Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima, 

nova sam na ovom forumu i volela bih kada bi mi neko razrešio misteriju. Godinu dana pokušavamo da dobijemo bebu. Imam i policistične jajnike sa AMH preko 13, neredovne cikluse (jednom do dva puta godišnje). Pokušaj izazivanja ovulacije nije urodio plodom, pa smo se partner i ja odlučili za VTO, s obzirom da nemam vremena za dangubljenje. 

Dešava se jedna čudna situacija. Pošto imam neredovne cikluse, ja jednom u dve nedelje uradim test na trudnoću, jer ne znam kako bih drugačije to saznala. Naravno, idem ja kod ginekologa i sve je to uredno, ali posebno sada dok je aktuelna korona, ja radim češće testove. 

Uradim test na trudnoću i pojave se dve crtice, jedna bledja od druge. Kupim još jedan test, on negativan. Izvadim betu, ona 0,59. 

Da li i vi mislite kao i ja da mi je prvi test bio lažno pozitivan? Iako zaista nikada nisam čula da se nekom to desilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, 

nova sam na ovom forumu i volela bih kada bi mi neko razrešio misteriju. Godinu dana pokušavamo da dobijemo bebu. Imam i policistične jajnike sa AMH preko 13, neredovne cikluse (jednom do dva puta godišnje). Pokušaj izazivanja ovulacije nije urodio plodom, pa smo se partner i ja odlučili za VTO, s obzirom da nemam vremena za dangubljenje. 

Dešava se jedna čudna situacija. Pošto imam neredovne cikluse, ja jednom u dve nedelje uradim test na trudnoću, jer ne znam kako bih drugačije to saznala. Naravno, idem ja kod ginekologa i sve je to uredno, ali posebno sada dok je aktuelna korona, ja radim češće testove. 

Uradim test na trudnoću i pojave se dve crtice, jedna bledja od druge. Kupim još jedan test, on negativan. Izvadim betu, ona 0,59. 

Da li i vi mislite kao i ja da mi je prvi test bio lažno pozitivan? Iako zaista nikada nisam čula da se nekom to desilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se desiti da je bila biohemijska trudnoca, pogotovo ako je test uradjen brzo nakon O. Ali to moze biti dobra stvar kod tebe, moze znaciti da imas O i da do oplodnje ipak moze doci, samo ovog puta nije stiglo do materice. Pricam napamet, to je samo mogucnost, jer znam da se drugarici tako pojavila bleeeda crta 9 dana nakon O, a kasnije je dobila, u pizanju je bila biohemijska. Sve u svemu, ne odustajte, radite i dalje na tome, opustite se u uzivajte u tom "poslu" ☺️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Pre 4 dana na testu mi se pojavila jedna bleda, jako bleda linija, odnosno kontrolna i ta bleda test linija. Sutradan sam uradila beta HCG u laboratoriji i rezultat je bio 40. Danas sam opet uradila test i bile su dve jako izražene crte. Ali me jako brine što mi kasni samo jedan dan i imam bolove kao pred menst. Osećam pritisak u donjem delu stomaka. Da li je to normalno na početku trudnoće ili da se ne radujem još? U ponedeljak ponavljam betu i idem kod ginekologa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se desiti da je bila biohemijska trudnoca, pogotovo ako je test uradjen brzo nakon O. Ali to moze biti dobra stvar kod tebe, moze znaciti da imas O i da do oplodnje ipak moze doci, samo ovog puta nije stiglo do materice. Pricam napamet, to je samo mogucnost, jer znam da se drugarici tako pojavila bleeeda crta 9 dana nakon O, a kasnije je dobila, u pizanju je bila biohemijska. Sve u svemu, ne odustajte, radite i dalje na tome, opustite se u uzivajte u tom "poslu" ☺️

Slazem se sa tobom jer sam ja ttako prosla. Ujutru uradim jedan test, 2 jake crtice dobijem, uvece opet uradim test vec druga je bila bledja. Odem kod ginekologa on ne vidi nista na uz i skrene mi paznju da je moguce biohemijska za koju, do tada, nisam ni cula. Sutradan dobijem jake bolove i prokrvarim redovno. Kad me je prosla menst odem opet kod ginekologa cisto da se uverim da je sve okej, i bilo je, i gin mi je rekao da je to dobra priprema tela za sledecu trudnocu i znak da ja mogu da ostanem u drugom stanju. Posle par meseci sam redovno ostala trudna i sad imam malu smizlu od 2 godine.  Tako da ne odustajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Pre 4 dana na testu mi se pojavila jedna bleda, jako bleda linija, odnosno kontrolna i ta bleda test linija. Sutradan sam uradila beta HCG u laboratoriji i rezultat je bio 40. Danas sam opet uradila test i bile su dve jako izražene crte. Ali me jako brine što mi kasni samo jedan dan i imam bolove kao pred menst. Osećam pritisak u donjem delu stomaka. Da li je to normalno na početku trudnoće ili da se ne radujem još? U ponedeljak ponavljam betu i idem kod ginekologa :)

 

Nato, moj prvi nalaz bete bio je 23, zatim 50 itd.Ono sto je neophodno jeste da odmaras, sacekas pregled, jer svi bolovi BEZ KRVARENJA SU OK. Ukoliko se pojavi krvarenje- moras sto pre kod ginekologa, jer uvek deluje kao los znak. Mene je negde pocev od bete vrednosti 400-500 je stomak ubijao- kao kontrakcije. Nocu sam ustajala od bola, sednem na wc solju i umirem- a nigde ni krvarenja ni nista. Ja bih pre rekla da se telo navikava na plod, svakako je rana trudnoca i nemoj da brines. Ponedeljak je blizu. Ja sam isla svakidrugi dan na betu, pa kod doktora posle svake bete... mislim da sam im presela... dok nisu nasli plod u materici a bolovi me urnisali. Bolovi su prestali tek u sedmoj nedelji uz progesteron i mirovanje. 

Imam decaka od 4godine:)i pre dva meseca operisana endometrioza ( citaj kao uzaludno pokusavanje pravljenja druge bebe minimum god dana:() Danas mi je 32 dan... ciklusa nema... ali ja cekam i cekam i cekam da vidim da li cu dobiti ili sam ubola iz prve.Ali tesko- baksuz je baksuz :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Pre 4 dana na testu mi se pojavila jedna bleda, jako bleda linija, odnosno kontrolna i ta bleda test linija. Sutradan sam uradila beta HCG u laboratoriji i rezultat je bio 40. Danas sam opet uradila test i bile su dve jako izražene crte. Ali me jako brine što mi kasni samo jedan dan i imam bolove kao pred menst. Osećam pritisak u donjem delu stomaka. Da li je to normalno na početku trudnoće ili da se ne radujem još? U ponedeljak ponavljam betu i idem kod ginekologa :)

 

To je skroz normalno, mene je na pocetku obe trudnoce boleo stomak kao da cu dobiti, pa sam radila test svakog dana prvih nedelju dana. Hoce to kod tako rane trudnoce. Sve je ok dok nema krvarenja, a cak i tada moze na kraju sve biti ok. Ja ti zelim da sve bude ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato, moj prvi nalaz bete bio je 23, zatim 50 itd.Ono sto je neophodno jeste da odmaras, sacekas pregled, jer svi bolovi BEZ KRVARENJA SU OK. Ukoliko se pojavi krvarenje- moras sto pre kod ginekologa, jer uvek deluje kao los znak. Mene je negde pocev od bete vrednosti 400-500 je stomak ubijao- kao kontrakcije. Nocu sam ustajala od bola, sednem na wc solju i umirem- a nigde ni krvarenja ni nista. Ja bih pre rekla da se telo navikava na plod, svakako je rana trudnoca i nemoj da brines. Ponedeljak je blizu. Ja sam isla svakidrugi dan na betu, pa kod doktora posle svake bete... mislim da sam im presela... dok nisu nasli plod u materici a bolovi me urnisali. Bolovi su prestali tek u sedmoj nedelji uz progesteron i mirovanje. 

Imam decaka od 4godine:)i pre dva meseca operisana endometrioza ( citaj kao uzaludno pokusavanje pravljenja druge bebe minimum god dana:() Danas mi je 32 dan... ciklusa nema... ali ja cekam i cekam i cekam da vidim da li cu dobiti ili sam ubola iz prve.Ali tesko- baksuz je baksuz :(((

Sad mi je beta 473, kasnije imam kod ginekologa :) I ja imam endomezriozu ali u početnoj fazi, rekli su mi da ako ne zatrudnim do 25te godine da ću morati prvo na te operacije pa onda da pokušavam, tako da sigurno znaš kako se osećam što sam možda trudna i možda ne moram proći kroz sve to...

Nadam se da si ubola iz prve, želim ti puno sreće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane dame❤

 Protekli mjesec juli suprug i ja smo često imali spolne odnose čak i za vrijeme plodnih dana. Inače su mi uredne menstruacije, na vrijeme, te traju 5-6 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 27.jula, te zadnji spolni odnos imali 31.jula. Ta zadnja menstruacija je trajala 3-4 dana i bila je tamno smeđa boja krvi. Zadnjih dana osjećam se više umorni nego prije, imam glavobolje (što inače nemam), nadut mi je stomak te imam mučnine skoro svaki dan. Postoji li mogućnost da sam trudna iako je bila ta "kraća menstruacija sa tamnijom bojom krvi"???? Lijep pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce se odjecam nekako "cudno"!m ne treba doci do 30.6,zadnja bila 3!jutros sam cak otrcala u wc mislieci da cu povratit,dosla tamo,samo se mucila-nista!juce sam u wc otisla milion puta :huh: ,imam osjecaj da cu dobit,a nekako mi je bas rano za nju

 

inace imam bebca od 9 mjeseci-tko zna mozda dobije bracu ili seku

 

dali je rano da uzmem test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:Cao ja sam nova na forumu, dugo vas pratim divne ste. Imam neke nedoumice imala sam zadnji ciklus 29 jula i trajao je svega 3 dana od toga samo jedan dan normalno. Međutim grudi ne prestaju da me bole, imam bol u stomaku kao da cu svakog trenutka dobiti, često idem na wc. A trenutno su mi plodni dani. Inače ja i suprug pokušavamo 6 godina da dobijemo bebu. Grudi od zadnjeg ciklusa nisu prestale da me bole, pa me zanima jel imala neka slično iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:Cao ja sam nova na forumu, dugo vas pratim divne ste. Imam neke nedoumice imala sam zadnji ciklus 29 jula i trajao je svega 3 dana od toga samo jedan dan normalno. Međutim grudi ne prestaju da me bole, imam bol u stomaku kao da cu svakog trenutka dobiti, često idem na wc. A trenutno su mi plodni dani. Inače ja i suprug pokušavamo 6 godina da dobijemo bebu. Grudi od zadnjeg ciklusa nisu prestale da me bole, pa me zanima jel imala neka slično iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

sacekaj 15danadana za twst ili, posle 7dana uradi. Betu :) meni je kasnilo 7dana i 8sam dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od simptoma imam bubuljice po licu imala sam ih I u prvoj trudnoci I konstantno me boli donji deo ledja:/Jos uvek ne treba da dobijem.Da lije moguce da sam trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Treba mi vase misljenje tj iskustvo.Vec 6 dana mi je strasno muka na sve moguce mirise,grudi su mi skroz cudne,kao da su otecene ali su meke i nadrazene samo u predelu bradavica.Stomak me od ponedeljka boleo bukvalno do danas,sada je kao malo manje.Pre dva dana sam na dnevnom ulosku primetila malo rozikasto i to je to.Ocekivala sam da sutra dan dobijem ali evo vec drugi dan nista.Jel moguce da sam u drugom stanju,s obzirom da je moj decko bas potrefio dan kada mi je bila ovulacija i isto tako i sutra dan ujutru.Da li je suvise rano da proverim sa testom za trudnocu ili je bolje da sacekam prvi,kada bih trebala da dobijem i onda da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je, ja sam imala jako rano osecaj mucnine a i izrazeno culo mirisa, ipak sacekaj jos dva tri dana i uradi test.  Na uz kod doktora se tek moze oko 6-7 ned. lepo plod videti, svejedno moras cekati. 

Maja123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebu od 8 meseci jos doji pa znog toga nemam redovnu menstruaciju, ali ovog pita se osecam drugacije imam mucnine ali kasno uvece i bolove u stomaku. Radila sam jedan test 3 dana nakon sto je trebalo da dobijem i bio je negativan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,
 
Nova sam na forumu. :)
 
Kasni mi menstruacija 4-ti dan. Inace uvek imam redovne menstruacije, ili dobijem dan do dva ranije. Imam 32 godine. Nikada pre mi nije kasnilo. Pre 15 dana na redovnoj kontroli sam radila PAPA test i vaginalni sekret, i sve je uredno. Suprug i ja smo vec poslednja 4 meseca radili na tome na dobijanju bebe. U toku izostanka ove menstruacije 2x sam osetila bol u stomaku slican onom pred menstruaciju. Uradila sam test juce popodne i jutros, oba su pokazala negativno. Inace ne pijem nikakve vrste lekova, i uvek sam sve imala uredno. Takodje u ova 4 dana izostanka sam imala samo jedan blagi braon obris na papiru. Zanima me postoji li sansa da sam trudna ili ne? I posle koliko vremena treba da brinemo sto ne ostajem trudna? Inace nikada nisam bila u drugom stanju pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,
 
Nova sam na forumu. :)
 
Kasni mi menstruacija 4-ti dan. Inace uvek imam redovne menstruacije, ili dobijem dan do dva ranije. Imam 32 godine. Nikada pre mi nije kasnilo. Pre 15 dana na redovnoj kontroli sam radila PAPA test i vaginalni sekret, i sve je uredno. Suprug i ja smo vec poslednja 4 meseca radili na tome na dobijanju bebe. U toku izostanka ove menstruacije 2x sam osetila bol u stomaku slican onom pred menstruaciju. Uradila sam test juce popodne i jutros, oba su pokazala negativno. Inace ne pijem nikakve vrste lekova, i uvek sam sve imala uredno. Takodje u ova 4 dana izostanka sam imala samo jedan blagi braon obris na papiru. Zanima me postoji li sansa da sam trudna ili ne? I posle koliko vremena treba da brinemo sto ne ostajem trudna? Inace nikada nisam bila u drugom stanju pre.

uvek postoji da si trudna.Ja sam cekala 15dana da uradim test.Mislim da, si suvise rano uradila test ipak razurazumem zelja za detwtom je jaca od svega.SSacekaj jos paparmali dana pa uradi betu. Tu nemasam lazi. Npr ja sam imala rozikasto krvarenje sl.dan sam imala braonkastu tackicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uvek postoji da si trudna.Ja sam cekala 15dana da uradim test.Mislim da, si suvise rano uradila test ipak razurazumem zelja za detwtom je jaca od svega.SSacekaj jos paparmali dana pa uradi betu. Tu nemasam lazi. Npr ja sam imala rozikasto krvarenje sl.dan sam imala braonkastu tackicu

Uradila sam betu danas. Pise na testu da je rezultat <1 a referentna vrednost <5.3. Samim tim je rezultat negativan. Mensturacija mi i dalje kasni. Nemam nikakve bolove. Samo poneki svetlo braon obrisak na papiru. Ne znam sta da mislim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoć curice. Da li je test pozitivan ili je evaporacijska crta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav,prvi put pisem na nekom forumu pa se bas ne snalazim, da li mi neko moze reci da li je ovo pozitivan test? Za prvu trudnocu mi je bila jasnija crtica pa nisam imala dileme,sad sam se pogubila.

viber_image_2020-12-27_10-36-01.jpg

Izmenjeno od strane annily90
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,prvi put pisem na nekom forumu pa se bas ne snalazim, da li mi neko moze reci da li je ovo pozitivan test? Za prvu trudnocu mi je bila jasnija crtica pa nisam imala dileme,sad sam se pogubila.

viber_image_2020-12-27_10-36-01.jpg

Čestitam! Trudna si, samo si rano radila test pa je druga crtica bleda jos uvek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kasni mi dva dana,za prvu trudnocu je bila jasnija crtica ali tad sam se nesto preracunala pa sam kasnije radila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curice, kako se ubacuje slika? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.