Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Devojke, ja sam u sedmom mesecu trudnoće, treća beba. U prve dve trudnoće test je bio pozitivan i pre nego što sam trebala da dobijem m., a sada, test je nad dan očekivane menstruacije pokazao jednu crticu. Dva dana kasnije iskočila je i druga crtica. Od najranijih simptoma, navela bih bol u grudima,  umor, pritisak na bešiku. Iz iskustva mogu reći da je najveći stres kupovina nebrojeno mnogo testova za trudnoću. Treba kupiti jedan dobar test mesečno i uraditi kad ti menstruacija kasni. Sve ostalo je frustracija i razočarenje.

Bubu 2 i Mira 123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje :rolleyes: i ja sam nova na ovom forumu. Vec par dana me muci pitanje da li sam konacno posle 2 godine trudna ili ne. Naime, tek je proslo 6 dana od ovulacije, ali dan nakon ovulacije su mi bradavice bile osetljive, cudnja probadanja u lijevi jajnik, nekad desni, a nekad kao pritisak na donji deo stomaka. Stomak mi je naduvan, od  juce me i krsta povremeno bole a i temp mi varira od 36,8 - 37,2. Rano je i za znake trudnoce a rano i za pms jer me stomak boli samo na dan kad dobijem i nikad nista od navedenog mi nije bila predmenstrualna tegoba. Nadam se a ne zelim opet da se razocaram :( Nadam se da ce mi neka od vas reci da li da se nadam ili ne, cini mi se lakse ce mi tako biti. I da li su moguci znaci ovako rano.

Hvala unapreeed:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao @Mirka87 ,

ne bih da te razocaram, ali 6 dana od ovulacije je prerano za bilo kakve realne simptome. Meni su trudnicki simptomi poceli oko 5. ili 6. nedelje. Najbolje da pokusas da se opustis, nadjes neku zanimaciju za narednih 7-10 dana a tada ces vec znati da li si trudna ili ne. 

Drzim ti palceve da nam javis lepe vesti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao @Mirka87 ,

ne bih da te razocaram, ali 6 dana od ovulacije je prerano za bilo kakve realne simptome. Meni su trudnicki simptomi poceli oko 5. ili 6. nedelje. Najbolje da pokusas da se opustis, nadjes neku zanimaciju za narednih 7-10 dana a tada ces vec znati da li si trudna ili ne. 

Drzim ti palceve da nam javis lepe vesti :D

Hvala puno na odgovoru.

Pa znam da je mnoooogo rano za bilo kakve simptome, ali sta cu, jace je od mene :( A zanimacija mi je citanje foruma :lol: moracu da nadjem neku drugu zanimaciju barem ovih desetak dana do vjestice :huh:

miliccam i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvi dan poslednje menstr. mi je bio 18.04. 19.05 sam trebala ponovo da dobijem,medjutim imala sam oskudno krvarenje koje je u toku dana prestalo(vecinom braon boje kao poslednjeg dana menstruacije) Kako sutra i prekosutra nije bilo nicega uradila sam test iz urina u nedelju uvece i u ponedeljak ujutru i oba su bila pozitivna. U ponedeljak popodne sam otisla kod ginekologa,na UZV se nista nije videlo. Uradili su mi betu iz krvi i rezultat je bio 256.64 mlU/ml i doktor je rekao da lici na trudnocu i da ponovim betu za dva dana. Nakon 42 h mi je ponovo radjena beta i rez. je bio 366.39 mlU/ml. Doktor je rekao da nije dovoljno porasla i rekao da ponovimo za 2 dana,odnosno sutra u petak i zakazao mi pregled UZV. Nemam nikakve bolove,od simptoma imam osetljive grudi. Molim za vase misljenje. Da li je sve u redu ili imam razloga za brigu?

Izmenjeno od strane jekica92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi dan poslednje menstr. mi je bio 18.04. 19.05 sam trebala ponovo da dobijem,medjutim imala sam oskudno krvarenje koje je u toku dana prestalo(vecinom braon boje kao poslednjeg dana menstruacije) Kako sutra i prekosutra nije bilo nicega uradila sam test iz urina u nedelju uvece i u ponedeljak ujutru i oba su bila pozitivna. U ponedeljak popodne sam otisla kod ginekologa,na UZV se nista nije videlo. Uradili su mi betu iz krvi i rezultat je bio 256.64 mlU/ml i doktor je rekao da lici na trudnocu i da ponovim betu za dva dana. Nakon 42 h mi je ponovo radjena beta i rez. je bio 366.39 mlU/ml. Doktor je rekao da nije dovoljno porasla i rekao da ponovimo za 2 dana,odnosno sutra u petak i zakazao mi pregled UZV. Nemam nikakve bolove,od simptoma imam osetljive grudi. Molim za vase misljenje. Da li je sve u redu ili imam razloga za brigu?

Ne da lici,nego jeste,beta to potvrdjuje.

E sad,po nekom pravilu,beta manja od 1000 bi kod trudnoce u kojoj se plod normalno razvija trebalo da se pravilno duplira na 48 h.Ima tu malo odstupanja,naravno,i ja ti od srca zelim da sve ipak bude kako treba.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam se mnogo uplasila da nije vanmatericna ili da nesto drugo nije u redu. zato sto je doktor rekao da se vrednosti nisu duplirale. Sutra radim betu ponovo. Nadam se najboljem.

Stigli rezultati HCG je 443.17 mlU/ml. Za 48 h povecalo se samo 77. Da li to znaci da nesto nije u redu?

Sledeci test mi je zakazan za 31.05. Doktor mi nista ne prica jel sve u redu ili nije.

Izmenjeno od strane jekica92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh jekice,nesto mi tu ne mirise na dobro...Vidim da se plasis vanmatericne,ne bu trebalo jer onda rezultati bete budu bas visoki a ploda u materici nema...Kod tebe verovatno sa plodom nesto nije bilo u redu...Mozda sam ode,mozda ces na kiratazu...Mislim,ja ti pisem najgori scenario,izvini,ali mislim da je gore kada je zena neobavestena a sad da ti pisem da je sve o.k. ne mogu kada verovatno nije :(

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekice, nisam imala slično iskustvo, 

Ali jesam da mi se beta pravilno duplirala pa opet sa bebom nije bilo sve ok i ja sam tu trudnoću izgubila.

Hoću reći, daj joj šansu, svakako nećeš ići na kiretažu dok se ne ispostavi da se beba ne razvija i da srce nije prokucalo. Ja bih ponovila betu opet za dva dana pa videla. Možda nije sve još izgubljeno, ta beta nije ni mala. 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nece na kiretazu dok doktor ne kaze sta je i kako je,samo sam napisala sta moze da ocekuje ako plod nije dobro...Ali da ne uljuljkujemo sad zenu,taj rast bete jednostavno nije kako treba i nema potrebe davati laznu nadu...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi oba radila sa prvim jutarnjim urinom? Koliko ti kasni? Ovo jeste druga crtica, mada veoma svetla. Al postoji

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno


blank.gif

Dobra vecer
Evo ovako da zapocmem i ja. Naime,djevojka mi je imala zadnju menstruaciju 22.04 sto dobiva svakih 30 dan. A spolne odnose smo imali 3.05 za vrijeme plodnih dana,kada sam ejakulirao u nju. A trebala je dobiti 22.05 okasnilo joj je jedan dan ,ali je to trajalo svega dva dana . Dali je moguce da je trudna,negdje sam procitao da u ranoj trudnoci se pojavljuje lazna menstruacija i da se menstruacija mijenja u trudnoci . Normalna menstruacija traje od 4 do 7 dana ,a i da se smanjuje na dva dana sto znaci da je se oplodila. Dal je moguce da je trudna,zato zelim vase strucno misljenje. Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole cole,najbolje je da uradis betu.

Mirjane,ovde tu niko strucno misljenje ne moze dati,nismo strucna lica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuzim sve to,msm vase misljenje bih volio da cujem,bar da me malo ovo smiri nego ona dok ode do ginici pa da me sokira sa vijestima ovako sam napola pokopan od neizvjesnosti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh jekice,nesto mi tu ne mirise na dobro...Vidim da se plasis vanmatericne,ne bu trebalo jer onda rezultati bete budu bas visoki a ploda u materici nema...Kod tebe verovatno sa plodom nesto nije bilo u redu...Mozda sam ode,mozda ces na kiratazu...Mislim,ja ti pisem najgori scenario,izvini,ali mislim da je gore kada je zena neobavestena a sad da ti pisem da je sve o.k. ne mogu kada verovatno nije :(

A jel moguce da je veoma rana trudnoca pa su zbog toga ovakve vrednosti? Ima li ikakve sanse da sve bude u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj jekice,ja napisala sta znam...Stvarno ne znam sta vise da ti kazem...Veruj mi,najvise bih volela da sve bude kako treba i da bebica bude dobra...Poslusaj doktora,sacekaj,uradi betu opet,opet idi na uz...I moli se...Ja te ne poznajem i zao mi ke ako sam delovala grubo,stvarno mi to nije namera,samo mislim da treba da budes spremna i na varijantu da nesto nije u redu...A daj Boze da ja nisam u pravu...

jekica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekice, za sad ne mozes da znas, samo polako, sacekaj par dana. Znam da si nestrpljiva, motas svasta u glavi ali u tako ranoj trudnoci je "sve ili nista",sta god da uradis-neces promeniti ishod. Ako je trudnoca dobra, bice sve ok. Ako nije-bolje je da se rano zavrsi. 

Drzim palceve da sve bude super!

Mirjane, ne kontam-hocete li ili necete trudnocu? Ako necete, sto ne koristite zastitu?  Zasto se igrate tako? 

Moguce je imati laznu menstruaciju, to se cesto desava, ali ona je oskudna, cudna...nije kao prava. Najbolje je da odmah uradi test, videce se trudnoca sigurno.

Ako nije trudna i to vam bude olaksanje, voditr racuna ubuduce. Dobro je sto si pisao ti jer bih za tvoju devojku imala grublji ton, strasno me ljuti kad cujem da devojke ne koriste zastitu, ne insistiraju na kondomu, a ne zele trudnocu.

Vuciguraj, pupsik i jekica92 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Valjda ce biti sve u redu. Cekam 31.05. I u kom mesecu bih trebala da sam ako mi je prvi dan poslednje menstr. bio 18.04.?Odnose sam imala oko 01.05 .Kako se to racuna?

Izmenjeno od strane jekica92
Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi oba radila sa prvim jutarnjim urinom? Koliko ti kasni? Ovo jeste druga crtica, mada veoma svetla. Al postoji

nisam, oba sam radila posle posla oko 18h. Jer ako sam trudna kasni mi oko 10 dana zato mi je cudno da je tako bleda. A sacuvala sam trakicu i danas uopste se ne vidi bas nista skroz je izbledela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole cole,najbolje je da uradis betu.

Mirjane,ovde tu niko strucno misljenje ne moze dati,nismo strucna lica.

 

planirala sam ali sam zakazala 1. kod ginekologa tako da cu da sacekam onda prvi da se ne cimam vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene, ne znam, al ja tu betu ne da ne volim. To je takav stres. Pri tom jos i skupo je, a moras bar dva puta da je vadis.  Ne znam sto toliko nestrpljenje. Jer otkucaje srca dr moze videti oko 6.nedelje i nista to ne moze ubrzati. A to je i jedino sigurno da je na samom pocetku sve ok. Beta mi je samo dodatni stres ovako na samom pocetku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic slazem se sa tvojim misljenjem skroz. Imala sam dve trudnoce i nisam radila betu ni u jednoj. Uradim test kada mi kasni i posle cekam ginekoloski pregled. Nestrpljenje je tu, naravno...

jekica92, Bole cole i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekice,imas na netu brdo kalkulatora trudnoce,ja ti izracunah da si 5+5, dakle sesta nedelja,za par dana ulazis u sedmu.

Cipelic,slazem se da je beta stres nevidjeni,ali u ranoj trudnoci,pre nego se plod uopste vidi,a kamoli otkucaji srca,njeno pravilno duplieanje je neki parametar koji pokazuje da li trudnoca pocinje dobro ili ne...Naravno,i ako je dupliranje dobro,kasnije svasta moze da se desi pa da ne bude dobro ali to je vec nesto drugo...

jekica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.