Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Devojke nova sam ovde! Juče sam vadila krv i dok čekam rezultate želim da čujem vaše mišljenje.

treba da dobijem za 5 dana... uospste nemam apetit i skoro ništa ne jedem,a inače sam veliki gurman, imam stalne gorušice,i mučnine ali bez povracanja. Dijareju povremeno, gade mi se pojedini mirisi koje sam volela ranije. Nervozna sam i imam napade plaknja,posle deset koraka moram da sednem, noge su mi teške. Temperatura 37.0 konstantno

Ne mogu da dočekam rezultate, pomoziteee ❤️

Dobrodošla! Ja mislim da je 5 dana pre ocekivane menstr malo rano za beta Hcg (ako sam lepo razumela to si uradila) i za simptome, mada sve je to individualno i zavisi na koliko dobijaš itd. 

Ja nikakve simptome nisam imala do 6.nedelje osim osetljivih grudi. 

A sve simptome sam imala mesec dana pre nego sam sam ostala trudna, kada nisam bila trudna. :D

Ja ti želim da si trudna ali najbolje da sačekaš rezultate. 

Srećno! 

lex i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala miliccam , ali svakako mi je neobjašnjivo ovo sto mi se u poslednje vreme dešava <_<

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, da podelim sa vama iskustvo:DBila sam kod dr Bojovica, No 1 sa ovog sajta:DI mogu vam reci da je fini, ljubazan, zainteresovan, sve pohvale:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, nova sam ovdje pa da postavim pitanje, sa nadom da ce mi neko pomoci.

Zanima me da li se iko od vas susretao sa tim da ima smedji iscjedak prije menstruacije na 5 dana. Poslije toga je uslijedila menstruacija koja je trajala samo 4 dana i bila slabija nego inace. I sad poslije menstruacije 2 dana osjecam tup bol u stomaku i ledjima kao da cu tek dobiti. Da li postoji sansa da je trudnoca ili mozda nesto drugo? Hvalaaa ❤️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, nova sam ovdje pa da postavim pitanje, sa nadom da ce mi neko pomoci.

Zanima me da li se iko od vas susretao sa tim da ima smedji iscjedak prije menstruacije na 5 dana. Poslije toga je uslijedila menstruacija koja je trajala samo 4 dana i bila slabija nego inace. I sad poslije menstruacije 2 dana osjecam tup bol u stomaku i ledjima kao da cu tek dobiti. Da li postoji sansa da je trudnoca ili mozda nesto drugo? Hvalaaa ❤️

Agatha, imala sam ja tu situaciju pre par meseci, cak mi je posle trajala duze nego inace, ali slabija je bila i pracena tim tupim bolom skoro svo vreme...Meni nije bilo povezano sa trudnocom i vec sledeca mi je bila uobicajena, 5-6 dana i obilno:DPozzz

Agatha F voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i ja istu situaciju pre mesec i po, dva, mozes naci moje objave par stranica unazad...

Nazalost nije bila trudnoca :(

Agatha F voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Agatha, imala sam ja tu situaciju pre par meseci, cak mi je posle trajala duze nego inace, ali slabija je bila i pracena tim tupim bolom skoro svo vreme...Meni nije bilo povezano sa trudnocom i vec sledeca mi je bila uobicajena, 5-6 dana i obilno:DPozzz

pozdrav i dobro dosla .. naravno da moze da bude trudnoca ako si na njoj radila.. to jeste rani znak trudnoce kod nekih zena moze da bude smedji kod nekih beli kod nekih bas malo krvav iscedak i da ti se posle pojavi oskudna menstruacija. moj savet ti je da zakazes pregled kod doktora i da ustanovis tacno sta je ili da uradis test da bi znala .. da li je zeljena trudnoca ako jeste ?  

ja sam sa cerkom dobila prve dve menstruacije a da nisam ni znlala da sam trudna ,tek kad mi je treca izostala i kad sam vec  betu uradila sam ukapirala da sam trudna ,i bile su oskudne a ja nisam obracala tada paznju na to tek kad sam premotala film sam se setila svega .. tako dea je ipak bolje da odes kod dr da on ustanovi kako i sta 

Izmenjeno od strane doda
Agatha F voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure, uradicu sutra test pa cu vidjeti, svakako se nadam da jeste.☺️  

anica86 i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure, uradicu sutra test pa cu vidjeti, svakako se nadam da jeste.☺️  

Drzimo palceve za dve lepe crtice, javljaj:wub:

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure, uradicu sutra test pa cu vidjeti, svakako se nadam da jeste.☺️  

javi sta kaze ^_^

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji najraniji simptomi se ne razlikuju od pms, jedino su došli ranije. Inače se jave dva-tri dana pre dobijanje a sada već 7 dana sigurno pre. Težina kapaka i pospanost traju sigurno već oko 6 dana, a noću se pola noći vrtim i ne mogu da zaspim, od pre dva dana su mi izbile bolne bubuljice po čelu i vratu al ko pesnice su. Takođe već par dana imam napade gladi koje krenu odjednom a kad se najedem kao da mi nije prijala hrana. Bazalna mi je već 7 dana povišena na 36.9. I danas 25dc ne pada. Ovulacija je bila 13 ili 14 dc :rolleyes:

doda i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure, nova sam na forumu i sve vas pozdravljam!

Ciklusi su mi uglavom na 30 do 32 dana, nikad mi se nije desilo prije 28 dana. Ovog mjeseca 25 dan ciklusa javlja mi se kap svjetlo roze krvi pomijesano sa sekretom, drugi dan smedja krv u tragovima vrlo oskudno, jutros prilikom velike nuzde pojavile mi se dvi tri kapljice krvi cini mi se malo tamnije od one prvog dana. Posle toga samo krvne zilice. Sve se ovo javlja samo prilikom brisanja a ves sam malo umrljan. Moje pitanje je da li je moguce da je to implantacijsko krvarenje? Sa cerkom sam ga imala ali samo par sati svjetlo roze boje. Posto jako zelim ovu trudnocu prosto ne znam sta bih mogla da preduzmem a da eventualno sprijecim spontani ako sam trudna a ide ka tome. Da li se utrogestan moze uzeti na svoju ruku, da li steti? Nemam obilno krvarenje da bih isla kod ginekologa ali evo treci dan se nesto desava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure, nova sam na forumu i sve vas pozdravljam!

Ciklusi su mi uglavom na 30 do 32 dana, nikad mi se nije desilo prije 28 dana. Ovog mjeseca 25 dan ciklusa javlja mi se kap svjetlo roze krvi pomijesano sa sekretom, drugi dan smedja krv u tragovima vrlo oskudno, jutros prilikom velike nuzde pojavile mi se dvi tri kapljice krvi cini mi se malo tamnije od one prvog dana. Posle toga samo krvne zilice. Sve se ovo javlja samo prilikom brisanja a ves sam malo umrljan. Moje pitanje je da li je moguce da je to implantacijsko krvarenje? Sa cerkom sam ga imala ali samo par sati svjetlo roze boje. Posto jako zelim ovu trudnocu prosto ne znam sta bih mogla da preduzmem a da eventualno sprijecim spontani ako sam trudna a ide ka tome. Da li se utrogestan moze uzeti na svoju ruku, da li steti? Nemam obilno krvarenje da bih isla kod ginekologa ali evo treci dan se nesto desava. 

Nemoj nista uzimati na svoju ruku... Uradi test ili betu to je najsigurnije, ako test bude poz. Idi kod dr, ako ne sacekaj mozda je jos rano do dana kada bi trebala da dobijes inace i ako ne dobijes ponovi test.. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Sandra, 

Mozda da prvo odes kod doktora, ili da uradis test. Ja sam imala spontani pre 2 meseca I nije mi bilo tako. Kasnilo mi je par dana, test je bio pozitivan zatim je crtica pocela da bude sve svetlija umesto tamnija I 6-og dana kasnjenja sam najnormalnije dobila. Meni ovo kod tebe ne zvuci kao spontani. A utrogestan da uzimas na svoju ruku, pa ne znam bas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao Sandra, 

Mozda da prvo odes kod doktora, ili da uradis test. Ja sam imala spontani pre 2 meseca I nije mi bilo tako. Kasnilo mi je par dana, test je bio pozitivan zatim je crtica pocela da bude sve svetlija umesto tamnija I 6-og dana kasnjenja sam najnormalnije dobila. Meni ovo kod tebe ne zvuci kao spontani. A utrogestan da uzimas na svoju ruku, pa ne znam bas. Najbolje da odes kod lekara iako krvarenje nije obimno. 

Izmenjeno od strane Sandra1987
Greskom poslata prazna poruka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napisem da sam juce uradila test i da je bio negativan. Mada je prerano, 6 dana prije ocekivanog ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napisem da sam juce uradila test i da je bio negativan. Mada je prerano, 6 dana prije ocekivanog 

 

Sacekaj 32dc pa uradi jos jedan. 

Rano je jos uvek. 

Imas li simptom neki? 

To oskudno krvarenje ne mora da znaci nista. 

Ja sam to imala na pocetku trudnoce, jedno jutro se prepala kad sam videla crvenu fleku na pidzami. Evo hvala bogu sve je super, bebi nista ne fali. A nisam pila nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj 32dc pa uradi jos jedan. 

Rano je jos uvek. 

Imas li simptom neki? 

To oskudno krvarenje ne mora da znaci nista. 

Ja sam to imala na pocetku trudnoce, jedno jutro se prepala kad sam videla crvenu fleku na pidzami. Evo hvala bogu sve je super, bebi nista ne fali. A nisam pila nista. 

Kika jel ti krv bila samo taj dan i jel bila svijetle boje? Mene samo brine sto traje vec treci dan mada je to toliko oskudno da sigurno nije menstruacija i kolicina se ne povecava. Cekam jos koji dan da ponovim test pa vam javljam. Hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika jel ti krv bila samo taj dan i jel bila svijetle boje? Mene samo brine sto traje vec treci dan mada je to toliko oskudno da sigurno nije menstruacija i kolicina se ne povecava. Cekam jos koji dan da ponovim test pa vam javljam. Hvala puno :)

3 ili 4 dana mi se desavalo to. Ne pamtim.

ali je samo jednom bilo bas crveno, sve ostalo svetlo roze ili svetlo braon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 ili 4 dana mi se desavalo to. Ne pamtim.

ali je samo jednom bilo bas crveno, sve ostalo svetlo roze ili svetlo braon.

Potpuno isto i kod mene. Od drugih simptoma samo lagane grceve blaze puno od menstrualnih i to sam ih osjetila prije neki dan a sad ih vise nemam. Nisam radila betu samo test za trudnocu baby rapid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno isto i kod mene. Od drugih simptoma samo lagane grceve blaze puno od menstrualnih i to sam ih osjetila prije neki dan a sad ih vise nemam. Nisam radila betu samo test za trudnocu baby rapid.

sacekaj 32 dc pa ponovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan ili prigesteron slobodno mozes da uzmes, on se preporucuje i u drugoj polovini ciklusa kao lek zbog bolnih ciklusa... to ti kazem iz iskustva jer smo mi pravili bebu 2 god (jedan spontani) i utrogestan mi je bio prepisan uvek od ovulacije pa 14 dana u slucaju da sam ostala trudna... takodje i posle vto sam ga stavljala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam u petak dobila ciklus malo obilniji nego inace. Ovako nesto mi se nikad nije desilo. Raspon izmedju dva ciklusa mi je oduvijek bio 28 do 32 dana i znala sam nekad da imam smedje krvarenje 2 dana prije ciklusa s tim da sam ja to racunala kao pocetak menstruacije a sad 25 dan jedan dan svjetlo roze drugi dan smedje i to bas oskidno 5 dana i onda dobijem normalnu menstruaciju. Bas sam zbunjena ali eto sve je moguce, podijelila sam ovdje to svoje iskustvo mozda nekom bude od koristi. :) Hvala puno svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadovezacu se na moj poslednji post. Ovog mjeseca identicna situacija s tim da mi je danas na 28 dan test pozitivan. Blijedo roza crta ali vidljiva i nije prva jutarnja mokraca. Ja ipak kupih utrogestan 200 mg i popih 1 a drugu cu staviti veceras vaginalno jer krvarim smedji iscjedak danas a juce i prekjuce rozi pa se plasim. Ujutru cu odraditi betu pa vam javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan ili prigesteron slobodno mozes da uzmes, on se preporucuje i u drugoj polovini ciklusa kao lek zbog bolnih ciklusa... to ti kazem iz iskustva jer smo mi pravili bebu 2 god (jedan spontani) i utrogestan mi je bio prepisan uvek od ovulacije pa 14 dana u slucaju da sam ostala trudna... takodje i posle vto sam ga stavljala ...

Neon, da li je u redu ovo kako planiram da koristim utrogestan danas? Procitala sam uputstvo detaljno. Ako beta bude pozitivna poci cu kod svog ginekologa odmah sjutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.