Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Mislim da jd test neispravan ponovi za 3 dana.

Ok, hvala. I ja sam mislila tako ali sam htela da proverim da li neko ima slično iskustvo i šta bih mogla da očekujem za 3 dana....:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomoc ženskee! Mm i ja pokusavamo tacno šest meseci, ali pocela sam proslog meseca da pratim plodne dane i ovulaciju, bacili smo se tad na posao. E sad kasni mi vec dva dana, bradavice su me užasno bolele, prvi put tako, non stop imam te neke osecaje kao da sam dobila, smeta mi miris luka dok se dinsta, kafu izbegavam jel obavezno mi je muka posle nje. Dal je moguce da smo uspeli?? Kad mi preporučujete  da uradim test? Veeliki pozdrav 

CicaMaca123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test možeš i odmah. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test možeš i odmah. 

Pa dal će pokazati nešto? Izvini ako sam malo nepoverljiva, nisam nikad do sada radila test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš testove koji su dovoljno osetljivi da pokažu + i pre kašnjenja. Nakon kašnjenja svakako možeš bilo koji da uradiš. Sačekaj prvi jutarnji urin i u akciju. Srećno ;)

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš testove koji su dovoljno osetljivi da pokažu + i pre kašnjenja. Nakon kašnjenja svakako možeš bilo koji da uradiš. Sačekaj prvi jutarnji urin i u akciju. Srećno ;)

Hvalaa, probaću ujutru ☺

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kad se osusio jel se povuklo to mrljavo crveno?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke ,opet ja.  imam jedno pitanje. grudi su pocele da me bole malo nakon ovulacije ,nekih 13 dana pre ocekivane m. trebalo bi da dobijem ili ipak ne za 7 dana a uzasno me bole bradavice i kao da ide bol malo ka unutrasnjosti (ka pazuhu) i otekle su grudi.imam osecaj kao da mi neko sece bradavice kada oblacim i svlacim majice ....ne mogu da spavam koliko boli ...a obicno pocinju da me bole najvise 5 dana pre ocekivane m ... da li je neko imao slicnih iskustava ? da li je mozda trudnca u pitanju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Poštovane, kolika je verovatnoća da se javi mučnina par dana nakon začeća? Naime, bili smo vredni pre i tokom plodnih dana od 10-16.11. i danas sam imala mučninu koja je trajala sat vremena posle popijene kafe, što do sada nikada nije bio slučaj. Znam da je jako rano za utvrđivanje trudnoće i da ako se desilo začeće, desilo se pre 4-5 dana, ali sam nestrpljiva jer mnogo želim tu bebu. :rolleyes::wub::)

Izmenjeno od strane KaćicaS
bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, opet ja... Pre mesec i po dana sam imala biohemijsku trudnocu, imala sam dva krvarenja 1og oktobra trajalo je 2, 3 dana i sledece je bilo 14og od 5 dana krvarenja (koliko inace krvarim tokom menstruacije), isla sam posle toga kod ginekologa sve je bilo uredno. Nego sad ne znam je l normalno da mi opet kasni 10 dana, kakva su iskustva onih koje su imale biohemijsku trudnocu? Da li ste redovno dobile sledeci mesec ili vam se poremetio ciklus? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane, kolika je verovatnoća da se javi mučnina par dana nakon začeća? Naime, bili smo vredni pre i tokom plodnih dana od 10-16.11. i danas sam imala mučninu koja je trajala sat vremena posle popijene kafe, što do sada nikada nije bio slučaj. Znam da je jako rano za utvrđivanje trudnoće i da ako se desilo začeće, desilo se pre 4-5 dana, ali sam nestrpljiva jer mnogo želim tu bebu. :rolleyes::wub::)

Ja cu samo da kazem svoje iskustvo. Kad sam zatrudnela prvi simptom sam osetila 10dana pre ocekivane mens, a to je bilo gadjenje na neki osvezivac zraka koji smo prethodno koristili par meseci. Tad nisam ni pomislila da bi to mogao biti simptom trudnoce jer mi je bilo suvise rano. A ispostavilo se ipak da sam trudna. sve je to individualno. U svakom slucaju zelim ti puno srece i da ti se zelja ostvari cim pre. 

KaćicaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, opet ja... Pre mesec i po dana sam imala biohemijsku trudnocu, imala sam dva krvarenja 1og oktobra trajalo je 2, 3 dana i sledece je bilo 14og od 5 dana krvarenja (koliko inace krvarim tokom menstruacije), isla sam posle toga kod ginekologa sve je bilo uredno. Nego sad ne znam je l normalno da mi opet kasni 10 dana, kakva su iskustva onih koje su imale biohemijsku trudnocu? Da li ste redovno dobile sledeci mesec ili vam se poremetio ciklus? 

Moje iskustvo sa biohem.trudnocom je sledece...jul 2015 zatrudnela, avgust 2015 krenulo krvarenje u 5 ned i 4 dana malo...pa stalo do sutra pa opet krenulo...i onda brate krenulo da siklja sve sa komadicima ukupno 18 dana...sledecu menstr.sam dobila posle 45 dana od pocetka krvarenja, trajalo 3 dana (a obicno bude 5), u oktobru i novembru normalne na 28 dana po 5 dana...i onda nova trudnoca sa happy endom :)

MakiJana i Tacaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se mucnina javila na miris kafe. Koju inace obozavam i kupala bih se u njoj :rolleyes:

A sigurna sam bila da sam trudna,jer mi se blizio dan ciklusa , a ja nisam imala napad gladi kap sto kmam inace kada trwba da dobijem. Dan pre ,jedem kao da imam crnu rupu u stomaku. Tada toga nije bilo. Na dan ciklusa sam imala rozikast sekret ujutru,i ceo dan nista. Uradila sam tedt sutradan,bio je negativan. Za nedelju dana sam ga ponovila i bio je pozitivan.

KaćicaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno devojke, divne ste. :wub: I juče mi je celo veče bila muka, ne znam da li sam počela da umišljam od prevelike želje ili se stvarno desila. Osim toga, probada me levi jajnik, a sada sam merila temperaturu jer sam pročitala da je često blago povišena u trudnoći, 37,3 je. Inače me obara i ne mogu da gledam, a sada ništa. Ne znam da li da uradim onaj visoko-osetljivi test za trudnoću koji detektuje 10mUI/ml (standardni su od 25mUI/ml), umirem od neizvesnosti. :D:):lol:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj da sacekas jos koji dan bar da ti se priblizi ciklus. Jer jako su male sanse da ti sad vec detektuje trudnocu, pa ces se samo razocarati. Meni i je i pored tih ranih simptoma, prvi dan izostanka mens. crtica bila jedva uocljiva. 

KaćicaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala nikakve simptome da mi se nesto gadi ili da mi je muka.Tada sam jos i radila u jednom butiku i pocela sam da odeca da roba nekako cudno mirise.Koleginice su mi se smejale ali kasnije je jos par njih prokomentarisalo da roba cudno mirise.Tada sam mozda bila 1 ili 2nedelja.Nakon 10dana kasnjenja uradila sam test i bio je pozitivan.Ni kasnije nisam osecala nista,osim sto mi sada jedino smeta kafa.Pila sam po 4solja nekad i vise sada jedva jednu

KaćicaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prvi znak u prosloj a i u ovoj trudnoci vec 20-og dana ciklusa mucnina koja se ne moze usporediti sa normalnom mucninom,  kao da dolazi iz neke dubine tela a ne samo zeluca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već par dana se mislim da li da vas pitam ovo,  i eto odlucih da pitam :rolleyes: 

 

da li ste nasle carobnu formulu za “ne-opterecivanje trudnocom”? 

 

Elem, od maja pokusavam da zatrudnim. Bili smo kod doktora sa njim je sve u redu ja imam policisticne jajnike, hormoni su mi u redu. Doktor je rekao da pratim plodne dane i da se neopterecujem jer psiha utice mnogo. Juce sam dobila i imala sam takav izliv emocija da sam pola sata plakala. 

 

Nadam se da vas nisam smorila ali, kome god da se obratim samo kaze: “ma ne opterecuj se “

Hvala vam. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne možeš da se ne opterećuješ nečim što toliko želiš. Reći nekome ko brine i nešto jaaako želi - ne opterećuj se, opusti se - isto je kao kad bi nekom ko je tužan reći - nemoj da budeš tužan. Da se to može, bilo bi lako. 

Posebno me nervira kada naglasak stavljaju na - mladi ste, imate vremena. Pa baš zato što smo mladi treba brže i lakše da zatrudnimo. 

Čarobni recept ne postoji, trebalo bi da nađeš svoj način da se izboriš sa svojom željom. Nekom pomaže da sve redom preispita i tako se smiri ako sazna da je sve ok, nekom pomaže da radi mnogo drugih stvari da bi što manje imao vremena da razmišlja, svako ima neki svoj "recept" a ti nađi svoj, samo nemoj druge da slušaš kad ti kažu šta je dobro za tebe. Ti jedina znaš šta je dobro za tebe. Ja sam svoju drugu bebu čekala godinu i po dana i ni jedne jedine sekunde nisam bila opuštena. 

Venera, neca79 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem Marg. Ja sam zatrudnela prvi i treci put iz prve, a drugi put iz druge da kazem. Ali ti dani cekanja da li cu dobiti su me toliko opterecivali i cinili nervoznom da ne znam kakva bih bila da nije tako lako islo. Ja razumem skroz iako nisam bila u situaciji. Kada je zelja tu, tesko je opustiti se. Zelim vam srecu da sto pre budu dve crtice

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim,ono radimo na bebi, pa naravno da gledam u kalendar,brojim dane do dobijanja,pogledam i plodne. Mislim,ja sam 3m bila optetecena doj nisam zatrudnela. Uvek je u podsvesti...

Venera i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, hvala na odgovorima. Malo mi je lakse kad znam da je ovo normlano. Svi pricaju kako ce doci kad se najmanje nadam a ja ne umijem da najmanje nadam. 

Nadam se da vam nisam dosadna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se opterecivala 4,5godina...

Na kraju sam rekla sebi ovako...

Ne mozes da ostanes trudna i pomiri se sa tim"...,znam da zvuci ogavno,ali kod mene je upalilo...,i ubedila sam sebe u to...

Dosla sam do toga da sam toliko opterecena time da sam skoro zavrsila na tabletama...

Elem,guram 21 nedelju,nakon 5godina cekanja ....

 

MakiJana, .Naja., Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zaista je tesko ne misliti o tome kad toliko zelis da ostanes u drugom stanju, nama je za prvu trudnocu trebalo 2 godine koja se zatim zavrsila spontanim, pa onda jos dve godine za ovu trudnocu koju cu, nadam se, da iznosim do kraja. S obzirom da nama u proseku treba 2 godine ja ne znam sta bih radila da mi se i sada nesto desilo...to je bukvalno mucenje psihe, ubija u pojam. 

Sto kazu, zatrudnela sam kad sam se najmanje nadala, bili smo bas u nekoj kupovini kola i razgledanja...onako zauzeta nisam imala vremena mnogo da se brinem o plodnim danima itd...i eto bas taj mesec je tako ispalo. Sreca najveca...svakako da psiha utice i to bas bas to potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesko je ne misliti o tome kada se dugo pokusava.Moja sestra je recimo cim se udala iste noci ostala trudna.A trebala je da dobije tog dana i kasnilo joj je mislila je da je zbog hormonskih promena jer je bila nevina i to joj je buo prvi muskarac.

Kod mene recimo posle 1god pokusavanja se desilo i negde oko 5e nedelje imala sam braon rozikast iscedak.Nisam otisla odmah kod doktora jer su me ubedjivali da je to normalno i da je jos rano da bi se videlo bilo sta.Kako to nije prestajalo drugog dana sam otisla,doktor me pregledao vaginalo,jednom sipkicom ne znam kako se to tacno zove.Tu spisku sam osetila cini mi se kod pupka koliko je duboko ubacio,rekao da sam 5nedelja.Prepisao utrogestan,eritormicin i folnu kiselinu.Kuci sam dosla,legla,odspavala malo nakon 2h sam ustala iz kreveta i samo osetila da mi nesto klizi po nozi.I eto posle pretpostavljate sta je bilo.Receno mi je tada da 6m ne ostajem trudna da se pazim uradila sam sve moguce testove i briseve.Dobila patoloski izvestaj na kome je pisalo da nista nije pronadjeno.

Ovo sve desavalo u maju ove godine,a ja sam tih 6m racunala u glavi i misljla daleko je novembar pa i ako bude.I tako izbacila sam tu misao iz glave jer sam mislila da stvarno ne moze da se desi da zatrudnim dok ne prodje tih 6m jer smo pokusavali godinu dana.Zaposlila sam se i  nisam ni znala da sam trudna.Obavestila poslodavca,dobila otkaz posle mesec dana sada sam kuci,odmaram i u 12oj sam nedelji.

Zene samo pozitivno i sto manje razmisljajte o tome.Ima istine u onoj cuvenoj "Kad se najmanje nadas dogodi se".I jeste tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.