Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Uradila sad. Nekako se natjerala i negativan. Moram sto prije ginekologu. Cim se vratim sa godisnjeg. Izgleda da nesto nije uredu dok kasni. 

Uradi sa jutarnjom mokracom...,tj prvi urin ujutro...

Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mrzim te negativne testove :( ali da, probaj sa jutarnjim urinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj prvim jutarnjim... mada testovi grese mozda ti kasni samo tek onako  recimo zbog stresa,ukoliko si uzimala.lekove neke ili si bila bolesna... probaj ujutru ili kod lekara idi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam fakat bila pod stresom. Ovaj cijeli mjesec sam bas bila opustena. Sad sam dosla sa godisnjeg pa cu ujutro po test. Uradit cu ga u ponedjeljak. Ako bude negativan direktno ginekologu. E Makijana i ja ih mrzim. Kad bude pozitivan abd mislim da necu znati kako reagovati jer ce da mi bude nevjerovatno. Hvala vam svima na savjetima i potpori. U ovim trenutcima to fakat znaci puno. Puno pusica 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) imam bebca od 8 meseci i relativno brzo posle porodjaja sam dobila ciklus. Svaki mi je kasnio 5-10 dana, osim poslednjeg koji je bio u dan. Sada mi kasni 6 dana, jedini siptom koji imam je bila mucnina pre nekoliko dana i to je sve. Da lu postoji mogicnost da sam trudna, inace kupila sam test ali me strah da ga uradim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) imam bebca od 8 meseci i relativno brzo posle porodjaja sam dobila ciklus. Svaki mi je kasnio 5-10 dana, osim poslednjeg koji je bio u dan. Sada mi kasni 6 dana, jedini siptom koji imam je bila mucnina pre nekoliko dana i to je sve. Da lu postoji mogicnost da sam trudna, inace kupila sam test ali me strah da ga uradim :) 

uvek postoji ^_^ ili sacekaj jos malo ili uradi test za pocetak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ti svaki ciklus "kasni",onda ti i ne kasni,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage, evo da navedem par svojih simptoma koje ce mozda nekome pomoci da identifikuju srecno stanje tj drugo stanje :)
u vreme kad mi je trebala doci menstruacija grudi su pocele da bujaju i da bole, bas su nabrekle totalno nezgodna stvar, zatim peckanje u ocima praceno glavoboljama (zbog promene pritiska u organizmu) i tada kad je vec 4 dana m. kasnila uradim testic kad ono II sto me i nije zacudilo posto su mi krvarenja zaista redovna, sat da navijam po njima :D uradim jos 3 testa cisto da "OVERIM" i naravno sva 3 su bila pozitivna. Od daljih simptoma ne mogu bas nesto extra da izdvojim jer zaista tek kasnije su mi pocele mucnine i to uopste nista strasno, par puta povracanje i povecana zelja za hranom (tacnije bilo kojom hranom, nista posebno se nije isticalo za sada).
Eto, toliko od mene. Srecno! <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam fakat bila pod stresom. Ovaj cijeli mjesec sam bas bila opustena. Sad sam dosla sa godisnjeg pa cu ujutro po test. Uradit cu ga u ponedjeljak. Ako bude negativan direktno ginekologu. E Makijana i ja ih mrzim. Kad bude pozitivan abd mislim da necu znati kako reagovati jer ce da mi bude nevjerovatno. Hvala vam svima na savjetima i potpori. U ovim trenutcima to fakat znaci puno. Puno pusica 

kad sam prvi i jedini put bila trudna (spontami 12 nedelja) 24 dan ciklusa beta neg. Dan pre ocekivanog ciklusa test negativan, jedan dan kasnjenja jedva pozitivan, mislim da sam samo ja videla :) tako da mozda se iznenadis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje ja jos nisam dobila. Danas mi je 10 dana kako kasni. Kod doktora imam sljedeci petak jer su na godisnjem. Aaa. Grudi su mi se napuhale i bole me malo bradavice i sa strane . Imam bolove u stomaku koji setaju. Cas jajnicima cas iapod pupka. Nekad znaju biti bas nezgodni. I idem u wc poprilicno cesto. Bojim se samo da nije sta ozbiljno. Jer zadnji test sam radila prije 2 dana i bio negativan tako da sad sam bas i zbunjena i preplasena. Nadam se najboljem. Pusice za sviju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje ja jos nisam dobila. Danas mi je 10 dana kako kasni. Kod doktora imam sljedeci petak jer su na godisnjem. Aaa. Grudi su mi se napuhale i bole me malo bradavice i sa strane . Imam bolove u stomaku koji setaju. Cas jajnicima cas iapod pupka. Nekad znaju biti bas nezgodni. I idem u wc poprilicno cesto. Bojim se samo da nije sta ozbiljno. Jer zadnji test sam radila prije 2 dana i bio negativan tako da sad sam bas i zbunjena i preplasena. Nadam se najboljem. Pusice za sviju. 

Draga pusti testove. Vec ti lepo kasni uradi betu da budes nacisto, pa nam se javi. Drzim fige da bude pozitivno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upišem....

Danas mi je 37dc a uglavnom dobijam od 25-29dc. Pijem inofolic za pucanje folikula (jer inace ne pucaju). Stalno mi je neki pritisak u glavi, grudi bolne i malo su kao nabrekle. Cak sam juce primjetila kapilare po njima. Na poslu samo mastam o tome kad cu kuci da se dokopam kreveta. Juče ne znam je li mi bilo muka ili sam bila gladna :huh:, ali jutros radim test dok mi ruke tresu..kad ono opet negativan :(  :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje ja jos nisam dobila. Danas mi je 10 dana kako kasni. Kod doktora imam sljedeci petak jer su na godisnjem. Aaa. Grudi su mi se napuhale i bole me malo bradavice i sa strane . Imam bolove u stomaku koji setaju. Cas jajnicima cas iapod pupka. Nekad znaju biti bas nezgodni. I idem u wc poprilicno cesto. Bojim se samo da nije sta ozbiljno. Jer zadnji test sam radila prije 2 dana i bio negativan tako da sad sam bas i zbunjena i preplasena. Nadam se najboljem. Pusice za sviju. 

Draga i meni isto kasni oko 10tak dana, jutros radila test i negativan. Joooj da poludiš :mad: Ne vjerijem da je nešto strašno nemoj brinuti, možda je ovulacija izostala :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je. Kako  god ja sam danas dobila nazalost. Vise srece drugi put abd. Nadam se da cu vam se uskoro javiti sa pravim simptomima i plusicem abd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na netu sam citala da baby aspirin pomaze zacecu. utice na cirkulaciju, poboljsava prokrvljenost jajnika i materice, zadebljava time i endometrijum...jel neko to uzimao po preporuci lekara...ili na svoju ruku..i kakva su iskustva?

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte vi slike tih testova da ih i mi pogledamo :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte vi slike tih testova da ih i mi pogledamo :)

jao sto ja volim slike testova pozitivnih :wub: i bas volim da radim testice :D spomenucu to sutra na komisiji da vide ljudi da bas imam dijagnozu pa mi mozda malo vise produze bolovanje

Margaritta, Vuciguraj i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. I dalje nisam dobila ciklus, 10 dan kako kasni a nikakvih siptoma nemam za dobitak. Test sam uradila pre 5 dana i negativan je. Ne znam sta dalje, uplasila sam se malo sto mi kasni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ja sam uzimala aspirin, pitala sam dr i ona mi je rekla slobodno. Konsultuj se samo ipak, jer kad zatrudniš ne znam da li smeš tek tako da prekineš da ga uzimaš, ja sam sa aspirina prešla na fraksiparin, ali ja sam druge muke imala. 

Pre nego što sam uzimala aspirin, između 2. i 3. trudnoće je prošlo čak punih godinu dana. Onda mi je nakon drugog spontanog preklinčilo, počela sam s terapijom i za tri meseca zatrudnela. Tako da ja verujem da pomaže.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ja sam uzimala aspirin, pitala sam dr i ona mi je rekla slobodno. Konsultuj se samo ipak, jer kad zatrudniš ne znam da li smeš tek tako da prekineš da ga uzimaš, ja sam sa aspirina prešla na fraksiparin, ali ja sam druge muke imala. 

Pre nego što sam uzimala aspirin, između 2. i 3. trudnoće je prošlo čak punih godinu dana. Onda mi je nakon drugog spontanog preklinčilo, počela sam s terapijom i za tri meseca zatrudnela. Tako da ja verujem da pomaže.

Mardz preporucuju taj od 75mg ili 81 mg ..cak moze i do 100mg zato sto ne dolazi do posteljice i ne talozi se u jetri a pomaze..ja sam planirala da ga pijem recimo do ovulacije i da tu stanem do testa..a onda da vidim sa dr. cak sam na sajtu demetra.rs procitala da se do 12te nedelje preporucuje taj najblazi jer stiti od spontanog zbog poboljsanja prokrvljenosti.

iskreno, dr mi je uzasna moram da menjam dz ovih dana, cekam da uskladim sa komisijom i papirologijom jer promena lokacije traje desetak dana. znas vec kako ide to, kad jednom izgubis poverenje u lekare slabo ga povratis..svaki kaze drugacije. 

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto to procitala na nekom forumu ali ne znam nikoga ko je to pio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, i ja sam nakon spontanih promenila dr u dz, ali iskreno, to sam uradila samo da njoj ne gledam njušku odvratnu, ni nova dr nije bila ništa bolja,  a poverenje sam u ruke dala dr koja radi privatno i kasnije doktorima u Višegradskoj. I svečano sam sebi obećala da ću nakon porođaja lepo dva puta godišnje izdvojiti novac za privatne preglede i lepo da me tamo neko pogleda i tretira kao ženu, a ne kao stoku. Nisam baš toliko ni siromašna ni luda da svoje zdravlje pa i život dajem u ruke tim nesposobnjakovićima. (Da naglasim da ne mislim da su svi dr koji rade državno nesposobnjakovići, ali ja sam ih zaista previše promenila i previše loših iskustava imala da ne želim više ama nijednom da sebe dovodim u taj položaj). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da iskucam ukratko moje iskustvo. Imala sam krvarenje tri dana, onako po malo, otisla na uz, dr kaze po endometrijumu deluje kao da cu tek dobiti ili rana trudnoca. Da mi da uradim betu prosli petak. Bila je 80. Juce 1856. Videli tackicu na uz a za tri nedelje kontrola da cujemo srce. Takodje videla je hematom pa mi je dala utrogestan.

Da nisam imala zakazani uz mislila bih da je neobilna menstruacija. Juce ni punih pet nedelja, sto znaci da mi je ovulacija bila kasnije. Ako sve bude ok, kuckacu u trimestre kada cujemo srculence. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva lijepa vijest, Maki! Znaci, uboli ste ga ;-) Aj da cujemo srculence, pa da cestitam, i da te ispratimo u prvi;)

bepce, zeklica i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.