Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

08.09 bi trebala dobiti redovan ciklus,pa cu sacekati jer meni nikada do sada nije kasnila.Taj braon isdecak mi se pojavio tri dana prosle nedelje i boleo je stomak kao pred mecu ali je prestalo.Najvise me je uplasilo to sto mi je drugarica rekla da se to desava i kada papa test nije u redu.Neznam sta da mislim:(

Ja sam isto to imala pre nekoliko dana i boleo me je stomak i sad je prestalo a juce sam saznala rezultate Papa testa i rekli su mi da je odlican, pa to sigurno nemora da znaci da su rezultati losi, nemoj da brines, ali za svaki slucaj proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam papa test kao i sve preglede pre 6 meseci i sve je bilo u redu,uvek sam imala redovne cikluse tacno u dan i nikad mi se nije desio taj braon iscedak,prvo 24.08(10 dana posle ciklusa) pa onda 29,30 i 31.08 isto ali sa bolovima kao pred mecu.Neznam dali sam mozda trudna jer radimo na bebi par meseci ili je nesto drugo i to me brine a rano je za test a moja dr na godisnjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam papa test kao i sve preglede pre 6 meseci i sve je bilo u redu,uvek sam imala redovne cikluse tacno u dan i nikad mi se nije desio taj braon iscedak,prvo 24.08(10 dana posle ciklusa) pa onda 29,30 i 31.08 isto ali sa bolovima kao pred mecu.Neznam dali sam mozda trudna jer radimo na bebi par meseci ili je nesto drugo i to me brine a rano je za test a moja dr na godisnjem.

Ja imam isti taj problem, za test je rano a doktor nije na godisnjem, ali bila sam kod njega prosle nedelje i rekao mi je da se vidimo kad mi bude kasnila, pa sad cekam 9.09.Mislim da nisam nijedan datum toloko iscekivala kao ovaj, iako mislim da je malo verovatno da sam zatrudnela iz prvog pokusaja a jos imam i zavaljenu matericu. Cula sam da one koje imaju zavaljenu matericu teze ostaju trudne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je rano za doktora kao i za test,to cu tek da vidim posle 08.09 kada treba da dobijem(ako dobijem,a ja bi volela da ne)jer mnogo zelimo bebu:).Uplasio me taj braon iscedak ali hvala Bogu prestalo je:) Videcemo za par dana sta ce biti...Mnogo mi je lakse kad znam da se to nekom jos desilo i da nije nista strasno,hvala vam puno divne ste)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je rano za doktora kao i za test,to cu tek da vidim posle 08.09 kada treba da dobijem(ako dobijem,a ja bi volela da ne)jer mnogo zelimo bebu:).Uplasio me taj braon iscedak ali hvala Bogu prestalo je:) Videcemo za par dana sta ce biti...Mnogo mi je lakse kad znam da se to nekom jos desilo i da nije nista strasno,hvala vam puno divne ste)

iscedak moze da bude od implementacije plod...TJ bebac se prikacio :) srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam jutros napokon ugledala svoje dve crtice. Simptomi su mi identicni kao kad treba da dobijem bole me ledja, stomak me boli, ucestalo piskim osim sto mi je zakasnila men. 2 dana sve mi je isto kao u pms-u, cak me ni grudi ne bole malo su osetljive ali samo na dodir, i dalje imam osecaj kao da cu svakog casa da dobijem, nadam se da ce uskorio prestati taj osecaj.

ljubi i Maša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje.

Da li dobijanje mens UVIJEK znaci da nije doslo do zaceca tj da zena nije ostala trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam jutros napokon ugledala svoje dve crtice. Simptomi su mi identicni kao kad treba da dobijem bole me ledja, stomak me boli, ucestalo piskim osim sto mi je zakasnila men. 2 dana sve mi je isto kao u pms-u, cak me ni grudi ne bole malo su osetljive ali samo na dodir, i dalje imam osecaj kao da cu svakog casa da dobijem, nadam se da ce uskorio prestati taj osecaj.

Cestitam, bas mi je drago zbog tebe. Nadam se da ce ti cela trudnoca proci ovako, bez velikih simptoma. Uzivaj!

Ja imam pitanje.

Da li dobijanje mens UVIJEK znaci da nije doslo do zaceca tj da zena nije ostala trudna?

Nije pravilo, mnoge zene dobijaju menstruaciju prvih nekoliko meseci, a neke cak i celu trudnocu. Mada, pretpostavljam da ta menstruacija nije bas identicna po intenzitetu i trajanju redovnoj, neka me neko ispravi ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima....jel ima neko savet kako da se otarasim ove mucnine koja me ubija,i zbog koje ne mogu danima nista da jedem.....

Pozdrav! Ja se nadam da ce ti pomoci neka iskusnija zena, sto se toga tice ja ne znam bas mnogo, ali evo, nesto sam izguglala pa se nadam da ce ti koristiti barem malo."Mučnina je jedan od najčešćih problema u trudnoći. Iako trudnici može da bude veoma teško da se nosi sa mučninom, beba obično nije ugrožena. Da biste olakšali sebi što više se odmarajte i vodite računa da ne dehidrirate. Ukoliko vas mučnina suviše iznuri, potražite pomoć svog lekara. Tačan uzrok trudničke mučnine nije poznat, mada postoje brojne teorije - od onih koje ga vide u promeni nivoa hormona, do onih koje glavni uzrok vide u promeni krvnog pritiska. Obično se govori o jutarnjoj mučnini, mada nema pravila - može da se javi u bilo koje doba dana. Povišen nivo hormona u prvim mesecima trudnoće može da bude uzrok trudničke mučnine. Nakon prvog trimestra, nivo hormona biva izbalansiran, zbog čega mnoge trudnice počinju da se osećaju bolje nakon 12. ili 14. nedelje. Ukoliko očekujete blizance, nivo hormona će biti još viši, što može učiniti da mučnine budu teže.Zanimljivo je i stanovište da žene koje čekaju žensko dete imaju više problema sa mučninom, jer njihov organizam proizvodi više hormona HCG, za koji se smatra da izaziva mučninu kod trudnica. Nekoliko ideja koje mogu pomoći: Morate da eksperimentišete kako biste pronašli šta vam olakšava mučninu. Međutim, imajte na umu da nekim ženama ništa ne može naročito da pomogne, osim da sačekaju da mučnina prođe sama od sebe. Probajte sledeće: - Jedite često, i to manje količine hrane. Takođe često užinajte, kako biste sprečili da vam opadne nivo šećera u krvi. - Unosite tečnost u dovoljnim količinama (osam čaša dnevno). Stalno nešto pijuckajte - voćni sok, čaj, vodu sa kriškom limuna, mineralnu vodu... Tako ćete da umirite stomak i sprečiti dehidraciju. - Čajevi od mente ili kamilice mogu da pomognu, ali izbegavajte pića koja sadrže mnogo kofeina, jer on podstiče mučninu. - Probajte aromaterapiju. Ulja od citrusa nije opasno koristiti u trudnoći. Stavite nekoliko kapi na komadić vate i udišite kada osetite muku. - Unosite vitamine. Probajte da povećate unos vitamina B6 i cinka, ali se najpre konsultujte sa lekarom ukoliko se odlučite za vitaminske tablete. - Šetajte. Vežbanjem možete da sprečite mučninu. Da li su mučnine opasne Neznatan broj trudnica se suočava sa tako teškim mučninama da nisu u mogućnosti da zadrže ni gutljaj vode. Ova pojava je poznata kao "hypermesis gravidarum". Takva situacija zahteva lekarsku pomoć jer je, možda, potreban bolnički tretman, naročito ukoliko dođe do dehidracije. Simptomi su sledeći: - Povraćanje najmanje tri puta dnevno, u periodu dužem od nekoliko nedelja. - Gubitak više od pet procenata telesne težine koju je žena imala pre trudnoće.- Osećaj iscrpljenosti, slabosti i nemogućnosti da se bilo šta radi. Ukoliko je potreban bolnički tretman, trudnica će verovatno biti priključena na infuziju kako bi se sprečila dehidracija, a dobiće i neki lek protiv mučnine koji je bezbedan za trudnoću."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,nova sam na forumu,nadam se da cemo se lepo druziti. Pozdrav za sve :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncica92, dobrodosla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,posto sam nova ovde,cisto da kazem svoju "situaciju".Kasni mi vec dva dana.Imam uzasne glavobolje zadnjih 3 dana,kao i bolove u ledjima i dodnjem stomaku,tako da ne znam dal ce Vestica da dodje,ili ipak mala bebca :).jedino sto se menja kod mene imam jaaakuu potrebu da jedem slano,slano i samo slano,kao i da mi je non stop vruce,iako ovih dana kod mene i nije bas toplo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice pa kad ce testic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam da sacekam bar jos 2 dana,iako bi sad otrcala u apoteku po test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja isto, planirala sam da cekam da mi kasni 7 dana pa da radim test. Ali posto me bas muce stomak i ledja razmisljala sam bolje da saznam pre pa i pre da se javim kod doktora a imam i malo dete pa da pripazim oko podizanja. Srecno pa da nam budu isti termini. :)

Zvoncica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam bas jake bolove u stomaku,kao grceve u donjem delu. Saceja=kacu jos koji dan (ako izdrzim) i onda javljam sta je bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam da sacekam bar jos 2 dana,iako bi sad otrcala u apoteku po test :)

Uf, ja bih na tvom mestu vec uveliko uradila test. ;) Svaka ti cas na strpljenju, volela bih da ga i ja imam ponekada kada mi treba, ali to kod mene ne ide tako. :) Cekam da nam javis za koji dan, nadam se, lepe vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja isto, planirala sam da cekam da mi kasni 7 dana pa da radim test. Ali posto me bas muce stomak i ledja razmisljala sam bolje da saznam pre pa i pre da se javim kod doktora a imam i malo dete pa da pripazim oko podizanja. Srecno pa da nam budu isti termini. :)

Bebac2011, ja tebi nisam ni cestitala na dve prelepe crtice, videla sam ih u temi "Cekamo plusice" ali se, iz ne znam ni sama kog razloga, ja jos tamo nisam upisala. Pa cestitam ti od sveg srca i nadam se da ce ti trudnoca proteci u najboljem redu. Uzivaj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svoje dve crtice videla nekoliko dana pre ocekivane m, nisam mogla da cekam.

kod lekara sam otisla desetak dana nakon toga i jos mi receno kako sam prerano dosla i kako je rano da se bilo sta vidi... tako da je za lekara rano ali se moze pravac u apoteku po testic ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojim se samo da se ne razocaram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojim se samo da se ne razocaram...

znam kako ti je- ja sam se toliko puta razocarala da mi je vise bilo muka od one proklete jedne crtice na testu da sam svaki put mislila "mozda je rano, sacekacu koji dan..." ali onaj put kad sam bila trudna crtica se videla i pre nego sto treba. realno stvar je prosta- test samo otklanja neizvesnost (a ona je gora od najgoreg rezultata) ako si trudna znaces odmah a ako nisi onda nisi koliko god cekala, razocaraces se isto i kad dobijes. nemoj sad ni misliti o tome, samo napred sve ce to biti super nesto imam osecaj ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,nadam se. :) Sad trckaram na svaka 2min,u wc da vidim da se nesto nije promenilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzimo palceve i cekamo da javis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam jutros napokon ugledala svoje dve crtice. Simptomi su mi identicni kao kad treba da dobijem bole me ledja, stomak me boli, ucestalo piskim osim sto mi je zakasnila men. 2 dana sve mi je isto kao u pms-u, cak me ni grudi ne bole malo su osetljive ali samo na dodir, i dalje imam osecaj kao da cu svakog casa da dobijem, nadam se da ce uskorio prestati taj osecaj.

Cestitammmm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.