Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Molim vas da mi kazete jel je neka od vas imala ovakve simptome koji su ukazali na trudnocu???Porodila sam se 4.novembra,rodila cerkicu koja je posle 3 dana umrla greskom lekara...bila sam pod jakim stresom...Ciklus mi je ipak bio redovan na 30 dana,medjutim prosli mesec sam dobila na 35.dan..pocela sam da proveravam plodne dane pomocu maybe baby ali plodni dani su mi se poremetili...trebali su da mi pocnu 26. 3alinista...medjutim ja imam tupe bolove u donjemstomaku vec 3-4 dana kaopred ciklus i u preponama,slabije jedem i spavam i pocela mi je neka pospanost tokom dana...imam osecaj kao da cu svakog casa dobiti ali nista.Ciklus mi je trajao do 21.03 i od tada pokusavamo da napravimo bebu.Sta mislite da nisam u toj nedelji posle ciklusa ostala trudna???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje sam pocela cesce da mokrim i zeludac me boli kad ustanem...Grudi me po malo bole ali jako slabo u predelu bradavica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUNCOKRETICU NISAM U SVOJOJ ZEMLJI PA NE RAZUMEM PUNO ALI TOXOPLAZMA NIJE TOLIKO PRISUTNA KAO I RUBELLA I STO JE NAJ GORE DOKTORKA MI NIJE DALA NISTA SAMO JE REKLA DA PAZIM DA NE BUDEM U DODIRU SA ZIVOTINJAMA I DA SVE STO JEDEM DA BUDE DOBRO OPRANO SAMO TO NIJE MI DALA TERAPIJU JOJ BAS SAM SE ZABRINULA NE ZNAQM STA CU NE BIH HTELA DA SE NE DAJ BOZE NESTO DESI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,ja imam cikluse na 30-35 dana,a imala sam 18.03.Po tome ovulacija mi je pocela.S tim sto koristim i maybi baby,a po njemu ovulacija je vec bila.Merim temperaturu svakog dana,jutros mi je pala nekoliko stepeni.Rano je mozda da osetim simptome,a da li je neka od vas osetila probadanje kroz grudi,tj.bradavice i neke kvrzice su mi se pojavile.... ^_^ Da li je temperatura kod vas bila glavno merilo,ili ne mora da bude.Unapred vam hvala devojke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zvoncice!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno nisam ni u jednoj od moje dwe trudnoce merila temperaturu(nisam ni znala do sada da ima weze) ali zna se ako kasni wise od 3 dana to je :D e sad kada sam sumnjala da sam drugi put trudna odletela sam kasno uwece na Sw Nikolu i kupila baby rapid test i odmah ga uradila (nije bila prwa jutarnja mokraca) i pokazao je dwe crtice,sto znaci ako wam kasni a niste se "pazile' eto bebice !!! al znam po sebi da je psiha cudo!!! kad se najmanje nadas dodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUNCOKRETICU NISAM U SVOJOJ ZEMLJI PA NE RAZUMEM PUNO ALI TOXOPLAZMA NIJE TOLIKO PRISUTNA KAO I RUBELLA I STO JE NAJ GORE DOKTORKA MI NIJE DALA NISTA SAMO JE REKLA DA PAZIM DA NE BUDEM U DODIRU SA ZIVOTINJAMA I DA SVE STO JEDEM DA BUDE DOBRO OPRANO SAMO TO NIJE MI DALA TERAPIJU JOJ BAS SAM SE ZABRINULA NE ZNAQM STA CU NE BIH HTELA DA SE NE DAJ BOZE NESTO DESI

Cim ti nista nije od lekova dala onda nemas zasto da se brines, jer u slucaju Toxoplasme kao i pojedinih virusa i parazita postoji antitela IGM i IGG.Ovo prvo znaci da je parazit trenutno prisutan u tvojoj krvi i tu bi bila neophodna terapija.A ti verovatno imas IGG,to znaci da si nekad bila u dodiru sa tim parazitom ali da si stvorila antitela na istu,sto ne znaci da ne mozes da je ponovo dobijes,upravo zato ti je i izrekla mere predostroznosti,da pazis sta i kako jedes i da se cuvas zivotinja, posebno macaka.Zato mi je Toxo i pala na pamet, jer nju mozes naci u macijem izmetu i nedovoljno opranom povrcu i vocu,a to ti je doktorka i spomenula.Nemas razloga za brigu,opusti se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suncoreticu hvala puno ne znas koliko mi znaci sva sam bezveze <_< dve godine svaki put kad mi dodje meca sam ludela i sad kad je doslo vreme da i mi uzivamo jer mi je tatica presrecan stvarno sam se nasekirala ........nadam se da ce bog da nas sacuva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suncoreticu hvala puno ne znas koliko mi znaci sva sam bezveze <_< dve godine svaki put kad mi dodje meca sam ludela i sad kad je doslo vreme da i mi uzivamo jer mi je tatica presrecan stvarno sam se nasekirala ........nadam se da ce bog da nas sacuva :D

Nista se ne sikiraj,mirna si,i ti i tvoja beba,onako kako sam ti napisla u inboxu tako je 100%,opusti se i mazi stomacic t8715.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim ti nista nije od lekova dala onda nemas zasto da se brines, jer u slucaju Toxoplasme kao i pojedinih virusa i parazita postoji antitela IGM i IGG.Ovo prvo znaci da je parazit trenutno prisutan u tvojoj krvi i tu bi bila neophodna terapija.A ti verovatno imas IGG,to znaci da si nekad bila u dodiru sa tim parazitom ali da si stvorila antitela na istu,sto ne znaci da ne mozes da je ponovo dobijes,upravo zato ti je i izrekla mere predostroznosti,da pazis sta i kako jedes i da se cuvas zivotinja, posebno macaka.Zato mi je Toxo i pala na pamet, jer nju mozes naci u macijem izmetu i nedovoljno opranom povrcu i vocu,a to ti je doktorka i spomenula.Nemas razloga za brigu,opusti se :)

I pazi ako sadiš ili presađuješ cveće. I tu može da se nađe Toxoplasma. Biće to sve u redu Majchi, uživaj u trudnoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majchi, ne brini, biće sve ok...

Poseban pozdrav Zvončici, ona je prva rekla da sam sigurno trudna i baš me ohrabrila, a ljekar je juče to i potvrdio!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam se sad upravo prijavila, u braku sam skoro pa godinu dana, ali od male bebe nista jos uvek. Redovno sam isla na kontrolu i sve je ok i samnom i sa muzicem. Kasni mi m... tri dana ali imam osecaj kao da cu svaki cas dobiti, nisam radila test sacekala bih jos koji dan. Znima me dali velika zelja za bebom moze uticati na trudnocu ???? :mellow: ja jako zeli bebu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam se sad upravo prijavila, u braku sam skoro pa godinu dana, ali od male bebe nista jos uvek. Redovno sam isla na kontrolu i sve je ok i samnom i sa muzicem. Kasni mi m... tri dana ali imam osecaj kao da cu svaki cas dobiti, nisam radila test sacekala bih jos koji dan. Znima me dali velika zelja za bebom moze uticati na trudnocu ???? :mellow: ja jako zeli bebu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam se sad upravo prijavila, u braku sam skoro pa godinu dana, ali od male bebe nista jos uvek. Redovno sam isla na kontrolu i sve je ok i samnom i sa muzicem. Kasni mi m... tri dana ali imam osecaj kao da cu svaki cas dobiti, nisam radila test sacekala bih jos koji dan. Znima me dali velika zelja za bebom moze uticati na trudnocu ???? :mellow: ja jako zeli bebu :(

Svetlana već sam ti požela dobrodošlisu u Ženskim pričama i pozvala te da se pridružiš nama čekalicama u temi Čekamo plusiće...ali nadam se da ti to neće ni trebati, već da će ti test što pre pokazati dve debele crte ili veliki plus!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke divne ste hvala vam na podrsci . malo mi je bolje :rolleyes: .........kako mogu da postavim na neciji zid poruku nikako mi ne ide :blink: bas sam tupava

inace za dva dana idem kod doktora yeeeeee :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke divne ste hvala vam na podrsci . malo mi je bolje :rolleyes: .........kako mogu da postavim na neciji zid poruku nikako mi ne ide :blink: bas sam tupava

inace za dva dana idem kod doktora yeeeeee :P

majci ne znam za zid i poruku,naci se neko ko zna pa ce ti objasniti,obavezno nam pisi kako je bilo kod doktora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke divne ste hvala vam na podrsci . malo mi je bolje :rolleyes: .........kako mogu da postavim na neciji zid poruku nikako mi ne ide :blink: bas sam tupava

inace za dva dana idem kod doktora yeeeeee :P

Ne znam na koju poruku tačno misliš, ako misliš na komentare na profilu, to si čini mi se već postavljala...evo ima kod mene, da si mi ostavila :lol:

Javi kako je prošlo kod dr :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uvek se javim i na forumu :blink: ajd nacicu nekog da mi pomogne ..........e nisam vam se pohvalila nasla sam svesku za za trudnocu pisu saveti kad se kako beba razvija mnogo mi je simpaticno pises tvojih devet meseci sta se desava kad ides kod doktora itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uvek se javim i na forumu :blink: ajd nacicu nekog da mi pomogne ..........e nisam vam se pohvalila nasla sam svesku za za trudnocu pisu saveti kad se kako beba razvija mnogo mi je simpaticno pises tvojih devet meseci sta se desava kad ides kod doktora itd

E ima i jedan sajt gde ima isto to samo slikovno,za svaku nedelju detaljan opis sta se desava sa bebom,ako zelis poslacu ti link u inbox

Sad sam pogledala,nije slikovno,to je drugi sajt,pomesala sam,na ovom detaljno opisuju sta se desava s bebom iz nedelje u nedelju,a i sa majkom sta se desava,kako se oseca,promene na kozi,organizmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reci nam ime tog sajta, mnoge sigurno zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oxy poslacu ti u inbox,ne znam da li smem ovako javno,ako neko zeli nek napise,pa cu mu poslati isto u inbox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oxy poslacu ti u inbox,ne znam da li smem ovako javno,ako neko zeli nek napise,pa cu mu poslati isto u inbox

Pošalji i meni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas i ovde na bebcu kad se sta desava i u kojoj nedelji ako na to mislis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret, hvala! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izgleda prerano otisla na 1.ultrazvuk, doktor mi ne vidi trudnocu?!?!? Ponovo sam uradila beta hcg i ispalo mi 1507.13 ...to bi trebalo da je to...ali sam se svakako uplasila vanmatericne ili nekog drugog problema...Rekao mi je da ne brinem i da je verovatno beba kasnije zaceta i da je zbog toga jos uvek ne vidi na UZ. U prvoj trudnoci smo sve odmah videli na monitoru-pa mi je ovo malo sad nepoznato... :huh: Ja sam idalje ubedjena da je sve u redu, i da samo imaju star i los ultrazvuk....videcemo sutra :mellow: Sutra je novi dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.