Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

IMG]Hvala vam od srca ...jedno pitanje dali je normalno imati osecaj strujanja u jajnicima kao da ce ciklus svaki cas da krene i sad posle mokrenja na papiru pored belog sekreta prosarano nesto braonkasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam imala taj braonkasti sekret doduse kasnije u 7oj nedelji jer sam imala virus pa mi je organizam tako odreagovao,u principu nije dobro bilo kakvo krvarenje, ali tebi je trudnoca bas mala sto se vidi i po ovoj bledoj drugoj crti, posto ti je brain boje a ne bas crvene kao krv, ne treba da brines jer to je stara krvi koja je zaostala u organizmu verovatno zbog kacenja ploda za matericu to je potpuno normalno.eto nadam se da si me razumela:Dbitno je da nema sveze krvi ali svakako napomeni doktoru to kada budes otisla

Izmenjeno od strane Malolita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumela,hvala....nema sveze krvi bas braon onako prosarano sa belim sekretom...po kalendaru trudnoce meni izbaci 4+2....

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da to je bas pocetak teudnoce, samo opusteno ako ti nesto treba pitaj, i javljaj obavezno kada odes kod doktora!!!

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je...  Ne brini... Ako bas boli onda se javi dr.... :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno zenice,divne ste....jedva cekam sledecu nedelju da idem kod lekara,samo da bude sve ok....cim zavrsim ja cu vam javiti kako sam prosla:angel:

MakiJana i Malolita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, htela bih da se posavetujem sa vama... Ovako juce popodne sam radila test pokazao mi je jednu tamniju i jednu svetliju ali poprilicno vidljivu crtu... Obzirom da sam prosle godine u januaru imala biohemijsku trudnocu, odmah sam otisla odradila betu HCG i saopstili mi da je HCG 203... Odradjen mi je i UZ ne vidi se nista i zakazan mi je pregled sl nedelje...E sada imam neku dozu straha da opet nije kao prosle godine, vec 7 meseci se ja i suprug trudim posto mi ke doktorka rekla da to moze da ode putem menstuacije, a ja po pravulu trebam sutra da dobijem... imam te simptome natecenost grudi, blage bolove u predelu jajnika... ne znam bas bih volela da opstane i dobijemo jedno malo bebence...  Da li je neko imao slicnih iskustva ? Hvala punooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto si radila test i taj rezultat bete ti potvrdjuje trudnocu. Cestitam! :)  A to sto se nista ne vidi na uz je sasvim normalno. Ja bih cak otisla toliko daleko da ti kazem da je bacanje para i vecina ginekologa bi odbilo da ti radi uz u ovom periodu jer zna da nista ne moze da vidi odn. bilo sta da ti konkretno kaze... Simptome koje imas mogu podjednako ukazivati na trudnocu  i na predstojecu menst. Prakticno nemas potrebe da ides na uz pre 7.nedelje jer tek tad (otprilike) dr moze da cuje srce i kaze ti bar nesto vise.. 

Dobar deo nas je imao biohemijsku, kazu da je to sasvim normalno i nakon toga izneli smo normalne, zdrave trudnoce tako da bih ti rekla da pokusas da se sad malo opustis i ne razmisljas previse o tome bar jos 2 nedelje. Znam da je tesko ali onako pokusaj da nadjes neku zanimaciju, idi u prijatnu setnju, soping, opkoli se pozitivnim ljudima i gledaj da ne pokupis neki virus... To ti je moj iskren savet. Zelim ti skolsku trudnocu i svako dobro.

Javi nam se svakako sa novostima :) 

Margaritta, miliccam i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se maksimalno da budem sto pozitivnija, hvala na savetu.. Nista mi drugo ne preostaje osim da sacekam... Naravno javljam sta se desava... :*

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prve trudnoce imala sam jednu tzv.biohemijsku. posle toga drugu trudnocu normalnu i sada trecu, uskoro 8.mesec. Zone ti je sve rekla a i ja ti zelim srecu i javljaj nam se :babymommy:

JecaSara i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam sta ce mi reci sledeceg petka, hvala punoo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.nova sam ovdje.Zanima me vase misljenje...naime kasnila mi je menga 4 dana. 5 sam pocela krvariti ali nije to bila klasicna menga.6 dan sam napravila test(kolegica mi je pomenula da nek napravim posto mi je cudno)...i test pozitivan.to je bilo ovaj ponedjeljak.u utorak sam napravila jos jedan,digitalni....isto pozitivan.odmah sam otisla kod ginekologa...na uzv nije jos nista mogao vidjeti.ali mi je u u uto i cetvrtak vadio betu.u pon idem kod njega da mi procita nalaze.ja i dalje krvarim, nekad jace nekad manje.prva 2,3 dana sam imala bolove kao pred mengu.radila sam jos 2 testa(sve ukupno 4) i bila su i ona pozitivna.inace se borimo i pokusavamo vec 3 godine.imam miom.zanima me da li je imao tko slicno iskustvo.moram izdrzati jos 2 i pol dana do termina kod ginekologa...poluditi cu.kada sam bila kod njega rekao je samo da ako mi se bolovi pojacaju da idem na hitnu...sto nije slucaj.jucer me npr nije bolilo a danas opet malo.
4 testa ne mogu pogrijesiti!! Ali nisam mirna...da li je netko imao slicnu situaciju?Hvala unaprijed. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krvarenje od tri dana a bila sam trudna. Ali posle toga nisam vise krvarila, mada sam dobila terapiju jer sam imala hematom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krvarenje od tri dana a bila sam trudna. Ali posle toga nisam vise krvarila, mada sam dobila terapiju jer sam imala hematom. 

meni je danas peti dan krvarenja!kazem...jucer je bilo slabo, danas je malo jace. Kada sam bila kod doktora rekao je da nije jako krvarenje i da ne brinem.ali ipak me brine.toliko to zelimo i cekamo pa sam u velikom strahu.

hvala ti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas peti dan krvarenja!kazem...jucer je bilo slabo, danas je malo jace. Kada sam bila kod doktora rekao je da nije jako krvarenje i da ne brinem.ali ipak me brine.toliko to zelimo i cekamo pa sam u velikom strahu.

hvala ti! 

Normalno je da se na uz ništa ne vidi. I ta krvarenja su česta na početku. Nekad ništa ne znače a nekad nisu dobra vest. Znam da bi ti sad najradije da čuješ da će sve biti u redu, ali draga sad ti je takav period da ti to niko ne može reći. Jbg sad te čeka dve nedelje muka i briga, ali ono što ti ja želim je da te brige se završe ultra zvukom na kom ćeš videti svoju bebu i čuti njeno srce.

Zone*, NataliL i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se na uz ništa ne vidi. I ta krvarenja su česta na početku. Nekad ništa ne znače a nekad nisu dobra vest. Znam da bi ti sad najradije da čuješ da će sve biti u redu, ali draga sad ti je takav period da ti to niko ne može reći. Jbg sad te čeka dve nedelje muka i briga, ali ono što ti ja želim je da te brige se završe ultra zvukom na kom ćeš videti svoju bebu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se na uz ništa ne vidi. I ta krvarenja su česta na početku. Nekad ništa ne znače a nekad nisu dobra vest. Znam da bi ti sad najradije da čuješ da će sve biti u redu, ali draga sad ti je takav period da ti to niko ne može reći. Jbg sad te čeka dve nedelje muka i briga, ali ono što ti ja želim je da te brige se završe ultra zvukom na kom ćeš videti svoju bebu i čuti njeno srce.

bas...muka i briga! Najteza 3 dana su mi ovo.Ali sva sreca sutra je ponedjeljak pa cu nadam se saznati nesto vise. Hvala puno na divnim zeljama ❤

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pa drage moje, evo ja da Vam se javim... Prosla su tri dana meni kasni, sto sam najvise i zelela... Ponovo sam radila test isti rezultat jedna tamnija druga svetlija, non stop imam osecaj da mi je mokar ves ali to je neki belicasti sekret ili mozda psiha... Od simptoma imam jako bolne grudi, neko kao ziganje u predelu jajnika, krsta takodje ali mene inace krsta bole posto mi kicma i nije bas najidealnija, mnogo sam pospana sto je po meni rano ali mislim da ja to vise tripujem... :D  Ostaje da sacekam petak i vidimo da li ce se nesto videti na UZ... Ja se nadam da cu videti neku pufnicu :D Non stop trcim u toalet samo da vidim da nije krenulo a pre toga sve moguce molitve prodju mi kroz glavu.. :D Javljam u petak sta mi je rekla dr, ali bas bas sam nestrpljivaaa ♡♥♡♥ mada ja sam iskreno ocekivama menst posto sam sa cerkicom imala onu laznu i trajanju od 2 dana i to na sam dan kada sam i trebala da dobijem, a bila sam trudna 5 nedelja.. Nadam se da je sve ovo znak da cu opet postati mama.. Ljubim vas i pozdravljam sve punooo 

Izmenjeno od strane JecaSara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam!!! Samo sam htela da ti kazem da su simptomi vrlo individualni, ja sam imala vrtoglavocu par dana pre ocekivanog ciklusa, cak sam i kod neurologa isla, on mi covek dao uput za magnetnu, sreca pa nisam isla, jer mi se posle dva dana strasno spavalo, uradim test i ima sta da vidim:baby:tako da nekome simptomi krenu odmah nekom se ni ne pojave.javljaj obavezno sta je bilo u petak drzim palceve

JecaSara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa, javljam obavezno... Ova dva dana bice mi kao dve godine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaaa ♥♡♥♡♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, posle par meseci bezuspesnog pokusavanja, sinoc mi je detect test visoke osetljivosti (10 miu/ml) pokazao dve crtice posle samo par sekundi i ne mogu da vam opisem koliko sam srecna! :wub::baby::babymommy:Moram ici kod doktora da potvrdi i ultrazvucno... :rolleyes: Ako Bog da i sve bude u redu, bebac nam stize pocetkom oktobra! :wub:  Iz mog iskustva hocu da vam kazem da sam imala par neuspeha verovatno zato sto sam imala bakteriju u brisevima koju nisam znala da imam do decembra, jer nisam isla na kontrolu kod doktora oko pola godine, pocetkom januara sam radila kontrolni bris i nestala je, ali je zato dosla beba :wub:, nemam nikakve simptome i znake koje ste vi navodile osim kasnjenja od par dana, povisene temperature od oko 37.5 i tupog probadanja u stomaku danima :) Sada mi je ostalo samo da smislim iznenadjenje kako bih suprugu saopstila lepe vesti :D I da, kako bih bila sigurna kada su mi plodni dani, koristila sam maybe baby, i kao sto vidite, uradio je svoj posao kako treba (ovaj mesec je pokazao pocetak plodnih dana 5 dana pre onog kalendara u telefonu). :)

BC1697AB-4701-487F-AA59-4CF1EEE78F80.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.