Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Bebica se napravi kada ona hoce, a ne kada hoce mama i tata! Bas mi je drago da imate i svadbicu, to je biti jedan veliki beli stomacic!

a za rodu, to je velika retkost... ako je napravila tu gnezdo, ostace zauvek... Mi imamo jedno gnezdo u komsliluku, kazu da je preko 100 godina tu! Eto, divan znak!

Ja sam videjo svoje II jutros i sada se jos uvek navikavam na drustvo u stomacicu... :wub:

Cestitke draga :) Tata je sigurno presrecan. Moj dragi nije verovao da sam trudna, iako sam radila betu i test... Tek kada je video mrvicu na UZ u 4 nedelje i par dana bio je presrecan. Cim smo izasli od doktora poceo je da me grli i da ljubi stomak ljudi su se smejali u cekaonici :) Bili smo kod doktora pre neki dan i srce nam lupa <3

ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke draga :) Tata je sigurno presrecan. Moj dragi nije verovao da sam trudna, iako sam radila betu i test... Tek kada je video mrvicu na UZ u 4 nedelje i par dana bio je presrecan. Cim smo izasli od doktora poceo je da me grli i da ljubi stomak ljudi su se smejali u cekaonici :) Bili smo kod doktora pre neki dan i srce nam lupa <3

ljubim te

Jeeeejjjj, majo sice! <3

Pa cestitam ti, to srculence, mogu misliti kako je divan osecaj! :wub:

Nas tata jos ne zna, spremamo mu iznenadjenje kad se vrati kuci s posla. Nisam htela da mu javljam telefonom, lepse mi je ovako (jer moze odmah da me zagrli)! Vi ste prve koje su saznale! :P

A kad vec pomenu ultra zvuk, ja sam sajtove i sajtove citala o tome kad se cuje prvi put srce.. To varira od 6 do 12 nedelja.

Kad mi savetujes da idem prvi put na UZ (obzirom da sam u inostranstvu i da moram da zakazem).

15.02. ce biti prvi dan 7. nedelje. Jel to dovoljno vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeejjjj, majo sice! <3

Pa cestitam ti, to srculence, mogu misliti kako je divan osecaj! :wub:

Nas tata jos ne zna, spremamo mu iznenadjenje kad se vrati kuci s posla. Nisam htela da mu javljam telefonom, lepse mi je ovako (jer moze odmah da me zagrli)! Vi ste prve koje su saznale! :P

A kad vec pomenu ultra zvuk, ja sam sajtove i sajtove citala o tome kad se cuje prvi put srce.. To varira od 6 do 12 nedelja.

Kad mi savetujes da idem prvi put na UZ (obzirom da sam u inostranstvu i da moram da zakazem).

15.02. ce biti prvi dan 7. nedelje. Jel to dovoljno vremena?

Super.. :) mozes da ides tada, videce ti mesak u materici. Ja idem svake nedelje bukvalno :) mirnija sam tako. Da li su ti krenule mucnine? Meni su vec od 6 nedelje pocele. bitno je samo da ne budes gladna i da stalno nesto grickas.. Kreni da pijes folnu kiselinu ( ako vec nisi)

P.S. Ovaj forum je sjajan. Nemoj da citas druge jer pisu svakakve gluposti. Ja sam neke citala i nasekirala se i dobila kontrakcije. Tako da se samo opusti ... :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super.. :) mozes da ides tada, videce ti mesak u materici. Ja idem svake nedelje bukvalno :) mirnija sam tako. Da li su ti krenule mucnine? Meni su vec od 6 nedelje pocele. bitno je samo da ne budes gladna i da stalno nesto grickas.. Kreni da pijes folnu kiselinu ( ako vec nisi)

P.S. Ovaj forum je sjajan. Nemoj da citas druge jer pisu svakakve gluposti. Ja sam neke citala i nasekirala se i dobila kontrakcije. Tako da se samo opusti ... :) :*

Znam, mila.. Svacega sam se i nacitala i nacula na raznim mestima, ali sam davno naucila da eleminisem iz glave sve sto mi se ne svidja.

Mucnine jos nisu pocele, osecam u stomaku "nesto" :wub: (naravno mislim na boluckanje), polako mi pocinju simptomi, ali ne nista izrazeno.

Folnu pijem, vec neko vreme i ne prestajem do daljnjeg! :)

Trebace mi jos par dana da se naviknem na novonastalu situaciju, ali znam da ce biti sve super!

Ljubiskam te i javljaj nosvosti, kako si i tako to! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke draga :) Tata je sigurno presrecan. Moj dragi nije verovao da sam trudna, iako sam radila betu i test... Tek kada je video mrvicu na UZ u 4 nedelje i par dana bio je presrecan. Cim smo izasli od doktora poceo je da me grli i da ljubi stomak ljudi su se smejali u cekaonici :) Bili smo kod doktora pre neki dan i srce nam lupa <3

ljubim te

:lol: :lol: :lol: Tvoj dragi blesav, jesu smotani ovi nasi muski kad je tako nesto upitanju!!

Cestitam ti draga na bebici! Pridruzi nam se u prvom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Tvoj dragi blesav, jesu smotani ovi nasi muski kad je tako nesto upitanju!!

Cestitam ti draga na bebici! Pridruzi nam se u prvom!

hocu, hvala ljubim vas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica se napravi kada ona hoce, a ne kada hoce mama i tata! Bas mi je drago da imate i svadbicu, to je biti jedan veliki beli stomacic!

a za rodu, to je velika retkost... ako je napravila tu gnezdo, ostace zauvek... Mi imamo jedno gnezdo u komsliluku, kazu da je preko 100 godina tu! Eto, divan znak!

Ja sam videjo svoje II jutros i sada se jos uvek navikavam na drustvo u stomacicu... :wub:

Hej pa cestitam,divno jos jedno bebce :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Simce i Neuhvatljiva, trudim se pšozitivno da razmisljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej pa cestitam,divno jos jedno bebce :lol::wub:

Faja! :wub:

Evo, mase vam zrnce iz stomaka! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faja! :wub:

Evo, mase vam zrnce iz stomaka! :P

masemo i mi zrncetu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

masemo i mi zrncetu :rolleyes:

:wub: :wub: :wub:

t4502.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, cetitike i sa moje strane :)

Pisala sam malo pre na pogresnoj temi (dok se snadjem). Ja sam trebala da dobijem juce, ali nisam. Nemam ni klasicne simptome da cu da dobijem. :unsure: Pokusavam da budem hladne glave, ali slabo ide (iako je napolju veliki minus :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nova sam, pa ni ne znam kako ono dole da napravim, sto ide ispod posta, ali nema veze :lol: . Saznala sam da sam trudna pre par dana, na netu sam preko tabela saznala da sam sad 6 nedelja trudnoce, zadnja meca mi je bila 3jan. jer se racuna od zadnje menstruacije, :blink: vec toliko, moj problem je sto imam kao neke grceve, bolove, kao predmenstrualne dole, to traje vec par dana, jel to sirenje materice i koliko to traje ? u pon.idem na prvi ultrazvuk, druga mi je trudnoca, jer u prvoj nisam ni docekala prvi mesec... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nova sam, pa ni ne znam kako ono dole da napravim, sto ide ispod posta, ali nema veze :lol: . Saznala sam da sam trudna pre par dana, na netu sam preko tabela saznala da sam sad 6 nedelja trudnoce, zadnja meca mi je bila 3jan. jer se racuna od zadnje menstruacije, :blink: vec toliko, moj problem je sto imam kao neke grceve, bolove, kao predmenstrualne dole, to traje vec par dana, jel to sirenje materice i koliko to traje ? u pon.idem na prvi ultrazvuk, druga mi je trudnoca, jer u prvoj nisam ni docekala prvi mesec... :(

Dobrodosla.. Cestitam na bebcu... sto se tice grceva, bolova itd,,, uglavnom je to normalno.. ja sam imala slicne probleme, i dobila sam progesteron od 200. Nakon stavljanja par dana bolovi grcevi itd su prestali ali ih stavljam jos ... Obavezno lezi i odmaraj sto vise... ( meni je lekar rekao da je to sirenje materice, ali mogu da budu i kontrakcije tako da odmaraj maximalno )

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, cetitike i sa moje strane :)

Pisala sam malo pre na pogresnoj temi (dok se snadjem). Ja sam trebala da dobijem juce, ali nisam. Nemam ni klasicne simptome da cu da dobijem. :unsure: Pokusavam da budem hladne glave, ali slabo ide (iako je napolju veliki minus :D )

Hvala, mila! Sacekaj jos par dana, pa uradi test! Sto se simptoma tice, kod svakoga je apsolutno drugacije i nemoj se time opterecivati. Ja, na primer, nemam mucnine a ni poseban apetit, poslednjih par dana. Grudi me bole, ledja po malo ceo dan i kao da sam malaksla (posle nekog posla). Zato se ne uzbudjuj i sacekaj jos malo da uradis test ili idi u laboratoriju i urati betu i sve sumnje otklonjene.

Zelim ti lepe vesti!!!

Zdravo svima, nova sam, pa ni ne znam kako ono dole da napravim, sto ide ispod posta, ali nema veze :lol: . Saznala sam da sam trudna pre par dana, na netu sam preko tabela saznala da sam sad 6 nedelja trudnoce, zadnja meca mi je bila 3jan. jer se racuna od zadnje menstruacije, :blink: vec toliko, moj problem je sto imam kao neke grceve, bolove, kao predmenstrualne dole, to traje vec par dana, jel to sirenje materice i koliko to traje ? u pon.idem na prvi ultrazvuk, druga mi je trudnoca, jer u prvoj nisam ni docekala prvi mesec... :(

Dobrodosla!

Ruzica ti je sve lepo objasnila. Sto vise lezi, odmaraj, ne dizi nista tesko.

I ja u pon idem na uz, (meni je poslednja bila 4.), pa da vidimo sta nam rade bebci! :)

I ne brini, u ovoj trudnoci ce sve biti divno!

A ono dole ispod posta je ticker i stavljas ga tako sto kliknes na neki (od nasih) koji ti se najvise svidja. Tamo, na tom sajtu, izaberes pozadinu, slicisu i upises datum i kliknes na kraju-create ticker. Pojavice ti se kod (iznad pise da je za forume), selektuj ga i kopiraj ovde na Bebcu u svoj profil (moje kontrole->promeni potpis->pasteuj ga) i gotovo.

Valjda si me razumela, nesto sam ga iskomplikovala...:):P

Uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dal sam na pravoj temi, ispravite me ako nisam, jutros sam pocela krvariti malo, otisla na ultrazvuk i rekao mi je gin. da mi je pukla cista na zutom telu, sta to znaci? :unsure: i jos ne moze da mi se vidi trudnoca jer sam tek treca,cetvrta nedelja,a ja racunala od zadnje menstruacije kao peta sam,sesta ali kasni mi i test je pokazao dve crte, dobila sam proestrogen ili tako nesto u obliku inekcija, jel to znaci sve da imam rizicnu trudnocu ili da je mozda ni nece biti,tj ploda zbog te ciste? :(:(:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dal sam na pravoj temi, ispravite me ako nisam, jutros sam pocela krvariti malo, otisla na ultrazvuk i rekao mi je gin. da mi je pukla cista na zutom telu, sta to znaci? :unsure: i jos ne moze da mi se vidi trudnoca jer sam tek treca,cetvrta nedelja,a ja racunala od zadnje menstruacije kao peta sam,sesta ali kasni mi i test je pokazao dve crte, dobila sam proestrogen ili tako nesto u obliku inekcija, jel to znaci sve da imam rizicnu trudnocu ili da je mozda ni nece biti,tj ploda zbog te ciste? :(:(:(:(:(

Žuto telo pokazuje da je došlo do trudnoće, i hrani plod u prvim nedeljema, ne bi trebalo da škodi puknuće ciste jer se plod već smestio u matericu. Progesteron si dobila jer si malo prokrvarila, verovatno je nedostatak istog u pitanju, hormona koji hrani plod, sa injekcijama ćeš to nadoknaditi. Ako krvariš lezi i što više odmaraj i držim ti palčeve da na sledećem uz-u vidiš svoju bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovoru puno, iz vasih usta u bozije usi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovoru puno, iz vasih usta u bozije usi :)

Juu, nije valjda da mi persiraš? :o nisam ja toliko matora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini tako sam odgojena da persiram :lol: evo necu vise hehe, ma i meni od 23 godine persiraju, pa se ne sekiram :rolleyes: strasno sam se uprpala kad sam videla krv, moram da nosim ulozak, pretpostavljam da je ta krv ciscenje zbog te puknute ciste, samo da ja 20 feb.vidim trudnocu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini tako sam odgojena da persiram :lol: evo necu vise hehe, ma i meni od 23 godine persiraju, pa se ne sekiram :rolleyes: strasno sam se uprpala kad sam videla krv, moram da nosim ulozak, pretpostavljam da je ta krv ciscenje zbog te puknute ciste, samo da ja 20 feb.vidim trudnocu...

Vrlo je moguće, bitno da nemaš bolove i jaku, obilnu krv. Primaj te injekcije i što manje radi a što više leži i odmaraj, barem do tog 20. Februara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li moze neko da mi kaze da li je moguca trudnoca mimo plodnih dana? I da li dijareja moze biti kao prvi znak da sam u drugom stanju?Jer znam da se obicno zatvor javlja na pocetku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguće, idi u čekamo plusiće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

huuuuhhhh.....ja ne znam kako to seta...al po nekoj tabeli sto mi je ovdje radjena ispade da sam zatrudnila van plodnih dana...

al nisam ti bas strucna u tome...

mozda da posjetis temu "cekamo plusice" i da tu pitas... :unsure:

Hvala puno,ja sam nova na forumu,pa se ne snalazim bas najbolje. :unsure:

Hvala na odgovoru,divni ste! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi pomoc!!!

Zadnju men sam imala 14og januara,vec 25og januara sam imala nezasticeni odnos,jako ubrzo sam imala zatvor koji sam prepisala nazebu i stalno sam mokrila.posle nekih 8 dana od imala sam rozikasto krvarenje u vidu par kapi koje sam opet zanemarila jer imam policisticne jajnike i ginekolozi na vmc-u su mi rekli da je to normalno i da cu tako celog zivota,naravno javljaju se bubuljice na licu koje nisam imala ni u pubertetu,grudi su me bolele kao nikad do sada,kao i ledja,ali jedino me stomak nije boleo sam kad sedim u nezgodnom polozaju...trebala sam dobiti 8og februara(vec par meseci mi je tacna u dan) ali nisam,3 dan je pocela i mucnina da se javlja prvo na slatko,sutradan vec na kafu i ostalu hranu...a onda jutros 5 dan dobijem,samo sto nisam sigurna jos da je menstruacija jer je drugacije boje,obicno je braonkasta,a sad je jarko crvena...da li postoji sansa da sam trudna ili sam sve umislila?post-57094-1329089386_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.