Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

24.640 mi je bila beta sa 4-5 nedelja...i svi su govorili da su blizanci. Ali nije bilo tako. Jednostavno sam imala poremecenu vrednost zbog inace ludog organizma i hormona.

Ali ja se nadam da su kod tebe neke dvojkice u pitanju :)

:o :o :o :o ovo je enormna Beta za tu nedelju :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivancice, hvala ti puno, taj podatak mi nesto znaci :)

draga moja od srca ti zelim blizance a onda jednu lepu i laganu trudnocu, javi sta je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo kod mene nisu odmah videli dve bebe, dr. kod koje sam isla radila je ultrazvuk 16 dana posle transfera i sa nalazom jedna beba i nije sigurna da zivi, ja se razocarala... promenim dr. sledece nedelje (24 dana od transfera) i odem kod druge koja utvrdi da su dva srca koja kuckaju i rastu (nije znala za vto i mogucnost 2 bebe)... ona mi i sada vodi trudnocu samo reci pohvale za nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, divne ste!!! nisam ocekivala ovoliko odgovora u tako kratkom roku... videcemo danas, i obavezno javljam kakvo je stanje :rolleyes:

mi se nadamo da ce sve biti u redu, sta god da je u pitanju

lep pozdrav za sve vas,

MarieNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene ajde podsetite mene ludu i zaboravnu...jel se bese odmah na pocetku stvara onaj belicasti sekret koji treba da stvori cep...organizam mi je pobrljavio nacisto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelicicu hvala na lepim željama :)

I mene zanima vaše iskustvo sa sekretom, pošto je i meni pojačan poslednjih nekoliko nedelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili na uz... vidi se jedna tackica.... jeeeeeeeeeee

neverovatno kako se sa vec pet nedelja moze videti na uz... zapravo, ja sam juce tek usla u petu nedelju, i jos uvek ne mogu da verujem, tek se privikavam na cinjenicu da cu biti mama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili na uz... vidi se jedna tackica.... jeeeeeeeeeee

neverovatno kako se sa vec pet nedelja moze videti na uz... zapravo, ja sam juce tek usla u petu nedelju, i jos uvek ne mogu da verujem, tek se privikavam na cinjenicu da cu biti mama :rolleyes:

Naravno da se vidi tackica!

Cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo za tackicu... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja da se oglasim....

Kasni mi menstruacija 5 dana, nemam nikakve simptome, obicno me uzasno bole grudi pred menstruaciju, boli me glava i ledja a sad nista od toga . Imam redovan ciklus na 28 dana dobijam, sada sam radila dva testa oba bila negativna. Ostaje mi samo da cekam i budem pozitivna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: pzdrav svima,ja sam nova pa da vas pitam ako neka od vas zna nesto o tome ili je imala slicno iskustvo:-)muz i ja imamo problem sa zacecem,ustvari on ima problem sa azospermijom(izostanak sperme)mora piti "rinasek"tabletice 5 dana,pa onda moramo ciljati plodne dane, pa nikako da ostanem trudna...prvi put smo imali srece imamo cerkicu od 4 god.,ali sad ne ide,pa se bojim da to nije od moje preterane zelje,jako sam opterecena time...ne znam sta da uradim potom pitanju,jace je od mene.probali smo prosli mesec pa cekam,trebam dobiti oko 6.7.-og januara,a zadnja je bila 10. decembra,a vec imam onaj "stari" osecaj da cu dobiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je stomak jako zaboleo,il sam to sanjala.To je bio ostar bol i kratko je trajao.Medjutim, jutros imam neku nelagodnost i bas sam uplasena jer ja ne mogu da izbegnem da podizem dete i ako sam trudna.Da li neko ima slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je stomak jako zaboleo,il sam to sanjala.To je bio ostar bol i kratko je trajao.Medjutim, jutros imam neku nelagodnost i bas sam uplasena jer ja ne mogu da izbegnem da podizem dete i ako sam trudna.Da li neko ima slican problem?

Mislim da se i meni desavalo, ali ne znam koliko je ozbiljno. I ja sam mislila da ne mogu da izbegnem da dizem stariju cerku (imala je 10 meseci kad sam zatrudnela), pa sam morala na serklaz, tako da posle svakako nisam smela da je dizem, a ona se bez problema navikla na taj novi rezim. Mislim da bi svakako bilo dobro da mu objasnis da ne moze vise na ruke, svasta oni shvataju iako su mali. A da, posto je ja nisam vise dizala, mala je visila po tati kad dodje s posla, znaci nije ga pustala uopste :) Ali bolje tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: pzdrav svima,ja sam nova pa da vas pitam ako neka od vas zna nesto o tome ili je imala slicno iskustvo:-)muz i ja imamo problem sa zacecem,ustvari on ima problem sa azospermijom(izostanak sperme)mora piti "rinasek"tabletice 5 dana,pa onda moramo ciljati plodne dane, pa nikako da ostanem trudna...prvi put smo imali srece imamo cerkicu od 4 god.,ali sad ne ide,pa se bojim da to nije od moje preterane zelje,jako sam opterecena time...ne znam sta da uradim potom pitanju,jace je od mene.probali smo prosli mesec pa cekam,trebam dobiti oko 6.7.-og januara,a zadnja je bila 10. decembra,a vec imam onaj "stari" osecaj da cu dobiti...

Dobrodošla Naita! Ja nisam imala slično iskustvo,ali mogu da ti preporučim da pročitaš ove teme i možda nađeš nešto što ti može biti od koristi.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=67

http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=11

Ali,nadam se da ti to neće biti potrebno i da si već trudna! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Naita! Ja nisam imala slično iskustvo,ali mogu da ti preporučim da pročitaš ove teme i možda nađeš nešto što ti može biti od koristi.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=67

http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=11

Ali,nadam se da ti to neće biti potrebno i da si već trudna! :rolleyes:

hvala na ovim temama,pocinjem da citamhttp://www.bebac.com/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif.A to za trudnocu iz tvojih usta u bozije usi,javljam obavezno ako jesam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje da vas pozdravim i da vas pitam. Da li je neka od vas imala povisenu temp. pred vesticu? Meni se to nikada ranije nije dogadjalo.. Vec par dana, kako merim, a mozda i ranije imam temp 36,8 pa 37,2 a nocu padne na 36,5. Treba da dobijem sutra/prekosutra. Rdaila sam baby rapid danas i nista tj nema druge crtice. Do duse, radila sam ga oko 19h,jer nisam mogla da docekam jutro. Inace grudi me jako bole,ali donji stomak ni malo. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

organizam ti se priprema za zeljno iscekivanog bebca...sledeci put kad budete pokusali bice to pun pogodak! videces

Mislis? Ja pa to je divno sto si mi rekla! A kako to znas? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa ekstra! Kako bre znate da je to bas tada? :) Ja nemam pojma, mi kada smo planirali bebu, pravili smo je maltene svaki dan mesecima... izuzev tih nekih 10tak dana menstruacije mesecno :P

Ja sam stalno dobijala ranije, prvi put mi je kasnilo kada sam ostala trudna. A na kraci ciklus mi je uticalo mnogo toga, od promene vremena, promene klime, ispitnog roka i treme, nervoze... sve mi je uticalo na skracivanje ciklusa tako da je to po meni totalno normalno :) Pogotovo ako ti planiras bebu, mozda si podsvesno pod nekim stresom od brige hoce li ispasti nesto ili ne... Tacno, sama sebi pravim pritisak bez potrebe.. Ustvari, nisam ni znala koliko zelim bebu dok nismo poceli da je mesimo :)

Imenjakinjo cestitam! Ne znam za tabelu, ali meni je beta u osmoj nedelji bila oko 5000+, a u sestoj oko 500. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke svim buducim mamicama. Evo i meni kasni 5 dana, radila sam test, bio pozitivan pa se druga crtica izbrisala. Da li se ikome to desilo, zanima me. Inače, i prvi put kad sam bila trudna kasnilo mi je par dana i znala sam da je to to, jer nikad ne kasni. Moj david 28.1. puni godinu dana i izgleda da će doboto bracu ili seku, vidjećemo sutra u 17.30 kad idem na pregled pa poželite mi sreću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke svim buducim mamicama. Evo i meni kasni 5 dana, radila sam test, bio pozitivan pa se druga crtica izbrisala. Da li se ikome to desilo, zanima me. Inače, i prvi put kad sam bila trudna kasnilo mi je par dana i znala sam da je to to, jer nikad ne kasni. Moj david 28.1. puni godinu dana i izgleda da će doboto bracu ili seku, vidjećemo sutra u 17.30 kad idem na pregled pa poželite mi sreću!

Iskreno, ne :unsure: ja bih posumnjala u ispravnost testa odnosno da nije možda kako treba čuvan u apoteci ili tako nešto (ne znam da li imaju svoj rok trajanja i sl.) i kupila drugi i ponovo uradila. Ali pošto ti je pregled sutra nema potrebe da uzimaš novi test. Iskreno se nadam da će sve biti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi nam danas kako je bilo na pregledu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces sta ce ti reci na pregledu, a ako se ne vidi nista, vadices krv. Meni ovaj mesec kasni bas dosta, oko 10 dana, i gledao mm na UY, ali kaye da moram da uradim beta hcg, iako ja bas ne bih da me bodu. Bez toga nista, a onda ce da vidi, da li mi je usporen ciklus zbog dojenja ili sta vec... Mada, po telu znam da nisam trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test verovatno nije ispravan...a ti nam javi šta "kaže" UZ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

bila sam na pregledu ali me dr vratila jer je još uvijek rano da se išta vidi, pa sam zakazala za sledeću sedmicu. Još nisam dobila, a i kupila sam opet test pa ću ujutru da uradim za svaki slučaj. Mužić ujutru ode na teren nema ga do kraja mjeseca :( Poz svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

bila sam na pregledu ali me dr vratila jer je još uvijek rano da se išta vidi, pa sam zakazala za sledeću sedmicu. Još nisam dobila, a i kupila sam opet test pa ću ujutru da uradim za svaki slučaj. Mužić ujutru ode na teren nema ga do kraja mjeseca :( Poz svima

Nemoj da si neraspoložena, lepo se odmori i opusti, a ujutru nam postavi test u ovu temu:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=2930

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.