Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Devojke ipak samo jedna crtica na testu.... ali ne očajavam, u petak treba da dobijem pa ćemo onda videti, ponoviću test ako ne dobijem... Sestri od mog muža su 2 testa bila negativna, tek kada je krv izvadila pokazalo joj je da je trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vas savet. Poslednju mens.sam imala 06.09.koja je dosla par dana ranije i trajala svega dva dana.Sada,treba da dobijem 04.10.ali zadnjih 7 dana frudi me toliko bole,pojavile su mi se venice na bradavicama,ledja ne prestaju.Obicno nemam te bolove pred menstruaciju,tako da ne znam da li da radim test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vas savet. Poslednju mens.sam imala 06.09.koja je dosla par dana ranije i trajala svega dva dana.Sada,treba da dobijem 04.10.ali zadnjih 7 dana frudi me toliko bole,pojavile su mi se venice na bradavicama,ledja ne prestaju.Obicno nemam te bolove pred menstruaciju,tako da ne znam da li da radim test?

Pa ako sumnjas na trudnocu ti proveri, sto je sigurno sigurno je ;)
natadjuro voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, jutros sam uradila test (Babyrapid), nakon dva dana kasnjenja menstruacije i pojavile su se 2 vrlo jasne crtice, na moju veliku radost. :) Sto se simptoma tice grudi su mi vec neko vreme veoma bolne i otecene, pojavljivale su mi se potkozne bubuljice po ledjima i licu, par dana unazad imam bolove u donjem delu stomaka, kao pred menstruaciju, a o emocijama da i ne pisem... Zaplacem na svakakvu sitnicu... U svakom slucaju presretna sam i zelim vam svima da sto pre osetite i same ovu srecu! :)

Jao,divno.Cestitam ti i zelim ti laku trudnocu.

Drage devojke, da li mi rano raditi test, treba da dobijem 28.09.(ciklusi su mi kao sat i tačno znam već par godina kada ću dobiti)?

Suprug i ja pokušavamo već skoro 2 godine, i ovo mi je prvi put da imam "simptome trudnoće", kako sam čitala, prve pokazatelje trudnoće. Grudi me jako bole i malo su otečene (kao kad treba da dobijem) ali to traje već nedelju dana, znači rano je za PMS, sekret mi je jako pojačan i imam konstantno metalni okus u ustima, a za spavanje i želju za hranom, to uvek imam tako da ne mogu to sad razlučiti da li je zbog ovog ili onog :).... E sad, jako mi je reško čekati petakkkk.... :)

Taman sam htela da napisem nemoj,cekaj i mene,jer i ja cekam petak...kad ono ti uradila..

Devojke ipak samo jedna crtica na testu.... ali ne očajavam, u petak treba da dobijem pa ćemo onda videti, ponoviću test ako ne dobijem... Sestri od mog muža su 2 testa bila negativna, tek kada je krv izvadila pokazalo joj je da je trudna...

Elem,uradi jos jedan za koji dan,ako ne dobijes.Meni je do 7.nedelje bio negativan test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vas savet. Poslednju mens.sam imala 06.09.koja je dosla par dana ranije i trajala svega dva dana.Sada,treba da dobijem 04.10.ali zadnjih 7 dana frudi me toliko bole,pojavile su mi se venice na bradavicama,ledja ne prestaju.Obicno nemam te bolove pred menstruaciju,tako da ne znam da li da radim test?

Ja bih ti savetovala da secakas jos par dana pa, ako si nestrpljiva, da uradis test. Najbolje bi bilo da sacekas da ti zakasni par dana, ali ukoliko ti je to mnogo vremena mogla bi ga uraditi i par dana pre. U svakom slucaju zelim ti srecu!

natadjuro voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart, hvala ti puno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da se i danas javim... Danas mi je 27 dan ciklusa i danas bi trebala dobiti... bar mi je tako već dugo vremena, jednom mi je bilo samo 28 dan u poslednjih godinu dana, uradila test i opet jedna crtica, ali ne očajavam, sve dok ne dobijem razmišljam pozitivno!!! :) Sad ako ne dobijem ovih dana sačekaću bar 5 - 7 dana, jer me je više blam od onih žena u APOTEKAMA :) nema u kojoj nisam kupovala testove zadnjih godinu dana, reći će da sam luda :) Javiću vam se sledeće nedelje ja se nadam sa lepom vešću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da se i danas javim... Danas mi je 27 dan ciklusa i danas bi trebala dobiti... bar mi je tako već dugo vremena, jednom mi je bilo samo 28 dan u poslednjih godinu dana, uradila test i opet jedna crtica, ali ne očajavam, sve dok ne dobijem razmišljam pozitivno!!! :) Sad ako ne dobijem ovih dana sačekaću bar 5 - 7 dana, jer me je više blam od onih žena u APOTEKAMA :) nema u kojoj nisam kupovala testove zadnjih godinu dana, reći će da sam luda :) Javiću vam se sledeće nedelje ja se nadam sa lepom vešću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart, hvala ti puno! :)

:wub:

Devojke da se i danas javim... Danas mi je 27 dan ciklusa i danas bi trebala dobiti... bar mi je tako već dugo vremena, jednom mi je bilo samo 28 dan u poslednjih godinu dana, uradila test i opet jedna crtica, ali ne očajavam, sve dok ne dobijem razmišljam pozitivno!!! :) Sad ako ne dobijem ovih dana sačekaću bar 5 - 7 dana, jer me je više blam od onih žena u APOTEKAMA :) nema u kojoj nisam kupovala testove zadnjih godinu dana, reći će da sam luda :) Javiću vam se sledeće nedelje ja se nadam sa lepom vešću :)

Ma,sto te je blam? Sta te briga. Sacekaj do ponedeljka i gas po test :);) Drzim palceve

Tamara_88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane mame i buduce mame :)

Tablete pijem vec tri godine konstanto, u pocetku Logest, pa Lindynette, pa Diane 35 i sada od pre nedelju dana Novynette. Sad ja imam jedno veliko pitanje zbog ovih poslednjih. Naime, ginekolog mi je kazao da bih morala da pocnem sa njima odmah nakon poslednje tablete Diane 35, medjutim, to nije bilo moguce, jer sam ja kod njega otisla nakon popijene kutije i vec sam i menstruaciju dobila 16. septembra, tako da sam sa Novynettama pocela 20. septembra. On mi je kazao da zbog toga moramo da vodimo racuna o dodatnoj zastiti, medjutim 22. septembra imali smo odnos i on nije pazio i sada me muci da li je moguce da sam zatrudnela. Vec pet dana osecam bol kao pred menstruaciju, idem u wc svakih pet minuta, kiselina i blaga mucnina me muce. Nije u pitanju infekcija. Mozda umisljam, ali ipak, da pitam da li iko mozda zna nesto o ovome da mi kaze?

Hvala unapred. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane mame i buduce mame :)

Tablete pijem vec tri godine konstanto, u pocetku Logest, pa Lindynette, pa Diane 35 i sada od pre nedelju dana Novynette. Sad ja imam jedno veliko pitanje zbog ovih poslednjih. Naime, ginekolog mi je kazao da bih morala da pocnem sa njima odmah nakon poslednje tablete Diane 35, medjutim, to nije bilo moguce, jer sam ja kod njega otisla nakon popijene kutije i vec sam i menstruaciju dobila 16. septembra, tako da sam sa Novynettama pocela 20. septembra. On mi je kazao da zbog toga moramo da vodimo racuna o dodatnoj zastiti, medjutim 22. septembra imali smo odnos i on nije pazio i sada me muci da li je moguce da sam zatrudnela. Vec pet dana osecam bol kao pred menstruaciju, idem u wc svakih pet minuta, kiselina i blaga mucnina me muce. Nije u pitanju infekcija. Mozda umisljam, ali ipak, da pitam da li iko mozda zna nesto o ovome da mi kaze?

Hvala unapred. :)

Ako ste odnos imali 22. septembra, onda je jako rano da ti se pojave bilo kakvi simptomi trudnoće (a po tvom postu, ti si te simptome počela da osećaš već dan-dva nakon odnosa). Plus, ako odnos nije bio skroz rizičan, šanse da si tada ostala trudna su zaista minimalne. Tek za 4-7 dana bi eventualno mogla da radiš test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ste odnos imali 22. septembra, onda je jako rano da ti se pojave bilo kakvi simptomi trudnoće (a po tvom postu, ti si te simptome počela da osećaš već dan-dva nakon odnosa). Plus, ako odnos nije bio skroz rizičan, šanse da si tada ostala trudna su zaista minimalne. Tek za 4-7 dana bi eventualno mogla da radiš test.

Hvala na odgovoru, ja se iskreno nadam da je tako. Nije da bi bio problem ako slucajno zatrudnim, iako ne planiramo, ali bih vise volela da nisam trudna. Zaista sam odgovorna sto se tice uzimanja tableta, ali mi je to sto je ginekolog naglasio da moram dodatno da se zastitim, malo odzvanjalo u mozgu sada poslednjih dana. Ne znam sta bi onda moglo da mi bude. Ako se nastavi odoh ja kod njega, pa da vidimo. Hvala jos jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke.... šta da vam kažem... jutros još jedno ražočarenje.... dobila sam... Pošto mi je ginekolog rekao da od jeseni krećemo ozbiljnije u tu priču muka me sada hvata, ali šta da se radi, ipak je to skoro dve godine bezuspešnih pokušaja i pokušaja.... Nadam se da ću vam se uskoro moći javiti sa lepim vestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke.... šta da vam kažem... jutros još jedno ražočarenje.... dobila sam... Pošto mi je ginekolog rekao da od jeseni krećemo ozbiljnije u tu priču muka me sada hvata, ali šta da se radi, ipak je to skoro dve godine bezuspešnih pokušaja i pokušaja.... Nadam se da ću vam se uskoro moći javiti sa lepim vestima...

Ih, bas mi je zao. :( Iskreno se nadam da ce uskoro tvoja bebica da ti dodje i da ces nas obradovati lepim vestima. Cvrsto drzim fige da ti se ostvari taj najlepsi san u sto skorije vreme!

Tamara_88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Devojke...nista od bebe ovaj mesec,valjda ce drugi biti bolji.Hvala vam na svim savetima,i svim devojkama koje su trudne,zelim laku trudnocu i nek je sa srecom!Zelim vam sve najlepse od srca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila kod ginekologa, bebac je dug 3.8mm i vidi se otkucaj srca. Bebac je star šest nedelja i jedan dan. :-) Sledeća kontrola za tri sedmice. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Juce sam radila test i imamo dve crte :):):) brine me to sto ne primecujem nikakve promene, samo mi je stomak malo kao naduven, nemam mucnine, sve je isto :/ da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, prijavih se na sajt jer mi je prijeko potreban savjet, misljenje... Naime, prije 1,5 god sam imala kiretazu ( u 4 mj. bebi prestalo srce da kuca -prva trudnoca:( ), elem, vec godinu pokusavam da zatrudnim bezuspjesno. Svakog mjeseca se uzasno razocaram pa sam odlucila prestati misliti na to, ali neda dzavo mira pa cim treba da dobijem trudnoca mi ne izlazi iz glave. sada mi kasni 5 dana, boli me stomak, promjenjivo raspolozenje, stomak mi je nadut (ugl.- svi simptomi menzesa)... Danas sam uradila test i bio je negativan - a 5 dana kasni- inace nikad mi ne kasni... ludim, ne znam sta se desava. 5 dana mi ne izgleda tako malo, vjerujem da bi test trebao pokazati II ( cak mi se i prividjavaju crte u sta god da gledam). Bojim se da je sve do psihe i da je to kasnjenje samo zbog neke upale... skepticna sam skroz. da li je neko imao slicno iskustvo? uhh MRZIM TESTOVE :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleonora, moguce da ti je ovulacija bila kasnije, a mozda i test gresi, sto ne uradis test iz krvi? To je najsigurnije da znas na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, prijavih se na sajt jer mi je prijeko potreban savjet, misljenje... Naime, prije 1,5 god sam imala kiretazu ( u 4 mj. bebi prestalo srce da kuca -prva trudnoca:( ), elem, vec godinu pokusavam da zatrudnim bezuspjesno. Svakog mjeseca se uzasno razocaram pa sam odlucila prestati misliti na to, ali neda dzavo mira pa cim treba da dobijem trudnoca mi ne izlazi iz glave. sada mi kasni 5 dana, boli me stomak, promjenjivo raspolozenje, stomak mi je nadut (ugl.- svi simptomi menzesa)... Danas sam uradila test i bio je negativan - a 5 dana kasni- inace nikad mi ne kasni... ludim, ne znam sta se desava. 5 dana mi ne izgleda tako malo, vjerujem da bi test trebao pokazati II ( cak mi se i prividjavaju crte u sta god da gledam). Bojim se da je sve do psihe i da je to kasnjenje samo zbog neke upale... skepticna sam skroz. da li je neko imao slicno iskustvo? uhh MRZIM TESTOVE :(((

Draga moja ja sam pre jedno 2 godine isto tako sve simptome i kasni menstruacija.Moj sadasnji muz i ja smo bili na pocetku veze jos se neke stvari nisu sredile i nismo planirali trudnocu.Ali ja sam jako zelela dete,i stalno u grcu jel kasni menstruacija i panicila sam da sam trudna i moj muz ode do apoteke i ja uradim test kako ga uradim posle 5 minuta dobijem,tako mi se desavalo jedno 5-6 puta meni nikada nije kasnila menstruacija nego tada i posle se ispotavilo da je u pitanju psiha.Ali sada smo se sredili i zelimo bebu,ali mi se vraca to da stalno mislim o trudnoci neke simptomi su sigurno i do glave.I resila sam da se oko toga ne opterecujem jer mi je dosta razocaranja i zelim neku lepu vest.Savetuje ti da uradis krv ona je najsigurnija,i opustite se i ne moj da mislis o trudnoci kada se desi desice se,Zelim vam puno srece i da sto pre budu lepe vesti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet sam se mnogo razocarala,nemogu vise. Opet sam dobila(ne pravu ali je krenulo ono braon i bolucka stomak sto znaci da ce za koji dan stici). Bas mi je tesko samo placem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Juce sam radila test i imamo dve crte :) :) :) brine me to sto ne primecujem nikakve promene, samo mi je stomak malo kao naduven, nemam mucnine, sve je isto :/ da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

A ti bas prizeljkujes mucnine? :D

Salim se..mozda ih neces ni imati, ali verovatno ce doci kasnije..meni su pocele 2 nedelje nakon uradjenog testa..

Rano ti je za bilo kakve simptome, uostalom sve je to individualno, neko odlicno podnese trudnocu, bez tegoba, a neko se namuci posteno.

Nemoj se opterecivati sa simptomima, kad ti je test pozitivan, idi kod dr-a da ti zakaze uz lepo, i potvrdi da je trudnoca u redu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila kod ginekologa, bebac je dug 3.8mm i vidi se otkucaj srca. Bebac je star šest nedelja i jedan dan. :-) Sledeća kontrola za tri sedmice. :-)

Divno! :)

Pozdrav svima! Juce sam radila test i imamo dve crte :) :) :) brine me to sto ne primecujem nikakve promene, samo mi je stomak malo kao naduven, nemam mucnine, sve je isto :/ da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

Za pocetak ti cestitam! :) A sto se tvoje brige tice, za to nemas razloga. Uzivaj i raduj se svom bebcu, a simptomi ce doci ili nece, to je sve individualno. Bitno je da ti ginekolog potvrdi da je sve OK, a ostalo ce sve doci na svoje. Svaka trudnoca je prica za sebe, tako da se ne mozes porediti sa drugim trudnicama bas sto se svakog simptoma tice. U svakom slucaju, meni bi bilo drago da mi jedini "simptom" trudnoce svih 9 meseci bude radost! ;) Eto, ako ce te to utesiti, nemam ni ja mucnine jos uvek. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Devojke...nista od bebe ovaj mesec,valjda ce drugi biti bolji.Hvala vam na svim savetima,i svim devojkama koje su trudne,zelim laku trudnocu i nek je sa srecom!Zelim vam sve najlepse od srca :)

Opet sam se mnogo razocarala,nemogu vise. Opet sam dobila(ne pravu ali je krenulo ono braon i bolucka stomak sto znaci da ce za koji dan stici). Bas mi je tesko samo placem :(

Zao mi je zbog vas dve. :( Nadam se da ce se to promeniti sto pre! Mrvica9388, hvala ti na lepim zeljama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleonora_ i ja bih ti savetovala da uradis beta HCG test krvi ukoliko ti menstruacija jos bude kasnila. A ako i taj test bude negativan mislim da ti jedino ginekolog moze dijagnostikovati problem, ako ga ima. Ali ja se ipak nadam da je sve u redi i da je uzrok kasnjenju jedna mala bebica. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.