menstruaciju sam imala 18.11. i ciklusi su mi na 28 dan. Čak sam kupila test(Babyrapid)...al me strah da ga ne upotrebim prerano, da pokaže jednu crtu, da se opet razočaram...Dogovorila sam se sa mužem da ga uradim u ponedeljak 13.12. Taj mi je broj srećan jer mi se sin rodio na petak 13 i udala sam se 13-tog.

Inače, sa 18 god sam imala operaciju ciste na jajovodu i taj jedan jajovod mi je uklonjen. Doktor mi je rekao da ukoliko godinu dana pokušavamo i ne ostanem trudna da dođem...Ispostavilo se - ništa lakše, posle trećeg odnosa i bapskog saveta: 15 min posle odnosa noge uza zid :lol:

aleksica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..... Vec nekoliko dana mi muka uzasno od jutarnje kafe..... :blink::unsure: :unsure: :huh::mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa Mirjana paaaa da li je to dobra vest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..... Vec nekoliko dana mi muka uzasno od jutarnje kafe..... :blink::unsure: :unsure: :huh::mellow:

s0819.gifjupiiii!!! nadamo se da je bebac... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa Mirjana paaaa da li je to dobra vest?

Pa.... ne znam ... Cek da vidimo dal cu da dobijem , ali cudno mi , muka mi od kafe, kad jedem osecam grozan ukus metala u ustima od viljuske, noza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12.01.. nego ja ne znam kako se izracunavaju ti plodni dani i sta znaci to trajanje ciklusa 28 dana ?? uvek zaboravim da pitam ,jeste da nije tema ali ajde ako znas ti Milenice ili neko drugi da mi objasni... Pa po tome da znam da izbegavam da imam odnose kad su mi plodni dani , i sledece nedelje zovemo gin. hocu da pocnem da pijem pilule,naravno ako nisam trudna, mada ja svaki mesec se umisljam da sam trudna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je meni doktor, na moj zahtev, trebao da proveri da li dolazi do ovulacije, rekao mi je da dodjem desetog dana od pocetka menstruacije, sto bi znacilo da su tada i plodni dani... A evo nasla sam jedan clanak o tome:

Plodni dani - kako znati kad su plodni dani

Metoda određivanja plodnih dana i danas se mnogima čini kompliciranom i to uglavnom zbog nepotrebno kompliciranih načina njezina objašnjenja. U principu, radi se o nečemu zaista jednostavnim za upotrebu.

Da bi koristili metodu određivanja plodnih dana važno je samo da znate dužinu svog ciklusa koji prosječno traje 28 dana. Prevladava mišljenje kako se plodni dani nalaze u sredini ciklusa što nikako nije točno i vrijedi samo i to ne u potpunosti, za žene koje imaju cikluse u trajanju od 28 dana. Dobro je znati da tijekom menstruacijskog ciklusa postoje dvije faze. Jedna traje od početka menstrualnog krvarenja pa do ovulacije i ona je kod žena sa neredovitim ciklusima tj. ciklusima sa različitim trajanjem,promjenjiva i druga faza,od ovulacije do menstruacije, koja je nepromjenjiva,neovisna o dužini samog ciklusa i traje uglavnom 14 dana (od 12-16 dana).

Tako dolazimo do toga da za određivanje plodnih dana trebamo od dužine ciklusa oduzeti 14 i tad dobijemo dan kada uglavnom nastupa ovulacija, tj. oslobađanje jajašca. Oslobođeno jajašce je sposobno za oplodnju 24 sata dok spermiji tu sposobnost imaju do 78 sati od odnosa. Tako dobivamo da plodnih dana imamo otprilike četiri,ali kako druga faza ciklusa traje 12-16 dana, i ne možemo biti stopostotno sigurni da je baš 14, za plodne dane uzimamo: broj dana menstrualnog ciklusa minus 14 plus minus 3, znači ukupno 7 dana kada bi se trebali suzdržati od odnosa ili zaštiti.

Primjer: žena koja ima ciklus od 40 dana za svoje plodne dane može reći da su od 23. do 29. dana ciklusa. Žena sa ciklusom od 28 dana, od 11. do 17.dana.

Tu metodu ne možemo primjeniti kod žena koje imaju različito trajanje ciklusa, a nesigurna je i zato jer se i kod žena koje imaju redovite cikluse može "zalomiti" menstruacija koja neće doći onda kad ju očekujemo. U svakom slučaju, određivanje plodnih dana može poslužiti kao dobra pomoćna metoda u zaštiti od neželjene trudnoće ili metoda koja može pomoći u tempiranju odnosa kada se trudnoća želi ostvariti.

Jel bi volela da je ipak bebac u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada to plodni - neplodni dani po meni nije sigurno, mislim da uvek moze da se desi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa... trenutno ne zelim vise dece ... A ja ovo ne razumem :blink::unsure::mellow:

meni je ovo kao da je pisano na kineski ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pA zadnji put sam imala 12.12...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno !!! Po ovome ne bi trebalo ali ,uvek ima ono ali ... I ja se nadam da je lazna uzbuna.. ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA OVAKO PO MOM DOKTORU, AKO DOBIJES 12.01. TOME DODAS JOS 10 DANA ISPADA 22.01. STO ZNACI DA SU TI OD TOG DATUMA PLODNI DANI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.