Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

ista stvar i kod mene plod se ni sa punih 5 nedelja nije video, sacekaj jos malo,

ako si iz bga mozes zakazati besplatan pregled u 10nedelji u analife klinici u zemunu, tada ce ti potvrditi trudnocu, kao i da li je plod oziveo, dr ce ti pustiti na zvucnike otkucaje srca da cujes

joj to vredi milion dolara veruj mi ...kad cujes otkucaje ...

cestitam od srca i zelim ti mirnu i bezbriznu trudnocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D trudna sam sigurno :) Danas sam uradila test i potvrdila sam predhodni :D za tri sekunde se pojavile obe crttice :D sada sam malo manje od mesec dana trudna i ne znam kada treba da posetim ginekologa.. dajte neki savet koje ste iskusne sa tim :***

Čestitam, čestitam, čestitam!!! Mnogo mi je drago! Želim ti lepu i laku trudnoću!

reci mi molim te na koji dan si uradila prvi test kad ti je pokazao bledu drugu crticu?

ja sam dobila juče :( ali možda uspemo iz trećeg puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mozete li mi kazat od moguceg zaceca pa koliko dana nakon toga dodju prvi simptomi?

i dali je simptom, bol u stomaku ali ne jaka bol, odmah ispod pupka, ali samo dodirom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mozete li mi kazat od moguceg zaceca pa koliko dana nakon toga dodju prvi simtomi?

i dali je simptom, bol u stomaku ali ne jaka bol, odmah ispod pupka, ali samo dodirom?

To je individualno.. Moze biti da je to simptom, ali se najcesce javljaju mucnina, bolne grudi, i naravno izostanak menstruacije... Ja sam prve simptome osjetila negdje oko 5 nedelje od zaceca.

Samo trebas biti strpljiva, i uraditi test nakon izostanka menstruacije, da se ne bi zbog prevelikog nadanja i ocekivanja, previse razocarala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam test uradila na dan kada sam trebala dobiti jer smo zeleli bebu i bas se trudili :) Bio je pozitivan sa bleeedunjavom crticom pa sam ga ponovila i druge je bio pozitivan sa bledom crtom. Odmah sam zvala dr i on mi je rekao da moram da sacekam jos par nedelja za pregled jer je jako rano (tada sam bila u 4 nedelji)i da nista nece videti osim ako budem vadila krv....Ternim kod dr imam 22.oktobra i ne mogu da docekam...Tada ce se vec sve lepo videti ako je sve u redu naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam, čestitam, čestitam!!! Mnogo mi je drago! Želim ti lepu i laku trudnoću!

reci mi molim te na koji dan si uradila prvi test kad ti je pokazao bledu drugu crticu?

ja sam dobila juče :( ali možda uspemo iz trećeg puta.

:) jao draga ja sam osetila da me grudi bole 13. sept a onda sam prvi test uradila mozda nekoliko dana pre nego da dobijem 7-8 tako nesto i ctica ja bila bleda ali se lepo videla... sada sam uradila test posto mi je zakasnilo neki dan i crte su se pokazale istog momenta... Ali mislim da nije isto kod svake zene, mojoj snaji je kasnilo pa joj je opet bila bleda crtica kada je uradila test... Evo ja sam povukla nogu, ti ides za mnom ;) nadam se da ce sa bebom biti sve u redu, ja jos ne mogu da shvatim :) a nisam ni udata uskoro cu da diplomiram pa ce momak da me zaprosi tada, nadam se da ce sve proci dobro imam veliku tremu od svega ali se ipak lepo osecam :) :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) jao draga ja sam osetila da me grudi bole 13. sept a onda sam prvi test uradila mozda nekoliko dana pre nego da dobijem 7-8 tako nesto i ctica ja bila bleda ali se lepo videla... sada sam uradila test posto mi je zakasnilo neki dan i crte su se pokazale istog momenta... Ali mislim da nije isto kod svake zene, mojoj snaji je kasnilo pa joj je opet bila bleda crtica kada je uradila test... Evo ja sam povukla nogu, ti ides za mnom ;) nadam se da ce sa bebom biti sve u redu, ja jos ne mogu da shvatim :) a nisam ni udata uskoro cu da diplomiram pa ce momak da me zaprosi tada, nadam se da ce sve proci dobro imam veliku tremu od svega ali se ipak lepo osecam :) :***

Divno:). Sigurno će biti sve ok, samo opušteno. Još jednom ti od srca čestitam :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeli mogu doci simptomi nakon 5 dana moguceg zaceca? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

srce ja sam dobila.celi dan nisam ustala iz kreveta ma iz sobe nisam ni izlazila...a mislila sam da je to to ....cemu li sam se ja nadala?????

ne mogu vise majke mi..... :( :( :( :(

Nemoj tako. Gore glavu! Dva dana oduguješ i raduješ se sledećoj ovulaciji i ljubavi sa tm! Navijamo za tebe! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko, mislim da si mlada i da nemas razloga da sumnjas u svoju "plodnost". Ali u svakom slucaju idi kod doktora na regularnu kontrolu pa popricaj i sa njim na tu temu. Treba samo da se opustis i da budes svesna da ne moze sve odmah i sad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da opusti se..meni je za prvo dete trebalo 10 meseci,a za ovo drugo 4 godine ..nije to bas tako jednostavno kao u filmovima..mnogo stvari mora da se poklopi da bi se ostalo u drugom stanju :rolleyes:

aleksica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je kod svake zene individualno....meni simptom stalnog mokrenja cini mi se odmah se javio....ovo sa grudima i umorom je bilo pred menstr.a mucnine i to stvarno tek kad mi je izostala menstr 10 tak dana..sve to zavisi od zene do zene...u svakom slucaju srecno!!!

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj srce hvala ti,ustvari hvala svima divne ste...samo kad bi mogla malo da se smirim i da se opustim ali valjda ce to samo od sebe da me pusti,a i ko zna zasto je to dobro...mislila sam da ce to mnogo lakse da bude ali sam ukapirala da nista u zivotu nije lako a kamoli da stvoris novi zivot...

ma sredicu se ja vec...

ljubim vas punooooooooooooooooooooooooooo..............

Sredices se sigurno,ljubimo i mi tebe punoooooooooooooooooooooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj srce hvala ti,ustvari hvala svima divne ste...samo kad bi mogla malo da se smirim i da se opustim ali valjda ce to samo od sebe da me pusti,a i ko zna zasto je to dobro...mislila sam da ce to mnogo lakse da bude ali sam ukapirala da nista u zivotu nije lako a kamoli da stvoris novi zivot...

ma sredicu se ja vec...

ljubim vas punooooooooooooooooooooooooooo..............

Sasvim ni je jasno da je lako reći smiri se i neopterećuj se, kad bi i ti sama volela da može tako, a opet ne može. Ali zaista, seti se mnogih priča, drugih iskustava, sve je u glavi. Evo i ja se trudim da ne razmišljam o tome, ajde i ti sa mnom, zajedno smo jače! Ljubim te!!!

Ma u Novu godinu ćemo mi da uđemo ne kao čekalice nego kao trudnice!!! Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Bubamaro c011.gif

samo napred i bez razocarenja i postustajanja a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Bubamaro c011.gif

samo napred i bez razocarenja i postustajanja a194.gif

A nema druge :). Hvala! Čak sam odlčila da ni temperaturu neću meriti!!!! tek me prošla veštica, danas mi osmi dan ciklusa, bt skočila za pola stepena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao srce iz tvojih usta u bozije usi!

i ja se iskreno nadam da cemo do nove god da budemo trudnice!!!

cmokic za tebeeeeeee...........

Cmokić i tebi! Uspećemo i mi, videćeš!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam mislila da ce mi biti tesko da napravim bebca pa sam resila da sa deckom isprobamo posto planiramo vencanje uskoro, nisam se nadala da ce mi beba tako brzo doci ali eto desilo se... Mislim da svaka beba ima svoje vreme kada dolazi ovde ;) samo strpljivo i ona ce da dodje sama kada se budete najmanje nadale... Ja evo ove nedelje branim diplomski, pa kada to prodje idem na uz da vidim da li je dobra beba (nadam se da jeste) bas se brinem i ako je sa mnom sve u redu i uobicajeno, sanjam grozne snove :( prosto ne mogu da pricam o tome, stalno mi se place :( grudi me toliko bole da ne znam kada ce da prestanu ne moze ni momak da me zagrli :( sada sam i sedmoj nedelji trudnoce tako mi bar pise kad proverim na ovom sajtu termin... ako imate neki savet udelite mi... Ljubim vas puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O jeko11 neka ti je sa srecom i puno radosti i zdravlja ti zelim i u trudnoci i naravno braku a194.gif

Cekamo slike da postavis pa da vidimo bar deo tog veselja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam mislila da ce mi biti tesko da napravim bebca pa sam resila da sa deckom isprobamo posto planiramo vencanje uskoro, nisam se nadala da ce mi beba tako brzo doci ali eto desilo se... Mislim da svaka beba ima svoje vreme kada dolazi ovde ;) samo strpljivo i ona ce da dodje sama kada se budete najmanje nadale... Ja evo ove nedelje branim diplomski, pa kada to prodje idem na uz da vidim da li je dobra beba (nadam se da jeste) bas se brinem i ako je sa mnom sve u redu i uobicajeno, sanjam grozne snove :( prosto ne mogu da pricam o tome, stalno mi se place :( grudi me toliko bole da ne znam kada ce da prestanu ne moze ni momak da me zagrli :( sada sam i sedmoj nedelji trudnoce tako mi bar pise kad proverim na ovom sajtu termin... ako imate neki savet udelite mi... Ljubim vas puno...

Jeko, normalno je da brines o sebi i bebi.. Sada si jos i opterecena diplomskim, vencanjem, razmisljas o svemu.. To ti se odrazava i na snove. Takva sam i ja, cim sam necim uznemirena snimam svakave horore i trilere dok spavam.. Pokusaj da se opustis, razmisljaj pozitivno. Znam da je to lakse reci nego uraditi, ali pokusavaj..

Ne brini, sve ce biti u redu. I obavezno nam javi kako je prosao diplomski, drzimo ti fige! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam mislila da ce mi biti tesko da napravim bebca pa sam resila da sa deckom isprobamo posto planiramo vencanje uskoro, nisam se nadala da ce mi beba tako brzo doci ali eto desilo se... Mislim da svaka beba ima svoje vreme kada dolazi ovde ;) samo strpljivo i ona ce da dodje sama kada se budete najmanje nadale... Ja evo ove nedelje branim diplomski, pa kada to prodje idem na uz da vidim da li je dobra beba (nadam se da jeste) bas se brinem i ako je sa mnom sve u redu i uobicajeno, sanjam grozne snove :( prosto ne mogu da pricam o tome, stalno mi se place :( grudi me toliko bole da ne znam kada ce da prestanu ne moze ni momak da me zagrli :( sada sam i sedmoj nedelji trudnoce tako mi bar pise kad proverim na ovom sajtu termin... ako imate neki savet udelite mi... Ljubim vas puno...

Želim ti puno sreće na diplomskom i samo hrabro! A što se tiče bolova u grudima neka bole :), da ne bole dobila bi, a to svakako nisi želela :). Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam sto ste uz mene :) naravno javljam dobre vesti uskoro... Puno stvari odjednom pa sam malo zbunjena ali ova konverzacija sa vama pomaze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da smo uz tebe i drzimo ti pesnice da sve sto te ceka prodje najbolje sto moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeli mogu doci simptomi nakon 5 dana moguceg zaceca? <_<

ja sam primetila drugi dan !!!

za docek smo napravili bebu, drugog otisli da odnesemo deci prijatelja paketice i ja osetim jak pritisak u grudima. odem u wc i podignem majicu da vidim sta se desava a ono BRADAVICE SE UVECALE,POJAVILE SE KAO STRIJE CRVENE PO GRUDIMA, VENE NAGLASENE..

i posle mi kazu nemoguce je tako rano primetiti, ostala si ranije trudna. suprug i ja koristili kondome dok nismo zakazali vencanje i resili da hocemo da pravimo bebu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se upravo setila mog "prvog" simtoma trudnoce (a da nisam ni znala da sam trudna) pa da ga podelim i sa vama.

U martu mesecu primetim da mi na svim noktima (na prstima) poceli da izrastaju nokti drugacijeg sastava. Kao da su dosta tanji i "osiromaseni". To mi se prvi put u zivotu desilo i bas sam se zacudila sta bi to moglo biti, jer znam da prve promene u organizmu mogu da se odraze na nokte. Posto smo se taj mesec selili racunala sam da je to zbog stresa... I prepustila sve zaboravu... Ubrzo kada sam saznala da sam trudna i to iz odnosa u martu mesecu, skontala sam da je u stvari promena kvaliteta noktiju posledica moje trudnoce c015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.