Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Nista ja tb nisam ukapirala :-)

na koliko su ti ciklusi,kada je bio "rizican odnos"?

Ciklus mi je na 28 dana, samo što sam ja lenja pa ne beležim datume. Trebala je vestica da stigne danas, ili sutra. Prekosutra najdalje. Rizičan odnos je bio 11-12 dana pre veštice. 

Obično jedan dan pre počnu grčevi u stomaku , i strasna promena raspolozenja I onda mi period teče bez ikakvih bolova.

Jutros mi se povraćalo. Evo i sad dok pišem voda mi je u ustima ....

Izvinjavam se ako sam nejasna, hoću detaljno da objasnim, pa se onda upetljam malo. :)

Mira 123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojim se da je za test rano :( Ali mozda je bilo i ranijih odnosa? Najfiniji testovi detektuju trudnocu 10 dana od zaceca. Gde si pozurila posle 5 dana?! :D Ti simptomi mogu biti trudnoca a mogu biti i pms. Sacekaj jos nekoliko dana i uradi test. U stvari...uradi test kad M zakasni...

Da budem precizna, prvi test sam uradila posle 4 dana od odnosa. :DBebu nismo planirali, ali nešto čudno se desilo u mom snu. Ne posle prvog dana nezasticenog odnosa, nego posle drugog dana. (Bilo ih je 4 dana inače:D ) San nije bio niz događaja niti priča, već samo vizija sa se novi život, novi svet stvara u meni. Znam kako apsurdno zvuči, još apsurdnije je bilo kad sam se probudila. I od tog trenutka mi se uvrtela ideja o bebi. Sa takvim uzbuđenjem sam uradila taj test tog 4.dana. Haha

 Pa je onda došlo to Vaginalno krvarenje 6og dana, pa se ponadah da je trudnoća. Pa onda drugi test negativan pa sve tako : jeste -nije / jeste - nije u nedogled. 

Sad sam u fazi JESTE zbog ovog jutarnjeg  nagona povracanju! :D

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stara kineska mudrost kaze-trudna sam dok se ne dokaze suprotno -_-

Hahahah umreh od smeha ! Tačno! Ja sam trudna dok se ne dokaže suprotno, ponašam se ko trudnica, jedem kao trudnica ... Pa nije mala stvar biti trudna 10 dana (ako uopšte trudna) :D

Vuciguraj i Scarlet_Fra volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stara kineska mudrost kaze-trudna sam dok se ne dokaze suprotno -_-

Bas si me nasmejala ovako ranom zorom. :lol: Ma pametni ovi kinezi.

Vuciguraj i Scarlet_Fra volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, osvanuo je još jedan dan. Nema mučnine, ali nema ni mece yupiiiiii !!!!:baby:

Scarlet_Fra i Alex00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali ako imas sve te simptome, onda nije rano za test... mada bolje sacekaj jos malo da vidis da li ces dobiti. Kad god sam pomislila da sam mozda zatrudnela, bilo mi je ujutru muka... tako da... psiha je cudo (sada ja mracim :lol:)

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ispod 11 dana DPO, odnosno posle oplodjenja, ne moze se sa sigurnoscu utvrditi trudnoca, a sigurno se ne mogu imati mucnine, koje nastaju zbog hormona.Na testu lepo pise minimum 7-10 dana od zaceca, ali zacece nije dan odnosa, vec zacece moze biti i 2- 3 dana posle odnosa

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, radiću test 26. Biće 14 dana od odnosa. Držite mi palčeve da preživim ova nekoliko dana ..... :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah zene,zene .. sve vi nesto komplikujete :lol:

Cekajte da vam kasni bar 5 dana,najbolje 10 ali kad vec ne mozete da cekate .. tako cete se sacuvati razocaranja i bespotrebnog nerviranja.Mozda ste i trudne ali test ne moze odmah da pokaze ili evo neke ne znaju ni kada su plodni dani,ovulacija i to ti dodje kasa popara :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali i dalje mi nije jasno cemu zurba. Kad se otkucaji srca ne mogu videti pre seste nedelje...a to vam je jedina potvrda da je sve ok na samom pocetku.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,na netu,ako vec ne znate,postoji lepo objasnjen princip funkcionisanja ciklusa,a to vam,pored ustede zivaca,moze pomoci da bolje razumete svoje telo,da osluskujete,pratite,pa i mozda lakse ostanete trudne.

I ja sam svojevremeno bila nestrpljivs ali raditi test pet dana.posle ovulacije-by the way,otkud znas da je bila bas tada?-je samo trosenje novca.E sad,ako se neko tako zabavlja i ubija vreme,o.k.,ali mislim stvarno...

MalaNina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ne zeli da trosi pare na testove a nestrpljiv je, ima onaj sistem za odtkrivanje trudnoce uz pomoc paste za zube. Ako pasta promeni boju onda se radi o trudnoci, valjda poplavi ako se dobro secam. Ja se ovom sistemu uvek ismejem kao luda. Verovatno je pouzdan koliko i gledanje u dlan:lol: ali je bar zabavan.

U svakom slucaju zelim vam pozitivne testove. :babymommy:

Fly Girl i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ne zeli da trosi pare na testove a nestrpljiv je, ima onaj sistem za odtkrivanje trudnoce uz pomoc paste za zube. Ako pasta promeni boju onda se radi o trudnoci, valjda poplavi ako se dobro secam. Ja se ovom sistemu uvek ismejem kao luda. Verovatno je pouzdan koliko i gledanje u dlan:lol: ali je bar zabavan.

U svakom slucaju zelim vam pozitivne testove. :babymommy:

a pasta da bude bela ili ona sarena? :lol::lol:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno bela:D. A posto ja koristim one sarene paste nisam isprobala. E moram kupiti jednu belu da probam radi li to dok sam jos trudna :lol:

MakiJana i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu 2, da znas da sam malopre kupila belu pastu kako bih testirala ovu tvoju teoriju. ;)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E cim me prodje vestica, u akciju, pa na kupovinu paste :P

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Vuci B) posle kise moram jednu navatati, nije na odmet sve da imam 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E, meni kasnilo 10-11 dana tj. bar po ovoj aplikaciji koju sam instalirala. Moram da priznam da nikada nisam brojala i vodila racuna o tome, mada mislim da mi je ciklus normalan na mesec dana :ph34r: I dobila na kraju... 

Kakve zabe? :D

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, meni kasnilo 10-11 dana tj. bar po ovoj aplikaciji koju sam instalirala. Moram da priznam da nikada nisam brojala i vodila racuna o tome, mada mislim da mi je ciklus normalan na mesec dana :ph34r: I dobila na kraju... 

Kakve zabe? :D

pre su zene piskile na zabu, pa ako ona promeni boju, trudnoca je tu :D 

Bubu 2 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, nadam se da ce mi necije iskustvo pomoci...Ukratko, 12.05 imala poslednji ciklus...11.06 kao nesto krenulo ali stalo nakon dva dana...ja osetila simptome trudnoce pa uradim  posle par dana testove...bili pozitivni... Medjutim 20.06 prokrvarim pa odjurim lekaru...on mi uradi preglede i preporuci kiretazu sto je tad i uradjeno. Dosta je sve bilo mutno u materici pa sad kaze da ne mozemo biti 100% sigurno je l tu bila trudnoca. Pila ergometrin kapi i Cefaleksin...Prekjuce pocnu kratko opet bolovi, za nekiih 6-7 sati iskrvarim za jedan pun ulozak...Jutros bila na ultrazvuku, materica je cista ali ja osecam slabe bolove u donjem delu ledja...Sumnja na vanmatercinu pa mi je rekao da ujutru uradim test....Ja uradila jedan i sad popodne i pozitivan je, a on mi kaze da je za sve jos rano i da ce se pratiti.
Da li je neko imao slicna iskustva i da joj se na kraju ispostavilo da je taj hcg zaostao od prekinute trudnoce?
Ili da se psihicki pripremim za to da imam vanmatericnu?
Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih tražila mišljenje drugog lekara i to što pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa prethodnim misljenjem, sto pre idi kod drugog lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,lijep pozdrav. Nova sam ovdje i prvi put sam na bilo kakvom forumu. Imam 30 god i u braku sam 2 godine. Pokusavamo vec neko vrijeme ali uvijek lazna uzbuna... :huh: Posljednja mens je bila 17.06. Ciklus normalan 28 dana. I prije i poslije smo radili na tome:), pratila sam i plodne i ovulaciju. Svrbe me grudi (ali ne bole), imam temp 37.4 i stalne mucnine. Mozete li mi reci da li je rano za test i postoji li ikakva mogucnost da sam trudna ili opet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.