Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

JA NISAM IMALA NIKAKVE SIMPTOME DA SAM TRUDNA,TEMPERATURA CELU TRUDNOCU MI JE BILA OKO 36,A I NIZA,OTISLA SAM POSLE 15 DANA OD 'RADNJE'I KUPILA TEST,BILE SU MI SVETLE CRTICE STRASNO,OTISLA KOD DR.I ON MI REKAO DA JE RANO DA SE VIDI,ALI JA SAM ZNALA DA JESAM I ISPOSTAVILO SE TAKO!!!!!!SAMO POLAKO,OPUSTI SE,ZELI TO MNOGO I DESICE SE!!!!JAVI VESTI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divne ste stvarno. hvala na podrsci i pomoci. narucila sam onu zlatiborsku macinu travu, stize sutra, pa ostaje samo rad rad i samo rad :D :D :D

meni je nekoliko puta bio negativan i na poslednjem se druga crtica videla lupom.

kasiopeja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majsko dete nemoj da brines...samo polako i OPUSTENO...moja skolska nije duuugo mogla da ostane trudna i rese muz i ona da usvoje dete. Srede papire oko usvajanja i...ona ostane trudna. Ali oni ipak usvoje i to dete i sada imaju dvoje dece...

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel zna neko kako se pije ta macina trava from zlatibor?

toliko znam da ne treba se pije dok imam. e sad, meni danas-sutra prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel zna neko kako se pije ta macina trava from zlatibor?

toliko znam da ne treba se pije dok imam. e sad, meni danas-sutra prolazi.

Klasično, kao i bilo koji čaj. 1 supena kašika na 1l vode. Čaj nikad ne kontaktiraš metalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nisam bila uradila test, a sumnjala sam da sam trudna jer su mi porasle "krofnice" iznad guze. :lol: :lol: :lol: Skoro sve pantalone sam jedva zakopcavala. To je bio najraniji simptom i mojoj drugarici u obe trudnoce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima! :D imam neke nedoumice i volela bih da mi pomognete.....

vec par meseci moj buduci i ja radimo na tome da dobijemo bebu,ali nam nesto ne polazi za rukom...pre 2 meseca sam bila kod ginekologa (pregled,ultrazvuk i papa test-uredni!) i kaze mi da je sve ok.menstruaciju dobijam na svakih 30 dana (plus/minus).e sada,poslednju menstruaciju sam dobila 27.07.,ali desava mi se nesto sto ranije nije.od prosle nedelje su mi jaaako otekle grudi,a vene su mi poiskakale oko bradavica,imam povremeno grceve kao pred menstruaciju, cesto idem na wc,primetila sam da sam jako razdrazljiva,imam ponekad mucnine u toku dana ali nista preterano i imam pojacanu potrebu da jedem kukuruz,hleb i krompir.

mozda je rano da bih uradila test ili ne?

mozda je to od prevelike zelje ili uzbudjenja od predstojeceg vencanja?ili je ipak u pitanju trudnoca? :rolleyes:

nadam se da cete mi pomoci :)

hvala vam puno unapred!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima! :D imam neke nedoumice i volela bih da mi pomognete.....

vec par meseci moj buduci i ja radimo na tome da dobijemo bebu,ali nam nesto ne polazi za rukom...pre 2 meseca sam bila kod ginekologa (pregled,ultrazvuk i papa test-uredni!) i kaze mi da je sve ok.menstruaciju dobijam na svakih 30 dana (plus/minus).e sada,poslednju menstruaciju sam dobila 27.07.,ali desava mi se nesto sto ranije nije.od prosle nedelje su mi jaaako otekle grudi,a vene su mi poiskakale oko bradavica,imam povremeno grceve kao pred menstruaciju, cesto idem na wc,primetila sam da sam jako razdrazljiva,imam ponekad mucnine u toku dana ali nista preterano i imam pojacanu potrebu da jedem kukuruz,hleb i krompir.

mozda je rano da bih uradila test ili ne?

mozda je to od prevelike zelje ili uzbudjenja od predstojeceg vencanja?ili je ipak u pitanju trudnoca? :rolleyes:

nadam se da cete mi pomoci :)

hvala vam puno unapred!!! :D

Ako si poslednju menstruaciju imala 27.07., onda ti je danas tek 20.ti dan ciklusa, a pošto ti ciklus traje 30 dana, ovulacija ti je najverovatnije oko 16.tog dana ciklusa (14 dana pre naredne menstruacije).

Po tome je jako rano za test, a i za simptome. No, ko zna, jel postoji mogućnost da si ostala u drugom stanju prošli ciklus a da ti je ova poslednja menstruacija u stvari ona lažna?.. Ne znam, ali u svakom slučaju želim ti da što pre dobijete bebca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima! :D imam neke nedoumice i volela bih da mi pomognete.....

vec par meseci moj buduci i ja radimo na tome da dobijemo bebu,ali nam nesto ne polazi za rukom...pre 2 meseca sam bila kod ginekologa (pregled,ultrazvuk i papa test-uredni!) i kaze mi da je sve ok.menstruaciju dobijam na svakih 30 dana (plus/minus).e sada,poslednju menstruaciju sam dobila 27.07.,ali desava mi se nesto sto ranije nije.od prosle nedelje su mi jaaako otekle grudi,a vene su mi poiskakale oko bradavica,imam povremeno grceve kao pred menstruaciju, cesto idem na wc,primetila sam da sam jako razdrazljiva,imam ponekad mucnine u toku dana ali nista preterano i imam pojacanu potrebu da jedem kukuruz,hleb i krompir.

mozda je rano da bih uradila test ili ne?

mozda je to od prevelike zelje ili uzbudjenja od predstojeceg vencanja?ili je ipak u pitanju trudnoca? :rolleyes:

nadam se da cete mi pomoci :)

hvala vam puno unapred!!! :D

To se i meni desilo,kupi test i proveri.Javi sta je bilo,nadam se da ce vesti biti lepe :)

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros sam uradila test i negativan je :( sacekacu da vidim da li cu dobiti menstruaciju, a ako ne onda cu sacekati da se ginekolog vrati sa godisnjeg,pa cu opet otici.

hvala vam puno na savetima i podrsci! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros sam uradila test i negativan je :( sacekacu da vidim da li cu dobiti menstruaciju, a ako ne onda cu sacekati da se ginekolog vrati sa godisnjeg,pa cu opet otici.

hvala vam puno na savetima i podrsci! :D

Meni je 3 puta pokazivao negativan a cetvrti put je druga crta bila vidljiva samo lupom. :)

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da jesi...Ne gledaj test,on ne moze mnogo rano da pokaze...Opusti se i sacekaj,neka ti malo zakasni..Ja sam uradila pet dana posle kasnjenja i pokazalo je dve,ali ostala sam odmah po zavrsetku prosle m..Prati samu sebe,poznaces i sama,bez testa..Ako se nastave simptomi,to je to.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da jesi...Ne gledaj test,on ne moze mnogo rano da pokaze...Opusti se i sacekaj,neka ti malo zakasni..Ja sam uradila pet dana posle kasnjenja i pokazalo je dve,ali ostala sam odmah po zavrsetku prosle m..Prati samu sebe,poznaces i sama,bez testa..Ako se nastave simptomi,to je to.. :D

da,sacekacu jos malo.valjda cu i sama znati (ako je to to :D )

neizmerno vam hvala svima na pomoci! :)

javljam se jos! :) :) :)

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divne ste stvarno. hvala na podrsci i pomoci. narucila sam onu zlatiborsku macinu travu, stize sutra, pa ostaje samo rad rad i samo rad :D :D :D

:lol: :lol: :lol:

pa nemoj preterivati

umerenost u svemu

samo polako, ja sam ostala I trudna odmah sledeci mesec posle spontanog

II put nam je pukao kondom na kraju plodnih dana , mislila sam ma nema sanse, kad nismo za 5god zabavljanja nece ni sad

al bilo je bas SAD

moja drugarica ima cerkicu od 6god, tek sad je trudna, I put je ostala ko od sale..

tako da nemoj se mnogo opterecivati

bitno je da uzivas u vodjenju ljubavi( namerno nisma rekla sex, velika je razlika) i da to dete napravite iz ljubavi a ne moranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uopste nisam bila tipicna trudnica.verovatno jer sam stalno u zurbi,guzvi... primetila sam da sam trudna tako sto sam samo krenula da povracam na sve strane i sela i pogledala akd sa poslednji put dobila.... i eto ti 2 meseca trudna. :)))

sad imam malu preslatku devojcicu koja ima 7 nedelja

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uopste nisam bila tipicna trudnica.verovatno jer sam stalno u zurbi,guzvi... primetila sam da sam trudna tako sto sam samo krenula da povracam na sve strane i sela i pogledala akd sa poslednji put dobila.... i eto ti 2 meseca trudna. :) ))

sad imam malu preslatku devojcicu koja ima 7 nedelja

:lol::lol::lol: super... ja sam bas iščekivala trudnocu... osetila sam je jos pre termina za mecu... nekako sam znala... a nisam od onih sto su disciplinovane zene - koliko puta sam zaboravila da upisem datume menstruacije u kalendar... po mojim klanedarima iaspada da ima mecu 3-5 puta godisnje...

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni je juce temperatura bila iznad 37, evo i danas mi je tako, 37.2. Mogu li da se nadam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni je juce temperatura bila iznad 37, evo i danas mi je tako, 37.2. Mogu li da se nadam?

Nadaj se! Meni je ta temperaturica oko 37,2 bila bukvalno verni pratilac od prvih dana trudnoće pa sve do sada! Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno!!! nadaću se :)))) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Pozz svima, evo mene nove :) stalno vas citam ali nikako nesto da napisem :) Ja se isto evo nadam bebi valjda necu da dobijem dok ovo kuckam.. Zadnju mecu sam imala 31. jula a dobijam na 30 dana redovno, medjutim sada su grudi pocele da bole renije, ima vec osam ili devet dana kako bole i ogromne su :o uzela bih test za par dana ali plasim se da se ne razocaram :( inace ostalo sto sam primetila naduvena sam i ugoila sam se jedno kilo, imam malo povisenu temperaturu ali samo nocu, stalno me boli glava, nekad mi je muka ali ne svako vece obicno nocu i stalno osecam kao da sam gladna i neku prazninu u zeludcu, ne stalno ali imam i bolive u stomaku kao kad treba da dobijem slicno... Mozda ne bi trebalo da se nadam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došča jeka!!

I ja sam imala bolove u stomaku, ko predmenstrualne i trajali su prvih 10tak dana. To je normalno i nemoj da ti to utiče na nadu! :)

Javi nam ishod testa!! Želim ti dve crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) hvala puno :) pa da to mi je zapravo i najcudnije obicno me boli stomak par dana pre mens a mozda i samo taj dan, tako da stalno trckaram u vc misleci da sam dobila :) ali da ne sudim jos ovako rano sacekacu rezultat testa, pa se javljam ako me do tada ne preduhitri menstruacija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedva disala u haljini koju sam kupila par dana pre toga. I zaboravila bih ujutru da popijem kafu(sto inace ne moze da se desi). I novine(narocito Gloria) su mi mirisale bas, bas gadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je probudila glavobolja i iz cista mira sam otisla da povratim. Slijedeci dan sam pocela da trckaram do wc-a svake tri minute i pojavio mi se onaj majcinski instinkt jer sam 2-3 dana prije toga dobila ogromnu zelju da rodim bebu .... cak sam to i predlozila svom dragom ... uspostavilo se da sam trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vec oko nedelju dana bole krsta i stomak kao da cu da dobijem... Jos uvek nisam kupila test jer mi je nemoguce da sam trudna a imala sam uredno 19. avgusta (na moru, naravno :angry: ).

Sacekacu jos malo... Sve mislim ako nije to, sta je onda?! Zasto bi me krsta bolela iz cista mira non stop?

mm mi je rekao da sam ja svakog vikenda trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.