Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Postovani, zdravo. Bila sam kod lekara. 6.4 nedelje :) e sad me buni sto sam po ciklusu 9.2 nedelje a po uz 6.4. Neredovna mi je bila menstruacija od porodjaja, kasnila mi je uvek od 3-9 dana. Da li je normalno da bude tolika razlika ?

Meni je na tom prvom uz plod bio manji dve nedelje. Na kraju sam se porodila i pre termina po posl.menstr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, vec sam ranije pisala ovde. Cini mi se prosle godine u oktobru. Naime, imala sam biohemijsku trudnocu, posle pregleda ginekologa muz i ja cekali smo 3 meseca sa planiranjem bebe. U januaru smo opet poceli, ali eto do dana danasnjeg nista. Doduse ja sam bila misljenja da se opustimo bez racunanja plodnih dana i tih stvari, ali ocigledno da ne moze bez toga. Prosli mesec sam pocela sa merenjem bazalne temperature jer mi je ciklus na 31 do 35 dana, pa ne mogu bas uvek da racunam po standardnoj metodi racunanja plodnih dana. I volela bih da probam i Lh trakice, dosta sam citala o tome ali me zanima da li je neko imao iskustva sa njima? Da li su nekome pomogle? Hvala unapred na odgovoru. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, vec sam ranije pisala ovde. Cini mi se prosle godine u oktobru. Naime, imala sam biohemijsku trudnocu, posle pregleda ginekologa muz i ja cekali smo 3 meseca sa planiranjem bebe. U januaru smo opet poceli, ali eto do dana danasnjeg nista. Doduse ja sam bila misljenja da se opustimo bez racunanja plodnih dana i tih stvari, ali ocigledno da ne moze bez toga. Prosli mesec sam pocela sa merenjem bazalne temperature jer mi je ciklus na 31 do 35 dana, pa ne mogu bas uvek da racunam po standardnoj metodi racunanja plodnih dana. I volela bih da probam i Lh trakice, dosta sam citala o tome ali me zanima da li je neko imao iskustva sa njima? Da li su nekome pomogle? Hvala unapred na odgovoru. ^_^

Ja sam koristila trakice za ovulaciju nakon što smo 2 meseca pokušavali i odmah nakon toga ostala trudna. Meni su bas pomogle posto je mm bio često na putu i nismo mogli bas uvek da ljubavimo a ja sam mislila da mi je ovulacija oko 14. dana međutim bila je vec 9 ili 10. dana ciklusa. Svakako bih ti preporučila da ih uzmeš, makar da znaš tačno kada ti je ovulacija posto bazalna temp. mora duže vreme da se prati da bi se na osnovu nje moglo znati. Srećno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nadam se da nisam omasila temu. Ako jesam izvinite unapred..

Evo ukratko da ispricam problem. Poslednja mens. mi je bila 13og marta, kada mi je kasnila 3 dana ja sam uradila test pokazao negativno. Opet nakon 2-3 dana uradila test koji je bio negativan a tad mi vec kasnila skoro nedelju dana. E tek 1og maja, sto je otprilike 15 dana nakon izostanka mens. meni 2 crtice i to jedna malo bledunjava.. Sutradan, znaci 2og maja odem privatno da izvadim beta hcg koja je bila tad 702. Zakazala pregled da utvrdim trudnocu na privatnoj klinici 11og maja gde mi je doktor radio vaginalni ultrazvuk i gde mi je rekao da u materici nema nista, samo endometrijum zadebljan (14.7mm). Poslao me ponovo da uradim Betu, koja je tad bila 7348, znaci 10 puta veca. E posto doktor nije radio kada mi je stigao rezultat, cula sam se samo sa njim preko telefona i on mi je rekao da je Beta odlicno porasla i da je to odlicno, i zakazao mi ponovo pregled u cetvrtak. 

Jako sam zbunjena, ne znam sta da mislim. Kako moze da bude odlicno ako se plod ne vidi preko ultrazvuka kada mi je beta tog dana bila preko 7000???? Da li mislite da je ovo vanmatericna trudnoca?! Nikakve bolove niti krvarenja nemam, osecam se totalno kao da nisam trudna. 

Ako se neko razume neka mi objasni molim vas. Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nadam se da nisam omasila temu. Ako jesam izvinite unapred..

Evo ukratko da ispricam problem. Poslednja mens. mi je bila 13og marta, kada mi je kasnila 3 dana ja sam uradila test pokazao negativno. Opet nakon 2-3 dana uradila test koji je bio negativan a tad mi vec kasnila skoro nedelju dana. E tek 1og maja, sto je otprilike 15 dana nakon izostanka mens. meni 2 crtice i to jedna malo bledunjava.. Sutradan, znaci 2og maja odem privatno da izvadim beta hcg koja je bila tad 702. Zakazala pregled da utvrdim trudnocu na privatnoj klinici 11og maja gde mi je doktor radio vaginalni ultrazvuk i gde mi je rekao da u materici nema nista, samo endometrijum zadebljan (14.7mm). Poslao me ponovo da uradim Betu, koja je tad bila 7348, znaci 10 puta veca. E posto doktor nije radio kada mi je stigao rezultat, cula sam se samo sa njim preko telefona i on mi je rekao da je Beta odlicno porasla i da je to odlicno, i zakazao mi ponovo pregled u cetvrtak. 

Jako sam zbunjena, ne znam sta da mislim. Kako moze da bude odlicno ako se plod ne vidi preko ultrazvuka kada mi je beta tog dana bila preko 7000???? Da li mislite da je ovo vanmatericna trudnoca?! Nikakve bolove niti krvarenja nemam, osecam se totalno kao da nisam trudna. 

Ako se neko razume neka mi objasni molim vas. Hvala!!!

Ili on nije vidio kako treba :D moguće možda da je mali plod bio, mislim, meni je doktorica sve preko stomaka, i jedva se nazirala bubica nakon dvije sedmice kašnjenja, a evo nas sad sa 4,5 mjeseca :) moj savjet ti je da se ne brineš do pregleda, ali ne znam što te nije uzeo odmah za sutra, da se ipak zna na čemu si i o čemu se tu tačno radi. U najgorem slučaju, možeš otići još nekome po drugo mišljenje, sretno i javi nam sve <3

Tajchi23 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :) Naime, negde sam u 10oj nedelji trudnoce i u pitanju je druga trudnoca. Pre par dana osetila sam iznad pupka ispupcenje ( nije ispupcen pupak ). I isto mi se desilo i veceras da sam osetila. Da li je neko imao slicna iskystva ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nadam se da nisam omasila temu. Ako jesam izvinite unapred..

Evo ukratko da ispricam problem. Poslednja mens. mi je bila 13og marta, kada mi je kasnila 3 dana ja sam uradila test pokazao negativno. Opet nakon 2-3 dana uradila test koji je bio negativan a tad mi vec kasnila skoro nedelju dana. E tek 1og maja, sto je otprilike 15 dana nakon izostanka mens. meni 2 crtice i to jedna malo bledunjava.. Sutradan, znaci 2og maja odem privatno da izvadim beta hcg koja je bila tad 702. Zakazala pregled da utvrdim trudnocu na privatnoj klinici 11og maja gde mi je doktor radio vaginalni ultrazvuk i gde mi je rekao da u materici nema nista, samo endometrijum zadebljan (14.7mm). Poslao me ponovo da uradim Betu, koja je tad bila 7348, znaci 10 puta veca. E posto doktor nije radio kada mi je stigao rezultat, cula sam se samo sa njim preko telefona i on mi je rekao da je Beta odlicno porasla i da je to odlicno, i zakazao mi ponovo pregled u cetvrtak. 

Jako sam zbunjena, ne znam sta da mislim. Kako moze da bude odlicno ako se plod ne vidi preko ultrazvuka kada mi je beta tog dana bila preko 7000???? Da li mislite da je ovo vanmatericna trudnoca?! Nikakve bolove niti krvarenja nemam, osecam se totalno kao da nisam trudna. 

Ako se neko razume neka mi objasni molim vas. Hvala!!!

Ja mislim da je plod bio mali i da nije video, slicno se desilo i meni a bilo je sve ok. U svakom slucaju sto pre na ultrazvuk da se proveri. Vanmatericna se vidi kad i matericna trudnoca, takodje treba da prodje neko vreme pa da plod naraste, ne vidi se to odmah. Opusti se i nemoj da se nerviras..javi sta je bilo :)

Tajchi23 i Willow volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam isla kod ginrkologa zbog ovog ispuocenja. U pitanju je pupcana kila. Da li je neko imao slucnih iskustva sa ovim ? Prosto ne znam sta dalje. Rekao mi je dr da se to desava od skabosti misica, da ne nosim tesko, da ne nosim dete, da jedem laganiju hranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :) Naime, negde sam u 10oj nedelji trudnoce i u pitanju je druga trudnoca. Pre par 

Saška, ovo ti je tema više kad žene tek zatrudne pa nisu sigurne da li su trudne ili ne i pišu o prvim simptomima. Imaš temu prvi trimestar drugitrimestar i treći. Sve trudnice pišu na drugom trimestru. 

A za pupčanu kilu ne znam. Mada ne verujem da će ti to rešavati pre porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, nova sam ovde, pa su mi potrebna vasa misljenja :) Naime, poslednji menstr.sam dobila 30.4., ali mi je trajala 3 dana i bila mi je vise tamnobraon nego normalne boje. Cetvrtog i petog dana mi je islo samo nesto malo kad se obrisem, a 2 dana posto mi je prestalo, imala sam nesto rozikasto kad sam se obrisala (izvinjavam se na opisu). Posle te kao menstr.pocele su mi neke mucnine kada sam gladna ili kad jedem neku jacu hranu i bol u donjem delu ledja. Juce su pocele i grudi da me bole, ali ne kao kada treba da dobijem, nego nekako neprijatno, vise kao da peckaju, ne znam da opisem. Iz radoznalosti sam uradila test jutros i pod nekim odredjenim uglom videla jedva drugu crticu, a moguce je i da sam je umislila :D Za 16 dana treba opet da dobijem. Zanima me sad sta mislite, postoji li mozda mogucnost da sam trudna i treba li da ponovim test ovih dana ili da cekam da prodje ovih 16 do sl.menstr? Izvinite na dugackom postu i hvala unapred :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, nova sam ovde, pa su mi potrebna vasa misljenja :) Naime, poslednji menstr.sam dobila 30.4., ali mi je trajala 3 dana i bila mi je vise tamnobraon nego normalne boje. Cetvrtog i petog dana mi je islo samo nesto malo kad se obrisem, a 2 dana posto mi je prestalo, imala sam nesto rozikasto kad sam se obrisala (izvinjavam se na opisu). Posle te kao menstr.pocele su mi neke mucnine kada sam gladna ili kad jedem neku jacu hranu i bol u donjem delu ledja. Juce su pocele i grudi da me bole, ali ne kao kada treba da dobijem, nego nekako neprijatno, vise kao da peckaju, ne znam da opisem. Iz radoznalosti sam uradila test jutros i pod nekim odredjenim uglom videla jedva drugu crticu, a moguce je i da sam je umislila :D Za 16 dana treba opet da dobijem. Zanima me sad sta mislite, postoji li mozda mogucnost da sam trudna i treba li da ponovim test ovih dana ili da cekam da prodje ovih 16 do sl.menstr? Izvinite na dugackom postu i hvala unapred :) 

Mozes betu uraditi pa ces biti sigurna

Tamara2984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam, samo nisam sigurna da li uopste postoji mogucnost da sam trudna jer sam kao dobila pocetkom meseca :) Svaki mesec imam simptome, umisljene ocigledno, pa nista :D Doduse, meni je pms inace takav da mogu misliti da sam trudna svakog meseca :D P. S. Hvala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada bi imala dobro vidljivu crticu da si trudna. Pre si u plodnim danima sada.

Ako radite na bebi, ume malo ciklus drugačije da izgleda. 

MakiJana i Tamara2984 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nadam se da nisam omasila temu. Ako jesam izvinite unapred..

Evo ukratko da ispricam problem. Poslednja mens. mi je bila 13og marta, kada mi je kasnila 3 dana ja sam uradila test pokazao negativno. Opet nakon 2-3 dana uradila test koji je bio negativan a tad mi vec kasnila skoro nedelju dana. E tek 1og maja, sto je otprilike 15 dana nakon izostanka mens. meni 2 crtice i to jedna malo bledunjava.. Sutradan, znaci 2og maja odem privatno da izvadim beta hcg koja je bila tad 702. Zakazala pregled da utvrdim trudnocu na privatnoj klinici 11og maja gde mi je doktor radio vaginalni ultrazvuk i gde mi je rekao da u materici nema nista, samo endometrijum zadebljan (14.7mm). Poslao me ponovo da uradim Betu, koja je tad bila 7348, znaci 10 puta veca. E posto doktor nije radio kada mi je stigao rezultat, cula sam se samo sa njim preko telefona i on mi je rekao da je Beta odlicno porasla i da je to odlicno, i zakazao mi ponovo pregled u cetvrtak. 

Jako sam zbunjena, ne znam sta da mislim. Kako moze da bude odlicno ako se plod ne vidi preko ultrazvuka kada mi je beta tog dana bila preko 7000???? Da li mislite da je ovo vanmatericna trudnoca?! Nikakve bolove niti krvarenja nemam, osecam se totalno kao da nisam trudna. 

Ako se neko razume neka mi objasni molim vas. Hvala!!!

ni meni se plod nije video sa betom preko 7000..a evo mi bete moje sad ima 4.5g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav :)

Evo da podijelim svoje prve znakove trudnoće, oba puta je to bilo implamentacijsko krvarenje (samo par kapljica krvi) u periodu očekivane m. Prva trudnoća je zavrsila zadržanim pobačajem u 9. sedmici, za drugu trudnocu sam saznala danas, nadam se uspješnom ishodu ako Bog da :babycrib:

Radila sam test, pojavio je "blagi" plusic.

Od drugih simptoma mogla bih navesti bubuljice po vratu, prsima i licu, inače ih nemam, pospnost i čest odlazak u wc.

Izmenjeno od strane malvy
Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, nova sam ovde i ako ikako mozete da mi pomognete... radimo na bebi godinu dana aktivno, redovan mi je ciklus na 28-30 dana... kasni mi 4 dana, sto mi se nije desavalo, a nikakvih simptoma nemam sem sto me povremeno boli stomak kao da cu da dobijem... na dan kad sam trebala dobiti samo mi je isao belicast sekret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, nova sam ovde i ako ikako mozete da mi pomognete... radimo na bebi godinu dana aktivno, redovan mi je ciklus na 28-30 dana... kasni mi 4 dana, sto mi se nije desavalo, a nikakvih simptoma nemam sem sto me povremeno boli stomak kao da cu da dobijem... na dan kad sam trebala dobiti samo mi je isao belicast sekret...

Nedostatak simptoma tako rano je sasvim normalan, svakako je najsigurnije da uradis test ili beta hcg , 4 dana kasnjenja je uglavnom dovoljno vremena da test pokaze drugu crticu.

Srecno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, nova sam ovde i ako ikako mozete da mi pomognete... radimo na bebi godinu dana aktivno, redovan mi je ciklus na 28-30 dana... kasni mi 4 dana, sto mi se nije desavalo, a nikakvih simptoma nemam sem sto me povremeno boli stomak kao da cu da dobijem... na dan kad sam trebala dobiti samo mi je isao belicast sekret...

Test? 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi moji simptomi su umor pospanost bol u ledjima krstima i cudan osecaj u stomaku i naravno izostanak pms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je beta 8 u redu za jedan dan kasnjenja menstruacije? Da li je to trudnoca?

Bebac i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, nova sam na forumu i procitala sam mnoga dragocena iskustva, ali bih volela da me posavetujete posto prvi put radimo na bebi, pa se vec gubim u silnim simptomima. Poslednja meca je bila 9.7., i bili smo vredni u plodnim danima, a sada mi kasni 3 dana. Na dan izostanka mece sam uradila Quick tracica test (negativan-_-), a danas Baby rapid (negativan<_<)-danas je 3. Dan kasnjenja...Imam tup bol u stomaku, nateknut stomak, bolne grudi, gorusicu , slicno kao pred mecu, ali nekako drugacije...Sta mislite, drage zenice? Da li da ostavim promil nade da sam trudna, jer bismo jako voleli...kada bih mogla da ponovim test ako meca ne dodje,a da se nadam drugoj crtici? Jel neka imala bas ovakav slucaj? Vidim da nivo hcg moze biti nizi do nekog dana kasnjenja, pa se sve nesto vodim tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@anica86 ja sam tako ko ti pa sam sacekala da bude nekih 10 dana od izostanka pa sam opet uradila i pojavila se druga svetla crtica,tako da sacekaj jos koji dan

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@*Cvrky87*, hvala ti, bas si me oraspolozila!:angel:Vuci me za nos! Izdrzacu jos tih 7 dana, dugih kao godina..:D

Izmenjeno od strane anica86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, nova sam na forumu i procitala sam mnoga dragocena iskustva, ali bih volela da me posavetujete posto prvi put radimo na bebi, pa se vec gubim u silnim simptomima. Poslednja meca je bila 9.7., i bili smo vredni u plodnim danima, a sada mi kasni 3 dana. Na dan izostanka mece sam uradila Quick tracica test (negativan-_-), a danas Baby rapid (negativan<_<)-danas je 3. Dan kasnjenja...Imam tup bol u stomaku, nateknut stomak, bolne grudi, gorusicu , slicno kao pred mecu, ali nekako drugacije...Sta mislite, drage zenice? Da li da ostavim promil nade da sam trudna, jer bismo jako voleli...kada bih mogla da ponovim test ako meca ne dodje,a da se nadam drugoj crtici? Jel neka imala bas ovakav slucaj? Vidim da nivo hcg moze biti nizi do nekog dana kasnjenja, pa se sve nesto vodim tim...

Draga, ja ne bih da ti ulivam nadu ali ja sam sa tracicama zavrsila. Meni je i posle 15 dana kasnjenja test pokazao negativan rezultat, radila sam 3 testa u roku od 3 nedelje svi su bili negativni. Simptome nisam nesto imala osim otecenosti grudi i premora koji sam stalno osecala. Tek kad sam otisla kod ginekologa, bez trunke nade, saznala sam najlepse vesti. Sad sam 5 mesec trudnoce. Inace smo muz i ja radili godinu dana na bebi pre toga.  tako da, nikad se ne zna. :D

*Cvrky87*, MaMa_723 i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ja ne bih da ti ulivam nadu ali ja sam sa tracicama zavrsila. Meni je i posle 15 dana kasnjenja test pokazao negativan rezultat, radila sam 3 testa u roku od 3 nedelje svi su bili negativni. Simptome nisam nesto imala osim otecenosti grudi i premora koji sam stalno osecala. Tek kad sam otisla kod ginekologa, bez trunke nade, saznala sam najlepse vesti. Sad sam 5 mesec trudnoce. Inace smo muz i ja radili godinu dana na bebi pre toga.  tako da, nikad se ne zna. :D

Tacaa, draga, i ovo su divne vesti! Cestitke!:baby: Realna sam, ocekujem oba odgovora, ali brate ubija ova neizvesnost:o.Znaci, kod ginekologa si bila posle te tri nedelje kasnjenja? A jesi pre toga vadila beta hcg iz krvi ili tek posle? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.