Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Pa ako neko bas zeli da radi pre nego sto zakasni ciklus..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekom su maltretiranje rani testovi i cimanje za betu, a nekom (pa i meni) je pakao čekanje tog čuvenog kašnjenja. 

Meni nikad nije bilo lakše da čekam, volela sam da radim i da što pre saznam i manje me je "bolelo" razočaranje i blanko test jer sam se ja i dalje nadala sve dok je za to imalo razloga. Nego čekanje. Tako da razumem žene koje se osluškuju, pitaju, i koje rade test pre očekivane menstruacije. Ja sam za ovu trudnoću saznala tri dana pre očekivanog ciklusa, bilo mi sumnjivo što stalno plačem pa sam popodne, po povratku iz biblioteke, svratila do apoteke i ipak su bile dve crtice, iako su šanse za to bile minimalne. 

Na dan očekivane menstruacije ja sam već bila otvorila bolovanje i bila na terapiji jer nisam htela da rizikujem da mi se ponove spontani pobačaji. 

Tako da - svakome je smaranje ili smisao u nečem drugom, ako je nekom tako lakše, bolje da radi tri testa pre o.m. nego da čeka, šta nas košta, hiljadu dinara samo. :D 

Vuciguraj i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz svaka ti na mestu..kao da sam ja pisala hahaha 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, da si samo videla facu moje dr kad sam joj došla 11. decembra i rekla da mi je dan poslednje m. bio 12. novembar. I facu dr iz komisije kad sam joj se 12. 12. pojavila da otvorim bolovanje, a to mi bio datum očekivane m. Naravno da su me zapitkivale šta mi bi i gde sam požurila, na šta sam ja samo rekla - eto, bila sam radoznala. Šta sad ja tu njima da objašnjavam svoje stanje uma. Jesam trudna? Jesam. Jel' imam osnovu za bolovanje? Imam. Doviđenja, prijatno. 

neca79 i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem... ja cu izgleda tako sada..nemam vise od odmora ni dan. A znajuci moja krvarenja, hematome, kao i nakupljeni strah..a uz to vrstu posla kojim se bavim nema sanse da cu sedeti pola trudnoce na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ste rekle-posle spontanih, terapija, hematoma- svako cekanje je pakao. Ali zdrava       zena koja nije imala teskoca treba da pokusa da se odupre tim tripovima, da bar tad sebi ne nabija tenziju. Ja sam radila betu pre ocekivane M i tresla se kao prut cekajuci da mi hematolog odobri 10 injekcija fragmina i dala bih sve da sam mogla, kao u prve dve trudnoce, da se lenjo i blazeno sirim u krevetu onih prvih jutara kad sam saznala da sam trudna. Zato sto imam i jedno i deugo iskustvo...zalim za nekadasnjim blazenwtvom.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam vase postove zadnjih dana puno.. Trebala mi je pomoc.. Bila sam kod ginekologa 02. avgusta rekao je da misli da cu da ovuliram taj dan i ja sam naravno imala odnos.. Medjutim 18. avgusta sam dobila ali bila je mnogo cudna menstruacija, krace je trajala bila je cudne boje blijeda boja krvi i kao kafenkasto, drugi dan je bilo krvi ali treci dan je stalo i bilo je samo kafenkasto.. Tada sam se razocarala i odustala medjutim zadnjih 4-5 dana mi je stalno muka, cesto idem u vc na malu nuzdu, veliku nisam imala vec 3 dana, cigare jedva podnosim(pusac sam i mnogo volim cigare) imam bol u donjem dijelu ledja.. Svi ovi simptomi mi se obicno desavaju popodne i uvece.. Ne znam sta da mislim.. Skroz sam zbunjena.. Bebu pokusavamo da dobijemo od januara.. Hvala vam unaprijed! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih svakako uradila test za početak. 

Svi ti simptomi mogu nešto da znače ali i ne moraju. 

Srećno!  

Mikana8 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislila sam da sacekam jos par dana.. Strah me da se ne razocaram opet.. 

hvala puno na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sta da cekas. To krvarenje ili je bila menstr. Ili implantacija. Uradi test, ako nije trudnoca, vidi sa dr zasto je menstr bila takva. Ja sam imala impl krvarenje od tri dana, samo sto ja nisam mislila da sam trudna, a imala zakazan pregled pa se potrefilo ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo zvuce simptomi tako da pravac u apoteku po test. Sto duze cekas vise ces se razocarati ako nisi T, a ako jeso T dovoljno je vremena proslo da test bez sumnje pokaze dve crte. Srecno i javi nam vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja moram da vas pitam nesto.. Imam decaka 18 meseci, generalno imam pcos i ostala sam tad trudna lako , medjutim sad me nesto muci... Ciklusi su mi na 34 dana, uvek bili...Posle porodjaja se poremetili zbog dojenja ali zadnja dva ,tri meseca na vreme. Danas mi je 37 dan a mece ni u najavi...pre tri dana sam imala bolove kao da cu dobiti i nista, sada me ne boli stomak samo secne ponekad ... bole krsta, malaksala sam, naduvena i jako mi se spava.. Imam onaj beli sekret kao u trudnoci i bas sad ne znam da li je rano raditi test?

Ne znam da li je bolje da odradim i skratim muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi test ako nisi dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila test i nista.. Ali dobro vise stece drugi put :rolleyes:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mikana, baš mi je žao. Ali gledaj to sa druge strane, makar znaš na čemu si i sada možete da iskoristite ovu ovulaciju. Samo vi ljubavisite još češće i žešće i biće bebice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro si uradila. Bitno je znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, djevojke! :)

Nova sam na forumu, prečačkala sam teme, nadam se da neće nikome smetati ako je ovo pitanje postavljano i ranije, ali me zanima kad su vam se najranije počeli javljati simptomi trudnoće? Prošlo je 8-9 dana od posljednjeg odnosa, i ne znam jesam li luda ili osjećam laganu bol u stomaku u zadnjih 2 dana, povremenu mučninu, iako ne trebam imati vješticu još narednih 6-7 dana. Inače nemam predmenstrualne bolove do sat prije menze. Postoji li ikakva mogućnost da se tako rano pojave simptomi ili je nešto drugo u pitanju? Hvala vam mnogo <3

Ps. Ovo mi je prva "moguća" trudnoća i možda sam malo i preuzbuđena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Individualno je jako kada ko pocne osecati simptome. Mucnina je reakcija na rast beta hcg, pa je u teoriji moguce da neke zene rano osete mucninu kao simptom. Ja imam izrazenu mucninu u svakoj trudnoci, ali nikada nije pocela pre 5 nedelje (od poslednje menstr). Taj tupi bol sam osecala svaki put ali ja sam rano znala imati i predmenstr bolove pa ti nije od neke pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Individualno je jako kada ko pocne osecati simptome. Mucnina je reakcija na rast beta hcg, pa je u teoriji moguce da neke zene rano osete mucninu kao simptom. Ja imam izrazenu mucninu u svakoj trudnoci, ali nikada nije pocela pre 5 nedelje (od poslednje menstr). Taj tupi bol sam osecala svaki put ali ja sam rano znala imati i predmenstr bolove pa ti nije od neke pomoci.

Ja inače nemam tih bolova do same menstruacije, pa me to malo buni, ali se ipak bojim da je u pitanju samo prevelika želja za tim, više ne znam šta je stvarno a šta umišljam :D U svakom slučaju, hvala puno :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pms i rana trudnoca imaju iste simptome. Osim mucnine. Ja sam jedan mesec cak i umislila mucninu a nisam cak ni bila trudna.  Sto jebzanimljivije kada sam bila trudna nisam imala mucnine uooste. Najbolje sacekati pa uraditi test ili betu. Ja sam test radila 4,5dana od kasnjenja i pokazao je tacan rezlultat. Kada sam bila trudna otisla sam kod ginekologa  nakon 11dana kasnjenja i uz je pokazao mesak 5 nedelja i nesto. Nakon nedelju dana culo se i srce...

MakiJana, Mikana8 i Willow volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo djevojke mame i zenice :D

Nova sam ovdje i trebam pomoc.

Moj suprug i ja trudimo se oko trudnoce nekih 6 mjeseci.Zadnja 3mjeseca pijem novalac pilule zbog folne kiseline.Imam ciklus od 28 dana i redovan je.Zadnja menstruacija mi je bila 05.08.i trebala sam da dobijem 02.09 ali nisam . Sto se tice simptoma par dan prije termina menge imal sam flekicu i znala sam da nije menstruacija i od tad sam ko na iglama.Grceve sam imala imam ih i sada povremeno , malu nuzdu obavljam svako 20min i manje a ne pijem toliko vode , grudi me do danas nisi boljele ali danas bole.Cigaru nmg da smislim a pusac sam bila 4 godine.Kahva mi se ogadila osjetljiva sam na mirise.Poprilicno sam sigurna da sam trudna ali me zanima vase misljenje i koliko jos dana da cekam prije nego li odem kupiti testic? Hvala vam unaprijed 

Izmenjeno od strane Nuricka
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi ga odmah i postavi sliku:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke :) 

Moj momak i ja pokusavamo da napravimo bebu vec neko vreme.Prosli mesec sam imala nekoliko simpotoma slicnih trudnoci,ali sam ipak dobila na kraju,doduse drugacija meca nego inace,trajala mi je samo 3 dana,od toga je prvi dan bilo bas braon,drugi dan krvarilo i treci dan ujutru braon,uvece prestalo.Ovaj put me zbunjuje to sto imam probadanja u donjem delu stomaka,ali ne konstantno nego povremeno me zigne,stomak mi je pomalo naduven.Prosto se nekako osecam kao da sam trudna,ponasam se drugacije nego inace,obzirom na to da sam radoholik,zacudilo me je to sto sam pocela da se stedim na poslu :D I da napomenem da su mi grudi izuzetno teske,bolne i tople,prosle cele nedelje sam imala glavobolje i zbunjuje me prevelika zelja za vocem,koje inace ne jedem bas cesto.Jos uvek cekam dan kada treba da dobijem,nestrpljivo,pa me zanima vase misljenje? Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.