Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Ja sam prvi i drugi put radila test odmah na prvi dan izostanka menstruacije i oba puta je pokazao drugu crticu u par minuta. 

Sad sam cekala 5 dana, jer mi je zadnja dva meseca kasnilo do 5 dana i oba meseca je bio negativan test iako mece nije bilo. 

Ali sad 1.1., uradih test u 23h i u roku par sekundi se pojavila druga crta.

hajde sretno i javi nam rezultate, nadam se da ces ostati na forumu

radila test, ali nažalost je bio negativan...i baš sam se razočarala...bila sam ubeđena da je trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali neznam ni šta da mislim, naime zadnju menstruaciju sam imala od 01-05. Decembra....i sledeću sam trebala dobiti 30.12. Ali nisam dobila i evo 17 dana kako mi kasni, i jutros sam radila test i negativan...šta moze biti razlog....da li vam se desavalo slično....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jednom kasnilo dve nedelje ali tačno 14dan sam dobila. Najbolje je da odeš do lekara...uzorci mogu biti razni. Stres,lekovi,promena ishrane...najbolje do dr da vidiš na uzv. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas 17-ti dan....pojma nemam...nikakvih simptoma da ću dobiti...sutra idem na pregled...

Ja sam prvi i drugi put radila test odmah na prvi dan izostanka menstruacije i oba puta je pokazao drugu crticu u par minuta. 

Sad sam cekala 5 dana, jer mi je zadnja dva meseca kasnilo do 5 dana i oba meseca je bio negativan test iako mece nije bilo. 

Ali sad 1.1., uradih test u 23h i u roku par sekundi se pojavila druga crta.

hajde sretno i javi nam rezultate, nadam se da ces ostati na forumu

radila test, ali nažalost je bio negativan...i baš sam se razočarala...bila sam ubeđena da je trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bzvz. 

Obavezno idi do lekara, moguce je kakav disbalans hormona. Uzroci su stvarno razni. 

Zelim ti da sto pre otkrijes sta je uzrok i da se sto pre pridruzis trudnicama na forumu.

MajaMd voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi i drugi put radila test odmah na prvi dan izostanka menstruacije i oba puta je pokazao drugu crticu u par minuta. 

Sad sam cekala 5 dana, jer mi je zadnja dva meseca kasnilo do 5 dana i oba meseca je bio negativan test iako mece nije bilo. 

Ali sad 1.1., uradih test u 23h i u roku par sekundi se pojavila druga crta.

hajde sretno i javi nam rezultate, nadam se da ces ostati na forumu

radila test, ali nažalost je bio negativan...i baš sam se razočarala...bila sam ubeđena da je trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi i drugi put radila test odmah na prvi dan izostanka menstruacije i oba puta je pokazao drugu crticu u par minuta. 

Sad sam cekala 5 dana, jer mi je zadnja dva meseca kasnilo do 5 dana i oba meseca je bio negativan test iako mece nije bilo. 

Ali sad 1.1., uradih test u 23h i u roku par sekundi se pojavila druga crta.

hajde sretno i javi nam rezultate, nadam se da ces ostati na forumu

radila test, ali nažalost je bio negativan...i baš sam se razočarala...bila sam ubeđena da je trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se i ja pridruži, počela sam da čitam od početka šta ste sve pisale i vidim da je sve možda, a možda i nije. Pa me interesuje, ako moze neka da mi kaze da li je imala sličan simptom kao i ja. Menstruacija su mi redovne na 29 dan, prošli mesec mi je kasnila 6 dana i dobila sam, trajala je 6 dana. Međutim, dešava mi se od prestanka menstruacija da mi se odjednom samo pojave glavobolje, koje prodaju posle nekih petnaest minuta često mokrim, idem na nekih pola sata do sat vremena u wc, nesanuca, traženje limunade, sinoć sam u jedan ustala i pravila limunadu, muče me glasovi, temperatura 36,9 evo i sada sam je merila, inače mi je normalna temperatura 36,6. Po kalendaru bih trebala da dobijem za 7 dana, ali nemam nikakav simptom PMS-A. I da, smucio mi se cimet i imam u ustima bljutav ukus,čak i šta više mi se zgadila banana koju sam obožavala da jedem. Izvinjavam se na dugom postu. I zahvaljujem se na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po kalendaru bih trebala da dobijem za 7 dana, ali nemam nikakav simptom PMS-A. I da, smucio mi se cimet i imam u ustima bljutav ukus,čak i šta više mi se zgadila banana koju sam obožavala da jedem. Izvinjavam se na dugom postu. I zahvaljujem se na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dn curice, zar više nikoga nema na ovim forlu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav Dusice,malo je forum slabije aktivan,ja ne znam odgovor na tvoje pitanje,mozda mozes da uradis test,znam sa ima i onih koji mogu pokazati ranije,ne mora da se ceka izostanak ciklusa,ako se ne varam test je osetljiv na 20 mIU,najbolje da pitas u apoteci u vezi toga. Mozes da pises u drugom trimestru,tamo je malo aktivnije.

Ja ti zelim da sve bude kako si zamislila,javljaj nam rezultate ako budes radila test.

Dusicaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se i ja pridruži, počela sam da čitam od početka šta ste sve pisale i vidim da je sve možda, a možda i nije. Pa me interesuje, ako moze neka da mi kaze da li je imala sličan simptom kao i ja. Menstruacija su mi redovne na 29 dan, prošli mesec mi je kasnila 6 dana i dobila sam, trajala je 6 dana. Međutim, dešava mi se od prestanka menstruacija da mi se odjednom samo pojave glavobolje, koje prodaju posle nekih petnaest minuta često mokrim, idem na nekih pola sata do sat vremena u wc, nesanuca, traženje limunade, sinoć sam u jedan ustala i pravila limunadu, muče me glasovi, temperatura 36,9 evo i sada sam je merila, inače mi je normalna temperatura 36,6. Po kalendaru bih trebala da dobijem za 7 dana, ali nemam nikakav simptom PMS-A. I da, smucio mi se cimet i imam u ustima bljutav ukus,čak i šta više mi se zgadila banana koju sam obožavala da jedem. Izvinjavam se na dugom postu. I zahvaljujem se na odgovoru. 

Ako si imala redovnu menstruaciju tesko da je u pitanju trudnoca ali moze i to da se desi. Malo si se opteretila, rekla bih...ako pokusavate dugo, boljale da uradis dodatne analize. Ako ste u toj prici par meseci, prestani da osluskujes toliko(lakse reci nego uraditi :) )

Dusicaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima na forumu:).Moze li neko da mi da odgovor,zapravo kasni mi 2 dana i uardila sam test ,rezulat je druga crta ali svetlije boje,da li to znaci da je test pozitivan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima na forumu:).Moze li neko da mi da odgovor,zapravo kasni mi 2 dana i uardila sam test ,rezulat je druga crta ali svetlije boje,da li to znaci da je test pozitivan?

Srecno, crta je crta, kakve god da je boje :D 

domenica i Mimee85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao, nova sam ovde, imam jedno pitanje, ja sam na zalost imala vanmatericnu trudnocu u oktobru i sad smo krenuli da radimo na bebici, poslednja menstruacija mi je bila 15.januara, nismo pazili 23 i 29 januara, dobijam na 28.29. dana a vec dva dana imam osecaj kao da cu dobiti, nadutost u stomaku, neke blage vrtoglavice, idem u wc svakih sat vremena, da li je rano za simptome za trudnocu, inace jedno 2, 3 dana pre nego sto trebam dobiti me boli stomak, a sad je krenulo 10 dana ranije, da li to nesto znaci ili sam samo istripovana, inace prosla trudnoca mi se desila iz samo jednog jedinog pokusaja, nadam se da ce mi neko odgovoriti :)

Izmenjeno od strane Mimee85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, nova sam ovde, imam jedno pitanje, ja sam na zalost imala vanmatericnu trudnocu u oktobru i sad smo krenuli da radimo na bebici, poslednja menstruacija mi je bila 15.januara, nismo pazili 23 i 29 januara, dobijam na 28.29. dana a vec dva dana imam osecaj kao da cu dobiti, nadutost u stomaku, neke blage vrtoglavice, idem u wc svakih sat vremena, da li je rano za simptome za trudnocu, inace jedno 2, 3 dana pre nego sto trebam dobiti me boli stomak, a sad je krenulo 10 dana ranije, da li to nesto znaci ili sam samo istripovana, inace prosla trudnoca mi se desila iz samo jednog jedinog pokusaja, nadam se da ce mi neko odgovoriti :)

Moze da bude i ne mora. Iz iskustva, najbolje je da pokusas da uzivas u ovom periodu, da sebe ubedis kako je ovo sjajna prilika da vodis ljubav bezbrizno i opusteno, bez razmisljanja i zastiti i sl. Treba da dobijes tek za 10 dana i bas je rano za simptome. 

Mimee85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moze da bude i ne mora. Iz iskustva, najbolje je da pokusas da uzivas u ovom periodu, da sebe ubedis kako je ovo sjajna prilika da vodis ljubav bezbrizno i opusteno, bez razmisljanja i zastiti i sl. Treba da dobijes tek za 10 dana i bas je rano za simptome. 

Hvala ti na odgovoru, sada sam merila temperaturu 37 je, mada nista to ne mora da znaci, ali nikad se nisam ovako osecala, taj bol kao pred menstruaciju, non stop trckanje u wc i ta nadutost me muce :/ i osetim da me bole grudi strane na dodir, rano je verovatno za simptome, a i da radim test, samo se nikad nisam ovako osecala, posle vanmatericne me je mnogo strah i zelim sto pre da saznam, ne bi sa cekam kao onda, pa da zavrsim u bolnici, bas imam strah posle toga :/

Izmenjeno od strane Mimee85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz zenske,opet ja.Kao sto sam gore navela uradila sam test i bio je pozitivan...Juce sam posjetila ginekologa,uradio je vaginalni ultrazvuk i pregled,trudnocu ne vidi ali postoji sumnja na vanmatericnu...Moze li mi neko reci nesto malo vise o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz zenske,opet ja.Kao sto sam gore navela uradila sam test i bio je pozitivan...Juce sam posjetila ginekologa,uradio je vaginalni ultrazvuk i pregled,trudnocu ne vidi ali postoji sumnja na vanmatericnu...Moze li mi neko reci nesto malo vise o tome?

Prerano si otisla na ultrazvuk.

Ide se tek 2 nedelje od testa. Sta ti je dr rekao/rekla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prerano si otisla na ultrazvuk.

Ide se tek 2 nedelje od testa. Sta ti je dr rekao/rekla?

Nisam to znala:\...Pa rekao je da su mu cudni ti moji bolovi,i da sjutra uradim HCG pa cemo da vidimo sta je,takodje je predlozio hospitalizaciju ukoliko bolovi ne prestanu za 2,3 dana...Sumnja na vanmatericnu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam to znala:\...Pa rekao je da su mu cudni ti moji bolovi,i da sjutra uradim HCG pa cemo da vidimo sta je,takodje je predlozio hospitalizaciju ukoliko bolovi ne prestanu za 2,3 dana...Sumnja na vanmatericnu....

Ja sam imala vanmatericnu, kod mene je ovako bilo, imali smo samo jedan ne zasticeni odnos i nisam ni razmisljala da mogu ostati trudna, kasnilo mi 6 dana, al opet nisam sumnjalja, i taj 6 dan dobijem redovnu menstruaciju, kao i svaki put, nista nisam mogla posumnjati, tek posle menstruacije mi nastavilo oskudno krvarenje, tek posle 4 dana sam skontala da nesto nije u redu, otisla sam kod doktorice na pregled, ali nista nije videla na ultrazvuku, radila sam betu, bila mi je 2800 i rekla mi je da je vrv.spontani i kao za nedelju dana da opet uradim, ali ja sam posle 5 dana osetila ne podnosljivu bol u levom jajniku i samo odjednom iskrvarila, bilo mi lose jako, odma sam otisla u bolnicu i tad mi je beta bilo preko 5000, poslali su me u NS, tamo sam operisana, odstranjen mi je levi jajovod jer je naprsao, al od simptoma nisam nista imala, osim blage boli u levom jajniku i tog oskudnog krvarenja, zato se sad bojim i zelela.bi da sto pre saznam da li sam trudna, ali nije moguce pre izostanka menstruacije

Izmenjeno od strane Mimee85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam to znala:\...Pa rekao je da su mu cudni ti moji bolovi,i da sjutra uradim HCG pa cemo da vidimo sta je,takodje je predlozio hospitalizaciju ukoliko bolovi ne prestanu za 2,3 dana...Sumnja na vanmatericnu....

Nista, polako sad, uradi betu i poslusaj doktora. Sta god da je, nervozom nista ne postizes. Moja cuvena jetrva(e koliko je pominjem :D ) je imala prvu vanmatericnu a posle je i sa tim jednim jajovodom ostajala trudna kao od sale :) 

Ovo i za tebe Mimee85, ne brini unapred.

Mimee85 i domenica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pitanje je da li je vanmatericna ili doca nema dobar uz/ne vidi jer je rano/nije bio koncentrisan/nesto trece. Nema nervoze dok se ne dokaze da postoji razlog za nervozu :) 

domenica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista, polako sad, uradi betu i poslusaj doktora. Sta god da je, nervozom nista ne postizes. Moja cuvena jetrva(e koliko je pominjem :D ) je imala prvu vanmatericnu a posle je i sa tim jednim jajovodom ostajala trudna kao od sale :) 

Ovo i za tebe Mimee85, ne brini unapred.

Uradila betu jutros,cekam rezultate:).Hvala na savjetima,nadam se da ce sve biti ok:)

Mimee85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mellow:Draga moja, ne mora da znaci da je vanmatericna. Meni jaaaako dugo nisu mogli da vide plod( neredovni ciklusi i kasna ovulacija), a beta se duplirala po pravilu duplo. Bolove sam imala i nocu i danju umirala sam... Sto nije bilo normalno ni meni ni doci. Cim smo ugledali maloo zrno na UZ odmah je bilo prepisano mirovanje i utrogestan. 

Sada imam malog smaraca od 3,5 godine (u medjuvremenu se patim sa endometriozom pa ce druga beba kooo zna kad:o)

domenica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.