Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Cao devojke :D htela sasam da se posaposavetujem sa vavama sta mi je ciniti :) naime, imam bebca od 10meseci. Od kad sam se porodila nisam osecala kad treba da dobijem, vrlo malo probadanje u stomaku. Poslednja 3 dana mi je katastrofa, imam nenormalne gasove, probadanje u stomaku kao kad treba da dobijem bas se osecam, cudno se bekako osecam i prinetila sam da mi kafa ni malo ne prija. Poslednja menstruacija jr bila 4 semptembra, a poslednji nezasricen odnos 20 septembra. Da li da radim test ili vadim krv ? 

 

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da naglasim da imam nenormalnu gorusicu, nisam je imala od porodjaja uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sacekala jos nekoliko dana, jedino ako zbog neceg moras da znas ranije. Sad i da saznas, samo ces biti pod pritiskom a kod gin nema smisla da ides jos 2 ned najmanje. Znaci, sacekaj utorak i uradi test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sacekala jos nekoliko dana, jedino ako zbog neceg moras da znas ranije. Sad i da saznas, samo ces biti pod pritiskom a kod gin nema smisla da ides jos 2 ned najmanje. Znaci, sacekaj utorak i uradi test.

ne moram ni zbog cega da znam, samo prosto sam uzbudjena ako je tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila kod ginekologa da mi potvrdi trudnocu, nije video nista na ultrazvuku i iscimao me je da imam mozda vanmatericnu trudnocu... Vadila sam krv vrednost beta hcg mi je 336ml ili kako vec ide, a poslednja menstruacija mi je bila 20og avgusta, da li neko zna strucan je l to dobro? On je rekao da za sada nema vanmatericne ali jos uvek nece da je iskljuci... Kad se otprilike vidi plod na UZ? Po mojoj racunici trebala bih da sam trudna oko 3 nedelje... pokusavam da ostanem pozitivna i strpljivaa...:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Betu treba da vadis posle 48h ponovo ako se pravilno duplira to je dobar znak, mada ne mora da znaci da nije vanmatericna. 

Ja kad sam ostala trudna i zvala ginekologa zakazali su mi prvi pregled tek 2 meseca posle zadnje menstruacije, da bi sigurno videli plod i registrovali srcanu radnju. tad sam bila besna ali sad mi je drago sto nisam isla ranije bas zbog tog cimanja da li se vidi plod ili ne. Trdunoca se racuna od zadnje menstr., tako da je po tvom datumu tebi 6.nedelja. 

ali ako ti je ovulacija bila kasnije mozda je i plod manji pa se ne vidi. sve opcije su jos otvorene. sta ti je rekao dr? kad trebas doci ponovo? imas li kakve bolove? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila kod ginekologa da mi potvrdi trudnocu, nije video nista na ultrazvuku i iscimao me je da imam mozda vanmatericnu trudnocu... Vadila sam krv vrednost beta hcg mi je 336ml ili kako vec ide, a poslednja menstruacija mi je bila 20og avgusta, da li neko zna strucan je l to dobro? On je rekao da za sada nema vanmatericne ali jos uvek nece da je iskljuci... Kad se otprilike vidi plod na UZ? Po mojoj racunici trebala bih da sam trudna oko 3 nedelje... pokusavam da ostanem pozitivna i strpljivaa...:mellow:

tek kkada je beta oko 1000 plod moze da se vidi. Uradi je za 48h da vidis da li se duplira. A kod gina jos malo strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj kumi je beta bila preko 4 hiljade, kasnilo joj desetak dana pa se ipak plod nije video, dr predlagala kiretazu. Oni sacekali dve nedelje i sad je u 20. nedelji, nosi zdravog decaka. Moj savet je uvek da se saceka.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa idem u utorak ponovo na UZ... ne osecam nikakve bolove, imala sam juce blage bolove u donjem delu kao pred menst ali ne konstantno... grudi su mi i dalje natecene i bole me, idem cesto na wc i to ali nemam pojma... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih desetak dana osecam neobjasnjivu malaksalost i svakodnevni blagi bol u glavi. Pre par dana redovno dobijem menstruaciju. Od tada imam konstantne vrtoglavice, mucninu, povracanje, konstantni bol u glavi, vec tri dana. Menstrualnih bolova nemam. Moze li to biti trudnoca? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih desetak dana osecam neobjasnjivu malaksalost i svakodnevni blagi bol u glavi. Pre par dana redovno dobijem menstruaciju. Od tada imam konstantne vrtoglavice, mucninu, povracanje, konstantni bol u glavi, vec tri dana. Menstrualnih bolova nemam. Moze li to biti trudnoca? 

ako si imala redovnu menstruaciju, tesko da je trudnoca u pitanju.. ali ako sumnjas, uradi test 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa idem u utorak ponovo na UZ... ne osecam nikakve bolove, imala sam juce blage bolove u donjem delu kao pred menst ali ne konstantno... grudi su mi i dalje natecene i bole me, idem cesto na wc i to ali nemam pojma... 

Samo polako, videces u utorak sta ce ti reci. U medjuvremenu ponovi betu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neka imala situaciju da dobije menstruaciju nakon zaceca? Molim za iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neka imala situaciju da dobije menstruaciju nakon zaceca? Molim za iskustva.

ja sam imala krvarenje nakon zaceca, ali mnogo manje obilno od menstruacije.. tri dana je trajalo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih desetak dana osecam neobjasnjivu malaksalost i svakodnevni blagi bol u glavi. Pre par dana redovno dobijem menstruaciju. Od tada imam konstantne vrtoglavice, mucninu, povracanje, konstantni bol u glavi, vec tri dana. Menstrualnih bolova nemam. Moze li to biti trudnoca? 

Uradi test zbog sebe ali to lici na hormonsku migrenu, odnosno migrenu izazvanu "komesanjem" hormona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uradi test zbog sebe ali to lici na hormonsku migrenu, odnosno migrenu izazvanu "komesanjem" hormona

Kupila test. Pa ujutru...

Izmenjeno od strane LenaLenic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala redovne cikluse prvi put do punih 13 nedelja trudnoce a u drugoj jedan ciklus i slycajno sam saznala da sam trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala redovne cikluse prvi put do punih 13 nedelja trudnoce a u drugoj jedan ciklus i slycajno sam saznala da sam trudna

Redovne cikluse 13 nedelja??? Koliko su trajali i da li su po svemu delovali redovnim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema druge crtice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, ni kod mene ipak nece biti nista. Izgleda sam imala posla sa biohemijskom trudnocom. Posle nedelju dana sam opet uradila test, crtice nije bilo, vadila sam krv, beta mi se 4 puta smanjila... Pocela sam redovno da krvarim i sad se mislim sta dalje. Da li je neko imao iskustva sa ovim? Koliko treba da cekam pre nego sto opet pokusamo da planiramo bebu? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacaa, žao mi je, ali, nažalost, u pitanju je vrlo česta pojava. Po rečima mog ginekologa, na taj način se završi 50% ranih "trudnoća" , prosto organizam odbacuje neodgovarajuće hromozomske spojeve i slične greške. 

Meni kada se desilo, preventivno sam otišla na uz i rečeno mi je da pratim smanjivanje bete. Ako se smanjuje, sve je ok.  Ne treba ništa bitno da radiš, a sa pokušajima nastavljas već u sledećem krugu ako želiš. Srećno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveci problem je bio sto ja nisam cula za to, zato sam i bila zbunjena... Jer se nije video plod a pocelo je telo da reaguje kao na redovnu trudnocu... I onda su me istripovali sa vanmatericnom, citava cuda, dok nisam naletela na jednog ginekologa koji mi je sve lepo objasnio. Krivo mi je, ali bolje i ovo nego nesto gore... Idemo dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje kako ste mi? Nadam se da su vam se zelje ostvarile i da ste vidjele te dugo ocekivane plusice. Ja se evo opet kontam jel trudnoca ili PMS. Samo sto sam prestala misliti o tome spucaju me simptomi koji nisu bili ovakvi do sada. zadnji put sam imala 15,09 i prosle sedmice 4tog pocele me grudi boliti. Ispod pazuha. onako blaze al dovoljno osjetljivo. popunile mi se poprilicno. Za vikend sam bila tako malaksala. Ono jednostavno nemam snage i gotovo. U ponedjeljak me stomak zigao i boljelo me na strani desnog jajnika najvise al se mjenjao bol po stomaku. onako onaj tupi kao kad dobijem. al to sam jutro bas pretjerala. Isla u shoping pa vukla vrecice sa hranom. Smirilo mi se kad sam legla navecer. Od jucer me grudi pocele cijele boliti i biti teske i vece. jucer sam jela pizzu sa tunjevinom .Znaci ribu ne volim al sam je smazala ko bisna. Posto mi je ciklus 35 dana jos mi je rano da radim opet test. jedan sam uradila u ponedjeljak ujutro, Clear blue. sigurna sam si da sam vidjela sivu skoro nevidljivu  crticu odmah u roku od dvije minutice. al je tako nevidljiva da nisam nikom spomenula. bojim se da si umisljam. Et bas se ja vama izjada. sad cekamo da mi zakasni. ako procuri bas ce mi biti tesko. Drzite mi fige .. 

Lela96, bepce, mica 82 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako.. Inace sam menstruaciju imala svakih 15 tak dana, tj tacnije krvarenje u toku plodnih dana, i mensrtruaciju. Sto je ginekolog opisao normalnim. Eh sada, proslo je mjesec i par dana, ja jos nisam dobila. Pri tom sam imala odnose sa svojim muzem, sa prekidom snosaja kod njega. Ali svi znamo da to nije pouzdano. Od jutros imam bolove i grceve u predjelu jajnika i sto mi je cudna stvar, neke povremene ostre bolove ispod pupka,.. i recimo da malo vise placem ovih dana, tj malo sam emotivnija.  Da li je nsko imao slicne simptome na pocetku trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo nije nirmalno krvariti na 15 dana,kako je to doktoru normalno?! Uradi test iz momrace ili betu iz krvi..ovako tesko da ces na osnovu nahgadjanja nesto znati. 

Pms i znaci tj simptomi trudnoce su maltene isti...i menjaj doktora.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.