Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Ova tvoja konstatacija me malo tesi i vraca raspolozenje :) Nego zaboravih da spomenem jednu neobicnu situaciju-juce sam se taaako rasplakala uz jednu seriju(na prvoj tv) pa cmizdrenje je trajalo jedno doobrih 10tak min,ja jesam emotivac ali ovo je i mene iznenadilo,a samo pola sata posle sam se smejala nekim provalama u nekoj emisiji...ovakve promene raspolozenja nisam imala ...nesecam se da sam ih uopste imala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tvoja konstatacija me malo tesi i vraca raspolozenje :) Nego zaboravih da spomenem jednu neobicnu situaciju-juce sam se taaako rasplakala uz jednu seriju(na prvoj tv) pa cmizdrenje je trajalo jedno doobrih 10tak min,ja jesam emotivac ali ovo je i mene iznenadilo,a samo pola sata posle sam se smejala nekim provalama u nekoj emisiji...ovakve promene raspolozenja nisam imala ...nesecam se da sam ih uopste imala...

:) Slatka si mi kako pokušavaš da proučiš sve što osećaš i što si osećala prethodnih dana :) i ja sam tako :) Sve je to možda jeste - možda nije. Pokušaj da razmišljaš ovako postoji dve šanse 1. ili si trudna i onda te čeka 9 meseci trudnoće koju toliko jako želiš ili 2. nisi trudna i onda te čeka još barem mesec dana strava seksa svaki dan :) tako da kako god okreneš nije loše zar ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pilence nemoj da brigas ..........moja situacija isto kao tvoja ako ne dodje na 27 ...28 je sigurno............meni je kasnila jedan dan uradila sam test ujutru i crtica je jedva vidljiva bila (I INACE SU DVE NEDELJE OD PRILIKE BILE TAD)............ali pre toga sam radila test posto sam nestrpljiva uradim test pre deset dana i nista ...............mozda je trudnoca mala pa ti ne pokazuje jos sacekaj jos malo ili razgovaraj sa nekim doktorom da vidis sta ce ti reci :P da nisi mozda pila neke lekove mozda je i zbog toga ...........u svakom slucaju drzimo ti fige da budu || :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilence,ne brini,samo se opusti,i samo ce da dodje,KADA SE NAJMANJE NADAS!Ne budi tuzna ako nije,ima vremena,bice samo polako!Drzim fige :D za dve crtice Opusteno....... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA DA PODELIM I SA VAMA UPRAVO SAM SE VRATILA OD DOKTORA I CULI SMO SRCULENCE KAKO LEP OSECAJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA DA PODELIM I SA VAMA UPRAVO SAM SE VRATILA OD DOKTORA I CULI SMO SRCULENCE KAKO LEP OSECAJ

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Čitam vaše postove par dana i pokušavam da sakrenem misli sa ideje da odjurim i kupim test, jer je stvano rano. Posljednji ciklus bio je 1.03. Ali, pošto sam ja u kategoriji nestrpljivih, jutros nisam mogla da odolim i kupila sam dva! Oba su pokazala dvije linije, s tim što je kontrolna jarko crvena a test linija vrlo blijedo roza. Pošto me to tek sludjelo, odmah sam otišla u laboratoriju i uradila beta Hsg. Rezultat je 79. Kada sam sve to ispričala doktorki, ona mi je rekla da sačekam desetak dana, pa da dodjem da vidimo "o čemu se radi". Užas! Šta kažete na sve ovo, drage moje....Ja sam i dalje sludjena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA DA PODELIM I SA VAMA UPRAVO SAM SE VRATILA OD DOKTORA I CULI SMO SRCULENCE KAKO LEP OSECAJ

t8740.gif :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Čitam vaše postove par dana i pokušavam da sakrenem misli sa ideje da odjurim i kupim test, jer je stvano rano. Posljednji ciklus bio je 1.03. Ali, pošto sam ja u kategoriji nestrpljivih, jutros nisam mogla da odolim i kupila sam dva! Oba su pokazala dvije linije, s tim što je kontrolna jarko crvena a test linija vrlo blijedo roza. Pošto me to tek sludjelo, odmah sam otišla u laboratoriju i uradila beta Hsg. Rezultat je 79. Kada sam sve to ispričala doktorki, ona mi je rekla da sačekam desetak dana, pa da dodjem da vidimo "o čemu se radi". Užas! Šta kažete na sve ovo, drage moje....Ja sam i dalje sludjena....

Ja kazem da si trudna i da ti je to mnoogo rana trudnoca,linija na testu bilo kakva, oznacava trudnocu a beta je mala jer je jako rana trudnoca u pitanju,ostaje mi samo da ti cestitam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na brzom odgovoru! :D

Pretpostavljam da je tako, ali sam bas nestrpljiva...cijeli dan gledam blijede crte... Imam bebca od 11 mjeseci i baš bi mi odgovarala druga trudnoća sada, ne bih da pravim veliku razliku. Doduše, kad pomislim kako će to izgledati sa dvoje mališana, malo se unervozim, ali nekako mi je ljepše tako, valjda će se naći neko da uskoči u "kriznim situacijama".

Stvarno sam oduševljena sajtom i podrškom koju pružate jedne drugima na forumu, mislim da ću češće biti ovdje...Sad treba izdržati par dana, pa ako 28.03 ne bude ničega, da se opustim. A onda ću i kod ginekologa, samo kod nekog ljubaznijeg...

Pozdrav!

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sajt je fenomenalan,dodji cesce da se druzimo i obavestavaj nas o svom napretku :wub: I da,da ne zaboravim g20026.gif

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zvončice na odgovoru! Ne znam šta me uhvatilo, prošlog mjeseca sam razmišljala o tome, ali nisam bila razočarana što nisam trudna, a sada kao da me uhvatilo neko ludilo. Moj muž kaže da je to najbolji simptom od svih.

Uz to, već danima imam onaj tupi bol u donjem dijelu stomaka, kao kada sam prvi put bila trudna, pa me to konstantno podstiče na razmišljenje, ne mogu da se koncentrišem na bilo šta.

Mislim da neću uspjeti da se oduprem potrebi da za vikend uradim još jedan test, mada sam obećala sebi da neću do ponedjeljka.

Danas sam čitala druge teme na forumu i svarno je svuda prisutna tako dobra energija, čak i kad teme nisu vesele.

Sve najbolje svim mamama i budićim mamama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zvončice na odgovoru! Ne znam šta me uhvatilo, prošlog mjeseca sam razmišljala o tome, ali nisam bila razočarana što nisam trudna, a sada kao da me uhvatilo neko ludilo. Moj muž kaže da je to najbolji simptom od svih.

Uz to, već danima imam onaj tupi bol u donjem dijelu stomaka, kao kada sam prvi put bila trudna, pa me to konstantno podstiče na razmišljenje, ne mogu da se koncentrišem na bilo šta.

Mislim da neću uspjeti da se oduprem potrebi da za vikend uradim još jedan test, mada sam obećala sebi da neću do ponedjeljka.

Danas sam čitala druge teme na forumu i svarno je svuda prisutna tako dobra energija, čak i kad teme nisu vesele.

Sve najbolje svim mamama i budićim mamama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zvončice na odgovoru! Ne znam šta me uhvatilo, prošlog mjeseca sam razmišljala o tome, ali nisam bila razočarana što nisam trudna, a sada kao da me uhvatilo neko ludilo. Moj muž kaže da je to najbolji simptom od svih.

Uz to, već danima imam onaj tupi bol u donjem dijelu stomaka, kao kada sam prvi put bila trudna, pa me to konstantno podstiče na razmišljenje, ne mogu da se koncentrišem na bilo šta.

Mislim da neću uspjeti da se oduprem potrebi da za vikend uradim još jedan test, mada sam obećala sebi da neću do ponedjeljka.

Danas sam čitala druge teme na forumu i svarno je svuda prisutna tako dobra energija, čak i kad teme nisu vesele.

Sve najbolje svim mamama i budićim mamama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zvončice na odgovoru! Ne znam šta me uhvatilo, prošlog mjeseca sam razmišljala o tome, ali nisam bila razočarana što nisam trudna, a sada kao da me uhvatilo neko ludilo. Moj muž kaže da je to najbolji simptom od svih.

Uz to, već danima imam onaj tupi bol u donjem dijelu stomaka, kao kada sam prvi put bila trudna, pa me to konstantno podstiče na razmišljenje, ne mogu da se koncentrišem na bilo šta.

Mislim da neću uspjeti da se oduprem potrebi da za vikend uradim još jedan test, mada sam obećala sebi da neću do ponedjeljka.

Danas sam čitala druge teme na forumu i svarno je svuda prisutna tako dobra energija, čak i kad teme nisu vesele.

Sve najbolje svim mamama i budićim mamama!

Ženo dve crtice su dve crtice :) trudna si :) a sad se opusti i čekaj vreme da odeš kod ginekologa pa da može da ti potvrdi trudnoću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zvončice na odgovoru! Ne znam šta me uhvatilo, prošlog mjeseca sam razmišljala o tome, ali nisam bila razočarana što nisam trudna, a sada kao da me uhvatilo neko ludilo. Moj muž kaže da je to najbolji simptom od svih.

Uz to, već danima imam onaj tupi bol u donjem dijelu stomaka, kao kada sam prvi put bila trudna, pa me to konstantno podstiče na razmišljenje, ne mogu da se koncentrišem na bilo šta.

Mislim da neću uspjeti da se oduprem potrebi da za vikend uradim još jedan test, mada sam obećala sebi da neću do ponedjeljka.

Danas sam čitala druge teme na forumu i svarno je svuda prisutna tako dobra energija, čak i kad teme nisu vesele.

Sve najbolje svim mamama i budićim mamama!

Hej zenska, evo ja samo citam sta vi tu kuckate, ali se retko oglasavam, ali sada... Pa sa tvojom doktorkom nesto nije u redu... Bhcg-79!!! Normalna vrednost je od 0-5, kad je veca onda se radi o trudnoci. Bhcg je najsigurnija metoda, jeste malo skuplja od testa, ali s obzirom da vidim da ima onih koji kupuju po 2 testa, onda je moja preporuka odmah u laboratoriju i da 100% znate na cemu ste. Tako da.... CESTITAM!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( pojma nemam vise sta da mislim....hvata me depresija...ali ovaj put zaista...ludim ,polako ali sigurno!!!

vestica bi trebalo da dodje prvog,mada nemam ni jedan znak da ce da dodje,i ne mora da dodje daleko joj lepa kuca...da li cu ja nekad da ugledam bre te famozne dve crtice samomi nije jasno!

depresija je strasna stvar!!!

znam da je sramota i zaista mi je zao ali danas sam cula da mi je drugarica trudna i bila sam ljubomorna!jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjj...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

t2353.gif

Znam tacno o cemu pricas....Ne gubi nadu,bice Jekog10048.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,devojke!Ja sam nova na forumu, ali odavno vas čitam...

Prvo da čestitam novim trudnicama i da poželim sve najlepše :)

E, sad bi da vam prepričam svoje prave ili umišljene simptome :P pa bi volela da mi neko da mišljenje koje će da me drži još par dana dok ne bude vreme za test :rolleyes:

Ovulacija mi je bila 11dc (potvrdjeno sa lh trakicama) i od 12dc me grudi užasno bole, ogromne su, izašle su mi neke kao bubuljičice po bradavicama i skroz su prošarane venama :blink: mene grudi uvek bole pred M ali ne ovako rano i nemem nekih promena osim što su bolne i uvećane a ovo ostalo nemam

Danas mi je 21 dc, dobijam na 28 dana, i ovo mi je vrlo čudno,jer znam da je ovo jako rano za bilo kakav simptom ali bi volela da čujem nečije mišljenje, već sam počela da brinem

E da od juče imam gorušicu non stop,šta god pojedem, al to može da bude od ko zna čega....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,devojke!Ja sam nova na forumu, ali odavno vas čitam...

Prvo da čestitam novim trudnicama i da poželim sve najlepše :)

E, sad bi da vam prepričam svoje prave ili umišljene simptome :P pa bi volela da mi neko da mišljenje koje će da me drži još par dana dok ne bude vreme za test :rolleyes:

Ovulacija mi je bila 11dc (potvrdjeno sa lh trakicama) i od 12dc me grudi užasno bole, ogromne su, izašle su mi neke kao bubuljičice po bradavicama i skroz su prošarane venama :blink: mene grudi uvek bole pred M ali ne ovako rano i nemem nekih promena osim što su bolne i uvećane a ovo ostalo nemam

Danas mi je 21 dc, dobijam na 28 dana, i ovo mi je vrlo čudno,jer znam da je ovo jako rano za bilo kakav simptom ali bi volela da čujem nečije mišljenje, već sam počela da brinem

E da od juče imam gorušicu non stop,šta god pojedem, al to može da bude od ko zna čega....

Hm,da,definitivno je jako rano da bi se trudnoca potvrdila ali isto tako nema sumnje za simptome,pogotovo za grudi,kazu da su one prvi pokazatelj trudnoce,sve ukazuje na to da je trudnoca u pitanju,tebi ne preostaje nista drugo nego da uradis test kad za to dodje vreme,a meni mozda da ti prva cestitam? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima!

Ne znam šta mi je, ali ovog mjeseca sam baš opsjednuta da što prije dobijem potvrdu trudnoće i evo trudim se da izdržim do ujutru da ne ponavljam test. Mislite li da bih trebala ponovo uraditi betu u ponedjeljak?

Što se tiče drugih simptoma nisam ima baš pridavala značaj, jer sam se bojala da uobražavam. Ali definitvno imam bol u stomaku (kakav inače nemam prije ciklusa) i grudi su mi osjetljivije.

Po mom proračuni plodni dani su mi bili od negdje izmedju 12. i 18. marta, tako da je stvarno rano.

Kad je riječ o testovima, moja prijateljica je prošlog mjeseca radila neki makedonski, ne znam kako se zove, ali bio je ubjedljivo najjeftiniji. Pokazao je solidnu drugu crtu, a baby rapid pločica ništa, tek za nekoliko dana kad je ponovila. Naravno, trudna je.

Posebne pozdrave šaljem Jeki, čitala sam ranije postove i stvarno zaslužuješ da ti se ispuni želja. I hoće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokretu, hvala na odgovoru :) ja se sve bojim da nisam nešto umislila al kad pogledam u svoje grudi prosto ne mogu da ih prepoznam :blink: a gorušica traje i danas....ostaje mi da čekam...a to je najgore....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( pojma nemam vise sta da mislim....hvata me depresija...ali ovaj put zaista...ludim ,polako ali sigurno!!!

vestica bi trebalo da dodje prvog,mada nemam ni jedan znak da ce da dodje,i ne mora da dodje daleko joj lepa kuca...da li cu ja nekad da ugledam bre te famozne dve crtice samomi nije jasno!

depresija je strasna stvar!!!

znam da je sramota i zaista mi je zao ali danas sam cula da mi je drugarica trudna i bila sam ljubomorna!jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjj...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

t2353.gif

joooj draga razumem te skroz. ja treba da dobijem 28.03... jos sam i test radila pre neki dan i naravno bio je negativan...

ja ne mogu vise da slusam ko je trudan... ta tek da se vidim sa drugaricama koje su se porodile pre mesec, dva... pravo mucenje....

ufffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Bea da se nadovezem na tvoje izlaganje nadam se da ce pomoci.

Mene su bukvalno deset dana po zacecu bolele grudi to je prvi siguran simptom, i imala sam dve crtice drugu jako bledu ali to je to! Tako da cestitam od srca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( pojma nemam vise sta da mislim....hvata me depresija...ali ovaj put zaista...ludim ,polako ali sigurno!!!

vestica bi trebalo da dodje prvog,mada nemam ni jedan znak da ce da dodje,i ne mora da dodje daleko joj lepa kuca...da li cu ja nekad da ugledam bre te famozne dve crtice samomi nije jasno!

depresija je strasna stvar!!!

znam da je sramota i zaista mi je zao ali danas sam cula da mi je drugarica trudna i bila sam ljubomorna!jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjj...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

t2353.gif

To je normalno osecanje i nemoj zamerati sebi zbog toga, svi smo samo ljudi sa slabostima i osecanjima koja nas preplave. Ja sam bila ljubomorna na sve mame koje sam sretala na ulici i to je sve prirodno. Kad pocnes da se pitas zasto ne ja? Ipak kod mene je sve doslo na svoje mesto a ja ti zelim da se to sto pre desi i tebi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, jeste li se jutros uspavale? Dobro, nedelja je...Ja sam se probudila u pet sati, ne znam zašto, danas sam mnogo opuštenija, čekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.